Pokazuje rezultate 1 do 25 od 25

Tema: Guralica ili bicikl?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    27

    Početno Guralica ili bicikl?

    Moj mali lavić ima godinu i pol. Kupili bismo mu neko vozilo, ali ne znam da li neki autić što će gurati s nogama ili biciklić, tipa smart trike. Znam da bi mu bicikl bio do 3 godine, ali možda mu je za ovo ljeto ipak prerano pošto vidim da djeca njegove dobi uglavnom samo sjede, a mame guraju Imate li kakva iskustva i preporuke?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Moje iskustvo je takvo da ih ti mali biciklići apsolutno nisu zanimali. Bicikl ih je počeo zanimati tek kada su mogli sjesti na onaj obični s pomoćnim kotačima.
    Obožavali su ovo :
    http://ententini.com/45-129-home/dje...lica-autic.jpg
    Ali, to ti nije praktično za van, samo po kući.
    Ne znam. Po meni su ti mali biciklići uludo bačen novac.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    285

    Početno

    moji su imali guralicu (mačku), raspala se je. Po meni je bolje imati bicikl, s pomočnim kotačima, možeš nabaviti špagu pa ga vući od naprijed (mi smo tako mlađeg), i na taj naćin je naučio okretati pedale.

  4. #4
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Citiraj Merica prvotno napisa Vidi poruku
    Moj mali lavić ima godinu i pol. Kupili bismo mu neko vozilo, ali ne znam da li neki autić što će gurati s nogama ili biciklić, tipa smart trike. Znam da bi mu bicikl bio do 3 godine, ali možda mu je za ovo ljeto ipak prerano pošto vidim da djeca njegove dobi uglavnom samo sjede, a mame guraju Imate li kakva iskustva i preporuke?
    Za godinu i pol radije neki autic koji ce odgurivati nogama. To je ipak prikladnije po meni za njihovu dob. Eventualno neki triciklic koji se moze i gurati.
    Bicikl s pomocnima tek nakon druge godine, sljedece proljece radije.
    Po m

  5. #5
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Uf otisao mi post...htjedoh jos rec da je meni za pocetak svakako bolje nesto tako na 4 kotaca pa tek onda orijecu na dva ili tri...
    Ali iskustva su razlicita...

  6. #6
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Kupi sad neki autic-guralicu, a iduce godine onaj biciklic bez pedala. Mojim oboma je to bio hit s 1,5 odnosno 2,5 godine.

  7. #7
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Slažem se za autić. Nama se jako isplatio i što je imao onu dršku za guranje (spas za one koji nisu htjeli u kolica). S 2,5 je sjeo na bicikl bez pedala i ne skida se. Juri, preskače, a mi trčimo paralelno.

  8. #8
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Nas autic je bio neki jeftini kinez iz Plodina, od 70-ak kn, nema nikakvih melodija i sl, samo trubu na volanu. U upotrebi je sestu godinu za redom, osim mojih dvoje se pol ulice provozalo na njemu, znaci vozen je i vani, po asfaltu, po soderu, u raznim utrkama, inscenacijama sudara zabijanjem u betonsku ogradu i sl. Neunistiv

    Biciklic bez pedala je prvo vozila starija s 2,5 i 3,5 (s 1,5 ga je isto vozila ali joj je bio malo pretzak za odrzavati ravnotezu a bi vise sjedila nego vozila), i jos mladji s 2,5 3,5 (i isto malo s 1,5 ali je i njemu bilo pretesko). Znaci pet godina pogona i vozi kao nov.

    Sto se biciklica ili triciklica na pedale tice kod mene ih dobiju kad mogu sami okretati pedale. Pedale je starija svladala s 2,5 na nekom poklonjenom rabljenom triciklicu a mladji na tom istom triciklicu s 3.

  9. #9
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Najprije guralica.

    Nakon toga like-a-bike.

    TEk nakon toga bicikl.

  10. #10
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    isti redoslijed je bio kod nas, bolje prvo bicka bez pedala da nauče držat ravnotežu pa da se tek onda uče pedale...jer obrnuto je puno teže!
    moja je ovim redosljedom vozila bicku sa pedalama bez pomoćnih sa nepune 3,5god....nakon što je doobro savladala ravnotežu na ovom bez pedala (i vozila se sa nogama u zraku bar 20-30 sec)
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 22.05.2015. at 10:09

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Samo da komentiram da ima i drugačijih iskustava. Bicikl bez pedala (like-a-bike) kod nas je bila potpuno promašena investicija - sjeo je na njega možda dva-tri puta.
    (a povela sam se za oduševljenim preporukama na forumu )

    Biciklić s pomoćnima provozao je s 3,5 godine, prije toga ga je samo gurao, nije htio ni sjesti. Bez pomoćnih je provozao s 5 godina, bez puno kerefeka (najteže ga je bilo nagovoriti da uopće proba). Dakle, nije to učenje ravnoteže na biciklu tako velika mudrost, kad dijete doraste do toga, kliknut će mu.

    Za uzrast od godinu i pol meni se najprikladnijim čini ili guralica ili tricikl s drškom (ali bez popratne kineske muzike koja odvlači pažnju od pedala - i to smo isprobali pa znam zašto to kažem ).

  12. #12
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Mi smo curki s godinu i pol dali like a bike i savladala ga je bez problema i još ga vozi. Ali nikad se nije zaljubila u bicikle, radije trči i skače.
    No, njen bratić i njen najbolji prijatelj su like a bike počeli voziti isto s godinom i pol i postali fanatici, tako su ga dobro naučili voziti da su prije 2. godine već bili tate-mate. I znam još dosta primjera. I jako su brzo prešli na pedale bez pomoćnih.

    Doma smo imali autić na guranje otkako je prohodala, a bicikl na guranje nikad nismo htjeli.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    27

    Početno

    Hvala na pomoći, mislim da će mu ovo ljeto najviše odgovarat autić guralica s drškom

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    Od kada ste koristili taj bicikl bez pedala? Moja curica ima 21 mjesec i njoj noge ne dodju do poda a na najnizem je podeseno. Imamo tricikl koji smo kupili u štimcu za 250 kuna.fenomenalan je , vrijedi svake kune ! mogu staviti slikicu naseg ako nekoga zanima?

  15. #15
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    moj je s godinu i nešto "vozio" pukylino
    http://www.altermama.com/proizvodi/pukylino-crveni.jpg

  16. #16

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    Ja ne vidim slikicu. Tj tapatalk mi ne dozvoljava kliknut

  17. #17
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Mi smo sa 2,5 sjeli na puky (srednji - L) i bio je baš na granici da dodiruje pod (visok 92 cm). U mjesec dana je dosta izrastao pa smo ga i povisili. Tako da je jednom jednoipogodišnjaku ok i puky mini i pukylino- kako vidim po parkovima i igralištima većinom se od 2,5 i 3 zalijepe za te bez pedala.

  18. #18
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    Ja sad trazim Puky ali mini za cure od 20mj. S obzirom da moram kupiti dva, ne isplati mi se sada dva Pukilina pa onda za par mjeseci dva Pukya mini, pa za godinu dva Pukya L....pa bankrot

    Nekako smo se mm i ja dogovorli da uzmemo polovne Puky mini pa ako im se svidi onda bi uzeli next size mozda nove ili neke dobro ocuvane polovne. Ugl ako netko ima na prodaju ja sam zainteresirana.

  19. #19
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    a možda se uspiješ dogovorit da jedna vozi druga igra nogač i obrnuto

  20. #20
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Mi smo na pijaci naletili na motorić bez pedala,ali na 3 točkića(1 naprijed,a dva iza,ali nisu puno razmaknuti,jedan do drugog-al ga objasnih).Pravi like-a-bike za bebe.Obični,plastični.D.je tada imala oko 1,5 godinu i mogla se odgurivati,bez da padne.Ubrzo se usavršila,pa je postala pravi mali spretni trkač.Na njega su sjedala i djeca od 40 kila i odgurivali se,ali je neuništiv.Sad joj je 2,5 godine i obožava ga,juri na njemu,to je njen motorić.
    Danas je i jedna malena od nešto više od godine sjedila na njemu i polako se oguravala,jedva može dohvatiti tlo,ali je išla polako.
    Ne mogu nigdje naći sliku,pa ni ništa slično,ali je nama to definitivno najbolja investicija!

  21. #21
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Evo i mi smo ko silkica kupili taj motorić-biciklić u Mulleru
    http://www.amazon.de/gp/aw/d/B009USP...hGL&ref=plSrch

    Imamo puky od sestre, ali mu je jos pretežak, sad je navršio 2 g. Ovaj scooter je lagan, al ipak stabilan i za jedno popodne je skužio kako se vozi i sad nakon 2 mjeseca isto juri na njemu....ne mozes ga stići. I čvrsta je plastika i izdržljiva ( isto ga voze i stariji po parku ). Tak da isto preporučamo...

  22. #22

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    367

    Početno

    Moja je dobila za 2.rodjendan neku biciklu bez pedala kupljenu u kaufland, to je doma vozala par mjeseci, nismo uopće obraćali na nju pažnju ni kako vozi ni kako noge drži ni ništa. Došlo proljeće, pošli se jednom prošetat sa biciklom = HIT totalni a ona piči sa njome. Tek smo onda skontali kako je spretna postala, naučila sama ubrzavat i kočit, nismo joj uopće pokazali.
    Sve u svemu, rezime, bica odlična stvar, vidim kako joj to sa ravnotežom pomaže, dobila je i romobil, odmah je i njega skontala, mislim da ćemo sad na jesen joj kupit role (napunit će 3god)

  23. #23
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ovo je bilo prvo vozilo, poceo je prije navrsene godine dana: http://www.littletikes.com/content/e...cer_xlarge.jpg

    Onda Chillafish Bunzi, prvo na siroke straznje kotace, ovako: http://www.loopfietsen.nl/images/loo...roen_bulim.jpg a onda kao balance bike, ovako: http://www.loot.co.za/static/gallery...355-g380.5.jpg To je vozio negdje od 1.5 - 2 godine.

    S dvije i nesto sitno mjeseci je svladao Kinderbike: http://ecx.images-amazon.com/images/...L._SL1500_.jpg Dobio ga je s oko godinu i pol, ali bio mu je pretezak, s obzirom da, izmedju ostalog, ima i gume na napuhavanje. Jos uvijek ga vozi i trebao bi mu biti ok jos barem godinu dana.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    81

    Početno

    da li je bolja bicikla sa drskom za guranje ili autic ? beba ima jos malo pa 1 god.
    isto me zanima da li bicikle guralice imaju pojaseve pa da je mozemo koristiti mozda umjesto kolica kad smo vani jer sve koje sam vidjela bile su bez pojasica?

  25. #25
    baka avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    594

    Početno

    Puky-ji su za svaku preporuku. Moj unuk je nakon njih sjeo na svoj prvi bicikl bez pomoćnih kotača i vozio samostalno. Da skupi su i da teški su.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •