Stranica 1 od 41 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 2036

Tema: Xanax,Prozac i sl.u trudnoci

  1. #1
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno Xanax,Prozac i sl.u trudnoci

    Ima li netko iskustva s uzimanjem anksiolitika, antidepresiva i sl.u trudnoci (osim Normabela koji,cini se,ide vec ko po defaultu)?
    Preciznije,uzima li netko nesto od tih lijekova sada, tijekom trudnoce,ili ih je koristio u prethodnoj trudnoci/trudnocama?
    Jako me zanimaju iskustva ako netko ima i molila bih i bila jako zahvalna da ih podijeli samnom!
    Jos jedna stvar koja mi je dragocjena:ako je netko imao iskustva ili ima informaciju:postoji li psihijatar (na uputnicu ili privatno,bez obzira),koji se bavi vise,(uvjetno receno kojem su uza specijalnost psih.poremecaji u trudnica) s trudnicama i ima suradnju s ginekologom?
    Na internetu sam citala dosta,mozda malo i previse o tome,i stekla dojam da je takav timski rad normalan,naravno vazan.Mozda sam stekla krivi dojam da se, ako je stvarna potreba,naravno! antidepresivi i sl.lakse prepisuju vani nego kod nas.
    Unaprijed od srca zahvaljujem na svakoj informacij o takvom iskustvu,informaciji o psihijatru i ginekol.koji tako suradjuju!
    U Zagrebu sam, ali ako takav tim strucnjaka postoji i radi u nekom dr.gradu,molim za informaciju isto!
    Puno hvala!

  2. #2
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    meni je doktorica propisala xanax kad me opljačkao narkoman, pa sam bila u šoku.

    popila sam jedan u 21h, u 21.30 sam DOSLOVNO pala na krevet. probudila sam se u 9.00h slijedeći dan, mamurna kao da sam cijelu noć lokala.

    u trudnoći sam dobila apaurine - i postala agresivna . naravno da sam ih prestala piti (i jedne i druge).

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Nemam vlastita iskustva, ali s obzirom na mehanizme djelovanja antidepresiva, a pogotovo anksiolitika (kamo spada xanax), osobno nikad ne bih uzimala takav lijek u trudnoći.
    Naravno, to je moje mišljenje, a ne znam u kakvoj se specifičnoj situaciji nalaziš i koliko ti je uzimanje lijekova važno. Trebalo bi vidjeti s liječnikom (na žalost, ne mogu ti preporučiti konkretnu osobu).

  4. #4
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa
    Nemam vlastita iskustva, ali s obzirom na mehanizme djelovanja antidepresiva, a pogotovo anksiolitika (kamo spada xanax), osobno nikad ne bih uzimala takav lijek u trudnoći.
    Naravno, to je moje mišljenje, a ne znam u kakvoj se specifičnoj situaciji nalaziš i koliko ti je uzimanje lijekova važno. Trebalo bi vidjeti s liječnikom (na žalost, ne mogu ti preporučiti konkretnu osobu).
    Hvala puno na odgovoru! Nazalost, ja moram uzimati Xanax (panicni poremecaj itd).Al eto Bog mi je nekako tako dao da prva 3 mjeseca u trudnoci nisam nista uzimala od ovih psihijatr.lijekova,dala sam sve od sebe, al stvarno!,i isla na jednu vrstu alternativne terapije i uzimala homeopatske lijekove (koji su potpuno bezopasni) ali nije mi,nazalost pomoglo.Napadaji panike i depresivnost,al pogotovo napadaji panike (ne daj Boze nikome!!!) su postali neizdrzivi.Tako sam dobila Xanax.
    Prozac sam uzimala 4 godine i prestala prije no sto sam zatrudnila.U najboljoj namjeri.Mislila sam da je sad samnom sve u redu, da se stanje sasvim stabiliziralo.Nazalost,izgleda da je to nekako trajalo, ta stabilnost, dok je god organizam trosio i bio na zalihama lijeka (ode iz krvi al pretpostav.da se u masnom tkivu i sl.nalazi jos puno duze).
    Ne bi htjela nikog opterecivati s tim svojim problemima, bolje da ne znate nista o tome i od srca Vam zelim da nikad ni ne saznate!
    Ako je netko ipak prosao ili prolazi trudnocu pracenu takvim ili sl.psih.problemima,jako puno bi mi znacilo da se "cujemo" (Forum)!
    Puno hvala!

  5. #5
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Je si li probala kada sa psihoterapijom? Jedan iskusni psiholog npr. kognitivno-bihevioralne orijentacije bi ti sigurno mogao pomoci, psihijatar bi, naravno, odlucivao o lijekovima, ali mozda bi se psihoterapijom i potreba za lijekovima smanjila.

    Za suradnju između ginekologa i psihijatra ne znam ali nema razloga da ti sama ne pokusas uspostaviti suradnju između svojeg ginekologa i psihijatra. Nisam sigurna sto od te suradnje ocekujes ali mozes jednome ili drugome objasniti koliko i zasto ti je to vazno i da bi htjela da njih dvoje stupe u kontak i surađuju u tvom lijecenju.

  6. #6
    Cookie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    312

    Početno

    nazalost ne mogu ti preporuciti konkretnu osobu, ali moj savjet ti je da postavis pitanje na sajtu od poliklinike harni (www.poliklinika-harni.hr). tamo imas forum na kojem ti na pitanja odgovaraju doktorice, a sjecam se da sam vidjela da je jednom netko trazio psihologa/ psihijatra - doduse vezano uz postporodjajnu depresiju - i da su mu napisali konkretno ime, prezime i broj telefona. eto, pa probaj tamo postavit pitanje ili potrazi taj topic ako ti se da. sretno i drz se!

  7. #7
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa
    Je si li probala kada sa psihoterapijom? Jedan iskusni psiholog npr. kognitivno-bihevioralne orijentacije bi ti sigurno mogao pomoci, psihijatar bi, naravno, odlucivao o lijekovima, ali mozda bi se psihoterapijom i potreba za lijekovima smanjila.

    Za suradnju između ginekologa i psihijatra ne znam ali nema razloga da ti sama ne pokusas uspostaviti suradnju između svojeg ginekologa i psihijatra. Nisam sigurna sto od te suradnje ocekujes ali mozes jednome ili drugome objasniti koliko i zasto ti je to vazno i da bi htjela da njih dvoje stupe u kontak i surađuju u tvom lijecenju.
    Jesam, ja sam koliko na lijekovima toliko bila i na psihoterapiji, tj.malo manje na terapiji jer se u pocetku (to je bilo prije otprilike 4 god.,samnom nije mogla radit terapija jer sam kako je psihijatar rekao bila"totalno raserafljena", to je ono kaj mi laici zovemo "slom zivaca"). Ponavljam i ponavljat cu dok sam ziva:NE DAJ BOZE NIKOME!
    Radila sam 2-3 mj.terapiju s psihologicom, ali ocito nije islo dobro,sto ona pretpostavljam nije kuzila.Ili je mislila da imam jos"unutrasnjih zaliha"da to odradim.Kad je vidjela da dalje ne ide,sama je predlozila da idem na medikamentoznu terapiju. (ona je radila transakcionu analizu-TA)
    Ne znam nikog konkretno tko radi kognitivno-bihevioralni tip terapije,ali HVALA-pitat cu!
    Sto se tice suradnje ginekol.i psihijatra,meni bi to bilo normalno- da znaju koje lijekove pacijentica trosi, u kakvom je psihofiz.stanju, a isto tako (citala na Internetu),zna se kakve bi bebica mogla imati poteskoce odmah po porodu i sljedecih tjedan dana itd.
    Javit cu kako ide moja "potraga" tj.lijecenje!
    HVALA!

  8. #8
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Citiraj Cookie prvotno napisa
    nazalost ne mogu ti preporuciti konkretnu osobu, ali moj savjet ti je da postavis pitanje na sajtu od poliklinike harni (www.poliklinika-harni.hr). tamo imas forum na kojem ti na pitanja odgovaraju doktorice, a sjecam se da sam vidjela da je jednom netko trazio psihologa/ psihijatra - doduse vezano uz postporodjajnu depresiju - i da su mu napisali konkretno ime, prezime i broj telefona. eto, pa probaj tamo postavit pitanje ili potrazi taj topic ako ti se da. sretno i drz se!
    Hvala na savjetu,idem vidjeti na njihovu stranicu!

  9. #9
    Ineska avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    806

    Početno

    draga Teice, ne znam odgovor na tvoje pitanje vezano za xanax ali ZNAM šta su napadaji panike i koliko ih se teško riješiti i zato ti šaljem puno vibri, zagrljaja i poljubaca!

  10. #10
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Citiraj Ineska prvotno napisa
    draga Teice, ne znam odgovor na tvoje pitanje vezano za xanax ali ZNAM šta su napadaji panike i koliko ih se teško riješiti i zato ti šaljem puno vibri, zagrljaja i poljubaca!
    Joj, HVALA PUNO na razumijevanju i tako velikoj podrsci!!!
    Nije bas uobicajeno da ljudi znaju ili mogu shvatiti napadaje panike ako nisu sami "u tome" ili su lijecnici.Ne osudjujem ja nikoga-nije to bas tako lako za shvatit - na kraju krajeva,ne mogu reci ni da bi ja razumjela sto je i kako je to tocno da nisam"u tome",uf,nazalost.
    Da li si ti imala bas dijagnozu panicnog poremecaja (panic disorder,kako to pise na stranim Internet stranicama)? Ako jesi, kako si to izlijecila?
    To me JAKO zanima!
    HVALA NA TOPLINI I PODRSCI JOS JEDNOM!

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    97

    Početno

    i ja se nosim s napadima panike ,a xanax sam bacila imaš pp

  12. #12
    Ineska avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    806

    Početno

    Citiraj Teica prvotno napisa
    Citiraj Ineska prvotno napisa
    draga Teice, ne znam odgovor na tvoje pitanje vezano za xanax ali ZNAM šta su napadaji panike i koliko ih se teško riješiti i zato ti šaljem puno vibri, zagrljaja i poljubaca!
    Joj, HVALA PUNO na razumijevanju i tako velikoj podrsci!!!
    Nije bas uobicajeno da ljudi znaju ili mogu shvatiti napadaje panike ako nisu sami "u tome" ili su lijecnici.Ne osudjujem ja nikoga-nije to bas tako lako za shvatit - na kraju krajeva,ne mogu reci ni da bi ja razumjela sto je i kako je to tocno da nisam"u tome",uf,nazalost.
    Da li si ti imala bas dijagnozu panicnog poremecaja (panic disorder,kako to pise na stranim Internet stranicama)? Ako jesi, kako si to izlijecila?
    To me JAKO zanima!
    HVALA NA TOPLINI I PODRSCI JOS JEDNOM!
    Teice poslala sam ti pp!

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21

    Početno

    Teice drzim ti fige...i ja sam prosla paniku i isto kazem ne daj Boze nikome. Upravo iz tog razloga ja nikak da ostanem trudna drugi put... sve me strah kaj cu ako me opet prime napadji panike a koliko su meni rekli xanax je zabranjen u trudnoci...jedino normabel dolazi u obzir. Sad vec dvije godine ne pijem nista ali velim strah me sta ako mi se vrati bas u vrijeme trudnoce

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    372

    Početno

    Znam što su panični napadaji, a znam i za mamu koja je nedavno rodila savršenu curicu - kroz cijelu trudnoću pila je helex, u dogovoru s liječnikom, naravno.

  15. #15
    Irena001 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Crikvenica/Slavonski Brod
    Postovi
    396

    Početno

    Citiraj nela prvotno napisa
    Znam što su panični napadaji, a znam i za mamu koja je nedavno rodila savršenu curicu - kroz cijelu trudnoću pila je helex, u dogovoru s liječnikom, naravno.
    I ja Ja imam ankciozne napadaje.Pila sam Helex 0,25x2 od početka trudnoće.
    Hvala bogu sve je ok :D

  16. #16

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Ja sam `zdrava osoba` koja ide na psihoterapiju već više od godinu dana. Ne znam što su napadi panike, ali znam da nijedna ´normalnost´ i ´zdravost´ ne znači i sretan život. Duboko vjerujem kako je u zdravom duhu zdavo tijelo. A `fizički` bolesnih ljudi koliko želiš, praktički svi. Šaljem ti puno ohrabrenja da se ne prestaneš tražiti i prepustiš farmakologiji. Možda ti se sada tako ne čini, ali u svakom se čovjeku krije ogromna snaga i ljubav za svakog čovjeka. Nisam mistik. Moguće je pobijediti sve strahove. Neću ti savjetovati kako točno, jer ja to ne znam za tebe. A tvoja će buduća beba biti tvoj najbolji učitelj.
    Pošalji mi p.p. ako ti treba štogod.

  17. #17
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Citiraj Irena001 prvotno napisa
    Citiraj nela prvotno napisa
    Znam što su panični napadaji, a znam i za mamu koja je nedavno rodila savršenu curicu - kroz cijelu trudnoću pila je helex, u dogovoru s liječnikom, naravno.
    I ja Ja imam ankciozne napadaje.Pila sam Helex 0,25x2 od početka trudnoće.
    Hvala bogu sve je ok :D
    Bok,Teica je!
    Super da je sve OK bez obzira na Helex! (Xanas i Helex,to je isti sastav,dr.proizvodjac)
    Daj mi,molim te,reci kako je bilo NAKON PORODA?Jesi nastavila piti lijek?Ako jesi kad?Odmah za vrijeme boravka u rodilistu ili poslije?Ili mozda uopce vise ne?
    I jos vazno:jesu doktori tj.doktor na porodu znao da si uzimala Helex tijekom trudnoce?
    Jako sam ti zahvalna na odgovorima!Unaprijed hvala!

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    97

    Početno

    teica drži se i naprijed :D

  19. #19
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    teica

  20. #20
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    HVALA NA PODRSCI!!!
    PUNO,PUNO HVALA

  21. #21

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    97

    Početno

    Teica naprijed glavu imaš pp

  22. #22
    ana PK

    Početno

    Do trenutka kada sam saznala da sam trudna, svakodnevno sam pila Seroxat, Helex i Moditen. Kada sam rekla psihijatrici da sam trudna (idem na terapiju već četvrtu godinu) rekla mi je da prestanem sa svim ljekovima (barem u prvom tromjesjećju) i pijem 15mg Normabala dnevno. Naravno, strahovi, panike i depresije se pojavljuju, ali imam osjećaj da mi je beba dar da sve to prebolim. Sve koje se nalaze u istoj poziciji potpuno razumijem i šaljem i svoju podršku.

  23. #23

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    97

    Početno

    tea kak si danas

  24. #24
    mamin lavić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    57

    Početno

    Teica imaš pp

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    34

    Početno

    Ja te u potpunosti razumijem.
    Imaš pp

  26. #26
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Citiraj sreca prvotno napisa
    Ja te u potpunosti razumijem.
    Imaš pp
    Ej,Sreca,imas pp

  27. #27
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno tea, ako se još uključuješ - javi se, imam isti problem

    .. i još gori, jer mi se panika nakon dvije godine počela javljati sad kad sam ostala trudna (5 tjedana) i sada imam osjećaj da ja to sve skupa ne mogu i da je najbolje da prekinem trudnoću, a onda opet ne mogu, ne bi si nikada oprostila i zanima me kako će izgledati i hoće li biti curica.....

    Help i javi ako si našla nekog dobrog terapeuta
    Hvala!
    M

  28. #28

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Italija
    Postovi
    198

    Početno

    Teica znam tocno sto znaci imati takve napadaje i bez obzira ja bih se prikljucila curama koje su protiv uzimanja lijekova kao xanax u trudnoci. Obzirom da sam ga iz istih razloga koristila, znam sta taj lijek je.

    Inace kod takvih je lijekova jako bitna informacija u kojim kolicinama iz uzimas, mada ponavljam da ih ja u trudnoci ne bih uzimala. Naime xanax spada u benzodiazepine nakon kojih covjek (nekad vec u kratkom vremenu) postane ovisan o njima.

    Evo jedan interesantan dio knjige "pozitivno neustrasivi"

    "Benzodiazepini djeluju na mozak i proizvode ovisnost u relativno kratkom vremenu (cetiri do sest tjedana) ako se redovito uzimaju. Ako naglo prestanete uzimati ova sredstva za umirenje, osjecate tesku anksioznost, napetost, panicne napade, mucninu, drhtanje, pojacan rad srca, znojenje i poteskoce u spavanju, no to je samo dio problema...Buduci da postoje lijecnici koji jos uvijek nisu upoznati s cinjenicom da ove simptome uzrokuju kemijske promjene sto ih izaziva odvikvanje, oni prepisuju dodatne sredstva za umirenje ili anti-depresive, cime se zlokobni krug ponovno aktivira".

    Ne zelim plasiti nego reci da se dobro savjetujes u trudnoci sto uzimati od takvih lijekova.. Ja sam se lijecila drugacijim metodama i uspjela. Znaci da je moguce...

    drz' se

  29. #29

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Italija
    Postovi
    198

    Početno

    sorry otislo sve boltano

  30. #30
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    teica je vjerojatno već rodila .

  31. #31

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Italija
    Postovi
    198

    Početno

    sorciere vidi stvarno datuma... ajde valjda je bilo sve ok

    sta ces, plavusa

  32. #32

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    pa dobro .. mozda ima netko novih slicnih problema

  33. #33
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Izgleda da nema puno žena ovakvih problema..?

    Ja trenutno pijem Normabel prema potrebi, što u prijevodu znaći samo navečer 2x2 mg. Naime, po danu je sve ok...mada mi posao jaako teško pada od umora i nervoze i onda dođem doma oko 6, pojedem nešto i doslovce sam u komi... prisilim se na šetnju unatoč stalnoj mučnini a onda negdje oko pola devet navečer mi (ne svaki dan, ali) počne bit onak, frka i tjeskoba :/ ... Prije trudnoće sam pila Seroxat dvije godine u malim količinama (pola tablete dnevno) i to mi je očito davalo određenu sigurnost. Sad kad sam prestala, vjerojatno sam i prošla kroz mini krizu odvikavanja.
    By the way, zašto se Lexaurin ne može piti u trudnmoći, zna li netko? Meni je 1,5 mg Lexića bio kao 5 mg ovog Normabela koji me samo bedira...

    Oh, nadam se da će proći, tek sam u 8. tjednu...

  34. #34
    bjuma avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    296

    Početno

    Ciao,

    ovako, ja sam imala strashne probleme sa napadima panike prije dvije godine. nisam smjela izlaziti, putovati, ili ostajati sama u kuci iz straha da mi se ne desi nesto. tako da 6znam koliko to moze biti tesko i kako se cini gotovo nemogucim boriti se protiv toga. medjutim, ja sam odlucila da cu stati u kraj tome. nikad nisam koristila lijekove, jer se uzasavam toga. svaki put kada bih zavrsila u hitnoj zbog toga, u trenutku kada bi mi krenuli dati apaurin, ja bih pobjegla. kodpsihijatara nisam isla iz prostog razloga, jer sam znala da mi ne ginu lijekovi. otisla sam kod psihologinje, koaj je jedna divna zina i koja je radila intenzivno sa mnom nekih pola godine na vjezbama opustanja, disanja i preuzimanja kontrole. i- sada sam ok. naravno, osjetim kada "krene", ali istog trenutka pocinjem s dislociranjem misli i vjezbama disanja. i prodje me. zaista, ali zaista je sve u glavi. i zato bih ti savjetovakla, ako ikako mozes da pokusas naci nekoga kome vjerujes i pustiti ga/ ju da te vodi, jer mislim da ti lijekovi vise odmazu nego sto pomazu. ali, naravno, ne moram biti u pravu.
    i ako postoji ikakav nacin da ti pomognem, molim te, slobodno me pitaj. rado cu ti pomoci. jer, zaista znam kakv je osjecaj nemati kontrolu.

  35. #35
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno Bok!

    Kako mi je bilo i što sam prošla,to najbolje znamo dragi Bog i ja.
    I ponavljam i uvijek ću:Ne dao Bog nikome!
    Majuška,poslat ću ti pp! I oprosti,nisam vidjela tvoj post.Odgovorila bih odmah!
    Dala sam sve od sebe,ali kad više nisam mogla,u Centru za krizna stanja su mi prepisali terapiju lijekovima.
    Naravno da lijekovi nisu bezopasni,da čak mogu štetiti,ali ja sam morala.Jer bebici je štetilo i moje stanje,smatram,puno više.Nisam mogla jest,izaći iz kuće...ma užas
    Moj mali miš,velika djevojka od 8 i pol mjeseci,rođena je živa i zdrava čak i Apgar 10/10.
    Moji problemi bi se mogli svrstati u kompleksni posttraumatski poremećaj,tako je doktor rekao,jer sam jako traumatizirana.Godinama sam sve držala pod kontrolom,a kad je puklo-rasula sam se skroz.
    Sad je puno bolje i terapeut mi je odličan.
    Malena voli kompj.i tastaturu pa pišemo zajedno
    Šaljem VELIKO svima koji imaju takvih i sLl.problema i ZNAJTE DA ĆE VAM SIGURNO BITI BOLJE!!!

  36. #36

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    420

    Početno

    ja se s tim problemom nosim već godinama...

    u ovoj trudnoći sam do drugog tjedna(od začeća) iz neznanja uzimala svoju redovnu terapiju a to su citalon(antidepresiv) i normabel! čim sam saznala da sam trudna prestala sam to uzimati ali i dalje me je srah da to neće imati kakvog utjecaja! :?

    sada pijem normabel po potrebi(isto zbog anksioznih stanja) i trudim ga se piti što manje!

  37. #37
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    pozdrav svima.....ja se "tucem"s panikom isto jedno 5 godina ali ide nekako.....pijem redovito zoloft a xanax samo po potrebi ali jako jako rijetko...htjela bih ponovno ostati trudna ,ali me isto frka svega toga.....mozda ne napadaja panike koliko samog poroda ,trudnoce i svega ,jer bi mi bila velika razlika medu klincima.....=9god.= vec svi ocekuju da ostanem trudna nakon toliko vremena.....ah neznam....TEICA GLAVU GORE ....

  38. #38
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno A što možemo same učiniti?

    Bilo bi jako dobro kada bi sve nekako udružile svoja iskustva i podijelile sa ostalima načine na koje smo prošle (ili još prolazimo) kroz psihičke probleme. Zna li netko dobru radionicu za opuštanje, meditaciju...ili dobrog terapeuta koji ne "čačka" po bolnim mjestima sada kada smo u ovom stanju nego tko bi nas vodio prema porođaju bez panike...

    CURE, JAVITE SE I NE ZAPUŠTAJTE OVAJ TOPIC. Najgora je za izolacija u koju tako lako upadnemo!

    Svima velika pusa i puno dobrih želja!

    Majuška

  39. #39

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    405

    Početno

    eh...
    ja sam imala (i još povremeno imam) napadaje panike od prije cca. 8 godina.
    samo sam jednom bila kod psihijatra i to kod prvog napada panike i u životu nikada nisam pila nikakav lijek.

    ne želim zvučati kao da osuđujem, ali napadi panike ne nestaju lijekovima, oni samo pomažu da se ''živi'' bez da se dotakne problematika, tj. uzrok samih napadaja.

    pošto smo nedavno izgubili bebu, imala sam feeling da ću poluditi. ne samo zbog missed ab-a nego i zbog te neke cjelokupne situacije. napadi panike su se počeli lagano vraćati, pa sam prvi puta u životu molila jednu zaista dobru liječnicu, poznanicu, da mi preporuči nekog psihijatra.
    čak mi je i ona rekla da budem oprezna jer kod nas psihijatrija funkcionira po principu eto ti tri vrste terapije i bok i da bi mi više (što sam i sama osjećala) značio dobar razgovor...


    molim vas, nemojte me krivo shvatiti ali mislim da se problem ne može riješiti ako ga ne pokušate preživjeti, tj. ako ga skrivate iza raznih terapija samo zato što je psihoterapeutu tako jednostavnije. vrlo dobro znam što je pakao napadaja panike, no samo proživljavajući ih uspjela sam točno shvatiti koji je uzrok kao i naći način da se tim napadima odhrvam. i kada pogledam kako živim danas, a kako sam živjela tada - razlika je enormna. vozim sama, hodam gradom sama, mogu biti sama kod kuće, itd. a sve bez xanaxa, normabela ili bilo čega drugoga.
    sve snagom vlastitog uma, seciranjem vlastite psihe, razgovorom i većom ili manjom podrškom okoline...

    a - vjerujte mi - ako to mogu ja, onda definitivno možete i vi...

  40. #40
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno ali ipak..

    sve to stoji što si ti Lavache napisala ali vjerojatno i postoje različiti intenziteti napadaja panike. Ako recimo nekom srce skoro stane i počne gotovo povraćati mislim da mu nema druge nego se usedirati! Lagano znojenje dlanova i ubrzano disanje ovdje zapravo ni ne spominjem zato jer to još nije situacija u kojoj jako štetiš bebi.

    Mislim da je najgore (sada u trudnoći) pustiti tijelo da se grči pod adrenalinom satima bez medikamenata jer to sigurno šteti plodu. To je ono što ovdje nijedna od nas ne želi čuti, ali tako je.

    Htjela bih razviti ovu temu u smislu javljanja žena koje su na neki način skinule te "crne sunčane naočale" uz pomoć nečega što nam mogu preporučiti : knjige, radionice, terapeuti, grupne terapije, dobar film ili BILO ŠTO što je nekome olakšalo ove probleme u trudnoći

    Hvala i keep us posted

  41. #41
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno Re: ali ipak..

    Citiraj Majuška prvotno napisa
    sve to stoji što si ti Lavache napisala ali vjerojatno i postoje različiti intenziteti napadaja panike. Ako recimo nekom srce skoro stane i počne gotovo povraćati mislim da mu nema druge nego se usedirati! Lagano znojenje dlanova i ubrzano disanje ovdje zapravo ni ne spominjem zato jer to još nije situacija u kojoj jako štetiš bebi.

    Mislim da je najgore (sada u trudnoći) pustiti tijelo da se grči pod adrenalinom satima bez medikamenata jer to sigurno šteti plodu. To je ono što ovdje nijedna od nas ne želi čuti, ali tako je.

    Htjela bih razviti ovu temu u smislu javljanja žena koje su na neki način skinule te "crne sunčane naočale" uz pomoć nečega što nam mogu preporučiti : knjige, radionice, terapeuti, grupne terapije, dobar film ili BILO ŠTO što je nekome olakšalo ove probleme u trudnoći

    Hvala i keep us posted
    Tako je bilo samnom (nažalost). Dobila sam lijekove jer je liječnik vidio i čuo da je stanje takvo da VIŠE ŠTETI nego lijekovi. A dala sam stvarno sve od sebe,i bila na nekim tzv.alternativnim terapijama itd. Curke, JAKO ŽELIM POMOĆI ali se,priznajem,ne želim prisjećati toga. Još uvijek mi je to preteško.
    Naša djevojčica je veselo biće, pravi BOŽJI DAR
    (Moj brat kaže da je nevjerojatno smirena a cijelo vrijeme uz mene tak nervoznu. )
    Majuška,oprosti kaj ti nisam poslala pp. Opraštaš? :?
    Ako hoćeš preporuku za terapeuta,daj mi pošalji pp,pa ti odgovorim. Da sad tu ne radim reklamu, mislim da to nije dozvoljeno po forumskim pravilima.
    Curke, jel tak da znamo: NIKAKO NISMO SAME

  42. #42

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    420

    Početno Re: ali ipak..

    Citiraj Majuška prvotno napisa
    sve to stoji što si ti Lavache napisala ali vjerojatno i postoje različiti intenziteti napadaja panike. Ako recimo nekom srce skoro stane i počne gotovo povraćati mislim da mu nema druge nego se usedirati! Lagano znojenje dlanova i ubrzano disanje ovdje zapravo ni ne spominjem zato jer to još nije situacija u kojoj jako štetiš bebi.

    Mislim da je najgore (sada u trudnoći) pustiti tijelo da se grči pod adrenalinom satima bez medikamenata jer to sigurno šteti plodu. To je ono što ovdje nijedna od nas ne želi čuti, ali tako je.

    Htjela bih razviti ovu temu u smislu javljanja žena koje su na neki način skinule te "crne sunčane naočale" uz pomoć nečega što nam mogu preporučiti : knjige, radionice, terapeuti, grupne terapije, dobar film ili BILO ŠTO što je nekome olakšalo ove probleme u trudnoći

    Hvala i keep us posted


    kako da kažem... godinama sam to prolazila s jako izraženim simptomima anks-depr poremećaja i bila sam na citalonu kada sam sad ostala trudna(nadam se bez posljedica) ali sam naravno odmah po spoznaji prestala uzimati...

    trenutno imam samo povremeno napadaje panike zbog čega uzimam normabel ali sve ostalo je jednostavno nestalo s trudnoćom! zbog čega i kako ne znam ali sam presretna zbog toga i samo se nadam da će to trajati do kraja trudnoće!

  43. #43

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    33

    Početno benzodiazepini u trudnoći

    još jedna trudnica...
    19-ta nedelja i zbog napada panike i anksioznosti od početka na terapiji ksalolom 3x0.25mg.
    samo da podignem temu, pa ako ste tu...
    pozdrav!

  44. #44
    bebano avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    231

    Početno

    Ciklorimer, evo javlja se jedna anksiozna trudnica. Ima nas podosta, na zalost.
    Ja sam 15 tj i na srecu ne pijem nista, jer je kod mene, cini mi se, neki blazi oblik. Ali anksioznost mi se desi s vremena na vrijeme i jaaaako je ruzno.
    Samo da se prijavim da sam tu, a sada ce i ostale, sigurna sam .

  45. #45
    Irena001 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Crikvenica/Slavonski Brod
    Postovi
    396

    Početno

    Citiraj Teica prvotno napisa
    Citiraj Irena001 prvotno napisa
    Citiraj nela prvotno napisa
    Znam što su panični napadaji, a znam i za mamu koja je nedavno rodila savršenu curicu - kroz cijelu trudnoću pila je helex, u dogovoru s liječnikom, naravno.
    I ja Ja imam ankciozne napadaje.Pila sam Helex 0,25x2 od početka trudnoće.
    Hvala bogu sve je ok :D
    Bok,Teica je!
    Super da je sve OK bez obzira na Helex! (Xanas i Helex,to je isti sastav,dr.proizvodjac)
    Daj mi,molim te,reci kako je bilo NAKON PORODA?Jesi nastavila piti lijek?Ako jesi kad?Odmah za vrijeme boravka u rodilistu ili poslije?Ili mozda uopce vise ne?
    I jos vazno:jesu doktori tj.doktor na porodu znao da si uzimala Helex tijekom trudnoce?
    Jako sam ti zahvalna na odgovorima!Unaprijed hvala!
    Eh, dok ja vidim pitanje
    Ja sam odmah rekla u rodilištu da koristim helex i dopušteno mi ih je koristit i dok dojim.
    Ni jedan ginić a ni pedijatar mi nije zabranio upotrebu istih

  46. #46

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    33

    Početno

    pozdrav Irena001,
    ja sam prepuna briga i strahova za bebicu,
    double i triple su bili ok., sutra imamo ekspertski UZ (4D), nadamo se najboljem,
    moj dr. smatra da je sve u redu sa bebom, da je bolje da pijem lek, ipak budim se noću i razmišljam šta to sve može da se desi bebi od ksalola,
    Od momenta kada sam otkrila trudnoću samoinicijativno pijem samo 1x0.25mg i samim tim više vremena provodim u kući...i razmišljam...
    Šta su tebi dr. rekli o ksalolu u trudnoći, pretpostavljam da je bila uobičajena saradnja ginekolog-psihijatar, jesi li radila neke testove tokom trudnoće, jesi li puno brinula...?
    pozdravljam te!

  47. #47

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    33

    Početno

    e da, zaboravih da te pitam:
    jesi li pila helex kroz celu trudnoću?

  48. #48
    anitalu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    438

    Početno

    Ne znam jeste li pokušali s kognitivno bihevioralnom terapijom? U svakom slučaju nekom tko pati od anksioznih tegoba ja bih to savjetovala obzirom da je ista pokazala dobre rezultate u tom području.

  49. #49
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Citiraj Irena001 prvotno napisa
    Citiraj Teica prvotno napisa
    Citiraj Irena001 prvotno napisa
    Citiraj nela prvotno napisa
    Znam što su panični napadaji, a znam i za mamu koja je nedavno rodila savršenu curicu - kroz cijelu trudnoću pila je helex, u dogovoru s liječnikom, naravno.
    I ja Ja imam ankciozne napadaje.Pila sam Helex 0,25x2 od početka trudnoće.
    Hvala bogu sve je ok :D
    Bok,Teica je!
    Super da je sve OK bez obzira na Helex! (Xanas i Helex,to je isti sastav,dr.proizvodjac)
    Daj mi,molim te,reci kako je bilo NAKON PORODA?Jesi nastavila piti lijek?Ako jesi kad?Odmah za vrijeme boravka u rodilistu ili poslije?Ili mozda uopce vise ne?
    I jos vazno:jesu doktori tj.doktor na porodu znao da si uzimala Helex tijekom trudnoce?
    Jako sam ti zahvalna na odgovorima!Unaprijed hvala!
    Eh, dok ja vidim pitanje
    Ja sam odmah rekla u rodilištu da koristim helex i dopušteno mi ih je koristit i dok dojim.
    Ni jedan ginić a ni pedijatar mi nije zabranio upotrebu istih


    mene isto zanima kaj kad rodimo...znam da se ne preporucuje piti nista od tableta dok se doji.......ne bih htjela nedojiti zbog glupih tableta...

  50. #50
    Irena001 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Crikvenica/Slavonski Brod
    Postovi
    396

    Početno

    odmah na početku trudnoće (prve)sam rekla ginekologu da imam anksiozni poremećaj i da mi je terapija 2x0,25.
    Dva ginekologa su mi rekla da to slobodno mogu pit jer je jako sličan sastav kao i kod normabela koji se svejedno pripisuje u trudnoći zbog B.H kontrakcija, samo što je Helex puno kvalitetniji od normabela.
    Samoincijativno sam smanjila na 1x0,25
    Kada sam rodila Manuellu- prvo što sam pitala pedijatricu (u riječkoj bolnici)dali smijem dojiti jer pijem Helex na što je ona rekla da nema problema i da ostanem na 1x0,25
    Nakon što je Ellica napunila 7 mjeseci i prestala dojit počela sam piti tekući prozak (pol žličice dnevno) ali kad sam drugi puta ostala trudna- stala sam sa njim i ostala na pol tablete helexa od 0,25 i opet mi je više ginekologa reklo da to ne šteti plodu, te da nastavim terapiju.
    I eto - i Helenica se rodila i ja sam i dalje na pol tablete od 0,25 helexa a obje su cure žive, zdrave i savršene

    Ali da napomenem- to je moje iskustvo te ja vam ne dajem savjet - pite tablete nego ipak porazgovarajte sa svojim ginekolozima.
    I ja sam pitala, raspitivala se i ipak porazgovarala sa svojim doktorima

Stranica 1 od 41 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •