Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567
Pokazuje rezultate 301 do 307 od 307

Tema: Za starije roditelje koje su podigli stariji roditelji

  1. #301
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Po toj logici bi se jako mali broj ljudi uopće mogao odlučiti za dijete.
    mozda su premladi, prebogati, presiromašni, rade previše, mozda imaju genetske predispozicije za neke bolesti, itd...

    osim toga da bi neka pojava postala relevantna u društvenom smislu- sto da napravimo da neke tendencije spriječimo ili promjenimo - mora biti statistički gledano, toliko zastupljena, da na određeni način negativno utječe na društvu ili pojedinca.

    ne čini mi se da su današnji problem ljudi (kojih je vrlo malo) koji jako, jako kasno dobijaju djecu.

  2. #302

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Mene je majka rodila kada je imala 39. Od njene negdje 55 g sam u grču da će je uhvatiti neka bolest. Srce, rak, nešto. Znala sam sa 12 g histerično plakati ako se ne bi vratila iz grada u očekivanom vremenu. Toliko o tome.

    Vidim da nije rijetkost da se roditelji odlučuju na dijete i sa 57 g. Kao u slučaju nedavno umrlog, nesretnog Ivana, 18 g, kojem otac ima 75 g, a majka (pretpostavljam da razlika od oca nije više od 10 g) je umrla prije tri mjeseca.
    A zašto pretpostavljaš ovo podebljano? Ja znam čak dve porodice u kojima je razlika u godinama majke i oca oko 35 godina , dakle, majka je mogla jednako imati i 39-40 godina kada je umrla...
    Što se tiče tvog straha od gubitka majke, očito se nije pojavio sam od sebe, nego neki uzrok postoji. Deca od 12 godina obično ne dobijaju sama od sebe ideju da su im majke (pre)stare.
    Dakle, ili je taj strah kod tebe (ne)namerno potencirala sama tvoja majka iz bilo kojih razloga, ili neko drugi, to znaš ti, ali posledice su tu. Realno, ljudi od 55 godina i nisu tako stari niti toliko podložni bolestima koliko si ti možda tada zamišljala.
    Mene je majka rodila sa 28, pa sam i ja uvek strepila kada se ona ne vrati iz grada kada bi trebalo- ne zato što sam mislila da je ona stara, nego zato što je moja majka bila vrlo komotna uvek sa svojim i tuđim vremenom i često je kršila dogovore - ostajala na poslu duže bez osećaja da bi trebalo nekome da javi da će kasniti jer postoji neko ko će se zabrinuti...Time je stvorila atmosferu nesigurnosti, a mobilni tada još nije postojao...
    Ne znam, nemam generalizovano mišljenje o tome kada je čovek prestar za decu. Dobrim delom je tačna činjenica da su stariji roditelji odgovorni prema sebi zbog dece. Osim toga, stariji roditelji često iza sebe imaju sigurnije ekonomsko zaleđe nego mlađi, često su zreliji, odnosi sa drugim ljudima su se već jasno iskristalisali itd. (naravno, i ovo je paušalna generalizacija...).

  3. #303

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Ja ovako kao zutina mama..pokusavam sa uskoro 39 ostati trudna...i mislim, ako nam kojim cudom uspije, da cu ja biti ta koja ce biti u grcu da li cu dovoljno dugo zivjeti, da me dijete ne izgubi prerano. Malo su me sad stresli zutini strahovi iz pozicije djeteta.

  4. #304
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Uh-puh prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ovako kao zutina mama..pokusavam sa uskoro 39 ostati trudna...i mislim, ako nam kojim cudom uspije, da cu ja biti ta koja ce biti u grcu da li cu dovoljno dugo zivjeti, da me dijete ne izgubi prerano. Malo su me sad stresli zutini strahovi iz pozicije djeteta.
    Ne brini... To je i mene proganjalo ali kad su djeca napokon došla, brzo mi je prošlo ovih 16 godina.... i mogu ti reći da mi je zdravlje bolje sada nego prije 10 godina kad sambila kronično umorna i podložna svakoj virozi.

  5. #305
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Imala dam sestričkina sina , klinac nepunih 29 kad se srušio, ostavio dete od nepune 2 godine, Smrt dođe kad dođe bez obzira jel si mlad ili star

  6. #306

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Bit ce da se dobro pazis
    Ali hvala na utjesnim rijecima

  7. #307
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Uh-puh prvotno napisa Vidi poruku
    Bit ce da se dobro pazis
    Ali hvala na utjesnim rijecima
    Ništa posebno, ali pazim na ono na što mogu utjecati, npr. vozim drugačije nego u mladosti, ne samo kad su dj3ca sa mnom nego i inače, odem na sistematski 1x godišnje i to je to. Vjerujem da tako rade svi roditelji, bez obzirana dob, neki su samo toga malo svjesniji. Držim fige da ostvariš roditeljstvo što prije, kao i svi koji to žele.

Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •