Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 238 od 238

Tema: Dnevna doza e-dnevnika

  1. #201
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Mene zanima dali se mogu prepravljati stvari u e dnevniku. Konkretno ako je razrednica dala neopravdani sad radi zakasnjenja sa pravdanjem....dali ona to moze ispraviti i napisati opravdano

  2. #202
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Moze u nekom roku. A onda moze administrator.

  3. #203
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Šta znači zakašnjenje s pravdanjem?

    Ja to nisam uspjela opravdat - ostao mu je neopravdani. Jer je zakasnio.

    Il je to ono da veliš da zakasnio jer je bio kod zubara?

  4. #204
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Sve može prepraviti administrator u suradnji s nastavnikom.

  5. #205
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    mom je prošle godine upisana kriva ocjena.
    skužila sam ja nakon nekoliko dana, kad sam zavirila u e-dnevnik
    i ispravljeno je, trebalo je neko vrijeme, ali je ispravljeno.

  6. #206

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    mom je prošle godine upisana kriva ocjena.
    skužila sam ja nakon nekoliko dana, kad sam zavirila u e-dnevnik
    i ispravljeno je, trebalo je neko vrijeme, ali je ispravljeno.
    I kod moga. Uciteljica je nesto fulala s ocjenama. Cekali smo 2-3 tjedna da ih administrator izbrise, onda je upisala ispravne ocjene.

  7. #207

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Da ne otvaram novu temu, pitat ću ovdje.

    Gledam e dnevnik mog djeteta i kod jednog predmeta nalazim element- kultura međusobne komunikacije.
    Ima li ovdje prosvjetara ili možda netko drugi zna da mi objasni, što to točno znači?
    Što se ovdje ocjenjuje?

  8. #208
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    to mi zvuči kao dobro staro vladanje

  9. #209
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    to bude često element vjeronauka

  10. #210

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Ne znam, ali priča mi se nikako ne poklapa.
    Riječ je o vjeronauku.
    Oduvijek imamo samo pohvale- pristojan, bez konflikta, uredan, zadaće na mjestu i na vrijeme, udžbenici, radne bilježnice, bilježnice.... sve kako treba.
    Vjeroučiteljica vidi nešto drugo. Čini mi se da postoji nesklad između opisne i brojčane ocjene. Ili, možda ja to subjektivno tako vidi. U duhu vjeronauka- Bog će ga znati!
    Sama ga kod opisne ocjene opisuje ovako- S poštovanjem se odnosi prema učenicima i vjeroučiteljici, Učenik uredno i redovito riješava radne zadatke, Učenik uredno i redovito riješava radne zadatke (ovo je cp iz e dnevnika, da piše rIješava!), no onda mu pod element kultura međusobne komunikacije upiše trojku ili četvorku.
    Nije da mi vjeronauk gori, samo želim biti na čisto.
    Jel on bezobrazan ili je ona zbunjena?

  11. #211

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Istekao mi je edit, vidim da sam dva puta cp isto, trebalo je stajati i ovo Učenik solidno surađuje s ostalim učenicima i vjeroučiteljicom, pristojno i primjereno se ponaša i izražava, s poštivanjem se odnosi prema kršćanskim vrijednostima.


    Tako mi Bog pomogao da skužim u čemu je ideja.
    I da, ne idem na individualne predmetne informacije, jer to u našoj školi nije praksa.

  12. #212
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Mozda sa Bogom ne komunicira dobro?

  13. #213

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Tko? On ili ona?

  14. #214
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj rena7 prvotno napisa Vidi poruku
    Tko? On ili ona?
    Pa on. On ima trojke. Ona je valjda u boljoj komunikaciji sa vrhovnim šefom.

  15. #215
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    čim ti "solidno surađuje", to ti je trojka. za peticu bi trebao "izvrsno surađivati". bit će se koji put obrecnuo na nekoga

  16. #216

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Čoksa moguće. Ali, pobogu, što onda to ne upiše tako, nepristojan, nedolično se ponaša, pa ti evo trojka ili četvorka.
    A ne, opisna ocjena je pristojan, ali ti iz komunikacije dam trojku.

    U elementu savladavanje gradiva je sve ok, ne može osporit pismeni test, pa ima petice.

  17. #217
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Nisam prosvjetar, ali ocjena 3 je ekvivalent ocjeni dobar, a ne loš. Ocjena 5 je izvrstan, a ocjena 4 je vrlo dobar. Uz opis nedolično se ponaša meni ide ocjena nedovoljan.

  18. #218
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    svakako prije svih tih pridjeva često budu i dodatci vrlo, jako, iznimno itd.
    možda je samo pristojan, ali ne i iznimno pristojan . svakako - trlababalan.

  19. #219
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Tako je prije 20 godina izašla brošura za preporuke za posao, s vrlo sličnim jezičnim bravurama, da zvuči kao dobro, a da u HR znaju što to zapravo znači.

  20. #220
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    čim ti "solidno surađuje", to ti je trojka. za peticu bi trebao "izvrsno surađivati". bit će se koji put obrecnuo na nekoga
    O , da, solidno je -dobro. (3)
    Nikako vrlo dobro ili odlicno.

  21. #221
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Tako je prije 20 godina izašla brošura za preporuke za posao, s vrlo sličnim jezičnim bravurama, da zvuči kao dobro, a da u HR znaju što to zapravo znači.
    jel to kad za nekoga umjesto "glup", kažeš "jednostavne strukture"?

  22. #222
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    preporuke su da opisno objašnjenje bude (i) poticajno pa se onda svakakve vratolomije nađu..."bilo bi poželjno da malo manje ulazi u verbalne sukobe s kolegama" obično znači da je sasuo asortiman psovki i sl.

  23. #223
    MalaRiba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    369

    Početno

    Oh ovo se događa i mojoj, ista stvar, isto sve ok uz 'obične ocjene', sve petice, a uz kulturu međusobne komunikacije 3 ili 4, od prvog razreda. Budući da prolazi s 5.0.i ima uzorno vladanje, ne obadajem. Ignoriram :D

  24. #224
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Ma to je da ne budu sve petice iz vjeronauka, ili se namjerio na neku problematičnu. Općenito vladanje i slučne kategorije imaju ili 1 za grozno ili 5 za dobro. Kod moje biologije ta je rublika "kultura rada".

  25. #225

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Meni je bilo interesantno pratiti te opise, recimo jedan od njih je bio ovaj. Učenica s manjim prekidima sluša vjeroučiteljicu i učenike, rječnik pristojan.
    A znala mi je ispričati da su imali žestoke debate. Pa mi je bilo interesantno vidjeti jel na isti način debatira u školi i doma
    Posljednje uređivanje od larmama : 22.03.2019. at 12:19

  26. #226

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Dijete je u kolektivu od svoje treće godine i nikada do sada, baš nikada nisam čula, niti pročitala primjedbu na njegovo ponašanje. Sa učiteljicom se često čujemo i vidimo, što slučajno, što namjerno na informacijama. Oduvijek je bez primjedbi. Nedavno su se potpisali na papir koji je kružio razredom, pa je tako svatko iz razreda o svakome napisao po nešto. Papir o sebi je donio kući. Nema ni jedne jedine primjedbe.
    Uredu, možda nije mjerodavno.
    Možda je "oživio", jer do sada je bio pasivan, u toj mjeri da nam je učiteljica sugerirala- naučite ga da se bori za sebe. On uglavnom strpljivo i nenametljivo stoji i čeka svoj red. Naučite ga da se izbori za svoju bolju poziciju u sportu, u školskoj kuhinji, na toboganu..... on oduvijek polako, bez guranja, stoji i čeka, pa ako ga netko prozove, ok, a ako ne, ne pravi dramu. Ni mi, ni on.
    I sada pročitam- neprimjerena komunikacija. Ma daj?! Moguće. Ne isključujem da se događa nešto što ja ne znam. Ali, kako samo na vjeronauku? Svuda je pristojan, jedino tamo nepristojan. Tražim logiku, razloge.....
    Ne bi htjela ne vidjeti problem ako eventualno postoji, kao što ne bi htjela maltretirati dijete i optuživati ga za bezobrazluk bez opravdanog razloga.
    Kukavički je ići linijom manjeg otpora, pa ga ispisati sa vjeronauka, ali sve opcije su otvorene.

  27. #227
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    rena7, možda da zamoliš razrednicu da razgovara s vjeroučiteljicom u čemu je problem pa dođeš na informacije kod razrednice?
    Svakakvih nastavnika ima, vjerojatno svi imamo poneku anegdotu s teškim nelogičnostima.

  28. #228
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    rena, svakom nastavniku možeš ići na informacije (bar je tako u našoj školi, raspored informacija je na web stranici). razgovaraj s vjeroučiteljicom i vjerujem da će ti ona reći zbog čega su ocjene takve

  29. #229

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    rena, da ovo je čudno ako je uvijek bio tako samozatajan.
    Kod moje su opaske ( bilo pozitivne , bilo negativne ) odgovarale njenom ponašanju.

  30. #230

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Pitala sam za predmetne informacije, no u ovoj nedođiji to nije poželjno, pa sam odustala.
    Iako, baš i to ne kužim. Ja kažem učiteljici, učiteljica vjeroučiteljici, vjeroučiteljica učiteljici, učiteljica meni, pa ja repliciram..... pa ste tako možemo razgovarati do kada? Ne vidim tu nekakav smisao. Draže bi mi bilo direktno razgovarati sa vjeroučiteljicom, kažem ja, kaže ona, razjasnimo, pružimo si ruku i doviđenja, svatko sebi.
    Ali, ohladila sam, neću praviti nauku. Neka žena piše što joj volja. Jer, jedina je. Da čujem kritike više puta i sa više različitih strana, dakako da bi reagirala.
    Možda je ovo praktični dio vjeronauka- korizmena pokora.
    Razjasnit će se. Samo polako.
    Hvala svima!

  31. #231
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Mozda sa Bogom ne komunicira dobro?

  32. #232
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    jel to kad za nekoga umjesto "glup", kažeš "jednostavne strukture"?
    zapljuvala sam ekran

  33. #233

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Pa on. On ima trojke. Ona je valjda u boljoj komunikaciji sa vrhovnim šefom.
    Ako ti, predsjednica 7.c tako kažeš tko sam ja da proturječim?
    U pravu si.
    Tako je.

  34. #234

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    10

    Početno

    Zna li netko postoje li kakve upute ili preporuke ili pravilnici ukoliko je prosjek razreda u pismenom testu los da se ocjene za takav pismeni uradak ne upisuju u dnevnik i da se pismeni test ponavlja?
    Nesto mi se cini da sam negdje cula takvo sto, ali nigdje ne mogu naci nesto dokumentirano cime bih ovo potkrijepila. Hvala svima na odgovoru!

  35. #235
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj lilit prvotno napisa Vidi poruku
    Zna li netko postoje li kakve upute ili preporuke ili pravilnici ukoliko je prosjek razreda u pismenom testu los da se ocjene za takav pismeni uradak ne upisuju u dnevnik i da se pismeni test ponavlja?
    Nesto mi se cini da sam negdje cula takvo sto, ali nigdje ne mogu naci nesto dokumentirano cime bih ovo potkrijepila. Hvala svima na odgovoru!
    Eh, tako nešto je bilo u starom pravilniku, ali više nema. Ako se dobro sjećam, ukinuto je taman kad je moj mlađi bio u osmom razredu, prije 4 godine, možda čak i ranije. Možda se nađe netko iz struke da ti odgovori. Kako god - sada to ne vrijedi.

    Sada je to prepušteno profesoru. https://www.srednja.hr/zbornica/razb...ljanja-ocjena/
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 08.11.2019. at 12:35

  36. #236
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Evo, ono što tražiš piše u Pravilniku o načinima ocjenjivanja (vidi čl. 9) https://www.ucenici.com/pravilnik-o-...rednjoj-skoli/
    ali ne postoji nikakav postotak ili slično.

  37. #237

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    10

    Početno

    Hvala Peterlin! Ne znam sto bih rekla.. Sve je, dakle, u rukama predmetnog nastavnika, a ovaj je odlucio da je uspjeh koji je razred polucio na testu uredan i upisao ga u e-dnevnik. To sto je uspjeh razreda bio po jedna petica, cetvorka i trojka, a ostalo dvojke i jedinice - on ne smatra neuspjehom...Cjelinu su jako kratko obradjivali i ocito nedovoljno jer je to nastavni sat kojeg imaju jednom tjedno i koji se nekako poklapao sa strajkom nastavnika pa su djeca svakako bila uskracena za predavanja. Ne pravdam djecu i nastojim biti realna, ali jako sam razocarana (ne)uspjehom, a sa nastavnikom se bas i ne moze raspravljati jer ne uvazava bilo cija druga tumacenja...

  38. #238
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    U ovakvom slučaju nema druge nego obratiti se razredniku i stručnoj službi u školi. Sretno!

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •