Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 173

Tema: Prva pričest

  1. #1
    JASNAKS

    Početno Prva pričest

    Jučer smo imali Prvu pričest. Bilo je veliko uzbuđenje, pripreme. Cijeli tjedan smo pozivali goste(obitelj) i kumove, razgovarali o ispovijedi i važnosti tog dana. Ono što sam vam htjela prenijeti je sama oraganizacija u Crkvi. Prvo i najljepše-sva djeca su jednako obučena u halje koje posuđuje crkva. Djevojčice su dobile i jednake rajfove za kosu. Svi su bili kao pahuljice-na poklon su dobili križić, pa su svi bili jednako ukrašeni. Recitirali su, čitali i pomagali svećeniku, ali kad su pjevali svi u crkvi smo plakali. To je zaista bio njihov dan-lepršali su, veselili se. Prvi put sam bila tako ushićena u crkvi! Treba predložiti Crkvi da tako organizira pričest svugdje, a ne da se djeca razlikuju po "vjenčanicama" i "odijelima". Ovaj dan će uistinu pamtiti kao njihov! Jako lijepo. Što vi mislite o tome?

  2. #2
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Tako je bilo i na prvoj pričesti moje nećakinje i moga kumčeta, a i na mojoj. Baš lijepo!

  3. #3
    haribo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    deutschland
    Postovi
    1,353

    Početno

    Super mi je kad su svi jednako obuceni i izgledaju kao mali

  4. #4
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    podižem topic, jel me zanima nešto, a nigdje to nisma mogla naći.
    moj nećak, ide idući subotu na pričest.
    e sad, kad sam ja bila mala za pričest se nije darivalo ništa (mislim da to i nije poanta pričesti), ali pošto su vremena promijenila, zanima me što vi darujete, ako ste pozvani na pričest?

  5. #5
    mirje avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    763

    Početno

    Moje je mišljenje da je prihvatljiv mali prigodni znak pažnje. Uostalom, kad se ide i u "obične goste" nose se "nekakve sitnice" a ovo je zaista poseban dan, pa zašto ga ne i tada darovati

  6. #6
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Kad je moja kćer imala pričest prije 2 godine svi su me pitali šta da joj kupe.
    Ja sam predložila 50-100 kuna džeparca.
    Uglavnom je tako i bilo, pa je za novce koje je dobila kupila role.

  7. #7
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    Citiraj mirje prvotno napisa
    Moje je mišljenje da je prihvatljiv mali prigodni znak pažnje. Uostalom, kad se ide i u "obične goste" nose se "nekakve sitnice" a ovo je zaista poseban dan, pa zašto ga ne i tada darovati

    da kužim, al kaj bi to bilo?
    kaj mislite o dječjoj enciklopediji ili igrici (na baterije) Sudoku. malac inače voli čitati

  8. #8
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    ja sam pitala dijete i dobila skroman odgovor. tako da će dobiti tu sitnicu i još nešto po mom izboru

  9. #9
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    Citiraj Suzizana prvotno napisa
    malac inače voli čitati


    onda trk u algoritam ili profil, ima sigurno nekih zgodnih kompleta knjiga (ili pitaj mamu od malca, ako zna za neku knjigu za koju se sad zapalio)

    ili jedostavno poklon bon za potrošiti u toj nekoj multimedijalnoj knjižari?

  10. #10
    mirje avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    763

    Početno

    Citiraj Suzizana prvotno napisa
    Citiraj mirje prvotno napisa
    Moje je mišljenje da je prihvatljiv mali prigodni znak pažnje. Uostalom, kad se ide i u "obične goste" nose se "nekakve sitnice" a ovo je zaista poseban dan, pa zašto ga ne i tada darovati

    da kužim, al kaj bi to bilo?
    kaj mislite o dječjoj enciklopediji ili igrici (na baterije) Sudoku. malac inače voli čitati
    Eto, znaš što voli i to je prednost.
    Enciklopedija je po meni i više nego dobar poklon a i nadilazi ono "skromno" (skromno=max. 100 kn) .

    Sudoku igrica mi se ne uklapa u priču , čuvaj ideju za roćkas

    Mislila sam da želiš zadovoljiti i ono "prigodno".
    Ja ne preferiram verzije Biblije za djecu (ali imaš i toga jako veliki izbor). Radije bih, kad bi to bilo u igri, izabrala nekakvu edukativnu igru biblijskog sadržaja, tipa slagalice (Verbum npr. ima Biblijske priče i aktivnosti za svaki dan u godini ili velike slagalice Biblija i Noina arka, razne Memory sličnog sadržaja i sl.); KS i GK, mislim i Teovizija, nude kraće priče, romane i slikovnice kršćanske tematike i sl.


    A i uvijek možeš "u glavu" pa pitati ...

    Navijam za knjigu pa koje god tematike bila

  11. #11
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    Bibliju imaju i pravu i dječju, to znam.
    i ja si nekak mislim više da bi enciklopediju.
    ako neko ima još neku ideju, svaka je dobrodošla.

  12. #12
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Moja Paula je od mene i MM za prvu pričest dobila ovu enciklopediju o Isusu, malo citata iz Evanđelja, malo opisa povijesnih okolnosti, mislim da je zgodna za devetogodišnjake, Pauli se jako svidjela.

  13. #13
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    Citiraj Marija prvotno napisa
    Moja Paula je od mene i MM za prvu pričest dobila ovu enciklopediju o Isusu, malo citata iz Evanđelja, malo opisa povijesnih okolnosti, mislim da je zgodna za devetogodišnjake, Pauli se jako svidjela.
    pošalješ mi na pp gdje si kupila tu eciklopediju i koliko košta.
    tnx

  14. #14
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    Da, neki dan smo i mi komentirali kako se prije nije poklanjalo za pričest, pozvalo bi se rodbinu na ručak i profeštalo bi se, a sad su neka druga vremena.
    Kad sam se ja pričestila (1982.g.) isto smo svi imali iste haljine i velove za kosu, čekali smo taj dan s radošću i stvarno je bilo lijepo, pričest i zakuska u Crkvi nakon toga

  15. #15

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,218

    Početno

    Mi imamo prvu svetu pričest u nedjelju :D

  16. #16
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    Citiraj Marija prvotno napisa
    Moja Paula je od mene i MM za prvu pričest dobila ovu enciklopediju o Isusu, malo citata iz Evanđelja, malo opisa povijesnih okolnosti, mislim da je zgodna za devetogodišnjake, Pauli se jako svidjela.

    joj zaboravila sam vam javit, pa jasam nečaku kupila ovu enciklopediju i stvarno je mrak, baš za djecu. svašta unutra ima i objašnjeno je. ne bi bilo loše imati ju doma pa da se tu i tamo i odrasli podsjete. platila ju 129 kn

  17. #17
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    baš sam luda , ne enciklopediju o Isusu, nego Biblijski atlas

  18. #18
    Tattoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    371

    Početno

    Podižem staru temu. Uskoro idemo na dvije prve pričesti, dva dečka, jednom smo samo rodbina, drugom i krsni kumovi. Što kupiti? Za kumče sam mislila neku prigodnu Bibliju. Nemam pojma kakve su cijene takvih knjigica, jel to dovoljno ili bi uz to trebali još nešto? A za ovog drugog dečkića - knjigu ne bih nikako jer ih uopće ne čita (na moju žalost). Dakle, ne preostaje mi nikakav prigodan poklon (zlato mi je glupo, em je dečko, em mi se čini da bi poklon trebao biti simboličan). Mislila sam možda kakav dječji sat. Ili jednostavno neke Legiće jer to bi sigurno bio pun pogodak (ali ne bih htjela ispasti neukusna). Novci ne dolaze u obzir, znam da to klinci najviše cijene, ali meni je to bezveze. Kakve su friške informacije, što su dobivali vaši klinci?
    I da, da li je običaj donijeti i nešto za roditelje, tipa kava, vino isl. i za braću i sestre, neki slatkiši?

  19. #19
    goga123 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    42

    Početno

    Kod nas je svatko imao drukčije. I kod mlađe, i kod starije.
    I to mi je OK, ali nemam ništa protiv ovog.

  20. #20
    Sek@ avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    406

    Početno

    Podižem temu.
    Pozvani smo na pričest jednoj djevojčici. To su nam obiteljski prijatelji. Šta pokloniti malenoj?

  21. #21
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Sek@ prvotno napisa Vidi poruku
    Podižem temu.
    Pozvani smo na pričest jednoj djevojčici. To su nam obiteljski prijatelji. Šta pokloniti malenoj?
    Esprit ti ima zgodne mladenačke satove.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    357

    Početno

    naušnice

  23. #23

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Podižem temu, aktualna je ovih dana.

    Kako se organizirate, gdje slavite, što oblačite djeci i sebi?

    Mi smo više manje sve organizirali, u hodu. Zapela na svojoj garederobi. Kako sam punašna, uvijek nosim tamnu odjeću. Svojom izjavom da ću obući crnu haljinu, kao što uvijek oblačim, sablaznila sam neke ljude. Po bontonu, na pričest se ide u svijetloj odjeći, kažu mi. Jao, onda sam na puno pričesti falila.
    Imate li ideje, gdje, što, kako?

  24. #24
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Obuci tamne hlače i bijelu bluzu, tako sam ja. K'o za primanje u pionire (minus marama).

  25. #25
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    a sad korisniji savjet: baš sam neki dan u H&M vidjela da su dobili nekakvu Anna Glover kolekciju; lijepi cvjetni dezeni, baš proljetni, a pogodni za punašne jer idu do broja 46

    http://www2.hm.com/en_eur/productpage.0635346002.html

    http://www2.hm.com/en_eur/productpage.0635049001.html

  26. #26

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Mima, što ne reče odmah, kao konobar se obuci? . Gdje nađe pionire? Ako dodam crvene naušnice, to bi bio pun pogodak.
    Ja ustvari tu kombinaciju volim, tamne hlače, bijela košulja, crveni detalj. Meni je to ok.

  27. #27
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ma volim i ja, samo me podsjetilo na pionire kad sam napisala. Uglavnom, ja sam si kupila tamnoplave lanene hlače i bijelu lanenu košulju u neprežaljenom Marks&Spenceru za tu prigodu.

  28. #28
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Eto ja idem na godišnjicu braka isto ću crne hlače,bijelu ili bež košulju
    Klinci u traper košulja izdanju,Tenke na nogama
    Uostalom u sličnom izdanju su bili i na pričest krizma događajima

  29. #29

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ma volim i ja, samo me podsjetilo na pionire kad sam napisala. Uglavnom, ja sam si kupila tamnoplave lanene hlače i bijelu lanenu košulju u neprežaljenom Marks&Spenceru za tu prigodu.

    Istina. Nešto bi kvalitetno, lijepo, prikladno godinama i prigodi, a M&S je upravo to nudio.

  30. #30
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj rena7 prvotno napisa Vidi poruku
    Istina. Nešto bi kvalitetno, lijepo, prikladno godinama i prigodi, a M&S je upravo to nudio.
    I P&C ima ok stvari. Ne ko M&S, ali...

  31. #31
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    nije mi uopće palo na pamet da trebam razmišljam i o svojoj odjeći
    Djeca mislim da imaju one halje, a ja planiram izvući iz ormara nešto od robe. Ne vjerujem da ću za tu prigodu kupovat nešto novo.

    A nisam imala pojma da nije po bontonu obući tamnu boju zato što je pričest :/ jel to fakat tako ili samo nečiji subjektivni dojam? rena7 baci me sad u razmišljanja

  32. #32
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    čekaj kad djeca skinu one bijele haljine i idemo na ručak u restoran, jel smije dijete biti u prekrasnoj tamnoplavoj haljini na volane i šljokice? Moja je baš tu haljinu naručila i sumnjam da ću je odgovarat od nošenja iste. Stigla je iz inozemstva.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    A sto se poklanja za prvu pricest, mi idemo za dva tjedna na pricest kod necakinje i nemam pojma sto kupit

  34. #34
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Lili naravno da smije obuću ispod kaj hoće,baš ko i vi,uz dozu da su pokrivena ramena

  35. #35

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Ni ja nisam imala pojma da je to nepristojno, pa sam eto priredila crnu haljinu. Na kraju, koga god pitam jesam li pogriješila, više manje mi ljudi kažu da jesam. Pitam ženu koja gelira nokte, u svijetu je mode i tako to, što ona misli, pa kaže- to je radostan događaj, kakva crnina?! A ono, eleganicija i to, ništa... upppsssss..... Pitam ekipu sudica, pravnica, a one- neeeeego, male crne haljine su za koktele i to, a pričest nije koktel party.
    Ja sam mislila da crna haljina može uvijek i svugdje.
    Al' dobro, promijenit ću na crne hlače

  36. #36

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Citiraj leptirići prvotno napisa Vidi poruku
    A sto se poklanja za prvu pricest, mi idemo za dva tjedna na pricest kod necakinje i nemam pojma sto kupit
    Dječja biblija uvijek prolazi, jedino je nezgodno da ih se dobije pet npr. Argentum ima zgodne narukvice sa nekakvim križićima, medaljicama. Suvenirnice imaju od murano stakla "slike" na tu tematiku, čak sam nešto vidjela od keramike, ne prave keramike, nego ono- nešto finije od gipsa,a nije prava keramika, ne znam kako se točno zove, ali jako je lijepo, figurica u obliku lista na kojem je izrađen oblik djevojčice ili dječaka kako prima hostiju.
    Čokolade sa posvetom- čak i to postoji u posebnoj izradi. Poklon galerija Purgerica u Gorici to drži.... i tak... ima idejica...
    Za djevojčice mala buketica od sitnog cvijeća ili od bombončića....
    Nađe se... ja sam uvijek za sitnice.

  37. #37
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Čekaj ko je Reko mala crna haljina,to svakako nije za crkvu,bez obzira kaj je kod nas Pričest u dvorani.
    Sad Bibliju je ok dobiti od roditelja,kuma,a opet da dete ne dobi 20 biblija.pitajte kaj treba hoće......

  38. #38

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Ja se ne sjećam što sam obukla za prvu pričest no kćer je imala tamnoplavu tuniku na volane.
    Ali se zato sjećam da sam prošle godine za krizmu imala traperice i tuniku . A kći je bila jedna od rijetkih s tenisicama na nogama a ne u štiklama .
    Posljednje uređivanje od larmama : 20.04.2018. at 19:10

  39. #39
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    I bolje da je u tenkama bila
    Naš je reko svećenik da se slučajno ne pojavi koja cura koja je imala pol minute prije štikle i moram priznati da su većinom bili u balerinkama
    A kaj je imala cura?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 20.04.2018. at 19:19

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Za pričest su imali one bijele haljine koje su dobili u crkvi. A poslije je imala tamnoplavu haljinicu na volane, tipa tunike, ravnog kroja.

  41. #41
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ma ne tad nek na firmi

  42. #42

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Bijelu laganu haljinicu i traper jaknicu i svijetloplave tene

  43. #43
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Čist ok

  44. #44
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Čekaj ko je Reko mala crna haljina,to svakako nije za crkvu
    ??? odakle to? pa nisi gol

  45. #45

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Joj daj Jelena nemoj mi još dodatno komplicirati. Nisam napisala crna haljina otvorenih leđa i poprsja i do pola natkoljenice, nego pristojna mala crna haljina, pokrivenih ramena i poprsja. Znam da ne idem u crkvu gola, ali nisam znala da ne bi trebala na djetetovu pričest doći u crnini. To je sve.

  46. #46
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Nisi ti ali netko je spomenuo

  47. #47

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj rena7 prvotno napisa Vidi poruku
    Joj daj Jelena nemoj mi još dodatno komplicirati. Nisam napisala crna haljina otvorenih leđa i poprsja i do pola natkoljenice, nego pristojna mala crna haljina, pokrivenih ramena i poprsja. Znam da ne idem u crkvu gola, ali nisam znala da ne bi trebala na djetetovu pričest doći u crnini. To je sve.
    Zasto ne bi? S nekim detaljem razbijes crninu (torbica, cipele, komad nakita) da ne bude sve crno. Ne mozes pogrijesiti.

  48. #48
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    pitanjce
    sto se kupuje za poklon za prvu pricest?
    muskom djetetu
    Posljednje uređivanje od Ginger : 29.04.2019. at 20:15

  49. #49
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ako ste kumovi Bibliju
    Ili neko zlato ili dogovoris s roditeljima kaj treba

  50. #50
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    pitanjce
    sto se kupuje za poklon za prvu pricest?
    muskom djetetu
    Moj je dobio igricu za PS4, legiće, novac. Od dede i bake "zlatni gram".
    Mi smo jednom dečku poklonili helikopter na daljinski.

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •