Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 128

Tema: Beba slabo dobiva na težini

  1. #51
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ma aaria, stvarno, uz podatke o pokakanim i mokrim pelenama, nemas nikakvog razloga za sumnju, ni u sebe, ni u bebu, ni u mlijeko... sto god.

    Pusti bebu da spava na sisi, mala je. Prestat ce to raditi kad bude spremna. A i na sto ces je nauciti, nego na ruke? I od ruku ce se odvojiti kad malo odraste.

    Za duge podoje, eh, bebu sigurno ne mucis. Da joj smeta, ne bi sisala. Uostalom, kad se malo okrenes i pogledas na primjer tu na forumu ili SOS grupi na Facebooku, sve je prepuno pitanja o tome kako 'nagovoriti' dijete da sisa jer ih puno ne prihvaca odmah bradavicu kako treba, spavaju, ne sisu aktivno... svastanesto.

    Super vam ide, samo nastavite tako!

  2. #52

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    93

    Početno

    baš me zanima što bi rekla patronažna kad bi čula da moja "beba" od 19 mjeseci još uvijek ponekad zaspi na ciki.

  3. #53
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Pa i moja beba tako, a imat ce tri godine za manje od tri mjeseca.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    70

    Početno

    Evo da se javim, bili smo na kontrolnom vaganju i sve je ok, rekla pedijatrica da nastavimo tako dalje :D Jest da je blize donjoj granici, sad smo u 2 tjedna dobili 300g, ali ustrajemo.
    Mene uhvati malo malo pa zastoj, ali sad sam se vec ispraksirala u hendlanju istoga pa brze i prodje. Nego zanima me jos nesto, presli smo 6tjedana i dalje redovito kakimo, 3-4-5 puta na dan pa me sad zanima jel to znaci da jos ne iskoristava mm do kraja?

  5. #55
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ma ne, nema to veze. Neke bebe nikad ne smanje broj stolica, ne brini oko toga. Super vam ide!

  6. #56
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Mi bili na drugom pregledu prije koji dan. Malac sa 2,5 mj. ima 6 kg (rodjen 3800). Doji na zahtjev. Popišanih pelena ima dosta ali su nam se pokakane pelene prorijedile...do 6 tj. je kakio jednom dnevno a sada se zna dogodit i da po tjedan dana ne kaki. Jedem dosta voca i povrca, pijem probiotike pa neznam zasto tako rijetko kaki...ali zato prdi ko veliki !!!

  7. #57
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Prirast izgleda super; vjerojatno malac spada u kategoriju djece koja kakaju samo povremeno. Ako doji na zahtjev, popisane pelene izgledaju dobro.. onda je to to.

  8. #58
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Doji na zahtjev, svako uru i po - dvije otprilike po danu, po noci dva buđenja, u 24 sata imamo cca.10 podoja...cca.7 dobro popisanih pelena. Ove pokakane kad ih bude budu stvarno obilne i senfaste - oker boje..

  9. #59
    dagnja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    239

    Početno

    Pozdrav. Treba mi pomoć/savjet. Imam curicu od tri mjeseca. Isključivo je dojena od prvog dana bez ikakvih problema. Na zadnjem posjetu patronažne (živim vani, ne idemo kod pedijatra ovdje), zaključila je kako je slabo dobila na težini. Rođena je s 3200 i 52 cm, opseg glave 35 (otpušteni s 3020 kg). S tjedan dana imala je 3450, s tri tj. 3850 i sada s dva i pol mjeseca 5000 g i 60 cm (opseg glave 39,5). Ima dosta mokrih pelena preko dana, stolica joj se izregurila da kaka svaka dva dana, zadovoljna je stalno i lijepo spava. No, od tog posjeta nam se sve preokrenulo jer sam se ja počela stresirati oko tog prirasta i količine mlijeka. To se sve potrefilo s mojom prehladom i nakon toga sam utvrdila da i nemam toliko mlijeka i ona je počela odbojati dojku. 4 dana sam se borila s prihvaćanjem dojke, stavljala je stalno na cicu, izdajala se i proizvodnja se povećala. Ona lijepo doji, ali sada ima oko 5 pokakanih pelena dnevno!!! I danas sam primijetila da su mi dojke opet malo opuštene i da je ona mrvicu nemirna. Je li moguće da gubim mlijeko i da ona zato ne dobiva na težini? Što da radim?
    Nisam pokušala s kompresijama, budem sada probala, ne izdajam se trenutno i nudim joj obje dojke po podoju (kada prvu dovoljno dugo cica i sama ispusti, ponudim drugu). I trebam li se brinuti zbog tih povećanih stolica (koje variraju u boji)?
    Voljela bih je dojiti što duže, ali me strah da neću moći (iako sam prvu curu dojila 14 mj.).

    Unaprijed hvala na pomoći.

  10. #60
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ako beba sisa kad god zeli, sigurno ne gubis mlijeko. A po ovome sto pises, s proizvodnjom je sve u redu - pa pogledaj broj pelena, mokrih i pokakanih. Sto bi kakala da nema mlijeka?

    Tezina joj je savrsena, pogledaj tablice: http://kellymom.com/bf/normal/weight-gain-metric/

    U tri tjedna je dobila 850 grama i onda oko 500 i sitno grama po mjesecu (okvirno racunano). Samo vodi racuna o tome da imate barem 8 podoja dnevno (10+ jos bolje) i sve ce biti super. Dojiti je sigurno mozes koliko god ona i ti to zelite.

  11. #61
    dagnja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    239

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Ako beba sisa kad god zeli, sigurno ne gubis mlijeko. A po ovome sto pises, s proizvodnjom je sve u redu - pa pogledaj broj pelena, mokrih i pokakanih. Sto bi kakala da nema mlijeka?

    Tezina joj je savrsena, pogledaj tablice: http://kellymom.com/bf/normal/weight-gain-metric/

    U tri tjedna je dobila 850 grama i onda oko 500 i sitno grama po mjesecu (okvirno racunano). Samo vodi racuna o tome da imate barem 8 podoja dnevno (10+ jos bolje) i sve ce biti super. Dojiti je sigurno mozes koliko god ona i ti to zelite.
    Hvala Kaae. Nisam se brinula oko toga dok me patronana nije pitala jesam li razmišljala da joj dajem ad, na što sam rekla da nisam i ne razmišljam pa je ona izrazila brigu oko tog prirasta, a to se poklopilo s njezinim 4- dnevnim štrajkom zbog kojeg sam posumnjala da nemam dovoljno mlijeka. Sada čim se malo uznemiri na dojci pripisujem to manjku mlijeka. Imamo sigurno 8 podoja, vjerojatno i više ovisi od dana do dana. Prije ovoga davala sam joj po jednu dojku po podoju, sada to radim preko noći, a preko dana obje. Je li to u redu? Kako mogu biti sigurna da posisa dovoljno zadnjeg, masnog mlijeka kada joj nudim obje dojke?

  12. #62
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nema tog zadnjeg i prednjeg mlijeka, tj. to nije bas tako jednostavno kako zvuci. Ako prazni obje dojke i cesto sisa, sve je ok, ne moras brinuti o tome 'odakle' je mlijeko doslo. Mozes i preko noci davati obje dojke po podoju, ako zeli.

  13. #63
    dagnja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    239

    Početno

    Ok, hvala. Po noći mirnije i duže doji i onda zaspe pa zbog toga ispada samo jedna dojka po podoju. Čisto iz znatiželje jel mogu negdje pročitati o tim procesima pražnjenja dojke (prednjeg/zadnjeg mlijeka)?

  14. #64
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Tu je dobar clanak, na engleskom: http://www.nancymohrbacher.com/blog/...-hindmilk.html

  15. #65
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno

    Bok imam problem moja beba je stara mjesec i pol rodjena s 3400,a otpust 3100. Plaće na cici i nemirna je a ne odspava u komadu ni pol sata stalno bi bio na cici,il bi jeo il bi spavo na njoj pa bi si ju malo dudo. Sad ima 4125 dr nije zadovoljna i ona bi ad,a ja nebi. beba bi stalno pune cice,a ne stigne mi se mlijeko napravit kad stalno cica. Imate koji savijet. Hvala

  16. #66
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Lastavica, kad je to počelo?
    Koliko ima mokrih i pokakanih pelena u 24 sata?
    Koliko često dojiš, koliko podoja u 24 sata? Kad beba počne plakati kad siše, odmah ili nakon nekog vremena?

    Što se tiče samog prirasta na težini, to je ok, nije premalo.

  17. #67
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno

    Počelo je prije 3 tjedna. Na cici je svakih 15 minuta samo ih izmjenjujem. Nervozan je kad posiše vodeni dio,a onda treba navuć masni onda poćne navlaćit pa vidi da ne ide lako i onda vadi van neće ju,onda mu dan drugu pa je sretan i opet plać kad i tu isprazni,a onda ga stavim opet na drugu misleći ajde bude povuko masno,a onda on zaspi i samo ju dudi osjetim da ne vuće. Popiškinih pelena ima 6,al kako nije sad dva dana. kao dr kaže da bi u tjedan dana trebao dobiti do 200g,a on je dobio u tri tjedna toliko. uglavnom sad ima 4125 i 59 cm.

  18. #68
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Pelene su ok, mokrih je dovoljno, a nakon 6. tjedna starosti je ok ako dijete ne kaka svaki dan.

    Jesi probala s kompresijama?

  19. #69
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno

    probala sam kompresiju imam otiske prsta koliko stišćem,već me grudi bole dosta od stiskanja. Ja ne znam jel možda druge curke nose dijete tih bar sat vremena da mi se stvori mlijeko. Jel stavljanje ruku u usta znaći da je gladan jer on poslije dojenja obje cike stavlja ruke u usta. Više nisam pametna šta da radim,samo da bi nekako uspješno dojila. Kupila sam i jedne mamine kapi i nisam baš vidla prevelikog poboljšanja od njih.

  20. #70
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    https://www.youtube.com/watch?v=Oh-nnTps1Ls Pogledaj ovdje kompresije. Ne treba stiskati jako. Probaj ovako: Kad staviš bebu da siše, neka siše samo dokle ide, a onda mu pomogni kompresijama na način da držiš pritisak (C-hvat i samo pritisak prstima, ne povlačenje prstiju po dojci!) dok dijete guta mlijeko koje si mu istisnula kompresijom; kad prestane gutati, popusti pritisak, onda opet pritisni, zarotiraj malo prste na dojci tako da ne pritiskaš uvijek isti kanalić. Kad beba ne guta više ni uz kompresije, premjesti je na drugu dojku i ponovi potupak - dok siše sama ok, kad prestane sisati i gutati, pomozi joj kompresijama. Nakon toga je možeš vratiti na prvu dojku pa opet sve isto. U jednom podoju tako možeš promijeniti stranu i 5-6 puta. Samo ne mijenjaj stranu dokle god dijete guta uz kompresije.

    OK je i da svakih 15 minuta traži; dojke se ne trebaju "napuniti". Kako dijete siše, tako se odmah stvara novo mlijeko. Čim više i češće dijete siše, više mlijeka se stvara (zakon ponude i potražnje). Ovo što sad prolazite može biti skok u razvoju sa 6 tjedana. Moguće da se nadovezao skok na skok (skok s tri tjedna pa opet skok sa šest tjedana). Jedino rješenje je čim češće davati dojku, tj. kad god dijete traži.

    Stavljanje ruku u usta ne mora značiti glad. Ako dijete ima 6 mokrih pelena, u redu je.

    Ako možeš (imaš i starije dijete, jelda?), legni s bebom u krevet i doji često. Omogući mu kontakt koža na kožu; bebu će umiriti, a tebi će stimulirati otpuštanje mlijeka. Kad niste u krevetu, nosi bebu u slingu ili nekoj drugoj nosiljci i neka se "posluži" dojkom kad god joj treba. Prati pelene - mokrih treba biti 5-6 u 24 sata, a kakati u ovoj dobi ne mora i tjedan dana pa i više.

    Javi kako ide.

  21. #71
    mirna99 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    67

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Kaae, ovo je super članak za pročitati, ali me malo brine ovo što je rečeno - da je za bebin rast i razvoj najbitnija količina mlijeka koju pojede u 24h, odnosno da to iznosi cca 750ml, a ne toliko obvezan unos tzv. zadnjeg mlijeka. Naime, ja stvarno imam feeling da moja mala toliko ne konzumira niti ima toliko za konzumirati iz mojih dojki. Nije da brojim i gledam, znam da ne smijem, ali se brinem konstantno u ovih šest mjeseci i pitam da li je dovoljno jer nije da grca u kilazi. Mislim da se na vagi nije ni pomakla u ovih 14 dana od zadnjeg pregleda s 5 mj i tjedan dana (naravno da još nisam počela dohranu unatoč pedici i tome što je mala krenula mrvicu padati po percentilnoj krivulji ( ). Imaš kakvu pametnu da me utjesis? Žao mi što nisam mogla do mlijecnog bara prošli tjedan jer smo nekako smrkave i nikakve već duže vrijeme, a to je zaista super prilika malo doći, podruziti se i porazgovarati sa savjetnicama koje dođu i curama koje vjerujem prolaze iste ili slične scenarije.
    I da li su normalne ove oscilacije - nekad dojke kao da imaju fino mlijeka, a evo danas opet mlohave, ne pipam nikakve kanalice, kompresije nemaju svrhu, ne guta dugo i puno, itd. Takve dojke samo onda navlaciti može, a meni to baš ne ulijeva povjerenje. Jer za 8 dana navršava 6 mj, a nama ziher fali još 200-300 gr za duplanje otpusne težine (porodjajnu neću ni spominjati

  22. #72
    mirna99 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    67

    Početno

    E da, i mi imamo stalno obje dojke u funkciji jer mislim da lijeva slabo s mlijekom, tako da kod mene nema jedna dojka-jedan podoj da zadovoljna. Ona je toliko dobra da imam feeling da nije halapljiva niti velika jedilica, ne traži puno..u suprotnom bih imala velikih problema. Zadovolji se i s manjom količinom očito, a to se onda vidi na njenoj kilazi

  23. #73
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Normalne su oscilacije, stvarno. Nije stvar u tome da osjecas kako su dojke prepunjene, pogotovo ne kod bebe koja vise nije novorodjence. Ova kolicina od 750ml je prakticki pretpostavka jer stvarno nitko ne zna koliko mililitara dnevno pojede dijete koje sisa. Nema sansi da se to izmjeri, ma koliko netko forsirao vaganje prije i poslije podoja i raznorazna mjerenja (pa i usporedbe s bebama koje jedu iskljucivo izdojeno mlijeko na bocicu).

    Ovaj neki prosjek s duplanjem porodne tezine sa 6 mjeseci je svakako samo okvirni podatak i - prosjek. To doslovno znaci da nisu i nece svi poduplati, vec da ce neka djeca biti vise nego duplo teza, a neka nece dostici poduplanu tezinu. I to je ok. Najstvarnije. Bitno je da tezina ne opada, stagniranje se ponekad dozvoljava; opasno je jedino kod novorodjencadi jer prvih par tjedana i mjeseci bebe stvarno rastu kao gljive. Nakon toga usporavaju, i moraju tako, jer da nastave s tim mahnitim rastom i duplanjem, prosjecna beba od godine dana bi prakticki morala biti teska 15-16 kg, a to stvarno nije (i ne smije) biti tako.

    Stvarno mislim da je kod vas sve ok. Nastavi dojiti na zahtjev i - uzivajte. Dohranu pusti, s tim ces se petljati tek nakon navrsenog sestog mjeseca zivota, a i tad te ne treba pretjerano opterecivati. Sigurno je da neko vrijeme dijete nece pojesti nista konkretno, niti nesto posebno vrijedno spomena. I to je normalno.

  24. #74
    mirna99 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    67

    Početno

    Tnx, Kaae. Ma mene samo zbunjuje odkud i kako te oscilacije, odnosno zakaj se nekad brže stvara, a nekad nikako. Tad je i nervoznija, pa naravno da mislim da se ne najede kad čujem samo desetak, dvadesetak gutljaja i to je to, pa nervoza. I pelene tada slabo upisane, pa mi to nije baš drago. Kužiš. Da li to do hormona, ili slabo jedem i pijem tada, ne znam.....Meni kao da se manje stvara, nikad zastoj iako se znaju noću prepuniti...možda imam deficit prolaktina . Evo, cure doje i pet mj pa imaju zastoje (nije da ga želim )...kako kad cice kao flana puding mekane . A zasad nije padala na kilazi osim po toj svojoj percentilnoj krivulji na zadnjem pregledu .

  25. #75
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Oscilacije su normalne jer tako funckionira sve u nasem tijelu. Nista nije simetricno i nista nije po nekom kodiranom rasporedu. Vjerojatno nisi ni gladna ni zedna po tocno zapisanom rasporedu, niti tako odlazimo na WC... A zastoje, neki imaju jer su tome skloni, a drugi zato sto preskacu podoje ili se igraju s izdajanjem i neizdajanjem, tko zna. Nismo svi isti.

    Nervoznija je vjerojatno kad je sporiji refleks otpustanja mlijeka, a to se lako moze dogoditi ako si ti nervozna, ili ti je neudobno, ili si jako gladna ili zedna... ili je bilo kakva situacija u igri koja tebi nije sto posto super.

  26. #76

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    13

    Početno

    Pozdrav, nova sam na forumu i trebam pomoc...
    Imam bebu od 4 i pol mjeseca i slabo mi dobiva na tezini. Rodena s 2970g i 50cm, otpustena s 2800g. S nepuna 4 mjeseca imala je svega 5 kg... buduci da sam kupila kucnu vagu, vazem je jedanput tjedno i vec 2 tjedna za redom mi je dobila samo 40g tjedno pokusala sam je i izmjeriti i po meni nije narasla ni centimetra u gotovo mjesec dana... doktorica je i na zadnjoj kontroli najprije predlozila ad jer je dobila samo 340g u mjesec dana (cak i koji dan vise) pa nas je ipak narucila na jos jedno vaganje za 2 dana kad je beba dobila 60g u ta dva dana pa je rekla da samo nastavim s dojenjem do iduce kontrole... priblizava nam se iduca kontrola kada ce beba imati malo manje od 5 mjesece i vjerujem da ce doktorica tada uvesti ad... takoder nam je rekla da mozemo krenuti s kasicama s 4 mjeseca sto nismo ucinili vec i dalje iskljucivo dojimo! Molim vas savijet sto da radimo dalje... jako me strah da se bebin mozak nece razvijati dobro zbog premalog dobitka na tezini... inace je vesela bebica, super spava po noci, po danu slabo... kaka svaki dan, nekad i 2 puta i ima popisane cca samo 4 pelene. Cesto se u zadnja 2 mjeseca dogodi da se probudi sa suhom pelenom (nako

  27. #77

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    13

    Početno Slabo dobivanje na tezini

    Pozdrav, nova sam na forumu i molim pomoc....
    Imam bebu od 4 i pol mjeseca (29.10.ce imati 5 mjeseci) iskljucivo dojenu. Rodena je s 2970g i 50cm, a otpustena s 2800g. Slabo dobiva od pocetka na tezini, ali je bilo u granicama normale. Na prosloj kontroli s nepuna 4 mjeseca je imala 4980g i 61cm te je pedijatrica najprije savjetovala uvodenje ad jer je dobila svega 340 g u mjesec dana no ipak nas je narucila da dodemo opet za 2 dana na vaganje i tad je beba dobila 60g u ta 2 dana pa je rekla da samo dojimo i dalje do iduce kontrole, ali da mozemo polako krenuti s kasicama sto naravno nismo jos ucinili. Imamo doma kucnu vagu za bebe te je vazem jedanput tjedno. Prvi tjedan (nakon tog pregleda je dobila samo 40g te me uhvatila panika pa sam zvala SOS telefon i poslusala savjete savjetnice i onda je dobila u tjedan dana 200g, a iduci tjedan opet samo 40g probala sam je i izmjeriti i po meni nije nista narasla... mene jako strah da se zbog nedovoljnog dobivanja na tezini bebin mozak mozda nece dobro razvijati... blizi nam se iduca kontrola kad ce beba imati gotovo 5 mjeseci i vjerujem da ce pedijatrica tad reci da uvedemo ad... molim vas savjete kako dalje jer prirast u tezini je zaista mali beba kaka svaki dan 1-2 puta i stolica je zute boje, a mokrih pelena ima samo 4. Cesto se dogodi (gotovo svaki dan) u zadnjih 2 mjeseca da se probudi ujutro sa suhom pelenom (nakon sto ju je cca 10 sati imala na sebi), a nakon sto se probudi u roku od 45 min je cijelu napuni.
    Ispricavam se na dugom postu, ali zaista sam jako zabrinuta da mogu nastetiti bebinom razvoju ukoliko cu ustrajati samo na dojenje do 6.mjeseca njezinog zivota...
    Unaprijed se zahvaljujem

  28. #78
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Sve što te savjetnica ispitivala na telefonu trebaš i nama reći.
    Broj podoja, trajanje, kako dojiš (obje dojke ili jedna, radiš li kompresije), opće stanje djeteta.
    (pelene se čine uredne, pokakane su najčešće i popišane, tako da to jest u granici normalnog)

  29. #79

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    13

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa Vidi poruku
    Sve što te savjetnica ispitivala na telefonu trebaš i nama reći.
    Broj podoja, trajanje, kako dojiš (obje dojke ili jedna, radiš li kompresije), opće stanje djeteta.
    (pelene se čine uredne, pokakane su najčešće i popišane, tako da to jest u granici normalnog)
    Beba doji na zahtjev te doji svakih sat do maksimalno 2 i pol sata preko dana. Nocu je prije dojila jedan put (zaspala bi oko 22sata i budila se oko 5 i onda nastavila spavat do 8), a zadnja 3 tjedna doji 2 puta po noci. Dojenje traje aktivno 10-ak min ostali se mazi. Dojim na obje dojke. Prije sam unutar 2 sata nudila istu dojku, a u zadnje vrijeme po savjetu savjetnice nudim vecinom obje po podoju. Kompresije isto radim u zadnje vrijeme, ali ne vidim promjene. Cesto zaspe na sisi... inace je super bebica, vesela, nasmijana, stalno radi rukicama i nogicama, a glavicu dize od samih pocetaka. Pedijatrica je takoder zadovoljna s njom.
    Sto se tice pelena-promjenim ih tokom dana 4 do maksimalno 5 pa sam zato rekla da ima 4 popisane pelene.
    Jako me brine to sto ne piski uopce tokom noci...

  30. #80
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Da, ako je ujutro potpuno suha pelena, jest malo čudno, ali ako ima 6 ukupno mokrih/pokakanih (da je neka od tih 6 pokakana), onda bi trebalo biti u redu.
    A sad vidim ponovo i ovo:
    a nakon sto se probudi u roku od 45 min je cijelu napuni.
    To se isto broji, ne brini.

    Možeš li probati nuditi više puta obje dojke?
    Daš jednu, dovršiš kompresijama, daš drugu, kompresije i onda kad krene s maženjem/spavanjem, vratiti na prvu, dovršiti kompresijama, ... Dok ona siše na jednoj dojci, druga se puni i tako višekratno pražnjenje će dovesti i do povećanja količine i ona će ukupno više pojesti (ako prihvati dalje sisati).
    Dobro je da siše 2x noću.

    Probaj ovo uvesti pa vidjeti na idućoj kontroli što kaže vaga.

    Ima li dijete dudu ili daješ vodu/čaj?

  31. #81

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    13

    Početno

    Ocito nisam dobro objasnila to s pelenama... promjenim 4-maks 5 pelena na dan od cega je jedna ili dvije pokakana s tim da su prve dvije dosta popisane, a ostale ne bas pune (vise joj promijenim pelenu zbog neke higijene nego zbog potrebe). Napravit cu sve sto ste mi sad savjetovali te cu vidjeti da li ima promaka.... bebi ne dajem ni vodu ni caj, a dudu ima, ali jako slabo. Preko dana je nema skoro uopce osim ponekad u setnji da zaspe, a navecer je ima samo ukoliko se probodi prilikom prebacivanja u njezin krevetic pa joj dam, al pocucla svega par puta i pusti te nastavi spavati bez dude.
    Takoder ne znam da li je bitno, ali ne mogu se izdajati jer gotovo nista ne izlazi i beba je vec tjedan dana ima zastopan nosic pa ne ne znam da li i to moze biti razlog slabijeg napretka...?

  32. #82

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    13

    Početno

    Ne znam zasto moj odgovor jos nije objavljen pa cu probati ponovno...

    Zahvaljujem se na savjetima, primjenjujem ih vec pa se nadam da ce biti pomaka na bolje.

    Ocito se nismo shvatile oko broja pelena... promjenim 4-5 pelena dnevno od kojih su 1 ili 2 pokakane. Prve dvije pelene su dosta zapisane, a ostale su slabije (mijenjam ih vise zbog higijene nego zbog potrebe ).

    Beba je iskljucivo dojene te joj ne dajem ni vodu ni caj. Dudu ima, ali rijetko... tu i tamo u setnji da zaspe, a navecer samo ukoliko se probudi kod prebacivanja u njezin krevetic pa joj dam dudu, ali je pocucla par puta i odmah nastavi spavati bez dude.

    Najvise me brine sto beba ne piski po noci pa ne znam da li je to nesto alarmantno ili da se ne zabrinjavam previse?

  33. #83

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    93

    Početno

    ja ti mogu reći za ovo piškenje po noći... moja curka isto nije piškila po noći a čim bi ju ujutro skinula se popiškila (iako je cikila i po noći 2-5 puta), a isto tako moja mama kaže da ni ja isto nisam piškila po noći a ni brat. Nije to ništa čudno!! Mislim da ovih par noćnih podoja što traži možda malo pociki a ostalo se mazi pa nema niti što popiškiti.

  34. #84

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    13

    Početno

    Buble, hvala ti puno na odgovoru sad si me malo umirila... sad jos samo da na kilazi pocnemo napredovati da ne moramo uvesti adaptirano

  35. #85

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    93

    Početno

    Znam da je teško i jaaako teško i imaš milijun i jedno pitanje u glavi ali probaj nekako naći način da se ti opuštaš što više puta u danu. Nemoj zaboraviti redovno jesti i jesti zdrave namirnice ne samo nešto usput da izdržiš dan i nemoj zaboraviti piti tekućine. I najbitnije nemoj zaboraviti uživati u malom smotuljku! Voli, ljubi, nosaj, nosaj, nosaj!!

    za ostala pitanja oko dojenja nemoj da ti bude neugodno zvati drage RODE i više puta dnevno!!! A i SOS telefončić je meni puno puta pomogao! I jedan i drugi telefon sam imala na brzom biranju

  36. #86
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Ako odmah nakon buđenja napuni pelenu, nema brige.
    Javi ima li promjena.

  37. #87

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    13

    Početno

    Zahvaljujem se na odgovorima... vise se sad ne brinem zbog pelena, sad me samo jos muci to slabo dobivanje na tezini.... a zaista sam sve probala i nije mi jasno zasto se deblja...
    Nije mi problem sto je sitna vec me strah da zbog moguceg nedostatka kalorija ne utjece na motoricki razvoj bebe. Beba je u pocetku do negdje 3 i pol mjeseca bila zaista napredna (bar tako kaze pedijatrica), a sad kao da je usporila razvoj...
    Nadam se da ce vaga za par dana pokazati napredak pa da se prestanem brinuti i da mogu jos vise uzivat u svom andelu *.*

  38. #88

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    38

    Početno

    Rodjen s 4730g,54 cm,izasli posle 5 dana s 4400g.Kontrola s mjesec dana 5950g,56cm.Kontrola s dva mjeseca 7750g,59 cm.Kontrola s 4 ipo mjeseca 9 170g,69cm.Kontrola s 5 ipo mjeseci 9 400g,74cm.
    Pri tome zadnji mjesec sam pri.ijetila da krace sisa,jer ga sve zivo zanima,ali nisam nesto pridavala znacaj,prosto kako sam navikla da dobro napreduje,ovo mi tako bilo neocekivano.A puno obaveza,stariji u skolu,muz stalno ma poslu,kad izbaci dojku ja ono ok zavrsio je,ajd sad da radim to i to A uz to on super raspolozen,pelene upisane,imao period od nekoliko dana da nije kakio,inace kaki svaki dan,stolica kao senf,sve super.Iskljucivo dojen,sisa i po noci dva tri put.
    Sad se jedem kako nisam nista primijetila,i pomislila I oce li mu stetiti sto jeovaj mjesec samo toliko napredovao?
    Sad ga duze drzim na dojci,i znacajno duze sisa.Vjerujem da je povecao kolicinu mlijeka.
    Ali brinem ,majka kao majka

  39. #89

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    38

    Početno

    Da,zadnji mjesec izbile dvije donje jedinice,i pet sest dana kasljao.

  40. #90

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    13

    Početno

    Ja sam se samo htjela javit s najfriskijim novostima... upravo smo se vratili od pedijatrice i imamo 5.500 i 63 cm (po mojoj vagi 5.400). Pedijatrica je rekla da njoj beba dobro izgleda i da ne treba uvodit adaptirano sretna sam, presretna!!! Je da imamo skoro 5 mjeseci i 5 i pol kila i izgledamo sitno, al smo zdravi Jedino sto je savjetovala je uvodenje kasica, ali to cemo jos malo odgodit

    Molim jos samo pomoc oko opsega glavice... rodena s 33cm, s 2 i pol mjeseca 37, a s gotovo 5 mjeseci (za 6 dana ce punih 5) 39 cm... da li je to ok ili malo premalo?

  41. #91
    tetagogolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    745

    Početno

    nakon duze vremena da se javim....toliko straha i strepnje oko slabog dobivanja na kilazi prvi mjesec, brojanja popiskenih i kakanih pelena, da bi moj bumbaric danas s navrsena 4 mjeseca imao 8500g i 73cm, a iskljucivo dojen!!! ( rodjen s 4500g i 56cm)
    Posljednje uređivanje od tetagogolina : 24.10.2015. at 17:01

  42. #92
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Bravo!

  43. #93
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno

    hvala sos rodinom telefončiću puno nam je pomogao. imam još jedno pitanje. kako znati da je beba sita jer moja bi stalno bila na ciki,a ako ga nosim hoće mi rame pojesti ,jel gladna

  44. #94
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Moja se "otkopča" kad je sita. I tako još od najranijih dana. Ali inače, koliko sam shvatila, one ne znaju jesu li site pa cicaju dok ide, i onda ako je previše bljucnu i zaspe. Dok god ona pokazuje interes da cica pustila bih ju da cica.

  45. #95
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj lastavica1979 prvotno napisa Vidi poruku
    hvala sos rodinom telefončiću puno nam je pomogao. imam još jedno pitanje. kako znati da je beba sita jer moja bi stalno bila na ciki,a ako ga nosim hoće mi rame pojesti ,jel gladna
    Beba ne mora biti gladna kad zeli sisati. Ako trazi, daj. Sisanjem zadovoljavaju cijeli niz potreba, ne samo glad i zedj.

  46. #96
    Lily401 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav!

    Moj decko je rodjen s 4070g 54 cm, otpusten s 3800g, 1.mj. 4800g 55,5cm, 2.mj 5540g 59cm, 3.mj 6280g 4.mj 6570g i 67,3cm
    Iskljucivo dojen na zahtjev (cca svaka 2h), pelena popisanih 6, kakanih zadnje vrijeme svaki drugi dan pa onda 2,3 puta
    Prvih mjesec dana sam ga budila za nocni podoj poslije vise ne jer nije ni zelio jesti nego spavati. Dnevnih podoja cca 7. Dakle od rodjenja spava cijelu noc.

    Moj pitanje je sljedece...nije li prirast na tezini u zadnjih mjesec dana premaleni? (ok ped. kaze puno je u duzinu narastao, nema razloga za zabrinutost... osim toga i ja i suprug smo visoki i ajmo rec tanji
    Moja zabrinutost se temelji i na sljedecem...cini mi se da jede sve manje (prekratko se zadrzava na cici 5,6min) i najcesce zaspi na njoj. Budim ga pa opet 2,3guta pojede pa opet zaspi i tako se borimo... inace je aktivan i uvijek raspolozen za smijeh
    Jedan dan sam bila odsutna pa je na bocicu dobio izdojeno mlijeko (pojeo samo 100ml- kolicina koju je jeo i kad je iz rodilista dosao)
    Zaista ne bi zeljela davati ad mlijeko ali cini mi se da nase dojenje ide nizbrdo...

  47. #97
    tetagogolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    745

    Početno

    Citiraj tetagogolina prvotno napisa Vidi poruku
    nakon duze vremena da se javim....toliko straha i strepnje oko slabog dobivanja na kilazi prvi mjesec, brojanja popiskenih i kakanih pelena, da bi moj bumbaric danas s navrsena 4 mjeseca imao 8500g i 73cm, a iskljucivo dojen!!! ( rodjen s 4500g i 56cm)
    update: 7,5mjeseci i moj bumbar ima 10800g i 80cm
    ciku i dalje obožava, a dohranu(voće, povrće) smo počeli s punih 6 mjeseci
    Posljednje uređivanje od tetagogolina : 12.02.2016. at 17:14

  48. #98

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    257

    Početno

    Molim savjet,djevojcica rodjena carskim rezom 3460gr i 49cm. Iz bolnice otpustena sa 3275gr.na prvom pregledu sa mjesec dana ima 4090gr 52cm. Na pregledu sa 2 mj ima 4800gr i 55,5cm.
    Na pregledu sa 4mj 5440gr i 61,5cm . Tj.u dva mjeseca je dobila samo 640gr. Pedica nije bila zadovoljna pa smo odmah dali mokracu na analizu koja je uredna. Savjet je bio nakon podoja nudit AD i AD+rizine pahuljice. Dojimo na zahtjev.podoji su svaki sat i pol.tokom noci doji 2-3 puta. Ako ju nes muci ima vise nocih podoja. 3-4 stolice dnevno,senfaste boje i tekuce,mokre sve koje presvlacimo. Koji bi razlog mogao bit ne napredovanju u kilama?

  49. #99
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Narasla je i sest centimetara, sto je puno.

    Pelene su u redu. Podoji takodjer. Ako se dijete uz to i normalno ponasa, mislim da nema nikakvog razloga za brigu. Mozes raditi kompresije za vrijeme podoja i, ako te bas jako brine, eventualno dodati malo izdojenog mlijeka nakon podoja. Ne vidim razloga za uvodjenje AD-a, a pogotovo ne rizine pahuljice. Beba ima tek cetiri mjeseca.

  50. #100

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    257

    Početno

    Djete kad pusti sisu ponudim drugu. Ako je sita ne zeli ni drugu sisu.ne zeli izdojeno na zlicu a ni bocicu,gurka s jezikom van.za mjesec dana ima vaganje.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •