Pokazuje rezultate 1 do 26 od 26

Tema: Krenuli i mi ......

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    66

    Početno Krenuli i mi ......

    Lijep pozdrav svima ..Nakon 13 godina pokušavanja,nadanja ,MPO postupaka ,23.4 išli na prvi razgovor u centar a 26.5 2015 smo dobili riješenje o podobnosti.1.6 smo poslali na 80 tak centara zamolbe i sad malo čekamo i onda krećemo sa telefoniranjem .Za sad je sve išlo nekako brzo i sve o.k nadamo se da će tako bit i do kraja .

  2. #2
    Anitsirk 84 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    196

    Početno

    Držimo fige

  3. #3
    Rebbeca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagorje zeleno
    Postovi
    871

    Početno

    Sretno...!

  4. #4
    Anitsirk 84 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    196

    Početno

    Majja kako je prošao taj prvi razgovor,što su vas sve pitali?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Sretno!

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    66

    Početno

    Anitsirk 84,naš prvi razgovor sa socijalnim radnikom i psihologom uglavnom smo razgovarali o sebi, svojoj obitelji, poslu, slobodnim aktivnostima, o stvarima koje volimo , čime se bavimo u slobodno vrijeme... .

  7. #7
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Sretno Majja!!!!!!!!

  8. #8
    butterfly_ avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    187

    Početno

    sretno
    da se vas cim prije netko zove mama i tata

    javljaj nam se s novostima

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    66

    Početno

    Zvali su nas prije 2 dana iz jednog centra da imaju dvoje djece ali dosta starije , dobivamo od cetara odgovore da nema djece i kako smo lijepo napisali molbu a slikice koje;smo poslali;da su ih nasmijali i da smo fenomenalni.,

  10. #10
    butterfly_ avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    187

    Početno

    to je dobar znak.
    znaći da ste se istakli među svim ostalim molbama. to je jako bitno jer će se vaše molbe i vas sjetiti kada će imati dijete...

    to što "nema djece" neka vas nikako ne obeshrabri... dosta centara neće spomenuti da baš u tijeku imaju nekoliko postupaka, ili ih ne nekoliko pri kraju i skoro se očekuju rješenja...

    moj savjet ti je da malo preispitaš centre - koliko su im česta posvojenja, imaju li neke postupke u tijeku... pitaj ih kakav je postupak kod njih kad imaju spremno dijete.. probaj ih držati cim duže na liniji jer su tada šanse veće da vas memoriraju

    sretno

  11. #11
    Anitsirk 84 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    196

    Početno

    Evo krenuli i mi sa prvim koracima, zvala u centar i pravnica mi je rekla da prvo napišem neku zamolbu samo da tražim obradu za registar posvajatelja,pa će nas oni zvat na razgovor,eto tako da je i to napisano i samo da pošaljem

  12. #12
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    sretno cure
    drzim vam fige iz sveg srca

  13. #13

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    181

    Početno

    Odlično je što im se zamolbe sviđaju Polako, radite sve što možete jer vrlo mali broj ljudi šalje zamolbe, koliko sam shvatila svega stotinjak. Zovite u svakom slobodnom trenutku i bit će rezultata!

  14. #14
    Anitsirk 84 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    196

    Početno

    Zamolba za obradu poslana , samo se nadam da neće otići na godišnji da ne čekamo dugo

  15. #15
    Anitsirk 84 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    196

    Početno

    Danas nas zvali iz centra da dođemo početkom 8. mj na obradu,jaooooo več me sad lovi panika, pa vas molim ako bi mi htjele napisat kako ta obrada izgleda i koja pitanja postavljaju,pleaseeeee ako se da kome pisati

  16. #16

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    181

    Početno

    Ne treba te loviti panika. Nama su prvo uzeli socijalnu anamnezu. Dakle, datume rođenja roditelja, braće i sestara, s kim ste živjeli, gdje, u kakvim uvjetima, koju školu ste završili, što vaša obitelj i prijatelji misle o posvojenju. Nešto o vašem međusobnom odnosu, kako se slažete, oko čega se svađate, tko je pokrenuo priču o posvojenju, takve stvari. Dajte što manje suvišnih informacija, nek oni vas ispituju i odgovarajte samo na postavljena pitanja. Od nervoze se možeš razbrbljati, nema veze Onda smo dalje dobili termin za testiranje i popis dokumenata za prikupiti.

    Testiranje isto nije strašno, ali dugo traje. Imaš test intelektualnih sposobnosti, testove osobnosti i psihotestove. Postoje i razgovori jedan na jedan sa psihologom. Tada smo dobili termin za kućni posjet.

    Kod kuće su bile kratko. Sobe i kupaonu nisu ni gledale, samo su pitale imamo li sve priključke. Važna im je količina svjetlosti pa dignite rolete i razgrnite zavjese Na zadnjem susretu slobodno pitaj hoće li sve biti u redu i nemojte čekati rješenje već odmah krenite u akciju. Registrom djece se nisam zamarala jer su sva djeca kakvoj smo se nadali već bila posvojena pa su zaboravili izbrisati ili su već izabrali roditelje.

  17. #17
    Anitsirk 84 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    196

    Početno

    Hvala DeDada

  18. #18
    Anitsirk 84 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    196

    Početno

    Evo i mi obavili razgovor, nije bilo strašno,ja sam obavila i psihotestove i sad još mora suprug i onda nam dolaze u posjetu,nadam se da ćemo proći i onda u akciju slanja molbi i zivkanja

  19. #19
    butterfly_ avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    187

    Početno

    Antsirk, krenite smišljati/pisati/crtati molbu već sada...
    nemojte cekati i gubiti vrijeme...

    sretno

  20. #20
    Anitsirk 84 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    196

    Početno

    Sve je več spremno,samo da pošaljem

  21. #21

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    181

    Početno

    Pošaljite i zovite. Zgodno je kad nazoveš, a njima je zamolba tek stigla na stol. Ostat ćete im u sjećanju.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    125

    Početno

    Evo i mi smo krenuli. Obavili obradu i dočekali upis u Registar. Poslali smo zamolbe na sve centre i sada bi trebali početi zvati. Kakva su vam iskustva sa zvanjem? Kakva je praksa? Tražite uvijek određenog referenta ili bilo koga tko radi na posvajanjima?

  23. #23
    Anitsirk 84 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    196

    Početno

    Elvi koliko dugo ste čekali za tu konačnu odluku centra? Nama još sutra dolaze pogledati stan

  24. #24

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    125

    Početno

    Nama je sve oko obrade islo brzo. U dva tjedna cijela obrada. Jedan tjedan testiranja, slijedeci izvid stana i za 10 dana smo dobili doma rjesenje na uvid. Imali smo srece s timom za obradu, dvije mlade zene pune razumjevanja. Svaka pohvala. Sad da se i ostalo poslozi...

  25. #25

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    181

    Početno

    elvi, mislim da se ne moraš zamarati, važno je samo da stvarno popričaš s nekim tko se bavi posvojenjima. S nekim centrima ne možeš telefonski komunicirati. Takve bez grižnje savjesti prekrižite da ne gubite vrijeme, a ionako ih je samo par u pitanju. Sretno!

  26. #26
    Anitsirk 84 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    196

    Početno

    Evo bile i tete iz centra i rekle su da smo prošli obradu i da smo upisani u registar posvajatelja

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •