Stranica 3 od 41 PrviPrvi 1234513 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 2036

Tema: Xanax,Prozac i sl.u trudnoci

  1. #101

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    2

    Početno bok svima

    ja isto patim od panicnih napada anksioznosti prvo djete sam rodila sa 19 tada nisam imala ovih problema sad ce mi jos malo 30 i hvata me zelja za drugo djete pijem portal al od straha se ja nemogu jos cvrsto odlucit valjda me kuzite cak me hvata strah da cu ostarit za trudnocu hehee sta mislite koja je dob zene najbolja za trudnocu jer s prvim sam bila premlada sta se tice tableta mogu se ostavit bez problema vec jesam dva puta

  2. #102

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    81

    Početno

    Citiraj bubbles prvotno napisa Vidi poruku
    ja isto patim od panicnih napada anksioznosti prvo djete sam rodila sa 19 tada nisam imala ovih problema sad ce mi jos malo 30 i hvata me zelja za drugo djete pijem portal al od straha se ja nemogu jos cvrsto odlucit valjda me kuzite cak me hvata strah da cu ostarit za trudnocu hehee sta mislite koja je dob zene najbolja za trudnocu jer s prvim sam bila premlada sta se tice tableta mogu se ostavit bez problema vec jesam dva puta
    Imam panično anksiozni poremečaj već 8 godina i na prekide sam pod terapijama.Prvu trudnoću sam ušla bez ljekova, ostavila ih nekih 4 mj. prije,imala sam 23 godine.Trudnoća mi je bila SAVRŠENA.Nikad se u životu bolje nisam osjećala.Nažalost nakon poroda sve se vratilo i opet na terapije...željela drugu bebu jer mi bilo dobro i doktorica kazala nebrini možeš ti da zatrudniš i čim zatrudniš ostavit češ tablete (nije bila velika terapija) i hormoni će uradit svoje sve će biti super.Ja zatrudnim (29GOD), ostavim naglo tablete , spuca me apstinencijska, anksioznost i panike gore nego prije,i sada samo pijem Normabel...I evo skoro će 6 mjeseci trudnoće koje ja proživljavam u paklu (nažalost), bez AD-e, borim se sama, tu su još i dodatne trudničke tegobe, plačem po cjele dane.Molim Boga za bebicu i da sve prođe u redu...Što da ti kažem moj slućaj nemora biti tvoj.Ima masu žena koje su se isto kad su saznale skinule i bilo im je super,i meni je prvi put zašto ovaj put nije neznam...Uglavnom ako planiraš trudnoću prije toga se skini jer apstinencijska je gruba stvar.... a pravo vrijeme za trudnoću je ono vrijeme kada ti unutarnji glas vapi za bebicom,dobna granica tu ne postoji

  3. #103
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Evo mene malo na staru temu,da vama ostalima dam podršku.Ja sam zadnju terapiju Zoloftom imala pred trudnoću.U trudnoći sam znala pipiti Normabel,ali jako rijetko,jer nisam imala paničnih ataka tako često.Evo već 2,5 godine odkako sam rodila,i moram reći Hvala Bogu,ne pamtim kad sam zadnjiput popila Xanax.Morate shvatiti cure da vam od napadaja panike nemože biti ništa,znam da je osječaj užasan,fizički vam se ništa neće dogoditi.Jako puno čete si pomoći ako na to ne mislite.Držte mi se puno.

  4. #104
    Amandica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    316

    Početno

    Hej cure! Bas sam naletjela na ovu temu, vidim da je vec i zastarjelo. Nadam se da vam je bolje Naime, kod mene se nakon trudnoce razvio depresivno-anksiozni poremecaj. Odmah pri izlasku iz rodilista. Inace, prije trudnoce, nikakvih psihickih problema nisam imala. u pocetku sam mislila da je rijec o postporodjajnoj depresiji, ali proslo je godinu dana od toga, ja sam jos na tbl. i ne osjecam se bas najbolje

  5. #105
    Amandica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    316

    Početno

    Nema nikoga?

  6. #106
    Amandica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    316

    Početno


  7. #107
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Ajde, ajde - nemoj tako tužno - dobila si pp !

  8. #108
    bfamily avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    694

    Početno

    Vjerujem da nas ima puno sa sličnim problemima, no mislim da većina ne želi o tome pričati, barem ne ovako javno.
    Jeli ideš kod psihijatra? možda ti tablete nisu pogođene. koje uzimaš i u kojoj dozi?

  9. #109
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    ja bih popricala, ali nemam vremena trenutno...

    iako vec duuugo nista ne uzimam i nisam u stanju kao prije, znam kako je i koliko je grozno...
    drzi se, Amandice i, ako vec nisi, pravac psihijatru - ja sam prekratko isla i zao mi je zbog toga, ali mislim ponovo jer sad kad imam dijete, zelim biti potpuno na cisto sama sa sobom kako bih njoj mogla pruziti bas sve sto je u mojoj moci... a znam koliko te takvo stanje moze hendikepirati - strasno...

    vrlo vjerovatno su ti se hormoni zbrkali nakon poroda - meni je tako bilo nesto prije, a pogotovo nakon operacije u kojoj sam izgubila jajnik i oba jajovoda i vise lijecnika mi je reklo da mi je psiha 100% proradila zbog hormona...

    sretno!

  10. #110
    Amandica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    316

    Početno

    Citiraj Teica prvotno napisa Vidi poruku
    Ajde, ajde - nemoj tako tužno - dobila si pp !


  11. #111
    Amandica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    316

    Početno

    Citiraj bfamily prvotno napisa Vidi poruku
    Vjerujem da nas ima puno sa sličnim problemima, no mislim da većina ne želi o tome pričati, barem ne ovako javno.
    Jeli ideš kod psihijatra? možda ti tablete nisu pogođene. koje uzimaš i u kojoj dozi?
    Ne idem na psihoterapiju, trenutno samo lijek uzimam, Calixtu od 3mg... U potrazi sam za psihoterapeutom...

  12. #112

    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima! Evo da se i ja priključim. Friška sam trudnica u 7.tjednu trudnoće i patim od anksioznog poremećaja. Otkad sam saznala da sam trudna, počela me prat tjeskoba i to me toliko muči da je to za popizditi. Ono svi kažu trudnoća krasno razdoblje,a meni muka.... Sad ja ne znam da li je to samo u početku ili šta?

  13. #113
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Moraš doktoru, nemoj s emučiti, kada ti se može pomoći. Sretno.

  14. #114
    bfamily avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    694

    Početno

    Citiraj Amandica prvotno napisa Vidi poruku
    Ne idem na psihoterapiju, trenutno samo lijek uzimam, Calixtu od 3mg... U potrazi sam za psihoterapeutom...
    Mislim da će ti dobro doći da porazgovaraš sa nekim i otkriješ bit problema. Meni je psihoterapija dosta pomogla, no bolest se nažalost opet vratila nakon poroda.
    A ovaj lijek ako ti u godinu dana nije nešto pomogao ni neće, možda bi bilo dobro promjeniti ga, naravno ako psihijatar smatra da je to potrebno.
    Kužim kako se osjećaš iako ja imam drugu dijagnozu, ako se trebaš izjadati pošalji mi pp.

  15. #115

    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    5

    Početno

    Zdravo, ja sam nova na forumu i prije svega da vas sve srdacno pozdravim. Zanima me da li neko ima slicnog iskustva i moze li mi uputiti kakav savjet u vezi s mijim problemom. Naime, muz mi pije seroksat vec duze vrijeme, i doktor prognozira bar jos godinu dana. Koliko je stetan za zacece bebe, jer smo planirali trudnocu. Ja imam 30 god. a muz 33. U nadi da cete mi moci odgovoriti nesto u vezi s mijim problemom, unaprijed se zahvaljujem...

  16. #116

    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    5

    Početno

    mozda je kasno, zastarjelo na ovu temu ali me zanima da li je opasno zatrudnjeti ako muz pije seroksat... unaprijed hvala...

  17. #117
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Pise da se preporuca ne uzimanje u trudnoci, ili ako se trudnoca planira: http://en.wikipedia.org/wiki/Paroxetine

    S obzirom da ga ne uzimas ti, vec suprug, najbolje je pitati lijecnika/lijecnike. Mozda postoji neka druga terapija, ako je ovo preopasno.

  18. #118

    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    5

    Početno

    Hvala mila na odgovoru, u svakom slucaju cu pitati lijecnika, ali vidim da se komentarise o upotrebi ovih lijekova kod trudnica, koje ga upotrebljavaju u trudnoci, ali nikako da naidjem na temu gdje muz koristi iste, a zena treba da zatrudni, pozdrav
    Ako neko ima slicnog iskustva neka mi se javi...

  19. #119
    Amandica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    316

    Početno

    Dakle, vi ženske koje patite od anksioznog poremećaja, a rađale ste, tvrdite da napad panike ne može uloviti tijekom trudova i poroda? Jako me to muči. Zapravo je to najveći strah moj za sad. Što ako... uh Nije me strah poroda kao poroda, bolova, izgona...već upravo panike!

  20. #120
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Mislim da se ne trebaš bojati napada panike za vrijeme poroda.
    Prvo, tvoje je tijelo i mozak u tom času preokupirano drugim stvarima i treba mu sva energija za porod, pa će sve ostalo staviti na čekanje.
    Drugo, liječnici znaju tvoju anamnezu, a ako ne znaju, reći ćeš im i znat će što poduzeti ako zatreba.

  21. #121
    Amandica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    316

    Početno

    Panične napadaje imala sam nakon što sam curicu prvu rodila, a poslije mi se nisu vraćali, iako me nekako strah da se sad opet ne vrate. Budem rekla liječniku kad dođem rađati, da ne bi bilo. Ali se nadam da me neće zadesiti sudbina kao nakon prvog poroda... Hvala Beti3

  22. #122
    mara6_99 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    7

    Početno

    bok cure! da malo podignem temu...meni je dijagnosticiran anksiozno depresivni poremecaj s panicnim napadima prije 6 godina i od tada sam na terapiji lijekovima, Fevarin i Misar. kada sam u sklopu planiranja trudnoce pokusavala ostaviti tablete (stvarno sporo, pazljivo, onako kako treba) svo zlo se vratilo i ja sam odmah morala poceti uzimati doze koje mi djeluju... jako razocarana sto se nisam uspjela skinuti s tableta, konzultirala sam se s mojim psihijatrom i on je rekao neka idemo na bebu, da ce hormoni uciniti svoje... nazalost, hormoni su ucinili moju trudnocu - paklom!!!!!! uzasno teska trudnoca, mucnine, strah, anksioznost, vrtoglavice, depresija... koma! sad sam 37 tj i ne mogu docekati da se dijete rodi da vidim jel sve ok s njim. Inace uzimala sam lijekove citavu trudnocu - Fevarin, Misar + Normabel ponekad i to u dozama kako slijedi: Fevarin 50 mg, Misar 0,25 - 0,5, i Normabel 2-4 mg na dan. Pliz ako je netko na terapiji bio ili je sad - javite se, puno bi mi zbacilo. Strah me jako! Pusa svima, znam da me ovdje razumijete....

  23. #123
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Bok !

    Otvorila sam temu baš iz tog razloga: trudnoća koja je bila pakao.

    Tako da te razumijem

    Bit će s bebom sve u redu - vidjet ćeš!

    Moja je jedino bila relativno sitna (2140 gr) ali u našoj sobi je bila najveća beba!

    Druge bebice su bile oko 1500 gr a mame im nisu uzimale nikakve lijekove u trudnoći.

    Čak sam bila i daleko najstarija - 36 godina, a cimerice između 23 i 26 godina.

    Veeeeeelika podrška

  24. #124
    mara6_99 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    7

    Početno

    Hvala ti od srce sto si se javila... Čitala sam cijeli forum od kad si ga otvorila i zaista je divan... ovo je jedino mjesto gdje osjecam razumijevanje i podrsku.
    Ja sam 33 godine i zaista mi je dosta borbe s ovom bolešću i isto se pitam hocu li uopće moći ikada prestati uzimati lijekove? Bilo mi je koma kad sam shvatila da ne mogu bez Fevarina i Misara (xanax, helex, sve isto) Znam da, ukoliko se panika i depresija vrate (povratne epizode) u zivotu da se terapija odrzavanja mora uzimati dozivotno. Nazalost!!! Ja zapravo imam problema od srednje skole, kada sam bila na apaurinima i s dijagnosticiranom adolescentnom krizom. Kada mi je postalo lose 2006. god znala sam da se zlo vratilo, samo sam tada bila puno pametnija i znala sam da je rijec o panici, anksioznosti i depresiji.
    Kako se ti sad osjecas? Da li si i dalje na terapiji? I ima li neke dobre alternative? Ja sam pokusala s jogom, akupunkturom, meditacijom, disanjem, prijavljivala se na razne "sajtove" poput "Panic away", Linden method i dr. međutim, ništa nije previse pomoglo - i dalje je tableta jedino rijesenje.
    Znam da razumijes koliko me savjest peče svaki dan kad gutam te lijekove i kad znam da do bebe to sve lako dođe i da ga trujem od prvog dana... Plačem i molim se da bude ok. Inace on (decko je) je pak jako velik, u 32+4 tj su ga procjenili na 2.420kg i rekli ako doguram do termina koji je 18.7. da je to beba od 4 kg, ali to je genetika jer je mm jako visok i on sam je bio 4,5 kg kad se rodio, njegov tata 5 kg.... Bojim se zapravo tog "odvikavanja" koje tako mala beba sigurno prolazi nakon sto mu "ukinu" lijek.... grčevi, plač itd., a da ne spominjem razne sva upozorenja koja pisu u uputi o lijeku, tipa perzistenta plucna hipetenzija i sl.
    Inace ovo su stvarno minimalne doze koje uzimam, i meni samoj bi trebalo vise da se osjecam ok, ali trpim i borim se.... Pliz reci jesi li dojila?
    Tu su misljenja liječnika podjeljena, ali u suštini, ne preporuča se. I kako ti je bilo nakon poroda? Jel se stanje popravilo ili se pogorsalo? Ja se nadam da ce ici na bolje cim vidim da je on ok i da sam to "odradila" ... no hormoni čine čuda.
    Ljubim te i puno, ali jako puno mi znači tvoja podrška!
    Jav

  25. #125
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Ti uzimaš zbilja male doze !

    Ja sam uzimala dosta veće...

    Nisam dojila - već sam u rađaoni ko papiga ponavljala da mi odmah nakon poroda daju nešto za zaustavljanje

    laktacije (op.sad znam da je to Bromergon).

    Uglavnom, ginekolozima sam stalno, baš ko papiga, ponavljala psihofarmake koje uzimam - oni sami po

    sebi nisu to uopće nešto doživljavali - meni je to bilo nevjerojatno!

    Hvala Bogu, moje dijete nije imalu nikakve znakove apstinencijske krize - a moje doze su bile "ozbiljne".

    Nakon poroda sam dobila Bromergon (na "papiga sistem") i pitali su me što mi treba od psihofarmaka.

    Rekla i donijeli mi.

    Moje iskustvo je da zaista minimalno znaju o psihofarmacima.

    (Npr. donijeli Xanax SR umjesto običnog i veli sestra da nema veze, neka prepolovim tabletu.

    Rekoh:"Ne smije se to raditi s tbl koje imaju oznaku SR, znači imaju produljeno otpuštanje."

    Bila je jako draga i ljubazna, nazvala je ponovno njihovu bolničku magistru i rekla je da je najbolje da ja razgovaram

    direktno s njom.

    I tako je i bilo - izmijenile par rečenica na telefon i nakon toga su mi donijeli običan Xanax.)

    Moja malenkost uzima lijekove i dalje (kao i ti pokušala tzv.alternativnim načinom ali nije išlo).

    Ne brini - bit će sve OK

  26. #126
    mara6_99 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    7

    Početno

    Teica, hvala na svim info!!!! znam da su doze koje pijem male, ali svejedno ... brine me i postporodjajna dep. i kako ce biti. Uh, to je zbilja pakao, ta bolestina! Konstantan strah od svega... i nikad mira. Rekli su nam na tečaju za ablaktaciju daju Bromergon, e sad nisam pametna da li da malo pokusam dojiti i mjesati s umjetnim mlijekom... no ovo je neki drugi topic. I ja sam skuzila da nikog nije briga za moju farmakoterapiju i da stalno moram govoriti da uzimam lijekove, i nitko me nista ne pita, sve je pod normalno.
    Sto se tice uzimanja lijeka, ja sam ocito jedna od onih koja ce ih jos dugo uzimati... odlucila sam ici na kongitivno bihevioralnu terapiju kada rodim i kada se malo uhodamo... mozda pomogne nesto.
    Svima koji prozivljavaju pakao depresije, panicnih napada i anksioznosti saljem i da budite hrabre... Teica, tebi posebno hvala na podršci!!! Javim se kako je beba, cekam ga nestrpljivo, samo smo 38 tj!

  27. #127
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Ma ništa ne hvali - tu smo jedni zbog drugih !

    Nećeš imati postporođajnu depresiju - jer uzimaš antidepresiv, kužiš?

    Pretpostavljam da će te, nakon poroda, tvoj psihijatar vratiti na tvoje uobičajene doze

    (i antidepresiva i anksiolitika).

    Ali, pod tim lijekovima ne smiješ dojiti - meni je to psihijatar još u trudnoći rekao tako da sam

    odmah po porodu dobila Bromergon.

    A što se tiče bebice, vi brojite sitno do susreta !

    Javljaj nam se !

  28. #128
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    Teice, imaš pp!

  29. #129
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    frka, nisam dobila pp - ajde, ponovi, molim te !

  30. #130
    Amandica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    316

    Početno

    Teice i ja sam ti u par navrata pokušavala poslati pp, ali ti je pun inbox!

  31. #131
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Ispraznila !

  32. #132
    mara6_99 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    7

    Početno

    draga Teica, drage cure
    rodila sam zdravog djecaka, 14.7. u 21.01, Sven, 3.610kg i 51 cm .... cijela trudnoca na Fevarinu i Misaru na vec spomenutim dozama... beba je uredu, zdrav potpuno!
    sve vas ljubim i zelim vam sto manje panicnih, depresije i anksioznosti... borite se i ne dajte se
    p.s. Teica, na bromergonu sam... pusa

  33. #133
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Suuuuuuuuper !

  34. #134

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    8

    Početno

    Mara6 htjela bi ti poslati pp a neznam kako ,,a mislim da mi
    Mozes pomoci:((((

  35. #135
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Jona prvotno napisa Vidi poruku
    Mara6 htjela bi ti poslati pp a neznam kako ,,a mislim da mi
    Mozes pomoci:((((
    Jona, imaš premalo postova na forumu da bi mogla slati i primati privatne poruke. Možeš ostaviti svoj mail pa će ti se korisnica javiti ili moraš još malo tipkati po forumu (također i mara6 koja nema dovoljan broj postova za privatne poruke).

  36. #136

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    8

    Početno

    Hvalaaa))htjela sam pitati maru6 gdje je rodila ?!

  37. #137

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    8

    Početno

    Citiraj Teica prvotno napisa Vidi poruku
    frka, nisam dobila pp - ajde, ponovi, molim te !
    Teica,jel bebica imala uopce kakvih znakova kriize ili
    Ne?!ja sam
    Na helexu 2*0.5znaci 1mg dnevno!!!za sada sve ok,psih.kaze da nece bit problema,na uzv sve ok,beba nspreduje i sve u redu!!samo se bojim da nece imat krizu ,makar mi kazu da bi doza trebala bit puno veca da do toga dodje

  38. #138
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Jona, malecka nije imala krizu!

    Da, za krizu bi doza trebala biti puuuno veća.

    Bit će sve dobro !

  39. #139

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    8

    Početno

    Puno ti hvala,mislila sam da od 1mg bi moglo
    Biti?!u
    Kojoj
    Bolnici si rodila?!

  40. #140

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    8

    Početno

    I psihijatrica je rekla da 1mg helexa nece bit problem za dojenje...a opet sve ovisi o pedijatrima tamo...ja bi dojila mislim da je uz tu dozu to u redu,a i tako ide mali postotak u mlijeko ...samo da me pedijatri tamo ne dotuku

  41. #141

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    8

    Početno

    I Teica daj
    Mi
    Molim te reci koliko si ti helexa pila u trudnoci?!

  42. #142
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Moja malena je rođena u Petrovoj.

    Što se tiče doze Helexa u trudnoći, ne sjećam se više točno, ali 2 mg sigurno

    i uz to još i druge lijekove...

    Tako da si ti stvarno na maloj dozi.

  43. #143

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    8

    Početno

    Joj Teica hvala ti puno,,nemas pojma koliko si me smirila i pomogla mi , ja se jos nisam prijavila u petrovu hocu za tri tj da krenem tamo na preglede!htjela sam ti pp poslat al nemogu jos;((reci mi molim te a dal bi mogla dojit da je doza bila manja?!

  44. #144
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Jona, ma daj ništa ne hvali - tu smo jedni zbog drugih !

    Ako ti psihijatrica kaže da možeš dojiti, ja bih vjerovala njoj!

    Znaš zašto?

    Zbog toga što ti iz svojeg iskustva mogu reći da o psihofarmacima

    osim psihijatara,

    nitko nije znao gotovo ništa (ni ginekolozi, ni sestre na odjelu

    babinjača - 0 bodova).

    Mali primjer: čak su mi donijeli krivu dozu jednog lijeka pa je onda

    gl.sestra (duša od žene),

    zaključila da je najbolje da moja malenkost sama kaže magistri

    (njihovoj, bolničkoj) što trebam,

    i za čas smo se sporazumjele i riješile stvar.
    Posljednje uređivanje od Teica : 02.08.2012. at 13:52

  45. #145
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Ako imaš bilo kakvih pitanja, samo pitaj - tu sam !

    Mail: tkovacic14@yahoo.ca - s obzirom da još ne možeš slati privatne poruke.

  46. #146

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    8

    Početno

    Puno ti hvala))javim se na mail))

  47. #147
    mara6_99 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    7

    Početno

    draga Jona, moj mail je mara6_99@yahoo.com pa slobodno pitaj sto zelis

    ja sam rodila u KB Sestre milosrdnice /Vinodradska/ ... dojiti nisam htjela jer sam na AD i to su mi sad nakon poroda digli doze jer sam dosta lose... od anksioitika pijem Misar, u trudnoci sam pila 0,25 - 0,5 mg, sada su mi podigli na 1mg SR ... + Fevarin 100 mg/dan

    biti ce sve uredu s bebicom, evo moj maleni nije imao nikakvu krizu, super je smirena beba, smjeska se i znam da mu je lijepo
    Meni je sada malo teze jer se depresija pogorsala u babinju, ali uz ove vece doze bih trebala biti ok za tjedan-dva
    Sorry sto se tek sad javljam, zaokupirana sam s malenim pa ne stignem na net.
    pozdrav svima, a Teici - moderatorici, nasem "andjelu cuvaru" poseban pozdrav

  48. #148

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    2

    Početno

    Ciao curke evo ja sam nova,evo vec 4 godine uzimam Ad Citlon,patila sam od PA I agorafobije,imam jednu curicu prekrsanu iz prvog braka.Sada ja i moj dragi planiramo dijete ali me toliko strah,jer vec sam jednom bila prestala uzimati ad pa mi je bilo jako loše.Iskreno mislim da nebi mogla bez Ad jer sada sam super,a bojim se da mi se u trudnoci pogorsa situacija.Svaki mi je savjet dobrodosao.Pusa velika

  49. #149
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Mami28, moj savjet od srca: reci svom psihijatru da planiraš bebu i pitaj ga za njegovo mišljenje o uzimanju tvog lijeka u trudnoći.

    Ovo govorim iz osobnog iskustva: naime, meni moja doktorica nije htjela više prepisivati nikakve lijekove, osim Normabela, kad sam ostala trudna

    i zbog toga sam prošla kroz mali pakao.

  50. #150

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    2

    Početno

    Teica ona mi je rekla da bi trebala prestati ali se ja jos ne osjecam spremna,tj.bojim se da ce mi biti jos gore.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •