Pokazuje rezultate 1 do 38 od 38

Tema: celijakia u 35....smrc...

  1. #1
    zloćko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    tamo gdje je dom
    Postovi
    524

    Početno celijakia u 35....smrc...

    Eto nakon godina lutanja,tegoba i muke,konacno sam dobila dijagnoz-celijakija i lijecnik odredio sroga bezglutenska djeta ,ostecenje tankog crijeva preveliko doslovno lici na kaldrmu...molim vas iskustva,preporuke ,i zna li netko gdje naci popis proizvoda koji se smiju jesti....fala na pomoci

  2. #2
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    žao mi je....nadam se da jedenjem neprilagodjene prehrane nisi zaradila još koju dodatnu zdravstvenu tegobu...
    u DM-a imaš npr par vrsta tjestenina bez glutena, proso,amaranth i quinou isto možeš jesti...
    kruh možda najbolje da praviš sama, ovdje možeš kupiti razna brašna od sjemenki:
    http://www.mojanatura.hr/webshop.html
    no jeftinije ti je kupit refuzo razno sjemenje i sama mljeti ....

    bilo bi dobro da nabaviš kefirnu gljivu te piješ bar 1l kefira dnevno, on čuda čini za crijeva i oporavak oštećene stijenke....
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 29.05.2015. at 23:01

  3. #3
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Dobro za tebe da konacno znas koji je tvoj problem , te da ce prava prehrana pomoci u tvom oporavku i potpunom izljecenju.
    danas mnogi stilovi prehrane izbacuju gluten ( cini se da je to IN) i ljudima koji nemaju celijakiju, a mnogi na tom rezimu osjecaju bolje.
    Malo pretrazi " paleo" i " LCHF" jelovnike , sigurno ces dobiti ideje.

  4. #4
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    moja prijateljica je isto nakon hrpe krivih dijagnoza u kasnim 30 tim saznala da ima celijakiju i od kada pazi na prehranu preporodila se...ona cesto ode u Italiju u Trst u shoping namirnica jer je navodno tamo puno veci izbor i jeftinije..pitati cu je sutra pa javim njene preporuke

  5. #5
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Postoji udruga oboljelih koja ti može dati dodatne savjete. I imaš popust u tom slučaju na određenu kilažu bezglutenskog brašna mjesečno. Pekač kruha je onda dobra investicija. Meni je u 27 otkrivena intolerancija na gluten.
    Posljednje uređivanje od palčica : 29.05.2015. at 23:14

  6. #6

  7. #7
    zloćko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    tamo gdje je dom
    Postovi
    524

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    žao mi je....nadam se da jedenjem neprilagodjene prehrane nisi zaradila još koju dodatnu zdravstvenu tegobu...
    u DM-a imaš npr par vrsta tjestenina bez glutena, proso,amaranth i quinou isto možeš jesti...
    kruh možda najbolje da praviš sama, ovdje možeš kupiti razna brašna od sjemenki:
    http://www.mojanatura.hr/webshop.html
    no jeftinije ti je kupit refuzo razno sjemenje i sama mljeti ....

    bilo bi dobro da nabaviš kefirnu gljivu te piješ bar 1l kefira dnevno, on čuda čini za crijeva i oporavak oštećene stijenke....
    Hvala na savjetima,nazalist zaradila sam jos bolestina zbog ne primjerene prehrane, linfocitni gastritis,i linfocitni kolitis u debrlom crijevu,zbog cega su me kljukali kortikosteoridima i jos koje cim al cim sam presla na bezglutensku prehranu u roku 4 dana sve tegone su nestale pogotovo nesnosna žgaravica i beskrajan i full iscrpljujući proljev.
    Javila sam se vec u udrugu i od njih sam dobila par dobrih savjeta al trebam se uclaniti da bih dobila mapu sa svim podacima al problem je sto sam ja trenutno zatecena dijagnozom a clanarina je dostavisoka i ne mogu je uplatit jer vec imam neke neodgodive troskove ...

  8. #8
    zloćko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    tamo gdje je dom
    Postovi
    524

    Početno

    Citiraj palčica prvotno napisa Vidi poruku
    Postoji udruga oboljelih koja ti može dati dodatne savjete. I imaš popust u tom slučaju na određenu kilažu bezglutenskog brašna mjesečno. Pekač kruha je onda dobra investicija. Meni je u 27 otkrivena intolerancija na gluten.
    Ja sam dobila 10 kg brasna na recep od svog ljecnika i sve sam picela raditi sama

  9. #9
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    sretno! inače imaš pravo svaki mjesec na 10 kila brašna.

    koje brašno si dobila? mix B? s njime možeš stvarno svašta, ja sam radila i štrudle i mlince svašta, dok nije došo test da klinac ne smije ni krumpir od tad sama perem, sušim meljem žitarice i radim kaj treba za njega ( moj je alergičar na sve i svašta od rođenja). strudle i slično ne mogu napraviti s time, samo "kruh" , pogačice bez kvasca i brzi voćni kolač.

    sad ne znam jel si uspjela kruh napraviti kod njega je caka da se mora na nižoj temperaturi peći, meni je ispadao uvijek nešto mokriji.

    moj ti je savjet da ipak jedeš kaj sama napraviš od stavri koje stvarno smiješ jesti, često se u bezgluteisnku hranu stavljaju razni dodaci koji pojednine osobe ne smiju koristiti ( većinu ne smije moj klinjo) samo da se stvori sličan ili sličniji okus izgled ili štošta drugo originalu.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 30.05.2015. at 16:58

  10. #10

  11. #11
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    zloćko, veliku pusu ti šaljem !

    Moramo se čuti!

  12. #12
    zloćko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    tamo gdje je dom
    Postovi
    524

    Početno

    Citiraj Teica prvotno napisa Vidi poruku
    zloćko, veliku pusu ti šaljem !

    Moramo se čuti!
    Mislim da moramo....pusa

  13. #13
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno


  14. #14
    zloćko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    tamo gdje je dom
    Postovi
    524

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    sretno! inače imaš pravo svaki mjesec na 10 kila brašna.

    koje brašno si dobila? mix B? s njime možeš stvarno svašta, ja sam radila i štrudle i mlince svašta, dok nije došo test da klinac ne smije ni krumpir od tad sama perem, sušim meljem žitarice i radim kaj treba za njega ( moj je alergičar na sve i svašta od rođenja). strudle i slično ne mogu napraviti s time, samo "kruh" , pogačice bez kvasca i brzi voćni kolač.

    sad ne znam jel si uspjela kruh napraviti kod njega je caka da se mora na nižoj temperaturi peći, meni je ispadao uvijek nešto mokriji.

    moj ti je savjet da ipak jedeš kaj sama napraviš od stavri koje stvarno smiješ jesti, često se u bezgluteisnku hranu stavljaju razni dodaci koji pojednine osobe ne smiju koristiti ( većinu ne smije moj klinjo) samo da se stvori sličan ili sličniji okus izgled ili štošta drugo originalu.
    Da to sam brasno dobila,ispekla sam si kruh u pekacu po receptu na brasnu i isto mi igleda mokrast al mi je fin i ukusan,i jos sam napravila tjesteninu za juhu.

  15. #15
    zloćko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    tamo gdje je dom
    Postovi
    524

    Početno

    U svoj nesreci je sreca sto ja zivim na selu i imam sve doma od mljeka,sira maslaca ,i suhomesnate proizvode meni je samo problem kruh i tjestenina al to cu si sama pravit...
    Jelena.o koliko je star tvoj klinjo i dal je njemu dijagnoza celijakija il samo alergija,ja sam odma od ljecnika trazila da testiram i djecu

  16. #16
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Skoro 5, glutein nikad nije jeo, za sad jealergija,

  17. #17
    Neli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    535

    Početno

    http://celivita.hr/
    javi se organizatorima udruge, sve odreda stručni ljudi, nutricionisti
    važno je: čak i namirnice koje prirodno ne sadrže gluten (riža, quinoa, proso, kukuruz, amaranth, heljda, gragorice i sl.) mogu biti kontaminirane glutenom u procesu transporta, skladištenja ili manipulacije
    stoga je za tebe kao celijakičara dozvoljeno konzumirati isključivo bg deklarirane proizvode-

    veliki izbor ćeš naći u Mülleru (naročito na Trgu bana Jelačića), Interspar (imaju i svoju robnu marku), Konzum, DM, Green u Maksimirskoj ulici, Moj bio u Tratinskoj ulici
    fantastičan izbor bezglutenskih proizvoda na www.iherb.com ili www.vitacost.com

    maleni mi ima 4,5 godina, već tri godine dijagnozu
    s tim da i ja moram na opterećenje glutenom jer sam imala gadnih problema (već dvije godine sam na bezglutenskoj prehrani i preporodila sam se), a on ima gen za celijakiju tako da ju je morao od nekog naslijediti...


    ako ti treba dodatna pomoć ili savjet, javi se na pp

  18. #18
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    zloćko, nadam se da će ti se zdravlje i opće stanje uskoro znatno poboljšati. Ne bi bila prva... Sretno!

  19. #19
    zloćko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    tamo gdje je dom
    Postovi
    524

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    zloćko, nadam se da će ti se zdravlje i opće stanje uskoro znatno poboljšati. Ne bi bila prva... Sretno!
    Hvala,vec se osjecam puno bolje a tek sam tjedan dana na bezglutenskoj prehrani,i kad sad vratim film unazad ne mogu vjerovat sto sam sve prosla i sto sve pokusala izbacit iz prehrane a uzalud...

  20. #20
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    ja sam na dijeti bila 2.5 godine ( u fazi cicanja) bilo mi je ok, i moj ima gen za celijakiju

  21. #21
    zloćko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    tamo gdje je dom
    Postovi
    524

    Početno

    Danas smo vozili klince na testiranje pa ce mo vidjet...

  22. #22
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Kaj ste sve vadili?

  23. #23
    zloćko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    tamo gdje je dom
    Postovi
    524

    Početno

    Endomizijska antitjela klase IgE (tTG)
    klase IgA (tTG)
    Glijadinska antitjela Klase IgG i IgA
    Antitjela na deaminirani gliadirski peptid klase IgG i I gA

  24. #24
    zloćko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    tamo gdje je dom
    Postovi
    524

    Početno

    Što je sa kavom...ima li glutena tu....

  25. #25
    zloćko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    tamo gdje je dom
    Postovi
    524

    Početno

    Ima li koja pametna glavica da me prosvjetli sto znaci : glutenska enteropatija -Marsh 3 B...ono glutenska to znam al ovo Marsh 3 b mi nije jasno

  26. #26
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj zloćko prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li koja pametna glavica da me prosvjetli sto znaci : glutenska enteropatija -Marsh 3 B...ono glutenska to znam al ovo Marsh 3 b mi nije jasno
    Marsh je vjerojatno ljestvica po kojoj se ocjenjuje ostecenost sluznice. Barem tako kaze google. Ali sto znaci slovo " b" pojma nemam. Razgovaraj sa lijecnikom , on ti je duzan objasniti situaciju i nalaz koji je pisao.

  27. #27
    zloćko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    tamo gdje je dom
    Postovi
    524

    Početno

    sutra idem kod ljecnika pa ce mo vidjet...sirius hvala...

  28. #28
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    i kaj je bilo?

  29. #29
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    zloćko draga, nisam ti u toku vezano za celijakiju, no sestra mi je to imala. davno su je liječili - kroz 80-te i 90-te, tada još nije ni bilo na artiklima pravih deklaracija, niti se toliko o tome znalo, a da ne govorim kako su mi roditelji teško dolazili do brašna za nju (rodbina je to slala iz nozemstva jer se ovdje to niej moglo nabaviti). danas je, koliko sam čitala, mnogo bolje, dostupnije su i namirnice i edukacije, postoje udruge u kojima se sve može saznati..no to sigurno već sve znaš. ja ti samo želim sreću u svemu i da je dobro da si otkrila u čemu je problem. mojoj sestri nije otkriveno na vrijeme (odmah nakon rođenja su krenuli problemi - -odbijala je sve..uključujući i majčino mlijeko...grozno kroz što su mi roditelji sve prolazili) i, nažalost, to joj se odrazilo na mentalni razvoj. ona je u tinejđerskoj dobi posljednji put bila na biopsiji, te je tada utvrđeno da više nema celijakiju, te su je skinuli s dijete. bila je tipičan primjer djeteta s celijakijom (tkz. "žablji izgled" - mršave nogice i rukice, a napuhani stomak, upalo lice i podočnjaci...užas kad se samo sjetim )
    danas je dobro što se celijakije tiče, jede sve, međutim ostalo je trajno mentalno oštećenje.

    tebi od srca da sve bude u redu, a biti će već time što ti je dijagnosticirano pa da se ne mučiš više s krivom prehranom

  30. #30
    Smokvica. avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    660

    Početno

    A joj zloćko, šaljem veliki zagrljaj. Sad tek vidim

  31. #31
    zloćko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    tamo gdje je dom
    Postovi
    524

    Početno

    Citiraj marla-s prvotno napisa Vidi poruku
    zloćko draga, nisam ti u toku vezano za celijakiju, no sestra mi je to imala. davno su je liječili - kroz 80-te i 90-te, tada još nije ni bilo na artiklima pravih deklaracija, niti se toliko o tome znalo, a da ne govorim kako su mi roditelji teško dolazili do brašna za nju (rodbina je to slala iz nozemstva jer se ovdje to niej moglo nabaviti). danas je, koliko sam čitala, mnogo bolje, dostupnije su i namirnice i edukacije, postoje udruge u kojima se sve može saznati..no to sigurno već sve znaš. ja ti samo želim sreću u svemu i da je dobro da si otkrila u čemu je problem. mojoj sestri nije otkriveno na vrijeme (odmah nakon rođenja su krenuli problemi - -odbijala je sve..uključujući i majčino mlijeko...grozno kroz što su mi roditelji sve prolazili) i, nažalost, to joj se odrazilo na mentalni razvoj. ona je u tinejđerskoj dobi posljednji put bila na biopsiji, te je tada utvrđeno da više nema celijakiju, te su je skinuli s dijete. bila je tipičan primjer djeteta s celijakijom (tkz. "žablji izgled" - mršave nogice i rukice, a napuhani stomak, upalo lice i podočnjaci...užas kad se samo sjetim )
    danas je dobro što se celijakije tiče, jede sve, međutim ostalo je trajno mentalno oštećenje.

    tebi od srca da sve bude u redu, a biti će već time što ti je dijagnosticirano pa da se ne mučiš više s krivom prehranom
    Hvala ti na ovim ljepim riječima potpore puno to znači...

  32. #32
    zloćko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    tamo gdje je dom
    Postovi
    524

    Početno

    joj kak si me jako stisnula...

  33. #33
    zloćko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    tamo gdje je dom
    Postovi
    524

    Početno

    Citiraj Smokvica. prvotno napisa Vidi poruku
    A joj zloćko, šaljem veliki zagrljaj. Sad tek vidim
    Joj kako si me jako stisnula....

  34. #34
    zloćko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    tamo gdje je dom
    Postovi
    524

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    i kaj je bilo?
    Nisam bila kod ljecnika trenurno je odsutan a nisam htjela kod zamjenskog neki mladac na stazu

  35. #35
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Grlim te jako

  36. #36

  37. #37

    Datum pristupanja
    Sep 2021
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima. Nova sam kod vas pa još ne znam kako sve točno funkcionira.
    Imam jedno pitanje.
    Da li se mi celijakicari smijemo cijepiti protiv covid-19.
    Hvala unaprijed.
    S…

  38. #38
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Sanjita1 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima. Nova sam kod vas pa još ne znam kako sve točno funkcionira.
    Imam jedno pitanje.
    Da li se mi celijakicari smijemo cijepiti protiv covid-19.
    Hvala unaprijed.
    S…
    Zasto ne bi smjeli? Najbolje pitati gastroenterologa.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •