Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 238

Tema: Dnevna doza e-dnevnika

  1. #51
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Pa da, ovo je sad samo dostupnije svima , pogotovo ( tudjim) roditeljima.
    Vecina je smjesna i bezazlena.

    A sto se tice ovog stari - mozda je bio komentar u stilu napisane zadacnice, i na mjestu.
    Profesor koji ima blizak pdnos s ucenicima moze biti i autoritet. Zasto bi jedno iskljucivalo drugo?

  2. #52

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Pa što ja znam, ovako u kontekstu (i nakon što sam vidjela profu - cvijetu fala) mi taj stari ne zvuči dramatično.
    Išla sam u škole gdje smo pisali samo službene stvari, ove kolokvijalne smo samo izgovarali. Zato mi je toliko upalo u oči taj "stari" napisan crvenom kemijskom pored ocjene.

    Doduše, kad se sjetim osnovne škole, vjeroučitelj totalni geek, napisao je bilješku u dnevnik da mu učenik prijeti pištoljem.
    Da, plastičnim pištoljem na vodu. Još mu je i ćelavu glavu pošpricao. Taj dio nije napisao. Samo prijetnju pištoljem.
    Mama dotičnog učenika je umalo doživjela infarkt na informacijama.

    U srednjoj sam bila odlična učenica, zaljubljena u stručne predmete. S puno previše neopravdanih sati. Voljela loše društvo. A ipak nisam ni ja, ni bilo koji školski kolega, psovali na glas, vrijeđali profesore, gađali ih ičime, ponižavali na bilo koji način. Najdalje smo se znali nacugat pa smrdit pod satom. Al smo se smijuljili potiho. Drugi dan nas je bilo sram.
    Ovi, bojim se, nemaju mjere ni srama

  3. #53
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Istina.

    Škola je slika i prilika društva.

    * * *
    Zaboravih napisati da batina ima i drugi kraj - kad se takvi mudrijaši budu pokušavali zaposliti, baš me zanima tko će ih htjeti.... ali sad još ne misle o tome.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 11.05.2015. at 15:46

  4. #54
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je ovo koma. Pokazuje totalnu nemoć. I sustava i društva i nastavnika i obitelji i učenika.
    Slažem se.

    Kada se nešto što bi, barem se meni čini, trebalo biti važno, ako ne i najvažnije, za sustav i društvo u cjelini (a tu mislim na prenošenje i usvajanje ZNANJA, od metodologije, preko sustavnog vrednovanja do konačnog reztultata, koji bi se kroz sektor obrazovanja trebao reflektirati u nekakvom "društvu znanja") svede na najobičniju sprdačinu, onda to nije ništa drugo do odraz posvemašnje nemoći.

    Barijere su, izgleda, nesavladive.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Ne mogu se oduprijeti misli:
    Da takvo što pročitam u e-dnevniku svojih sinova, dočekala bi ih takva jezikova juha da mi me cijela zgrada čula.
    Da takvo što rade kolege moje djece, ozbiljno bih popričala s roditeljima te djece, jer takvim ponašanjem onemogućavaju mojima normalno pohađanje nastave.
    U svakom slučaju, nebih se smijala i promatrala takvo ponašanje. Gdje je ravnatelj i koja je njegova uloga u školi, kad se tako ponašanje tolerira?

  6. #56
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    neko je pitao da li postoji papirnati dnevnik.
    ne, koliko je meni poznato, jer nasa uciteljica ima sad svoj rokovnik, u koji pise sve i svasta.

  7. #57
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

  8. #58
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj Sumskovoce prvotno napisa Vidi poruku
    . Najdalje smo se znali nacugat pa smrdit pod satom.
    Iskreno, nije ti ovo baš neka sitnica :/

  9. #59
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Mozda ga nije briga. Ima , nazalost, takvih jako puno. A mozda mu vise vremena oduzimaju stvarni i pravi problemi. Jedenje sira pod satom i gadjanje profesora je ruzno i neodgojeno i bezobrazno. I bezopasno.

  10. #60
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Nisam nikad shvatila zašto je udaljavanje učenika sa sata (uz neopravdani, pa ti, stari, slobodno gomilaj do 35 ili koliko već) postala nepedagoška mjera.

  11. #61
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    mi imamo cjenik u os. I zabranu koristenja mobitela.

    I moa srednja je imala to isto , prije x godina. I testiranja na drogu, kameru na ulazu i nasumicne racije.

    Svi iz moje generacije su uzorni roditelji, gradjani i porezni obveznici.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    201

    Početno

    Gdje je ravnatelj? Nisu oni svemoguci. Znam za situaciju gdje je dijejte od prvog razreda bilo kao ovi srednjoskolci, bezobrazno, prosto, nasilno. Sve su strucne sluzbe bile ukljucene, pedagog, psiholog, skolski lijecnik, ravnatelj... Roditelji svaki tjedan pozivani u skolu. Trajalo je godinama bez ikakvog rezultata. Na kraju je dijete prebaceno u drugu skolu. I sve opet ispocetka.

  13. #63
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Čitam na jednom portalu osvrt nekog nastavnika da inspekcije i nadzori inzistiraju na tako plastičnim opisima "nepodopština" jer po njima "što se ne zapiše, nije se ni dogodilo".
    Tako znam priču čupanja WC inventara koji se dogodio pred očima ravnatelja, ali sutradan u školu dođe tata s odvjetnikom koji traži snimku događaja.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    ovo sve više sliči na Javne škole iz zemalja gdje se školstvo dijeli na javno: nekvalitetno, problematično, neperspektivno
    i privatno: kvalitetnije i perspektivnije.

    Sjetilo me je na situacije kad bi sa kolegama iz inozemstva znala razgovarati o školstvu i kad bih ja izjavila da sam išla u javnu školu,
    a oni bi me blijedo gledali jer u mnogim zemljama iz javne škole ne bih imala pristup ni blizu fakultetu, a kamoli dobrom fakultetu
    i dobrom poslu.

    Ne znam, jesu li ovi primjeri iz strukovnih ili iz onih škola koje su na glasu kao bolje?
    Ili ja samo brijem da postoji neka razlika.

  15. #65
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Brijes.

  16. #66
    suncokret avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    1,091

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam nikad shvatila zašto je udaljavanje učenika sa sata (uz neopravdani, pa ti, stari, slobodno gomilaj do 35 ili koliko već) postala nepedagoška mjera.
    u osnovnoj ne smiješ udaljiti dijete sa sata jer ti time više nije pod nadzorom-ali u srednjoj mi zaista nije jasno zašto se takve ne udalji sa sata i iz škole.
    štoviše, ovima što šmrču nešto bijelo, bacaju stolice kroz prozor, prijete "pištoljima" pozvati policiju pa nek im mamice i tatice dođu u stanicu objašnjavati je li bijelo šećer, ili nešto drugo, pištolj plastičan, ili pravi, itd.

  17. #67
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Pa i u srednjoj skoli su maloljetni, u 1.,2. razredu mladji od 16 godina imoraju biti pod nadzorom, sta ne?

  18. #68
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa nek budu pod nadzorom. U kaznionici.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Znam vertx, znam

  20. #70
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    Brijes.
    pa ne bih baš rekla da skroz brije. ne znam kako je sad, mislim da se situacija puno popravila i poboljšala, al u moje vrijeme je pojam huligana bila pomorska škola u bakru. i legende o tome kako su palili buseve za bakar, a vozači jedva glavu živu izvlačili. doslovno. ja čak (usamljeno) mislim da su ovi današnji klinci puno bolj i mirniji. u globalu.

    na tu temu, imate tu još jednu zabavnu fejs stranicu. huligani iz gimnazije.

    a bilješka za huligana iz gimnazije u e-imeniku:
    pod nastavom engleskog uči hrvatski. pri tom sjedi u prvoj klupi.

    oteo se skroz :D

  21. #71

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    I mi smo svašta radili. Ali stvarno svašta.
    Meni je danas jedino problem što to "svašta" dolazi u kombinaciji sa smanjenim ovlastima i sve češćim prirodnim nedostatkom autoriteta kod profesora, te nehajnosti roditelja.
    Iako, bilo bi mi zanimljivo pogledati o kojem postotku učenika se radi i u kojim školama. Cvijeta spominje pomorsku školu u Bakru. Ja pamtim da su kod nas redovito zanatske škole bile rasadnik ovakvih bisera, dok su gimnazija i ekonomska škola imale tek povremene ispade, većinom od nekolicine istih učenika.
    Oko zanatlija se nitko nije previše uzrujavao. Jedna profesorica je znala reći da od njih očekuje samo da je pristojno pozdrave pri ulasku i izlasku iz razreda. Na gimnazijalce i ekonomiste se dizala veća galama.

  22. #72
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Tako znam priču čupanja WC inventara koji se dogodio pred očima ravnatelja, ali sutradan u školu dođe tata s odvjetnikom koji traži snimku događaja.
    pa u ovome i je najveći problem današnjih učenika,
    tj. njima nije problem, jer znaju - kakvo god sranje napravili
    mama i tata čvrsto stoje iza mene.
    nagledala sam se toga u kćerinom razredu prije,
    a sad gledam stasanje tih mojedijetetonikadnebi,
    još su u povojima, ali brzo će oni shvatiti kako sve skupa funkcionira.

    u naše vrijeme je bilo gluposti,
    ali si znao da ti opasnost prijeti sa dvijete strane - roditelj i škola
    i da će te dvije strane biti složne

  23. #73
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    u moj razred u gimnaziji je u 3.srednjem došao učenik iz neke druge škole. on je radio što je htio. doslovno. pušio je u razredu. učitelje psovao. nas djecu zastrašivao. prijetio se da će doć s pištoljem u školu. nitko ništa nije mogao.
    eto. sjećam se nemoći učitelja koji su ga pokušavali ignorirati. on je bio krupniji duplo od svih učitelja i sa moćnom obiteljskom pozadinom. to je stavrno scary.
    i onda kad pročitam u bilješci da je učenik rekao da će profesorici pljunut u facu jeza me prođe. profesori, koje alate imate u takvim situacijama? osim da zapišete incident u e dnevnik.

  24. #74
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Nikakve. Sve je rijesio produzeni strucni postupak koji dolazi umjesto izbacivanja iz skole. Ucenici znaju da posljedica nema.

  25. #75
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    koliko je meni poznato da ga posalju u strucnu sluzbu.
    a onda jako jako ovisi kakva je organizacija same skole. tj. koliko je ravnatelj voljan rjesavati slucaj, a takvi su rijetki. radje pusti ga otici ce.

    za osnovnu skolu ako se i odluci nesto da ga maknu iz skole, onda odlazi u drugu skolu (jer je OŠ obavezna) i tamo nastavlja u revijalnom tonu.

    na primjerima teme o mobitelima vidjeli smo kako jedni ravnatelji rade na jedan nacin, a drugi ignoriraju slucaj.

  26. #76
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ali i nastavnici imaju putra na glavi. Neke mjere postoje, ali se za njima poseze kad je voda vec preko glave (joj, pa dajmo mu sansu...).
    Da sad ne ulazim u raspravu zasto mnogi nastavnici ne znaju kako izgraditi autoritet ili pak nisu materijal za autoritet (jer nekima ipak uspijeva, je l' tako?). A tu bismo onda dosli do onog - ne ide joj skola? pa nek'bude uciteljica...

  27. #77
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Meni je više nego jasno da treba uvesti sistem kažnjavanja. Teško da je Hrvatska jedina zemlja na svijetu sa zločestim učenicima, po drugim zemljama postoje sistemi udaljavanja sa nastave, suspenzije itd.

  28. #78
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Što se tiče nastavnika oni svakako imaju putra na glavi, jer se ponašaju defenzivno i popustljivo, barem je moj doticaj sa školom do sada takav.

    (kako npr. učitelj može reći da ne daje djeci puno zadaće jer se roditelji onda bune??!!)

  29. #79
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    ja sam isto za suspenziju. jer ovako imam osjecaj da galopiramo u anarhiju

  30. #80
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam isto za suspenziju. jer ovako imam osjecaj da galopiramo u anarhiju
    Dobar ti je osjećaj.

  31. #81
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Ja sam definitivno za neki sustav discipliniranja/sankcioniranja za one slucajeve u kojima je nuzno. Za ostalo, educirati profesore o gradnji autoriteta ( bit cu bezobrazna, prije bi rekla stjecanju m*da) i omoguciti im u sustavu da taj autoritet i koriste.

    A na temu , kaze meni T da je jucer jedan decko dobio zapis u disciplinku "atraktivno pada da bi zabavio razred" nakon sto se vracao na mjesto poslije brisanja ploce i kolegau klupi mu izmaknuo stolac. Zapis je dosao od strane profesorice koja je podjelila 15 trojki iz sastavka zbog - rukopisa.
    Pricam o sedmom razredu sa 15 finih i kulturnih prilicno dpbrih djaka

  32. #82
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Pa o tome pričamo! Kako takvog nastavnika ucenici mogu postovati?
    Netko je bio spomenuo nastavnicu koja je zapažanja o šk.zadaći započela sa "Stari, ovo ti je...itd.". Ako je riječ o onoj fotografiji biljeznice koju sam vidjela na FB, radi se o cijenjenoj i postovanoj prof.hrvatskog koju ucenici obozavaju.

  33. #83
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    to što se ona obraća sa stari stvarno nema nikakve veze.
    Učenici UVIJEK obožavaju profesore koji imaju neki drugačiji, osebujni stil, i to nema nikakve veze sa autoritetom.

  34. #84

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Profesori su nezainteresirani i apatični, odrađuju ono što moraju (a to je samo gradivo i gradivo!) i to po metodama iz pretprošlog stoljeća.
    Nije ni čudo da djeca to koriste, pa to su inteligentne glavice, rade što im je dozvoljeno da rade i to vjerojatno iz čiste dosade.
    A nema nikoga pored tko bi ih naučio i zainteresirao.

    Dobro je netko prije rekao da naše škole sve više liče na javne škole iz američkih filmova.

  35. #85
    dodagoda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    356

    Početno

    Ja znam jednu učiteljicu razredne nastave koja je izjavila kako kod nje svi imaju 5. Na prvu sam pomislila da žena nije normalna, no žena je nakon 5-10 godina borbe odustala jer joj je dosta da joj roditelji dolaze i maltretiraju je zbog ocjena njihove djece. Ako nije petica nije valjalo-dolazili su se svađati, prepucavati sa njom-čak je i prijetnje primila... a inače radi u "malo boljem " kvartu gdje su svi fensi-šmensi. Kako onda od djece očekivati da poštuju učitelje , profesore i školu kad znam osobno neke roditelje da dođu u školu i doslovno lažu profesorima u oči i zaštite svoje dijete. Takvi klinci onda maltretiraju i učenike i profesore i stvaraju kolektivni nered.

  36. #86

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Što se tiče nastavnika oni svakako imaju putra na glavi, jer se ponašaju defenzivno i popustljivo, barem je moj doticaj sa školom do sada takav.

    (kako npr. učitelj može reći da ne daje djeci puno zadaće jer se roditelji onda bune??!!)
    Može reći. Pitanje je ako daje puno zadaće kome je daje: djeci ili roditeljima?
    U današnje vrijeme nisu samo nastavnici popustljivi i defanzivni, puno više se to odnosi na roditelje....

  37. #87
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    iskreno, ni ja ne kužim ovo što mima kaže. pa šta ako se bune? pa neka se bune.

  38. #88
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Joj govorim o tome da se učitelj opravdava da ne da dva lista zadaće iz matematike nego jedan, jer kad da dva onda se roditelji bune i kažu da djeca ne stignu napisati zadaću.
    Evo stvarno mi nije jasno kako to uopće može izgovoriti, a te i takve stvari slušam četiri godine.
    I nije to jedan primjer, nego generalno sa kim god kontaktiram u školi dočeka me opravdavanje i defenzivno ponašanje. Pa čak i ne samo u školi, nego generalno svuda gdje imaju posla sa djecom.
    NAjdraža mi je rečenica: joj znate li vi koliko mi djece imamo.
    Sve mi se čini da se sve manje ljudi voli miješati u svoj posao.

  39. #89
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa Vidi poruku
    kad su nam uveli e-dnevnik dali su nam zapravo pass preko djece
    Mi smo pass morali zatraziti u proceduri putem maila, pa roditelje pozovu u skolu na preuzimanje i potpisivanje "ugovora" o pristupu e-dnevniku.
    Kod prvog pristupa pass sam mogla promijeniti.
    Ovdje dijete ne smije znati pass.

  40. #90

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    iskreno, ni ja ne kužim ovo što mima kaže. pa šta ako se bune? pa neka se bune.
    Ma gle, sustav i društvo u cjelini su nam totalno permisivni. Svuda se radi površno. Rješavaju se posljedice uglavnom, tko šiša uzroke.
    Biti dosljedan i profesionalan u školi unutar takvog sustava znači jako puno raditi (puno više od 8h dnevno) i ulagati ogromne količine energije za nikakvu satisfakciju (materijalnu, statusnu, ....). Zapravo učinak je jedini da zaposlenike dovodiš do sagorijevanja.

    Vi se zgražavate sa školstvom a ja sam osupnuta stanjem u socijali, pa i policiji. Što sve ljudima koji rade u CZSS profesionalno i korektno svoj posao rade "korisnici"!! A sustav to podržava i blagoslivlja! Koji je to gubitak vremena, energije, novaca..... I onda se pitamo zašto ova ili ona služba nije učinkovita.


    Strava!

    Pitam se npr. kako će biti riješen problem iz tvog uvodnog posta? Hoće li osoba (punoljetna je koliko znamo) koja je otvorila profil snositi ikakve posljedice?
    Posljednje uređivanje od no@ : 12.05.2015. at 12:34

  41. #91
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mislim da tu nitko neće snositi nikakve posljedice. Djeca imaju vlastite šifre za e-dnevnike i dijele svoje vlastite zabilješke. Nisu se igrali E. Snowdena, ne sjećam se da je igdje ikad itko rekao napisao ili spomenuo da su podaci u dnevniku tajni.

  42. #92

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da tu nitko neće snositi nikakve posljedice. Djeca imaju vlastite šifre za e-dnevnike i dijele svoje vlastite zabilješke. Nisu se igrali E. Snowdena, ne sjećam se da je igdje ikad itko rekao napisao ili spomenuo da su podaci u dnevniku tajni.
    Eto, i tako u x situacija! Onda se pitamo zašto učitelj ili ravnatelj ne gradi profesionalni autoritet!

    (Marta ovo sam uzela kao primjer, posve si u pravu!)

  43. #93
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    mi nemamo e dnevnik pa nisam imala nekog blagog pojma o svemu skupa,
    ali iskreno ne vidim razloga zašto učenici imaju pristup cijeloj stvari.
    ok ajde ocjene, mada i to svatko za sebe zna,
    ali ovaj ostatak bi trebao biti odnos profesor/roditelj ili škola/roditelj.

  44. #94
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    mene zanima zašto vi mislite da roditelji ne bi snimali screenshotove njima smiješnih primjedbi u e-dnevniku i isto ovako ih objavljivali na faceu?

  45. #95
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Zato jer dijete ide u skolu i ima pravo biti ukljuceno u taj odnos. Ne pricamo o vrticu, vec o mladim ljudima 15+ .
    Drugi par opanaka je sto pojedinci to pravo zloupotrebljavaju.

    Drugi razlog je sto pravilnik o ocjenjivanju , koliko ja znam, ne inzistira na ocjeni kao matematickoj sredini, vec te opisne mogu utjecati na zakljucnu. A mora biti transparentno.

    A mene uopce ne cudi mogucnost da roditelji sudjeluju u kreiranju ove fb stranice. Makar sam sigurna da su u manjini, ali ih ima.

  46. #96
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    ovdje se ne radi samo o 15+ djeci nego o cijeloj OŠ.

    drugo, ako pravilnik o ocjenjivanju dozvoljava da zaključna ocjena nije aritmetička sredina (što se toplo nadam da dozvoljava) zašto e-dnevnik od ove godine automatski izbacuje prosječnu ocjenu po svakom predmetu? Jedna meni bliska učiteljica tvrdi da ocjena koju izbaci e-dnevnik mora biti i zaključna ocjena.

  47. #97
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    A ne znam to, ne radim u skoli ali nama vec 7 godina tupe da ne mora biti aritmeticka sredina, pogotovo ako nije" cista" ocjena.

  48. #98
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    nama je bas jucer na roditeljskom uciteljica rekla da ne mora, da to dozvolja pravilnik, a da neki zakljucuju aritmeticku sredinu neki ne.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 12.05.2015. at 15:11

  49. #99
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    nama je bas jucer na roditeljskom uciteljica rekla da ne mora, da to dozvolja pravilnik, a da neki zakljucuju aritmeticku sredinu neki ne.
    to je istina.
    premda je blesavo.
    zaključivati aritmetičku sredinu.
    ja nekako mislim da nisu sve ocjene jednakovrijedne.
    ali ja nisam profesor(ica).

  50. #100
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    i ja mislim da nisu sve ocjene jednakovrijedne - ali zamisli kad ti e dnevnik automatski izračuna aritmetičku sredinu pa se ti tek sad raspravljaj s djecom i roditeljima. Uopce ne kuzim cemu ta opcija.

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •