Pokazuje rezultate 1 do 24 od 24

Tema: Micro- TESE

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    4

    Početno Micro- TESE

    Pozdrav svima,

    slijedeci korak u borbi s neplodnoscu je da odem na micro- TESE zahvat a vidim kako ovdje ima mnogo nesretnika i nesretnica poput mene, ali i onih sa sretnim ishodima a opet s bogatim iskustvom i informacijama koje su svakako doprinjele da dode do tog ishoda zamolio bih one koji su upuceni da mi savjetuju koji je po Vašem sudu najbolji centar u Europi gdje se ovaj zahvat obavlja. Na samom portalu Rode navodi se Ghent u Belgiji (http://www.roda.hr/article/read/biop...tese-microtese) no vidim da vecina sudionika ovog foruma je isla u Sloveniju i Cesku, zasto?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    Bok zeta,
    mm je bio na Rebru kod dr.Hauptmana na obicnoj tese i smrznuto mu je tkivo a ja sad svoj dio obavljam privatno kod dr.Radoncica.. Di si bio na pregledima? Koja je vasa dijagnoza? I gdje ste vec bili? Napisi malo vise o vama da se i drugi mogu ukljuciti i dati koji savjet.
    Inace imas i temu 'biopsija na Rebru' i 'azoo statistika'.
    Pitaj sto god te zanima!

  3. #3
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    Ghent u Belgiji ne radi MICRO Tese, mm i ja bili u septembru tamo.
    Posljednje uređivanje od tuzna : 21.05.2015. at 10:03

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    4

    Početno

    Hvala na informacijama, dijagnoza mi je neopstruktivna azoospermija, sve ostale pretrage su uredne, punkciju sam obavio na VV u ZG-u gdje nisu pronadeni zreli spermiji. Necu ici na TESE, niti imati posla s Hrvatskom. Tuzna nije mi ovo bas jasno ovdje navodis cak i cijene o micro- Tese u Belgiji http://forum.roda.hr/threads/47348-q...zoo+statistika, ovo si naknadno saznala da ne rade kad ste dosli u Ghent ili?

  5. #5
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    bas tako.
    dakle. i ja sam dobila neke informacije na forumima da rade MICR. kad je jedna forumasica koja zivi u belgiji(i ciji je muz, saznasmo u razgovoru, radio TESE u Ghentu, a mi mislili MICRO TESE) njih kontaktorala da nama zakaze termin za konsultacije,nisu htjeli da joj kazu da li rade ili ne.
    otandarali mi toliki put, docekali termin, smetali ljudima 5 dana u kuci kao gosti, a sve da bi dosli u Ghent, prosli svu administrativnu prceduru, da bi na kraju sjeli sa tim nekim profesorom koji nam je saopstio da vidi iz nalaza da smo radili 2 x TESE, da rezultati nisu bili dobri, da oni rade MULTI TESE, MICRO TESE NE RADE, i da ni MULTI TESE ne vrijedi raditi po njegovom misljenju.

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    4

    Početno

    A stvarno ne znam sto da ti kazem, ovo je stvarno tuzno. Jako je tesko doci do valjanih informacija i koliko sam do sada imao prilike uociti a kako se to u narodu kaze svi pokusavaju tjerati vodu na svoj mlin. Bas sam poslao mailove prethodno spominjanim klinikama u Češkoj: Prague Fertility Centre i Sanatorium pronatal da li rade micro- TESE ili obicnu biopsiju na slijepo (TESE) pa cu vidjeti sto oni kazu.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    Zeta jesi dobio povratne info iz ceske?

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    4

    Početno

    Jesam. Medutim ne rade micro- TESE vec samo TESE. Jedna od njihovih poliklinika me uvjerava da je to jedno te isto a druga da je TESE bolja opcija. Imam jos vremena za odliciti kako sam saznao da se nakon punkcije ne smije iduca 4 mjeseca raditi nikakav zahvat na "my precious" :D

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Postovi
    23

    Početno

    MM je radio microtesu u Sarajevu,turska klinika Bahceci, pored Klinefelterovog sindroma i malih testisa i 1% nade, samo iz jednog testisa su mu nasli 8 zdavi plivaca,tako da drugi nisu ni dirali,moj savjet od srca probaj u Sarajevu divni su. Sretno!

  10. #10
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj LadyX prvotno napisa Vidi poruku
    MM je radio microtesu u Sarajevu,turska klinika Bahceci, pored Klinefelterovog sindroma i malih testisa i 1% nade, samo iz jednog testisa su mu nasli 8 zdavi plivaca,tako da drugi nisu ni dirali,moj savjet od srca probaj u Sarajevu divni su. Sretno!
    Lady a gdje ste isli u postupak???

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Postovi
    23

    Početno

    Sarajevo, turska klinika zove se Bahceci.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    12

    Početno

    Pozdrav svima,
    MM je prije par dana išao u SA na Micro-TESE, klinika New Life. Nažalost, mi nismo imali uspjeha, ali smo svjedočili uspjehu nekih parova koji su isti dan imali operaciju i kod kojih su pronađeni plivači. Bez obzira na naš neuspjeh, od srca, svima sa neopstruktivnom azoospermijom, preporučujem kliniku New Life i dr Emre Bakırcıoğlu. Zaista su profesionalni i ljubazni. Cijena operacije je 2.500KM. Operacija se radi pod opštom anestezijom. Isti dan možete ići kući. MM nije imao nikakve bolove (ako izuzmemo tugu, koja nas je slomila) niti probleme posle operacije. Par dana je ležao i mirovao. Konci se ne vade, sami ispadnu. Rez je oko dva centimetra na sredini skrotuma.
    Sretno svima!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    94

    Početno

    Tracanade, veoma mi je zao zbog sto zbog ishoda operacije kod tvog muza. Moj muz je takođe radio Micro Tese operaciju u New Life klinici, 01.03. Pretpostavljam da ste i vi radili tada ili sutradan. Ni kod nas nisu pronađeni spermatozoidi, ali potpisujem sve sto si rekla za kliniku i za doktora Emrea.
    Mi ćemo se najvjerovatnije odlučiti za donaciju.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    12

    Početno

    Hvala lopuzice! Potpuno se razumijemo, i meni je žao zbog vas. Ja ne znam šta ćemo dalje. Dr Emre je rekao da on ne bi ništa više pokušavao u našem slučaju, jer misli da su šanse nikakve. Donor je do sada bila tabu tema. Jednostavno, ne znam da li to želi i jedno od nas. U svakom slučaju, moraćemo razmotriti i tu opciju... kad se oporavimo. Vrijeme nam ne ide na ruku , oboje smo u četvrtoj deceniji života. Razmišljamo da potražimo mišljenje još nekog urologa i možda još jednu micro-tesa.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    94

    Početno

    Da je tesko, jeste i to veoma. Ali prosto trebate postaviti zajednicke zelje i ciljeve i tako donijeti odluku, a da se oboje slazete. Nama je dr Emre rekao da je jedina mognost poboljsanja stanja terapija maticnim celijama, ali ta metoda je jos uvijek u povoju, vjerovatno mnogo i kosta, a pritom niko ne garantuje da cemo uspjeti. Nismo ni mi donijeli konacnu odluku, ali najblizi smo donaciji. Mi smo razmotrili taj slucaj sa tri aspekta: da se pomirimo da necemo imati djece, da usvojimo dijete ili da se odlucimo za donora. Od svega opet nam naljepse zvuci donor, jer u tom slucaju ja cu tu bebu nositi u svom stomaku, zajedno cemo dozivljavati njene pokrete i biti tu od samog njenog rodjenja. Moj suprug ce pruzati ljubav i vaspitavati to dijete, tako da je to po meni pravi otac. Pomenula si tabu temu, naravno ako vam je to problem, niko osim vas to ne mora da zna.
    Razmislite dobro o svemu, kao sto cemo i mi, jer ovo su vrlo osjetljive i teske odluke. U svakom slucaju mislim da je Micro Tese operacija najpreciznija kad je trazenje spermatozoida u pitanju, a da je sve posle toga gubljenje vremena. Zelim vam svu srecu!

  16. #16

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    12

    Početno

    Pozdrav svima, nakon dugo vremena..
    Nakon što smo upoznali par koji nam je ispričao svoje iskustvo sa azoospermijom, odlučili smo se da pokušamo sa još jednom micro-TESE u Kinderwunschklinik u Beču. Oni su prošli sličan put kao i mi i na kraju su uspjeli u navedenoj klinici. Da li je neko imao neko iskustvo sa ovom klinikom?

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    4

    Početno

    Pozz! Evo i nas s istim problemima. Azoospermija,ostala nam jos 1 epruveta tkiva i sad dalje misl.smo u Prag ali rađe bi svoje djete ako je moguće!!! Tako da sam pricala s jednim vrsnim dr.i preporucuje mi kliniku u Bruxlessu.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav svima! 2012. Pokušavajući dobiti dijete sa tadašnjom suprugom nije nam uspjevalo pa sam napravio napravio niz pretraga i nakon njih ustanovili su da ima KlinefelterovSindom. Tu je priča za nas dvoje stala jer se ona nije mogla nositi s tim (ostavila me) no..ja sam nastavio dalje za sebe. Htio sam se uvjeriti da mogu imati svoju vlastitu djecu jednog dana (s normalnom osobom kao sad). Moja tadašnja urologinja je imala puno nade za mene i bila jako pozitivna te smo napravili niz pretraga nakon čega je donijela zaključak da imam atipičan KS te me savjetovala da se putem HZZO-a uputim na liječenje u inozemstvo s obzirom da se microTESE tada nije radio nigdje u hrvatskoj. S obzirom da je napustila KBC Rebro i naslijedo me dr. Dinko Hauptman. Napravili smo zahtjev za inozemno liječenje u Kinderwurth Centrum Munchen(na prijedlog dr. Alfreda Kniewalda koji je pionir u umjetnoj oplodnji; privatna su klinika ali je svejedno prošao zahtjev).
    Samo microTESE-om se može saznati dali muškarac sa azoospermijom može imati spermija ili ne. Šanse su 50-50%. Ja osobno nisam imao nikakvih fizičkih obilježja izuzev smanjenim testisa. Običnom biopsijom se može desiti da ono malo testosterona, koje je organizam izlučivao, izgubi nakon biopsije pa su mi savjetovali da na nju ni ne idem. Kompletnu operaciju i kryoprezervaciju u Munchenu mi je pokrio HZZO. Moj jedini trošak je bio prijevoz do tamo i nazad. Morao sam prije operacije otići na preliminarni pregled kod njih, koštao je 200€(moj trošak da se nebi još i s tim opterćivao s HZZO-om), i zakazati termin operacije.
    Prije operacije dali su mi terapiju kojom se potiče spermiogeneza, Brevactid 1500i.e. koju sam si sam davao 6mj., 3x tjedno u potrbušni dio(muka mi je bila svaki put kad sam morao gledati tu iglu al se isplatilo. Terapiju sam platio 280€ jer ti daju privatni recept a terapiju možeš kod njih u ljekarni sam kupiti ali ne bez recepta.
    MicroTESE je prošla uspješno za mene. Dr. mi je odmah nakon operacije rekao da je bilo uspješno, da nije bilo sporih plivača te da je sav moj materijal proslijeđen na kryoprezervaciju. 6 epruveta obrađenog materijala i spremnog za oplodnju, 6 djelomično obrađenih i 6 neobrađenog materijala. Godišnje me kryoprervacija košta 300€ što nije puno s obzirom da je moje.
    Sad trenutno tražim agenciju kojom bi prevezao svoje spermije u KBC Zagreb, Petrova.
    Ako imate bilo kakvih pitanja slobodno me kontaktirajte. Rado ću pomoći ako mogu.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    94

    Početno

    Citiraj samurai78 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima! 2012. Pokušavajući dobiti dijete sa tadašnjom suprugom nije nam uspjevalo pa sam napravio napravio niz pretraga i nakon njih ustanovili su da ima KlinefelterovSindom. Tu je priča za nas dvoje stala jer se ona nije mogla nositi s tim (ostavila me) no..ja sam nastavio dalje za sebe. Htio sam se uvjeriti da mogu imati svoju vlastitu djecu jednog dana (s normalnom osobom kao sad). Moja tadašnja urologinja je imala puno nade za mene i bila jako pozitivna te smo napravili niz pretraga nakon čega je donijela zaključak da imam atipičan KS te me savjetovala da se putem HZZO-a uputim na liječenje u inozemstvo s obzirom da se microTESE tada nije radio nigdje u hrvatskoj. S obzirom da je napustila KBC Rebro i naslijedo me dr. Dinko Hauptman. Napravili smo zahtjev za inozemno liječenje u Kinderwurth Centrum Munchen(na prijedlog dr. Alfreda Kniewalda koji je pionir u umjetnoj oplodnji; privatna su klinika ali je svejedno prošao zahtjev).
    Samo microTESE-om se može saznati dali muškarac sa azoospermijom može imati spermija ili ne. Šanse su 50-50%. Ja osobno nisam imao nikakvih fizičkih obilježja izuzev smanjenim testisa. Običnom biopsijom se može desiti da ono malo testosterona, koje je organizam izlučivao, izgubi nakon biopsije pa su mi savjetovali da na nju ni ne idem. Kompletnu operaciju i kryoprezervaciju u Munchenu mi je pokrio HZZO. Moj jedini trošak je bio prijevoz do tamo i nazad. Morao sam prije operacije otići na preliminarni pregled kod njih, koštao je 200€(moj trošak da se nebi još i s tim opterćivao s HZZO-om), i zakazati termin operacije.
    Prije operacije dali su mi terapiju kojom se potiče spermiogeneza, Brevactid 1500i.e. koju sam si sam davao 6mj., 3x tjedno u potrbušni dio(muka mi je bila svaki put kad sam morao gledati tu iglu al se isplatilo. Terapiju sam platio 280€ jer ti daju privatni recept a terapiju možeš kod njih u ljekarni sam kupiti ali ne bez recepta.
    MicroTESE je prošla uspješno za mene. Dr. mi je odmah nakon operacije rekao da je bilo uspješno, da nije bilo sporih plivača te da je sav moj materijal proslijeđen na kryoprezervaciju. 6 epruveta obrađenog materijala i spremnog za oplodnju, 6 djelomično obrađenih i 6 neobrađenog materijala. Godišnje me kryoprervacija košta 300€ što nije puno s obzirom da je moje.
    Sad trenutno tražim agenciju kojom bi prevezao svoje spermije u KBC Zagreb, Petrova.
    Ako imate bilo kakvih pitanja slobodno me kontaktirajte. Rado ću pomoći ako mogu.
    Samurai78,
    Hvala puno na podjeljenom iskustvu. Vjerujem da će mnogima značiti.
    Zanima me da li ti imaš uvid o kvalitetu dobijenih spermatozoida. Zbog čega do sada niste išli na VTO? Koliko sam shvatila prošlo je nekoliko godina?

  20. #20

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    25

    Početno

    Pozdrav svima..evo da i ja ispričam svoju priču..ako netko ima kakav savjet ili neka slična iskustva molim vas javite se..dakle,moj suprug je prebolio hipospadiju..dosad je prosao 13operacija, što u hrvatskoj što u beogradu ..krenuli smo sa planiranjem trudnoće..znali smo da su šanse male ali svejedno ne odustajemo..znamo da normalnim putem nećemo uspjeti nego je potrebna umjetna oplodnja..bili smo na konzultacijama kod dr.Lučingera...napravili pretragu za Fsh...fsh 67...prof Lucinger odustaje od našeg slučaja...nakon toga krenuli kod dr Hauptmana na rebro...napravljene su sve pretrage koje su potrebne prije zahvata Tese...došli nalazi...Nema spermija...dakle ,moj suprug ne proizvodi spermije..ništa...kuda dalje?Dr Hauptman kaže da trenutno ne postoji nikakava terapija koja bi cijelu situaciju oporavila...dali itko ima sličnu situaciju?molim vas što prije savjete ,odgovore...hvala

  21. #21

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    126

    Početno

    cao, da li mozes tacno da mi napises kontakt klinike gde si radio micro tese?

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima,

    Budem ukratko opisao iskustvo, možda nekome pomogne.

    Dijagnoza mi je azoospermija, spermiogram je u više navrata kroz 2 godine bio negativan, nisu pronađeni spermiji (0).
    Preporucena mi je Tesa biopsija, tj tkivo se uzima sa oba testisa te se laboratorijski provjerava i određuje dali ima spermija ili nema.
    Nalaz je bio pozitivan iz 8 čahura, dr Grubišić je obavio zahvat u vinogradskoj bolnici.
    Za dr. Grubišića mogu reci samo da mi je drago što je on to vodio (ljudina), preporucam da kod njega vodite zahvat.
    Trenutno sam još u krevetu iako su prošla 2 dana (ovo pišem zbog muškaraca da znaju šta ih ceka)..
    Zahvat je koliko sam shvatio pod lokalnom anesteziom ravno u svaki testis.
    Cijelo vrijeme ste budni i svjesni.
    Mi muškarci smo recimo tako "osjetljivi" na testise kada se spominju bolovi
    Dali boli? Da boli ali ne kako sam barem ja zamišljao, sama lokalna je kao kod zubara npr (ništa strašno)
    Kasnije skoro pa ništa ne osjecate iako su vam noge ukocene od straha ko da je na živo
    Zahvat traje oko pola sata, nakon završetka sam ležao oko desetak minuta, nakon toga se treba mirovat oko 2h unutar sale poslije cega krenete doma.
    Nakon zahvata nema bolova nikakvih osim jakog pritiska kako mi je dokror rekao slicno udarca nogom na nogometu
    Na što sam ja rekao više nakon bejzbola palicom više udaraca...
    Sada je prošlo dva dana od zahvata, bolova skoro pa nema, eventualno ako se dirne rana ali klasicna bol poslije bilo koje rane.
    Pritisak je još uvijek samo kada stanem na noge ali mnogo mnogo manji, mirujem doslovno stalno, samo kad moram do toaleta se ustanem da usput aktiviram mišice zbog ukocenosti.
    Ovo je moje iskustvo, kada sam tražio nešta slicno u komentarima ih nisam mogao naci.
    Želim samo naglasiti ovom porukom da se netrebaju brinut, bol od 1-10 je cca od 1-2.

    Bude li nekome trebale pojedinosti oko mog iskustva slobodno recite.
    Želim svima srecu da im nalazi budu pozitivni oko pronalaska spermija.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    19

    Početno

    Samurai78, da li mi se mozete javiti porukom (ja ne mogu jer sam tek nova na forumu) ili tu napisati koji je daljnji tijek dogadaja bio (nakon sto ste se raspitivali za transfer iz Njemacke u Hrvatsku)?
    I da li na kraju ima netko u Hrvatskoj da radi micro Tese?
    Nazalost, suprug ima takoder neopstruktivnu azospermiju ((

  24. #24

    Datum pristupanja
    Aug 2022
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj MR85 prvotno napisa Vidi poruku
    Samurai78, da li mi se mozete javiti porukom (ja ne mogu jer sam tek nova na forumu) ili tu napisati koji je daljnji tijek dogadaja bio (nakon sto ste se raspitivali za transfer iz Njemacke u Hrvatsku)?
    I da li na kraju ima netko u Hrvatskoj da radi micro Tese?
    Nazalost, suprug ima takoder neopstruktivnu azospermiju ((
    Dobro jutro.
    Registrirao sam se samo da bih napisao svoje iskustvo. Znam da sam strašno puno istraživao kad sam osobno morao ići na zahvat.

    Krajem siječnja ove godine je bila zakazana MictroTese na Rebru. Radio je doktor Hauptman čiji sam i pacijent. Supruga i ja pokušavamo već gotovo tri godine i nakon svih odrađenih nalaza se utvrdilo da imam Klinfelterov sindrom. ( ne bih nikad saznao da nije bilo problema sa plodnošću ). Kako bi rekao moj vjenčani kum ( uopće se to ne vidi na tebi haha )
    Prognoza je bila 5% da će se išta naći. Nažalost nije bilo reproduktivnog materijala.
    Pripreme za operaciju su klasične. Sam operativni zahvat je trajao oko 45 minuta. Lokalna anestezija. Apsolutno ništa se ne osjeti, možete na ekranu vidjeti sve ako vas zanima naravno.
    Nakon zahvata sam bio u bolnici još jedan dan i nakon toga ležanje kod kuće. Oporavak je trajao oko 3 tjedna, ležanje, lagano kretanje, ništa teško nositi i sl. Imao sam osobno problema sa krvarenjem zbog hematoma, ali ništa specijalno. Osjećao sam stalno neki kao pritisak i malo se jedan šav raširio, ali ništa posebno.
    Ako sam nešto izostavio slobodno mi se javite na mpaulic8@gmail.com pa ću dati detaljnije upute.

    lp

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •