Stranica 41 od 41 PrviPrvi ... 31394041
Pokazuje rezultate 2,001 do 2,036 od 2036

Tema: Xanax,Prozac i sl.u trudnoci

  1. #2001

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    27

    Početno

    Citiraj Teica prvotno napisa Vidi poruku
    Nisi sama !

  2. #2002
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Teica drzi se i ti.Zao mi je sto kroz sve to prolazis.

  3. #2003
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Teice, drzi se. Jako mi je zao sto je situacija takva.

  4. #2004

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    27

    Početno

    Evo dobila drugo mišljenje.

    Ova psihijatrica je rekla da imam dvoje solucije ostat na ad i onda ga postepeno skidat kad zatrudnim ili skinut pa onda,,, uglavnom prva tri mjeseca da se ne smije ništa piti.
    Predložila mi je kod nje psihoterapiju dok se moj vrati s godišnjeg i predložila mi je grupe i prihvatla sam tako da krećem drugi tj.
    Danas baš nisam dobro i dođe mi da odustanem od svega. Ne znam ni sama.
    Još sam se danas naslušala svega na treningu od malog od mame koja radi u dječjoj bolnici da me tako stišće oko srca da je to užas

  5. #2005
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    A u tom slucaju bi pila sto?Helex?
    Moja je tvrdila da prozac moze u trudnoci.
    Zato me nakon 6mj.seroxata prebacila na prozac jer sam rekla da planiram trudnocu.
    Ti najbolje poznajes svoje stanje,ako razmisljas sto ako me uhvati....uhvatit ce te....to je zacarani krug.Znas i sama sigurno.
    A od ovih prica bjezi,moj stariji boluje od dijabetesa i ja obolim kad idem na kontrolu s njim,a kad je bio ljetos u bolnici da ne pricam.Bas zbog prica .

  6. #2006

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    27

    Početno

    Ne helex samo apaurin ili normabel.
    A klonim se bez brige isključila sam se koliko sam mogla i pokušala pobjeć al nisam uspjela

  7. #2007

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    208

    Početno

    Ima li koga vise ovdje?

  8. #2008

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    393

    Početno

    Drage moje, da li ima ijedna da je pila Misar na pocetku trudnoce? Upravo su mi drage tete sa foruma rekle da sam malo vise trudna (5.tt) a ja mislila 3. Onda me uhvatio napad panike zbog Misara. Pijem 0, 5 ujutro i toliko navecer. Mislim da sam nekoliko puta popila i 3.u toku dana. Dr.opste prakse mi je iskljucila odmah misar i dala apaurin(normabel) ali probala sam i skoro umrla od napada anksioznosti koji je trajao CITAV DAN. Nastavila sam uzimati 1 misar ujutro i pola navecer do sutra kad idem kod svoje psih.da vidim za terapiju. Napadi straha su nevjerovatno veliki((

  9. #2009
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    dio toga je i odvikavanje.znaš i sama da alprazolam ima visoku stopu stvaranja ovisnosti baš zato što ima kratko djelovanje...zato sam ti i napisala,polako i postepeno, nikako ne odmah i odjednom..nuspojave mogu biti prilično teške ako to napraviš... psih.će ti najbolje objasniti,mada koliko sam informirana, najopasnije za dijete je zapravo u zadnjem tromjesečju jer se mogu i kod djeteta po porodu javiti simptomi sustezanja...a do tad imaš dosta vremena...i ne brini previše, da su to toliko opasni lijekovi nikad se ne bi davali nikom.

    Sretno!

  10. #2010

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    393

    Početno

    ISKLJUCILA MI JE SKROZ MISAR- moj neuropsih.i rekla da mogu piti 2-3 apaurina u toku dana. Ja vec imam strahove i vrijeme mi je popiti misar, sad ne smijem, placem, a strahovi i filmovi mi se samo vrte po glavi((

  11. #2011
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Dobro, jel ideš igdje na psihoterapiju? Kod skidanja psihofarmaka, to bi bilo potrebno.
    I odmah ću ti reći - strah nije tu zato što su krenuli napadaji panike, strah je tu od očekivanja straha i od sustezanja.

  12. #2012
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj lamy prvotno napisa Vidi poruku
    ISKLJUCILA MI JE SKROZ MISAR- moj neuropsih.i rekla da mogu piti 2-3 apaurina u toku dana. Ja vec imam strahove i vrijeme mi je popiti misar, sad ne smijem, placem, a strahovi i filmovi mi se samo vrte po glavi((
    Nemoj misliti na strahove jer ih time pojačavaš i sama sebi bildaš paniku. Traži u svemu DOBRE stvari. Ako ne uzimaš lijekove koje ne smiješ, činiš dobro svom nerođenom djetetu. Za dobro svog djeteta ti ćeš otrpjeti neugodu. A tvoje nerođenodijete čini dobro i tebi jer te uči kako nadvladati potrebu za lijekom i pronaći zdraviju alternativu. Ponavljaj si "ja to mogu" i svak put kad posumnjaš u to, podsjetisama sebe "znam i mogu bolje" i svjesno se trudi panične misli zamijeniti optimizmom. Ovo dijete je željeno i dobrodošlo, pa ćeš u tome i uspjeti.

    Ako se ne možeš na brzinu sjetiti nečeg lijepog, NAPIŠI si popis lijepih stvari na koje se samo trebaš sjetiti. Kao iz filma Moje pjesme, moji snovi, kad pjevaju o svojim najmiijim stvarima da se riješe straha od oluje.

    Ti to možeš, atvoje je dijete vrijedno toga. Sretno! Ne daj da te vlastiti demoni plaše. Tvoje dijete ti pomaže u borbi protiv njih.

  13. #2013

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    393

    Početno

    Meni od anksioznosti skace tlak, tahikardiju i svi strahovi od trudnoce su se vratili((

  14. #2014
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj lamy prvotno napisa Vidi poruku
    Meni od anksioznosti skace tlak, tahikardiju i svi strahovi od trudnoce su se vratili((
    Tu pomaže joga i disanje za opuštanje. Nemoj očekivati da će se nešto loše dogoditi. Prizivaj mir, zdravlje i pozitivu, a ne visoki tlak...

  15. #2015
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    prenaglo te skinula, garant... gle, 2.3 dana je gadno, nakon toga je lakše...popi slobodno normabel ako je tako rekla, i radi sve ovo što ti Peterlin piše...također, ako imaš ikakvu mogućnost ići na psihoterapiju, samo hrabro naprijed.

    možeš li s nekim razgovarati doma?prijateljima, rodbinom?

  16. #2016
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    I moje misljenje je da je to prenaglo skidanje. Potrazi i drugo misljenje. Sretno!

  17. #2017
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    a jesi li ti ili netko od stručnog osoblja razmišljali o hosptalizaciji dok ne prođe ovo najteže razdoblje? Vidim to kao dobru prigodu i da se postepeno skineš s lijekova ali i da imaš konstantnu stručnu pomoć u tome kroz psihoterapiju,radionice i sl.

  18. #2018
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj nanimira prvotno napisa Vidi poruku
    a jesi li ti ili netko od stručnog osoblja razmišljali o hosptalizaciji dok ne prođe ovo najteže razdoblje? Vidim to kao dobru prigodu i da se postepeno skineš s lijekova ali i da imaš konstantnu stručnu pomoć u tome kroz psihoterapiju,radionice i sl.
    Ovo je dobra ideja!

  19. #2019

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    393

    Početno

    Ma kakva bolnica kod nas))Tamo bi im ja morala govoriti sta ce i kako ce))Nedaj Boze kod njih zavrsiti(( Danas aBd mi se nekako poslozili svi dr.: kardiolog, neuropsihijatar i ginekolog tako da aBd vidjet cemo sve.

  20. #2020
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Ajde sretno pa nam javi kako je prošlo

    Znam da bolnica većini nije najdraže rješenje, ali je za neke optimalno. ima cura koje su to prošle pa se možda jave, ako vide ovaj topic. Ne treba oklijevati, učini ono što je najbolje za tebe i dijete.

    Sretno!

  21. #2021

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    393

    Početno

    Hvala))

  22. #2022
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Lamy a jesi ti prije trudnoce razgovarala s nekim(psihicem) sto s lijekovima u slucaju trudnoce?
    Meni anksioznost dize tlak.U trudnoci mi je kardio digao dozu.
    Sretno dalje.

  23. #2023

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    208

    Početno

    Citiraj lamy prvotno napisa Vidi poruku
    Drage moje, da li ima ijedna da je pila Misar na pocetku trudnoce? Upravo su mi drage tete sa foruma rekle da sam malo vise trudna (5.tt) a ja mislila 3. Onda me uhvatio napad panike zbog Misara. Pijem 0, 5 ujutro i toliko navecer. Mislim da sam nekoliko puta popila i 3.u toku dana. Dr.opste prakse mi je iskljucila odmah misar i dala apaurin(normabel) ali probala sam i skoro umrla od napada anksioznosti koji je trajao CITAV DAN. Nastavila sam uzimati 1 misar ujutro i pola navecer do sutra kad idem kod svoje psih.da vidim za terapiju. Napadi straha su nevjerovatno veliki((
    Jesam ja prvih mjesec i po otprilike. Oko 3×0,25 na početku na kraju jedan i sama prestala

  24. #2024

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    208

    Početno

    Ima li vise ikog ovdje?

  25. #2025

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    208

    Početno

    Ima li vise ikog ovdje?

  26. #2026
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Citiraj svele prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li vise ikog ovdje?
    Ima

    Prozac i Normabel, pp. Prije sam uzimala Rivotril, ali u trudnoci nije pozeljan, tj. zamijenilo mi ga za Normabel.

    Inace, dg: anksiozno-depresivni s panicnim napadima. Potonji se pojavio nekidan nakon duugo vremena i to zbog hiperstimulacije (hospitalizirana) i pojave e.coli.

    Moram obnoviti znanje o autogenom treningu...

  27. #2027

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Bok cure, nova sam.
    Moj problem najveći je što sam friska na Cipralexu i to se dogodilo ljetos, a planirali smo (prvu) trudnoću... Moja DG.anks-depr.poremecaj. Još sam u navikavanja na AD.
    Pročitala sam vaše postove , vidim da svašta pijete mene zanima dakle, nijedna od vas nije dojila koja je pila AD? Od ranije imam iskustva sa Seroxatom za koji su mi uvijek svi rekli - ne u trudnoći.
    Ne bojim se čak ni da će dijete imati neke malformacije pri rođenju nego se bojim da kasnije ne razvije , zbog mojih AD, depresiju ili slično.

  28. #2028
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Nisam shvatila jesi trudna ili planiras?
    Seroxat ne ide u trudnoci.
    Ja osobno ne bih dojila na ad,iako su neki kompatibilni s dojenjem.Kao i sa trudnocom.
    Ali to sam ja.I taj dio sam slozila u glavi jos prije poroda.

  29. #2029
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Ayan, jako mi je loše - molim te kontakt od tvoje privatne psihijatrice

  30. #2030
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Citiraj Zbunjena133 prvotno napisa Vidi poruku
    Bok cure, nova sam.
    Moj problem najveći je što sam friska na Cipralexu i to se dogodilo ljetos, a planirali smo (prvu) trudnoću... Moja DG.anks-depr.poremecaj. Još sam u navikavanja na AD.
    Pročitala sam vaše postove , vidim da svašta pijete mene zanima dakle, nijedna od vas nije dojila koja je pila AD? Od ranije imam iskustva sa Seroxatom za koji su mi uvijek svi rekli - ne u trudnoći.
    Ne bojim se čak ni da će dijete imati neke malformacije pri rođenju nego se bojim da kasnije ne razvije , zbog mojih AD, depresiju ili slično.
    Jos sa strepnjom krizam tjedne do poroda tako da ne planiram mnogo unaprijed... No, nisam ni pomislila da necu moci dojiti. Na Portalu sam (ssri) i sumnjam da cu moci bez njega, ali sad sam bas zatecena vezano za tvoj upit o dojenju. Necu nista gatati, prvo cu se informirati i vidjeti sto i kako. Kad bi barem bila dovoljno stabilno da makar pola godine uspijem bez terapije. Nezamislivo mi je da ne dojim, no ako tako bude moralo biti za dobrobit bebe i mene, onda cu se morat pomirit s tim...

    Nedavno sam se pokusala skinuti s Portala i izdrzala sam 3 tjedna (taman koliko je lijek jos u tragovima kolao organizmom). A onda je doslo do eskalacije i shvatila sam da je to stanje daleko pogubnije od tableta...

  31. #2031
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Ima li još nekoga na ovoj temi? Dvije sam godine bila na AD-u (Citram) i Helexu i uspješno se skinula, sve pet. To je bilo u svibnju 2018. Početkom listopada završila na laparoskopiji i vratili su mi se strahovi, tjeskoba i svi popratni simptomi. U to vrime počeli su i neki obiteljski problemi pa sam baš bila ( i još sam) pod užasnim stresom. Negdje u to vrijeme, krajem studenog, otkrijem da sam trudna s trećim djetetom. Psihoterapeut inzistira na AD-u, ali odbijam. Koliko god mi bilo užasno, još mi je gore mislit oćew li se dite rodit bolesno zbog mojih tableta. Uzela sam u 3. mj trudnoće 0,25mg Helexa kad je postalo neizdrživo, uzimam i sada svaki drugi ili treći dan jer ne mogu spavati, vratili su se i svi fizički simptomi napadaja panike i ne znam šta ću. Psihijatar je i dalje mišljenja da je bolje da sam na AD-u, da sad nije toliki rizik i da je svakako veći ako sam pod stresom. A mene mori i ovaj Helex od 0,25, a kamoli AD. Ima li vas još...kako ste, kako izdržavate...?

  32. #2032
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    smajlich drži se !

  33. #2033
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Trudim se...hvala ❤️

  34. #2034

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima, pogotovo onima koje su trudne, a moraju uzimati psihofarmake.

    Moja prica je jako duga I pocinje kad me neurolog prije vise od 20 godina stavio na antidepresiv I benzodiazepam zbog glavovolje. Nakon toga se nikad vise nisam uspjela skinuti I kad bi prestala uzimati to osjecala bi se nepodnosljivo. Prije 5 godina sam otkrila americki forum znakovitog imena surviving antidepressants koji mi je otkrio razloge svega sto sam pola zivota trpila: psihofarmaci izazivaju prave fizicke promjene na mozgu I na receptorima I kad se jednom pocne s njima postanu sastavni dio funkcioniranja mozga.

    Oni savjetuju 10 % smanjivanja svakih 30 dana kako bi se u tom razdoblju mozak mogao poceti obnavljati, posebno nakon visemjesecnog uzimanja. Uz pomoc toga u posljednjih 5 godina uspjela sam znatno smanjiti lijekove.

    Ali sam dosla i do 42. godine i shvatila da ih ne mogu smanjiti dovoljno brzo da bi pokusala imati dijete sto je oduvijek i bio glavni motiv za skidanje.

    Mislila sam da vise ni ne mogu zatrudnijeti, ali sad sam se nasla u 7 tt s 0.5 mg Xanaxa (smanjeno s 2 mg 2013.) i 2.85 mg Elicee (smanjeno s 10 mg). I dalje smanjujem i probat cu ubrzati koliko god budem mogla.

    Danas je bio prvi pregled i osim malog mioma koji doktora ne zabrinjava sve je u redu, srce kuca... A ja se ne mogu veseliti od brige.

    Kad sam zadnji put samo ubrzala smanjivanje, dobila sam strasne simptome (nekoliko mjeseci sam bila na bolovanju i skoro da nisam mogla ni do ducana). Kad smanjujem brzinom koja odgovara mom mozgu, osjecam se dobro samo sto je to strasno app to nakon toliko godina uzimanja i neuspjesnih pokusaja.

    Puno mi znace iskustva podijeljena ovdje. Lakse je kad smo zajedno i kad mozemo s nekim podijeliti sto nas muci.

    Ako nekog zanima i/ili ima pogorsane simptome nakon prestanka uzimanja psihofarmaka, a znate engleski pigledajte www.survivingantidepressants.org

  35. #2035

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    15

    Početno

    Pozdrav svim clanicama! Evo nakon nekoliko godina cekanja, saznajem iznenadno da trudna sam 6 tjedana, medjutim na terapiji sam Duloxetinom i Seroxatom (antidepresivi). Uz sve, imam hashimoto radi kojeg je prepisan Letrox 25, a tu su i problemi sa srcem u vidu perikardijalnog izljeva i aortne regurgitacije te deficit faktora XIII zgrusavanja krvi. Bila sam odmah nakon pozitivnog testa kod svog ginekologa koji je potvrdio trudnocu, ali je rekao da nista dalje ne moze prije 8. tjedna te da za pocetak obavim kontrolu kod psihijatra. Ono sto me zanima jesu iskustva mama i zena u vidu terapije antidepresivima i trudnoce. Nisam procitala nista dobroga, a bez terapije nazalost ne ide. Provela sam doslovno zadnjih tjedan dana spavajuci, nocne more su nenormalne te doslovno ne funkcioniram. Kao da se sve zivo poremetilo.


    Unaprijed hvala!

  36. #2036

    Datum pristupanja
    Jun 2023
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav cure! Ovako,još trenutno neznam dali sam trudna,povremeno tako teško uhvati panični poremećaj,praćen tjeskobom,vrtoglavicom,strahom,preznojavanjem... i uzmem helex 0.5 al čak ne i svaki dan. Sada bi trebala kroz dan dva napraviti test,što mislite hoće li to smetati mojoj bebi...naravno ako sam trudna dalje ću se savjetovati s ginekologom. Sveukupno sam možda popila 4 tab.helexa do sada.... nadam se da nije velika količina da bi moglo utjecati...pozz

Stranica 41 od 41 PrviPrvi ... 31394041

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •