Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Ne želi više pelenu!

  1. #1
    katrin23 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    105

    Početno Ne želi više pelenu!

    Dakle moja L, uskoro će 2 godine. Probala sam joj unatrag par dana skinuti pelenu pa sam joj stavljala gaćice. Međutim efekt nikakav - piški ko pesek po cijeloj kući, sjedi na WC/školjki i po petnaest minuta i ništa. Čim se digne kroz pet minuta piški. Moj zaključak je da bi pričekala još koji mjesec i pokušala ponovo. Međutim moja mudrica je skužila da joj je pelena neudobna, valjda joj je vruće i više nema šanse da joj ju stavim- ako i uspijem jednostavno si ju skine. I sad kaj da radim - da ju pustim da piša sve po svud pa možda joj proradi kliker ili da kupim neke druge pelene tipa one gaćice koje ne bi mogla skinuti????

  2. #2
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    ja ne bih forsirala pelenu ako je dijete neće
    pustila bih da piški i skupljala, tj to i jesam napravila, iz ove perspektive, trebala sam ljeto prije, ali sam prebrzo zaključila da dijete nije spremno

  3. #3
    katrin23 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    105

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    ja ne bih forsirala pelenu ako je dijete neće
    pustila bih da piški i skupljala, tj to i jesam napravila, iz ove perspektive, trebala sam ljeto prije, ali sam prebrzo zaključila da dijete nije spremno
    Ma skupljala bi i ja da sam doma . Mislim da se baki neda skupljati do 18:00 sati dokle ja ne stignem
    Budemo testirali bakine živce na par dana.

    Ali samo hoću napomenuti da ona nije dijete koje piša rijetko -hoću reći npr. jučer je popišala lokvu po stolcu i ispod njega- onak puno baš. Za cca pol sata vani na dvorištu se opet upiškila - ne puno, malo, došlo je do cipelica.
    Ušle smo za pola sata u kuću - ostavim ju na kauču u dnevnoj i slažem vodu za kupanje -dođem po nju a ispod nje već mokri flek. Malo mi se to čini puno pišanja??? Ok doji još uvijek i pije jako puno vode ali ipak??

  4. #4
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    moj je isto prvih par dana pisao svakih par minuta po svuda. nakon par dana je svaki dan bilo sve bolje.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Moj mali ima 3god. S obzirom da je kasno progovorio a imao je i malo problema sa razumjevanjem govora, nismo ga forsirali nista sa pelenom, nismo ni pokusavali. Sve dok rposli tjedan nije dobio vodene kozice i od svrbeza se skidao sam do gola i piskio po kuci, i onda sam odlucila pa zasto ne pokusati. Dva dana je bilo pisanja po svuda, vec sam mislila odustati a onda je treci dan decko sam prosetao do wca , skinuo gace i obavio to stojecki kao pravi decko..... I od tada pisa na wc. Za pelenu preko dana nece ni cuti, ali preko noci mu ipak stavim. Ono sto mi se ne svida... On uvijek kaka u nekom poluklececem polozaju, i naravno sada ne zeli to obavljati sjedecki u tutu vec u gace, hoce li s vremenom skuziti da mora sjest na tutu,,,, on to radi u gacice, u nekom polozaju na sve 4 (iskkreno nisam vidjela nijedno dijete da tak kaka...???

    A sad savjet mami koja je pisala post. Super je sto malena nece pelenu i to je dobar korak naprijed. S obizrom da su vrucine, ja bih je pustila nek piski gdje hoce , uz usmjeravanje naravno da to napravi ponekad i u tutu... Kad se popiski po podu, ookazite joj da to mora ici u tutu, ili stavite omiljenu lutku, medu na tutu i pravite se da piski.... Skuzit ce s vremenom. Malo strpljenja, nekoliko masina punih gaca, i krenut ce to ) ako bi bas vidjeli da to nikako ne ide, onda radije pricekajte i onda ipak nije jos spremna. Sretno

  6. #6
    katrin23 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    105

    Početno

    Citiraj iva1602 prvotno napisa Vidi poruku
    Moj mali ima 3god. S obzirom da je kasno progovorio a imao je i malo problema sa razumjevanjem govora, nismo ga forsirali nista sa pelenom, nismo ni pokusavali. Sve dok rposli tjedan nije dobio vodene kozice i od svrbeza se skidao sam do gola i piskio po kuci, i onda sam odlucila pa zasto ne pokusati. Dva dana je bilo pisanja po svuda, vec sam mislila odustati a onda je treci dan decko sam prosetao do wca , skinuo gace i obavio to stojecki kao pravi decko..... I od tada pisa na wc. Za pelenu preko dana nece ni cuti, ali preko noci mu ipak stavim. Ono sto mi se ne svida... On uvijek kaka u nekom poluklececem polozaju, i naravno sada ne zeli to obavljati sjedecki u tutu vec u gace, hoce li s vremenom skuziti da mora sjest na tutu,,,, on to radi u gacice, u nekom polozaju na sve 4 (iskkreno nisam vidjela nijedno dijete da tak kaka...???

    A sad savjet mami koja je pisala post. Super je sto malena nece pelenu i to je dobar korak naprijed. S obizrom da su vrucine, ja bih je pustila nek piski gdje hoce , uz usmjeravanje naravno da to napravi ponekad i u tutu... Kad se popiski po podu, ookazite joj da to mora ici u tutu, ili stavite omiljenu lutku, medu na tutu i pravite se da piski.... Skuzit ce s vremenom. Malo strpljenja, nekoliko masina punih gaca, i krenut ce to ) ako bi bas vidjeli da to nikako ne ide, onda radije pricekajte i onda ipak nije jos spremna. Sretno
    Iva1602, evo sam o za info moje prijašnje iskustvo sa starijim djetetom. Sa pune dvije godine skinuli pelenu - šou program pišanje sve po svud, slično kao i L. sada. Odustali i probali za dva mjeseca opet - dakle 2 g. i 2 mjeseca starosti - milina jedna, skužio od prve. Prvi dan se popiškio dva put, drugi nijednom. Odmah smo skinuli i noćnu i do danas svega par incidenata, tipa zaigrao se pa zaboravio na pišanje i slično. Što se kakanja tiče bilo je problema par dana. Sakrio bi se iza zajvese i kakao stoječki, onda bi se i popiškio, pa bi mu bilo žao, pa bi i plakao. U biti nakon par dana takvih kakanja u gaće jednom je uspjelo na WC-u i od onda nikakvih problema.

    Samo da prijavim napredak sa L.-NAPRETKA NEMA I dalje smo popišani sve po svud - pelenu ne stavljamo kroz dan. Budemo vidjeli kaj bude bilo dalje.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •