Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Kako podoj s obje dojke vratiti na jednu po podoju

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    5

    Početno Kako podoj s obje dojke vratiti na jednu po podoju

    Majka sam uspjesno dojene devetomjesecne bebe. Beba dobro dobiva na tezini i super mi je prihvatila dohranu. Prvih mjeseci dojenja mi je imala zelene stolice, pa sam joj pocela davati obje dojke po podoju. Svaki put onu dojku s kojom smo zavrsili prethodno dojenje, tako da bi dobila i onog masnijeg mlijeka. Tako dojim svo vrijeme. Htjela bih vratiti dojenje na jednu dojku po podoju ,ali mi treba pomoc oko toga. Mislim da se mojoj curici svidjelo da ne mora jako vuc pa mi je pocela traziti drugu dojku ,a da ovu nije ispraznila do kraja. Na forumu sam procitala da ju umjesto na drugu, vratim na prvu ali u polozaju ispod ruke, i to nam uspjeva. Znaci kad ju tako malo prevarim uspijem ju dobit da popije vise mlijeka iz jedne , ali uvijek trazi ponovo premjestanje na drugu i uvijek si povuce jos malo. Sve skupa je to iscrpljujuce jer ju po podoju znam i po 4 puta okretat. Kako da ju dobijem da posisa jednu do kraja i dali u jednoj dojci ima dovoljno mlijeka da se najede? Htjela bih se izdajat i spremat mlijeko ,a to je tesko u ovoj situaciji jer neznam koju bi dojku izdojila, i s kojom onda zapoceti sljedeci podoj? Isprika na podugackom postu, al neznam kako bi drugacije objasnila.

  2. #2
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Lupit ću, kada vidim da drugi nitko ne odgovara.
    Stavi neku naljepnicu, smješka, nešto za privlačenje pažnje na onu stranu s koje želiš da sisa. Možda upali.

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    5

    Početno

    Hvala na jedinom odgovoru. Nazalost to kod moje radoznalke nebi upalilo. Ili bi ju pokusavala odljepit ili pojest.
    Stvarno mi treba pomoc. Problem mi je u rukama i to nase prebacivanje s jedne strane na drugu mi je bolno, pogotovo po noci. Morat cu to operirati pa moram poceti izdajati mlijeko pa ga skadistit jer cura ne prihvaca adaptirano od nijednog proizvodjaca. Jel imao itko slicnu situaciju?

  4. #4
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Žene najčešće imaju dovoljno mlijeka u jednoj dojci, ali to ne možemo znati ovako na daljinu i s ovoliko malo informacija.
    Tko ti je savjetovao dojenje na obje dojke u podoju zbog zelenih stolica?
    Kako je dijete napredovalo do tada?
    Možeš li napisati koliko je staro, kako je do sad napredovalo i koliko ima mokrih i pokakanih pelena u 24 sata?

    Što se tiče vraćanja na jednu dojku po podoju, probaj dovršiti podoj na jednoj dojci kompresijama.
    Kad prođe refleks otpuštanja mlijeka i dijete prestane sisati ili je manje zainteresirano, usporava sisanje, obujmi dojku C hvatom i ritmički ponavljaj stisak i opuštanje prstiju (negdje oko areole). Kad dijete počne aktivno sisati, palcem gladi kivo dojke od prsnog koša prema bradavici.
    Kad dijete i tako izgubi volju za sisanjem ili prestani s podojem (ako želiš vidjeti je li dostatno mlijeka za podoj po dojci) ili ponudi drugu dojku.

    Dakle, "varaš" kompresijama.
    https://youtu.be/RymUDeCAt18
    https://youtu.be/Oh-nnTps1Ls

    Zašto želiš spremati mlijeko?

    I na kraju, nije potrebno preopterećivati se vodenim i masnim mlijekom.
    Kod prosječne žene, obje komponente mlijeka pomiješaju se čim se aktivira refleks otpuštanja, nakon toga, mlijeko je jedno, masno.
    Kad radiš kompresije na kraju podoja, možeš biti sigurna da je dojka ispražnjena i slobodno u drugom podoju ponudi drugu dojku.

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    5

    Početno

    Hvala na savijetima. Od sutra pocinjem sa kompresijama. S dojenjem na obje dojke sam pocela na nagovor baba oko sebe. Sto baba sto savjeta... No, uglavnom, beba je za tjedan dana devet mjeseci i dosad nam je dobro napredovala. Nismo imali nikakvih problema oko toga. Mokre su vise manje sve pelene tokom dana, a stolica jedamput ili dvaput dnevno.
    Izdajala bih se zbog toga sto ce mo zbog mojih terapija na par sati dnevno biti razdvojene. Izdajanje mi ide jako tesko. Imam (kršitelj koda)ovu izdajalicu i uz dvadeset -trideset minuta izdajanja, uspijem iz obje dojke izdojit tek nekih 60 ml. Tako da bi trebala skupljati.
    Kad budem svela moje dojenje na jednu dojku po podoju, u koje vrijeme bi se trebala izdajati? Nakon dojenja , ovu iz koje nije papala? Ako moja curica sisa 6 puta dnevno i po noci dvaput. Koliko joj je potrebno pripremiti mlijeka u bocicu?

  6. #6
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ne vidim razloga da za 9-mjesecnu bebu izdajas zbog par sati razdvojenosti. Ja sam pocela raditi s devet mjeseci bebe pola radnog vremena plus put - ca 5-6 sati razdvojenosti. Podojila bi prije odlaska i ostavila skuhan obrok + neko voce, nije bilo nikakvih problema.
    Ni meni nije islo izdajanje pa sam odlucila ne muciti se nepotrebno.

  7. #7
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Slažem se, nije nužno izdajanje, ako možeš namjestiti terapiju tako da je obaviš nakon dojenja i onda tijekom pauze (kad si na terapiji) da joj netko da obrok dohrane, onoga što već jede.

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    5

    Početno

    Evo, da vas obavijestim o napretku. Danas sam radila kompresije svaki podoj. Beba mi je na taj nacin popila vise mlijeka na toj dojci i kad bi joj ponudila drugu, popila bi sasvim malo. Jednom uopce nije htjela. Jos uvijek ju varam da joj promjenim polozaj ali vratim na istu dojku. Ona trazi promjenu , ali sigurno iz navike jer mlijeka ocigledno ima dovoljno.
    Dali cu uvijek morati raditi kompresije ili ce se beba naviknit najest bez tog poticaja?
    Sto se tice izdajanja , napravit cu tako kako ste mi predlagali, ali ipak moram spremit nesto mlijeka jer me ceka i operacija. Necemo biti dugo razdvojene , ali ona nece nista drugo iz bocice osim izdojenog mlijeka.
    Kako da skupim mlijeko? Ako cura sisa na jednoj, a ja izdojim drugu, dali ce biti u izdojenoj biti dovoljno mlijeka za njezin sljedeci podoj? Dali bi trebala izdajat malo po malo da povecam kolicinu mlijeka u dojkama?

  9. #9
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Super za napredak.
    Za kompresije ne znam, nema načina da vidim budućnost.
    Moguće je da neće trebati, možda hoće, ovisi dosta i o djetetovom karakteru.
    Na tvom mjestu ne bih sad mislila o tome što će biti.

    Kako da skupim mlijeko?

    Možeš skupljati na način da prikupljaš kroz dan u frižideru izdojeno u više navrata i onda kad je sve iste temperature, da pomiješaš pa zalediš


    Ako cura sisa na jednoj, a ja izdojim drugu, dali ce biti u izdojenoj biti dovoljno mlijeka za njezin sljedeci podoj?
    Hoće.

    Dali bi trebala izdajat malo po malo da povecam kolicinu mlijeka u dojkama?
    Ne.
    Ako želiš izdajanjem povećati količinu u dojkama, treba nakon podoja izdajati pa makar u prazno još 5-10 minuta, a drugu izdojiti i onda još u prazno kao onu prvu.
    Zašto bi to željela?

    Kad ideš na operaciju, koliko će dijete biti staro?

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    5

    Početno

    Dijete ce tad biti 11 mjeseci i necemo biti dugo razdvojene. Dan-dva, tako da cu ja pomalo skupit do tad i spremit. Puno hvala za savjete. Puno ste mi pomogli.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •