Stranica 3 od 9 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 413

Tema: Dnevni boravak za sve nas u ZADNJEM mjesecu trudnoće

  1. #101
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    i meni su prebacivali, sad sam 26.7. sluzbeno... ja iskreno mislim da cu ranije. ne znam zasto... vec par dana me pere panika i osjecaj da moram sve pripremit...
    uzela sam sportsku torbu... bas sam krenila popeglat stvari za izlazak iz bolnice da pripremim mm sta ce donijet, i par tetri i gaza za u bolnicu ponijet (kazu da ce trebat).. ostalo ce hvala bogu sveki popeglat, ja sam samo oprala i slozila, a peglat ce sve: i robicu i posteljinu (nasu i njenu) i rucnike... nisam joj ja to tako rekla niti bi ja to sve peglala al eto ona zeli...
    i totalno sma u nedoumici sta spakirat bebi za izlazak? citala sam po netu al opet nisam pametnija
    kontala sam 2 kombinacije ono ak bude vruce i ako bude hladno... al kad ne znam jel recimo ispod benkice svakako mora ici bodi? jel bolje uzet dugi bodi ili bodi bez rukava i gore benkicu? jel bolje tajice i carape ili one tajice sa stopalima? kapicu sam misla svakako tanku, jel trebaju i rukavice ili da to vidim po nokticima? ako bude vruce u autu je ono 50, logicno da se ne otvara prozor i ne pali klima... ok mi smo od bolnice 5min al i ja prokuham u tih 5min kamoli bebica mala... osjecam se ko tudum
    ja cu njima odnijet svega pa nek sestra oblaci sta misli da je najpametnije

  2. #102

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    507

    Početno

    Ja sam isto spakirala stvari u sportsku torbu, kao onu sto nose nogometasi na trening
    Sto se peglanja tice, iskreno peglam sve. Nisam citala da li se inace pegla ili ne, da li se nesto pegla ili ne, jednostavno sam odlucila da peglam sve. Tetre, bodice, pidzamice itd.
    ivana.sky, mislim da ti je najbolje slusati sebe jer ima stvarno svacega u ponudi, a i svasta ljudi kazu da treba i da ne treba. Ja cu joj za izlazak spremiti bodi s kratkim rukavima, laganu tuticu s dugim rukavima koja ima stopala (tako da se ne moraju posebno oblaciti carapice) i kapicu. To je ono sto joj nosim za obuci sto si pitala i spomenula. Na trudnickom tecaju su nam rekli i da za izlazak donosimo dvije tetre, jedan sorizo (svedska pelena) i pelenu. Tako da, to je ono sto ti ja mogu reci za sebe. Nadam se da sam pomogla
    Posljednje uređivanje od Sanja_S : 05.07.2015. at 22:59

  3. #103
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Ja sam evo bas spremila bodi dugackih, bodi kratkih, benkicu, tajice-stopalice, kapicu, rukavice, lagani pamucni prekrivac, tetru, gaza-krpicu, pelenu... ima i ak bude kise i ak bude sunca... i tak ce ju sestre obuc, a one imaju iskustva pa ce smislit nesto
    Jos svedsku moram ubacit! Hvala na podsjetniku sanjice
    Za sebe mislim da cu laganu pamucnu duzu haljinu, patikice i za svaki slucaj vesticu na kopcanje dugih... iako toliko smo blizu da mogu i u spavacici kuc

    E a jel si nosite neke ogrtace kucne za po bolnici? Bez obzira sto je vrucina..

  4. #104

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    130

    Početno

    Ja ću mu uzet samo jedno za kući jer vani je užasno vruće i prognoza je za cijeli mjesec paklena vrućina tako da po meni nema smisla kapice i duge rukave jer je i bebama kao i nama. Ja sam mu spakirala odjelce ono što ide spojeno gore ko majica i dolje kratke hlačice, kao body ali s hlačicama ako znate na šta mislim Baš imam jedno preslatko lagano iz HMa, uzet ću rukavice sa sobom čisto ako se rodi s dugim noktićima i jedne tanje čarapice za svaki slučaj + tetra pelenu i to je to. U Petrovoj sve daju za bebe, rekli su mi da ništa osim te robice za van netreba. Neki dan mi je bio bratić s malim od 3 mj koji je na sebi imao bodi kratkih rukava i male kratke hlačice i bio sav mokar, stopala mokra, onda smo ga skinuli u pelene da ne zakuha jadničak tako da nemojte pretjerivat s debelim, i njima je vruće kao i nama a vani toplotni udar

    Ja sam isto spakirala u torbu manju sportsku pa svi nešto vuku kofere jer kao ide s tobom u rađaonu pa da nije po podu itd... Mislim da ću ostat na torbi Ne nosim kućni, prevruće je, i po doma hodam u gaćama i grudnjaku i umirem od vrućine a tek tamo kad te hormoni operu poslije poroda svi kažu da se i usred zime preznojavaš kao lud :D Ako baš zatreba donjet će mi muž gornji dio trenirke na cif

  5. #105

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    507

    Početno

    Kako kaze butterfly, ni ja ne nosim ogrtac. Stvarno je uzasno vruce, a ako treba uvijek netko moze donijeti.
    I isto mislim da ne treba nositi za bebicu previse toga, moja mama je rodila u 8.mjesecu i smije mi se jer uzimam kapicu

  6. #106
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Nama su na tecaju patronazne sve rekle bebu uvijek jedan sloj deblje nego sebe... pogotovo taj prvi period dok ne regulira samo toplinu i cirkulacija u rukama i nogama je slaba... cak sam cula prosle god kad je od mm sestricna rodila u 7.mj da su savjetovali prvih mj dana lagane bodije dugih rukava i noge pokrivene, pogotovo stopala... kapicu vise zbog mokre glavice (kosice) nego hladnoce...
    Svatko ima nesto svoje, mislim da cemo najbolje vidit po bebicama
    kod nas torba ceka u autu dok si u radjaoni pa ti je onda donesu... poneses unutra vald sam papuce i spavacicu... osim ak te ne zaprime ranije na odjel pa torba bude u sobi
    Sve mi to tako smotano i neorganizirano zvuci da nemam pojma kak cu se snac s njima tam...
    Posljednje uređivanje od ivana.sky : 06.07.2015. at 13:51

  7. #107

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    Cure, gdje ima za kupuiti tih svedskih pelena?

  8. #108
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Ja za odecu vidim da zapravo ima dve skole. Jedna kaze da je bebama kao i nama, druga da se obuce za sloj vise. Ja vala po ovakvim temperaturama planiram prvoj da se priklonim.

    Meni inace termin za 5 dana i pitam se dal sam jedini slucaj da nemam vaginalni pregled vec mesec i duze?... Svi nesto pricaju koliko su otvoreni i kakvo je stanje, mene nit ko pregleda nit znam..

  9. #109

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    507

    Početno

    lady.x, ne znam kako je kod vas, ali s obzirom da ti je termin za pet dana cudno mi je da te nisu vaginalno pregledali vise od mjesec dana. Mene je moja ginekologica pregledala vaginalno svaka dva tjedna zadnjih vise od mjesec dana, u cetvrtak me pregledala ginekologica u bolnici u trudnickoj ambulanti, a sljedeci pregled mi je ovaj cetvrtak. A termin mi je za tocno sedam dana. Iako, meni nije rekla nista pametno. Samo da je malena okrenuta kako treba i da smo spremne

  10. #110
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    pa ne znam... Meni danas dr: nemas kontrakcija, ne moram da te pregledam. Onaj u porodilistu isto - posto nemate tegoba necu vas pregeldati vaginalno... I tako mic po mic prodje mesec dana niko me nije pregledao. Sad ne znam da li taj pregled ima neke svrhe osim da vide odprilike kad ce odprilike?

  11. #111
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Ivana.sky, a od čega je bebama mokra kosica ako ne od vrućine jer su u kapicama?

    Ako nemate iskustva i bojite se da će bebi biti hladno, oblačite i pokrivajte slojevito.

    Dakle, po ovim vrućinama, bodi kratkih rukava i skroz lagane hlačice sa stopalima 8MTČ ima skroz lagane i komotne). Ako je bebi vruće, skinuti hlačice i obuti tanke čarapice na stopala.
    Ponijeti tetra pelenu i laganu pamučnu dekicu kad beba zaspe. Ako je u debeloj hladovini i puše-dekica. Ako ne puše ili nije skroz debeli hlad, tetra.

    A za izlazak iz rodilišta (i ostale situacije kad je beba u autosjedalici), nikakve kapice, duge bodije/tutice i sl.
    AS za novorođenče ima debeli jastuk koji grije i još "gnijezdo" koje pridržava glavicu koje opet grije.
    A najjednostavnije je, nahraniti bebu, staviti u AS u rodilištu i onda možemo na put.
    Beba zadovoljno zaspi, a vi ju ćirite u retrovizoru i blaženi vozite kući

  12. #112
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Potpis na ovo sto kaze maca. Nemojte preoblaciti bebe, ne trebaju im nikakve kapice po ovoj vrucini, a ni previse slojeva. U principu bebi treba malo vise odjece nego nama u nekim normalnim uvjetima, ne na preko +30. Plus, ako je beba na rukama, u autosjedalici, u marami... treba joj jos manje nego inace.

    A ove rukavice za noktice, to izbjegavajte ako namjeravate dojiti. Bebama trebaju ruke.

  13. #113
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Nemam iskustva, vrijeme je varljivo, danas +37, noc padne kisa, sutra +17... spakovala sam svega pomalo pa ce sestre vec znat sta treba, bolje viska vratit kuc nego imat manjka a tamo godinama otpustaju bebe i vjerujem im da ce dat dobar savjet... Kapicu cu svakako stavit... mokra kosica se ne da izbjec po vrucini, naravno, a lagani pamuk bolje da zastiti kolko tolko nego da nas picne propuh negdje po hodniku/liftu/haustoru bolnice/ulazu zgrade... i ja nosim sesirice ljeti i ne bude mi toooliko vruce ispod da je to zabrinjavajuce...
    Po kuci ne planiram jos sta cemo nosit, u hodu cemo vidit kako ce nam biti, iako je debeli hlad u stanu pa mislim da ce benkice dobro doc na bodice recimo, jer i ja jesam u haljini bez rukava, al cim legnem prekrijem se frotirnom plahtom.

    Sanja sanjala sam da sam dosla na forum a ti napisala da si nocas rodila

  14. #114
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Citiraj izluđena prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, gdje ima za kupuiti tih svedskih pelena?
    Imas tu u rodinom webshopu:
    https://webshop.roda.hr/pelene/sveds...dska-pusa.html
    ili u nekim trgovinama sa opremom za bebe i djecu (bubamara, magic baby, baby center, adax...) znala sam ih nekad vidit i u konzumu/kauflandu

  15. #115

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    507

    Početno

    Ivana.sky, hahahahaha. Bas me tjeras da pozurim :D
    Izludena, ja nisam kupovala jer sam sve pokupila od sestre koja je rodila prosle godine, ali vidjela sam ih u beba centru. Ne znam koji su ducani tebi dostupni.

    Mogu se mrvicu pozaliti, nisam dugo (hahahaha), na 39+1 meni je stvarno tesko. Nocu me tako sve boli, jos se dignuti iz kreveta i ici piskiti mi je tako bolno, prepone me rasturaju, kao da u trbuhu nosim kamen od 3kg, a ne bebu. Vruce je kao u paklu, pa me zna uhvatiti i neka mucnina, kao slabo. A tlak i inace imam nizak, pa sva ta kombinacija mi je koma. Uf.

  16. #116
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    u svakom koraku suosjecam s tobom! o bolovima vise ne znam sta da napisem jer se svaki dan sve vise raspadam
    jutros sam se digla u 8 skuhat mal ranije i prosetat psa prije nego lupi vrucina (jer najavili su ono neke toplotne udare danas), zavrsila sa svime, mokra od glave do pete (naravno!) pa se otusirala i legla pred tv i odjednom me oblio znoj, glavobolja, kao da mi srce kuca u usima, slabost... zvala sam mamu da donese tlakomjer jer mi nemamo... a tlak mi inace super bas to sto ti kazes neka slabost, mucnina bljah onda sam pomislila mozda je secer pao pa sam pojela cetvrt lubenice i sad sam ko nova tako da sam rekla mami da ipak ne dolazi
    pijem puno vode i jedem puno voca, i zbilja se trudim izbjegavat sve radove po ovim vrucinama, ali ipak ostavi traga vrijeme...
    osjecam se nateceno i podbuhtlo i mlohavo... cak su mi i (.)(.) narasle a bas sam misla kak dosad nisu da ni nece - naivna!

  17. #117

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    507

    Početno

    Evo da prijavim da sam prije desetak minuta primjetila da su mi stopala otecena

  18. #118
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Ubaci ih u lavor malo

  19. #119

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    130

    Početno

    E Sanja tako meni zadnjih tjedandana konstantno otečene, a ako hodam i prema kraju dana sve jače, navečer ko dva balvana i bole i peku ko užarene... tlak mi je ok i šećer pa je rekao doc da je to normalno jer se beba spustila i pritisnula krvne žile pa mi je malo slabija cirkulacija. Inaće mi bili jućer na pregledu, otvoreni za prst i pol i smekšan i skraćen cerviks, ctg/urin/tlak uredni tako da sam naručena opet za tjedan dana osim ako se nešto konkretno ne počne dešavat :D

    P.s. Ja bi na moreeeeeeee, ubacit se malo i plutat ko tuljan....

  20. #120
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Citiraj *Butterfly* prvotno napisa Vidi poruku
    P.s. Ja bi na moreeeeeeee, ubacit se malo i plutat ko tuljan....
    I jaaaa

    I kod mene isto... jucer smo bili na rodjosu nekom, na kraju sam se morala bosa izut jer su mi pocele oticat noge... dosad jos nisu, tako da kontam da je od ove vrucine ili to sto ti kazes, slaba cirkulacija... meni su bedra i listovi ko balvani, bas sam si sva neka podbuhtla, nadam se da je samo nakupljena voda...

  21. #121
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    I dodajem jos vjetrove koji me stalno prate i ne biraju bas pristojne trenutke, a nije ih lako potisnit

  22. #122

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    507

    Početno

    Butterfly, kad ti je termin?
    Mene ove vrucine ubijaju i cesto pomislim na more.
    Ivana.sky, bome nisam ni ja imuna na plinove koji bas kao sto kazes ne biraju vrijeme i mjesto :D Ah, to blazeno stanje.

  23. #123

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    130

    Početno

    Termin po zadnjoj M prvotno bio 29.7. ali kako je beba konstantno za oko tjedan i pol do 2 veca pomakli na oko 21.7. a sad evo otvorena ali opet mogu tako jos 2 tjedna, a mogu i sutra rodit. Jesi ti Sanja bila sta otvorena na tadnjem pregledu i kad si zadnji put dole gledana? Tebi je termin za 4 dana ))

  24. #124

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    507

    Početno

    Da, termin mi je sutra za 4 dana. Imala sam pregled kod svoje ginekologice 29.6. gdje me prstima dole pregledala i rekla da sam skroz zatvorena. Onda sam imala pregled u bolnici u trudnickoj ambulanti 2.7. gdje me pregledala dr.i prstima i s onim metalnim (ne znam kako se zove taj instrument :D ). Nije mi bilo receno nista posebno, samo da je to "zrelo", tako se izrazila i da je sve savrseno. Na nalazu mi pise "R. dio odrzan. Usce za prst do ovoja i glave. Trudova nema." Ne znam da li to znaci da sam otvorena za prst :D

  25. #125
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Na zadnjem pregledu kad mi dr rekla da sam otvorena prst pise: Cx 1cl, 1pp
    ni ja to nist ne kuzim...
    ugl... sutra ujutro sam u bolnici na pregledu pa cemo vidit sta kazu... nadam se da ce radit uzv i da glavica nije jako narasla, i da nismo vec dosegli 4kg. I naravno najvise se nadam da je sve ok i da necu morat tamo cekat porod

  26. #126
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Cx 1cl, 1pp

    = cervix 1 članak, 1 prst prohodno
    Posljednje uređivanje od Muma : 09.07.2015. at 06:52

  27. #127
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Citiraj Muma prvotno napisa Vidi poruku
    prohodno
    E taj p me mucio sta znaci a nisam nigdje pronasla hvala!

  28. #128
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj ivana.sky prvotno napisa Vidi poruku
    Kapicu cu svakako stavit... mokra kosica se ne da izbjec po vrucini, naravno, a lagani pamuk bolje da zastiti kolko tolko nego da nas picne propuh negdje po hodniku/liftu/haustoru bolnice/ulazu zgrade...


    Nisam znala kojeg bih radije: http://cdn.meme.am/instances/400x/26002979.jpg ili http://i3.cpcache.com/product/121232...idth=460&qv=90

    (Nije nista zlobno, stvarno.. samo mi je smijesno. Zadnjih sest godina zivimo bez propuha. )
    Posljednje uređivanje od Kaae : 09.07.2015. at 07:29

  29. #129
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Hahaha znam, sve znam
    a ne mogu si pomoc.. alergicna sam na propuh jer mi jedan od prijatelja kao beba bio ostavljen bez kapice pored prozora i ostao gluh
    Znam da nema veze s vezom, al eto recite to mom mozgu...

  30. #130
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mislim, ok, onako laicki, da je to neka bezvezna prica. Gluh je vjerojatno ostao zbog bolesti, a ne zbog propuha. Pa tu gdje zivim bi svi odavno poumirali da je propuh stvarno stetan. A i mene bi snaslo.

  31. #131
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Moja smizla danas neka skroz mirna... malo se javila ujutro, odstucala svoje i mir... cudno mi posto me zadnjih dana bas dobrano bubala i bila zivahna, valjda se umorila i ona vec
    A gnjeci mi mjehur da bi si lonkicu mogla pred tv stavit i cijeli dan sjedit na njoj! I stalno mi neki vodeni iscjedak uz to, gacice mogu presvuc svakih 15min, tako da lijepo hodam bez njih

  32. #132

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    507

    Početno

    Evo ja prijavljujem vec cetvrti odlazak u wc (samo mi se piski) u roku od sat vremena. Totalno me iscrpljuje.

  33. #133
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Suosjecam, frustrirana sam time vec. Taman mislim gotovo, ustanem, i ajmo opet sjest...
    neki dan na rodj mi mm sestricna komentirala kak su mi otekle usne, i jucer igrom slucaha spomenem to mami i nasim kolegicama i one mi kazu da pred porod zbilja usne oteknu, pogotovo gornja...
    zna li netko zasto se to dogadja? Neki hormoni ili?

  34. #134
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Ivana.sky i Sanja, jel se vama spustio stomak, jel osjećate to da se beba spustila u zdjelicu? Sanja, tebi je sigurno jer imaš rodit za koji dan. Zato i je pritisak na mjehur jači. Meni je isto pritisak na mjehur više nego prije, al meni se beba još nije spustila baš je visoko još, a osjećam to jer mi i želudac pritisne pogotovo kad sam u ležećem položaju i kad se ujutro dižem ili okrećem u krevetu sa boka na bok.
    Na tečaju su nam rekli da se beba obično neka 4 tjedna prije porođaja spusti u zdjelicu kao priprema za porod.

  35. #135
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Osjetila sam da je, a i po slikama se vidi, uzasan mi pritisak na prepone i kukove i mjehur, noge nema sanse sa skupim kad sjedim.. potvrdila mi dr.sad na uzvu, rekla je da se smizla skroz spustila.. stagod to znacilo

    Danas mi je pun kufer vec svega... nisam mogla zaspat, pa se nisam mogla ni probudit, neka podmukla glavobolja me zivcira, vruce je... aaaaaaaaa

  36. #136

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    507

    Početno

    Da iskreno priznam ja to nisam osjetila niti vidjela na svom trbuhu. Mozda zato jer je mali. Hahahahahaha. Na pregledu 29.6. mi je receno da se beba spustila, a evo mene u zadnja 4, 5 dana mjehur jako muci odnosno pritisak mi je stalan. Popijem nekoliko gutljaja i odmah sam u problemu.
    Ivana.sky sjetila sam te se jucer kad mi je pocelo pucketati u trbuhu kao kad ti pucaju kosti, takav zvuk. Pitala si i ocito nitko ne zna sto je to, ali eto i meni se dogodilo

  37. #137
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Meni pucaju kukovi stalno hahahhaa ispadaju iz lezajeva
    A pucketanje iz trbuha jos uvijek se zna dogodit svaki dan, bas smijesno i zanimljivo, pitala sam bas danas mamu za to jer se dogodilo dok je bila pored mene, kaze njoj nikad nije, i ne zna sta bi moglo to bit...
    bas drugo stanje

    Nego sanja jel ti osjetis stezanje? Te kao kontrakcije bh? Mene to tako sad vec izbacuje iz takta... bas je ucestalo, i neugodno i pomalo naporno jer ostanem bez zraka i nekad bas znaju onak jako stegnut da moram stat i cekat da prodje

  38. #138

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    507

    Početno

    Meni su ti te kontrakcije krenule tek pred koji tjedan i znaju se pojaviti onako dosta njih u npr.sat vremena i onda zatisje opet. Nekad ih nemam cijeli dan. Trbuh mi se onako skroz rasiri i tako stoji, unutra me sve steze i onda se vrati na mjesto. Da, nije nimalo ugodno. Znam da sam par puta mislila da su trudovi jer su se ponavljale svakih 15ak min, ali nista od toga :D
    Mene ovih dana bome muce crijeva, probava i vjetrovi. Bas uzas. Hahahaha

  39. #139

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    130

    Početno

    Žene moje mene valjda napuhalo a možda je i zub, cijelu noć nisam spavala od boli, užas živi i to sad pred porod. Popila sam oko 5 lupocet jer više nisam mogla, prala zube par puta, sve si izgrebala kožicu na mesu a boli me ne samo na zagriz jedan zub nego ko cijela strana čeljusti, ma neznam ni sama šta me boli al je gadno . Nešto sam odspavala i evo me cijeli dan samo ležim jer nemogu ništa od bolova. Malo je popustilo jačinom kako je bilo ali i dalje tutnji u glavi, izdržavam bez lupoceta ali rekla sam da ću popit pola jednog pred spavanje ako bude jako tutnjalo u glavi da bar zaspim.

    Inaće bi trebala oba donja umnjaka izvadit jer su izrasli pod krivim kutem i kvare se jer ih se nemože normalno očistit i čak sam i slikala prije trudnoće i na kraju neplanirano ostala trudna i ostali i zubi. Nadam se da će me proć, da me samo napuhalo jer mi je evo tokom dana ipak samo od sebe popustilo i da će zubi izdržat do iza poroda. Bila bi im jaaaaaaaako zahvalna!!!

    Inaće moj dečko se spustio prije jedno 2 tjedna, točno sam skužila kako mi je trbuh potonuo niže i kako jače pritišće mjehur i dolje a gore olakšanje kad jedem i za disanje. To je sve normalno, sad je samo pitanje dana kada ćemo eksplodirati

  40. #140
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Ajme meni, toliko me ledja bole da bi plakala najradje

  41. #141
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    I plakala sam bome... al ne namjerno, suze same od boli isle, noge mi otkazale, grci me, steze, ustat i hodat je znanstvena fantastika, ledja i dalje bole da bez zraka ostajem kod pokreta... bilo je 3put bas jako da me strefilo, na razmak 10min, hopsala sam na lopti i nekako se natjerala ustat odhodat po stanu... od tad nema nikakvih vremenskih pravilnosti i nije se ponovilo bas TAKO jako stezanje

  42. #142
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Ivana.sky pa mislim da su to kod tebe ze bh kontrakcije ili lažni trudovi (to je jedno te isto jel tako), prošla sam tečaj vezano za sve pa i za disanje, kad te to uhvati diši duboko, udah na nos duboki, a izdisaj na usta isto duboki da zrak dođe do maternice da ima više kisika pa će se i manje grčit i manje bolit. A kad krenu oni pravi, jako bolni, na manje od 10 min onda treba brže disat samo kroz usta i po potrebi udahnit duboko i opet brže disat kroz usta. Da ne ispadne da pametujem, sve to sam čula na tečaju (koji je btw bio jako dobar), al sam i čitala o tome.

    Inače sam završila sa tečajem jučer, jako korisno je bilo, baš sam saznala i naučila puno toga o dojenju, njezi novorođenčeta i disanju na porodu, u teoriji sve jasno, al u praksi vidjet ćemo kako to bude išlo. Danas oprala prvu turu robice za bebu, ima još toga što namjeravam sredit kroz ove dane, pa peglat. Inače se kupam i namjeravam još do početka 8. mjeseca i onda još krevetić smjestit i to je to, ja onda spremna.

  43. #143
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Ma ne znam sta je, al dok nije na nekom jednakom vremenskom razdoblju ne smatram to ni cim i ne pomisljam ic blizu bolnice.

    Prosla sam i ja tecaj, super stvar, kvalitetan je bio nadam se da ce bit od pomoci i da necu sve zaboravit...

  44. #144

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    34

    Početno

    Samo da javim da sam 6. primljena na patologiju radi povišenog tlaka. 8. Išla na indukciju radi tlaka, lošeg ctg-a i jer imam toxoplazma.
    Mišica je bila 3,840 kg i 50cm dugačka.
    Drugi dan je prebačena na pedijatriju radi žutice. Bila pod lampom i na infuziji dva dana.
    Ali eto danas došli doma i mazimo se ii pazimo svi napokon zajedno.

  45. #145
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Sad uzivajte

  46. #146

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    130

    Početno

    Cestitam Kockica!!!! Wooohooo
    Btw- kako si saznala za toxoplazmu? Jel od macke? I koji su rizici?

    Gdje nam je Sanja? Mozda je i ona rodila

  47. #147

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    507

    Početno

    Bravo kockica! Vjerujem da sad uzivate
    I mene zanima to sto je pitala Butterfly. Kako se dogodilo to s tlakom? Odjednom ili si i prije imala problema?

    Butterfly, eh da bar jesam. Evo me kuci. Nista se ne mrda. Sutra pregled opet u 12h..

  48. #148

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    34

    Početno

    HvalaHvala
    Za Toxo sam saznala na standardnom torch testiranju. To i je najnužnije, nikakvu mačku nisam ni pipnula nit joj blizu bila. Ali načini zaraze su mnogobrojni ..
    Za bebu su rizici mnogobrojni. Od spontano do oštećenja vida, sluha, mozga, srca. Za majku ih praktički nema.
    Hvala Bogu moja pišu linka je super. Apartmani 10/10. Sluh i vid dobar. UZV mozga dobar. Vid i UZV mozga čemu morati redovno kontrolirati do prve godine. Još u bolnici su nas naručili na prve kontrole. Test za Toxo za nju je otišao u Zg na Fran Mihaljević. Rezultati stižu poštom, a ako nešto ne bude štimalo rekao je pedijatar da će nas on odmah povezati sa glavnim doktorom zaduženim za to kod njih i naručiti nas tamo.

    Sa tlakom sam imala problema u prvoj trudnoći, u drugoj ne. A i inače imam blago povišeni. UUovoj trudnoći mi je bio dobar do tog zadnjeg pregleda. Tada je bio 130/90.
    Da se radilo samo o tlaku možda i ne bi žurili sa indukcijom. Ali uz to tu je još bila i Toxo i taj ctg-a.

    Bebica je odlična. Sisa bez problema. Budi se svaka 2-3 sata ovisno o tome koliko je papala. Ponekad uzme samo iz jedne, a ponekad još malo i iz druge cike.
    Kad je budna promatra sve oko sebe, u snu se smješkao... ma anđeo
    Svi je samo promatramo i gledamo te izraze lica i zadovoljno mljackanje u snu.
    Ma eksplodirala bih koliko sam sretna

  49. #149

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    34

    Početno

    Izvinite zbog pravopisnih grešaka. Autoccorect mi izbaci sve i svašta. Poslala sam administratoru poruku za ispravkom. Nadam se da ćete do tada razumjeti da nisu apartmani nego Apgar.
    Žurim, vrijeme za papiru.

  50. #150
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Čestitam Kockica!
    Jel sad itko osim mene zabrinut zbog toxo? Ajme, a baš sam se dobro klonila ovih tema o listeriji i toxo.

Stranica 3 od 9 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •