Stranica 1 od 9 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 413

Tema: Dnevni boravak za sve nas u ZADNJEM mjesecu trudnoće

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    130

    Početno Dnevni boravak za sve nas u ZADNJEM mjesecu trudnoće

    Drage moje,

    kako preživljavate sad pred kraj? Što vas muči i što vam pomaže? Jesu li torbe i sve za bebu spremno?

    Ja evo u 34tjednu. Nije baš zadnji mjesec računajući da je 40 tjedana ali mi govore da bi mogla ranije rodit a ja se toga uhvatila . Ubija me ova vrućina. Jedva dišem a zna mi se desit i da kao na momente ostajem bez zraka, teško mi udahnuti. Kažu da je to od pritiska bebe ne gornji dio, pluća i to... Inaće me zna rijeđe i kraće zadesit žgaravica koja sama prođe, često kad legnem. Najveći problem mi je spavanje. Nemogu zaspati i budim se noću često. Ili nemam zraka, ili mi je vruće, ili mi se jednostavno ne spava, ili moram na wc pa nikako ponovo zaspati a i dizanje iz kreveta nije lako. Kao da mi beba pritisne sve organe pa se prvo prebacujem s boka na leđa, pa s leđa u sjedeći pa odsjedim minut pa se tek onda dignem.

    I evo zadnjih par dana mi curi, al baš samo od sebe konstantno prozirno s malo bijelog iz grudi. Nije li to malo rano? i znaju biti bradavice bolne.

    Kakva je kod vas situacija?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    34

    Početno

    Situacija skoro pa ista.....
    Žgaravica ne prolazi bez badema, ali eto već tjedan dana mir
    Ionako ne jedem ništa osim jogurta, mlijeka i kruha, te voća i povrća. Zato i jesam od zadnje kontrole prije dva tjedna skinula jednu kilu.
    Jednostavno na ovu sparina ne mogu ni zamisliti jesti nesto teže.
    Teška sam sama sebi, spava mi se po danu, a po noći ne.
    Ubijaju me u pojam 33 stepenice do stana, ali inače bi samo ležala ko nasukani kit. Uspijem malo prošetati svaki dan ali se uspušem, preznojim, a i malecka mi ponekad tako napravi pritisak dole da pomislim da cu se poroditi nasred ulice.
    Inače 35+3 tt sam danas, dobila sam i uputnicu "za svaki slučaj".
    Torbu još nisam spremila. Iduću nedjelju mi sinek ima krizmu pa ćekam da to prođe, e onda spremam i

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    507

    Početno

    Uh, odlicna tema. Odlicna!
    Sve potpisujem. Mi 35+5. Bila sam prekjucer kod zubara i na zubarskoj stolici mi je pozlilo. Izvadila sam sisaljku iz usta i govorim Nije mi dobro, nije mi dobro. Mucnina, slabo, mislila sam da cu se onesvijestiti. Eto anegdote za zubara :D
    Preko dana me hvataju zivci jer od vrucine ne znam sto bih sa sobom. Nigdje ne mogu i ne zelim ici do predvecer, a kad krenem nesto raditi samo se vratim na kauc jer ne mogu. Osjecam se i kao da imam bipolarni poremecaj. Malo sam sretna i optimisticna, malo skroz u banani. Smjesna sam si skroz :D
    Jedino sto mi se novo pojavilo su bolovi u lijevom donjem dijelu trbuha kad se ona unutra mrda.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    130

    Početno

    Evo i nas u 35om tt. Bas to sto pisete, samo se razvlacim, osjecam se totalno beskorisno :D. Dan mi prodje da nista realno ne napravim. I potpisujem ovo s bipolarnim poremecajem - 5 min sretna, 5 min mi se place od muke. Nije bas neka bajka...
    Ovaj tjedan jos zadnji odlazak na tecaj i pregled da vidimo kakva je situacija i dali ima nekih prognoza u vezi poroda i mozda ranijeg dolaska bebaca .

    Meni torba spremna ali nisam jos robicu i stvari za malog oprala i poslozila. Ajde kupila sam jucer prasak i onaj detergent za prat baby posudje

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    130

    Početno

    Koliko cesto idete na preglede? Dali idete u bolnicu ili kod svog socijalnog ili privatno?

  6. #6
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Svaka 4 tt, pred kraj svaka 3, 3 UZV-a tijekom trudnoće (kak HZZO plaća). U TA s 35tt, pa s 38tt kad me dr. sprašio u bebalište na promatranje.
    Soc. gin. Žena je super pa ne vidim razloga da nekome to isto plaćam.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    34

    Početno

    Svom socijalnom. Svakih mjesec dana do 33tt, od tada svaka dva tjedna. Svaki put mi napravi UZV.
    Slala nas je jednom i u Rijeku kada smo se dvoumili oko amniocenteze( imam Toxo), na kraju sam odbila i napravili su mi 3D-4D UZV.

  8. #8
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Ja u privatnika idem do 31 tt svaka 4 tjedna, a od 31 tt ću ići svaka tri tjedna, a pred kraj svaka 2 tjedna, al ne znam koliko je to pred kraj.

  9. #9
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Meni je najgore znojenje u ovom periodu. Imam napade preznojavanja i kad nikome nijen vrucina meni jeste. Onda se desi da me tako znojavu produva, pa me boli glava, vrat...

    Preglede sam imam cesce, 2x sedmicno, ali to nije regularno, vec zbog nekih problemcica.

  10. #10
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Eto i nas danas sluzbeno u zadnjem mjesecu
    jos malo!!
    pregled jos jedan kod moje ginekologinje za 10dana zbog briseva i onda trudnicka ambulanta... Privatno nisam ni jednom isla.
    stalno sam u nekoj drami da cu ranije rodit (samo zelim docekat 37tt), bh i grcevi me bas sarafe cesto, dolje pritisak da imam osjecaj da ce joj glava izvirit, a prepone i kukovi bole za poludit! Ako lezim dulje treba mi cijela vjecnost da ustanem i prohodam. Ko da sam zahrdjala...
    inace zadnjih dana samo jedem i spavam, nocu se budim i totalno sam asocijalna! Osjecam se ko da sam u raspadu i da me nitko ne razumije zasto mi se ne druzi i da me sve boli i imam osjecaj da ne mogu disat i ne da mi se nikog slusat ni gledat.
    Jos dodatno mi sad bas za vikend candida mal probujala, a iduci tjedan mi dr. na godisnjem i ne znam sad sta da radim! Ono sto inace koristim ne mogu bez recepta, a ne zelim bacat novce na canesten kad mi nikad ne pomogne... ima netko savjeta/preporuka?

  11. #11
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Bas sam happy sto sam otkrila ovu temu. :D

    Evo brojim tjedan dana do velikih 40tt i nestrpljiva sam skroz. Nekako je stalno bilo "jos ovo - jos ono" prije nego rodim, no sada je bas sve iza mene i potpuno sam spremna. Kinderbet je namjesten, robica i pelene spremne, sjedalica, kolica, stan...

    Moja curica ne moze doceati bracu, a malo prije smo se nas troje vratili iz kina. Gledali smo crtic o zmaju Kokosu, a muz i ja smo taj izlazak nekako dozivjeli kao zadnji gdje smo samo nas troje i bas je bilo nekako toplo i posebno. No sada doslovce ne mogu docekati. Veselim se jako, frka me poroda malo, ali vise me drzi to iscekivanje i nestrpljivost...

    Osluskujem stoje tijelo, ali nema nekih velikih znakova da bi moglo skoro. Ispao mi je sluzni cep prije par dana, a i dalje tu i tamo primjetim nesto (bar mislim da je to bio sluzni cep, haha), kontrakcje imam po cijele dane, ali su rijetko bolne, cistim se, sli nista bas ekstra i drzi me neki ogromni umor i iscrpljenost. To je to.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    507

    Početno

    Cure, danas smo 37+0 i citala sam o tim kontrakcijama vec puno puta, ali nije bas da sam obracala paznju. Ali evo zadnjih sat vremena osjetim to stezanje i grcenje svako toliko koje mogu reci da nije nimalo bezbolno, pa onda osjetim da me i neka panika hvata. Je to sve ok? Ne trebam brinuti?

  13. #13
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Prati kontrakcije. Ako su bolne, osobito ako idu iz kriza, pa onda u trbuh, te ako su u pravilnim vremenskim razmacima i ne prestaju ako promjenis polozaj, mogli bi biti pravi trudovi.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    507

    Početno

    Valamala, hvala na smirenju.. Prestalo je kroz pola sata. Lazna uzbuna

  15. #15
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    drago mi je. Premda, sada si u terminu i nema vise velikog straha. Ako krene, super.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #16
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Ja bi bila sretna da krene samo cim udjemo u 37tt

  17. #17
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Joj, pricaj mi.. Ja sam danas 39+2 i sve bih dala da krene. Danas kupili caj listova maline, ananas, a u pecnici je Eggplant Parmesan :D
    Ako sad ne krene, odustajem, haha


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #18
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Hahaha a stepenice cucnjevi i i tak to?
    iako ja mislim da nist njih nece istjerat dok nisu spremni sami

    Jel normalno tak cesto imat te bh i onak bas ih osjetit na laganom pragu boli cak? jel to nesto znaci osim "pripreme"?
    Ja sam toliko gladna da je to vec strasno... dobit cu 10kg ovaj zadnji mjesec ako ovako bude... inace po vrucini uopce nemam teka a sad nema sta ne trpam u sebe

  19. #19
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Jos jedno, mozda glupo, pitanje za vas koje ste vec rodile... osjeti li se nekako otvaranje? Kak zena zna jel otvorena ili se otvara?

  20. #20
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Normalno je pred kraj imati puno bh. ja ih imam cijelo vrijeme.
    Što se tiče otvaranja, na žalost ne možemo to osjetiti.

  21. #21
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Bzvz bas... sve osjetis u sitnicu a tu donekle i "opasnu" stvar ne...

    Evo meni danas prve strije dosle.. i to na ledjima jos jednom dokaz da mazanje nema nista s tim... ak ovako nastavimo rast, do termina cu bit tigar

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    507

    Početno

    Ivana.sky, znam da smo mi negdje blizu, ali koliko si sad?
    Ja za sad nemam strije, ali ih se bojim sad zadnja tri tjedna :S

  23. #23
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Nemam ni ja za sad, no pricaju curke da su neke dobile i u zadnjim danima. Drzim fige da necu biti takav baksuz.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  24. #24
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Citiraj Sanja_S prvotno napisa Vidi poruku
    Ivana.sky, znam da smo mi negdje blizu, ali koliko si sad?
    tebe pratim po kolegici s posla, ona je 14.7., ja sam 26.7., sad smo 35+2tt

  25. #25

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    34

    Početno

    Nažalost istinu vam kažu, zadnjih par dana tek idu strije
    I to najviše oko pupka
    Ja za sada nemam novih, stare se još rastežu.
    Pročitala sam negdje da na svaku ženu koja pati zbog strija ima jedna koja bi dala sve da ih ima.... tako da.... jajsvoje volim, i one na trbuhu i na guzi i na cicama jer su od moje dječice : mrgreen:

  26. #26
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    ivana.sky kako strije na leđima, gdje točno? Ja ih isto još nemam, a vidit ćemo kako će biti do kraja. Inače, nisam baš redovita u mazanju, ne mažem se svaki dan, 1-2 put tjedno.

  27. #27
    ivekica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Ja sam popucala oko pupka ko tigar. Ali me uopće ne brine.

  28. #28
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Mazem se 2put DNEVNO u trudnoci! inace uvijek poslije tusiranja... Nikad striju u zivotu nisam dobila... koza mi bas super elasticna... a gdje tocno: na ledjima dolje uz rub gacica al sa strane, tamo di kod malo punasnijih bude ono salence sto se lijepo presavije preko ruba hlaca s jedne strane crta prava boje lila a s druge onako par sitnih, tek su pocele vald se stvarat, vise tocke nego pravilne crte.

    Nemam nista protiv strija al da mogu birat radje bi stomak nego ledja al dobro ko sto kaze kockica jos jedan podsjetnik na ovo blazenstvo...

  29. #29

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    905

    Početno

    Ivana.sky s čime se mažeš i kada se to počinje mazati?

  30. #30
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Pokazalo se da mazanje nema neku posebnu učinkovitost. Ili ćeš dobiti strije ili nećeš i to ima puno više veze s genetikom i kakvoćom kože (elastičnošću, itd...), nego s mazanjem. Moja majka nije imala strije, a nikad se nije mazala, a ni ja u prvoj trudnoći nisam dobila ni jednu jedinu, a valjda sam se namazala sve skupa 10x u cijeloj trudnoći. Sada sam skoro 40tt i nemam ni jednu striju iako je trbuh veliki. Mazem se sad pred kraj nesto vise jer me svrbi trbuh i frka me da će krenuti pucanje. Koristim biobazinu kremu iz dm-a.

  31. #31
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    A ja sam se pocela mazat odmah jer mi je suha koza i inace, pogotovo zimi, kupila sam kakao maslac granule i kak je bila zima topila ga u ulje (na peci drzala u niveinoj kutiji pa je stalno bilo tekuce) i mazala se svako vece, onda poslije kad smo ugasili grijanje bila sam lijena to si topit pa sam kupila bas zlaja kakao maslac, onaj na pumpicu u dmu, tu je vec i stomak poceo rast pa sam kombinirala ujutro taj maslac, navecer biobazu... sad jos uz to dvoje koristim i bademovo ulje.. ma! Nije do mazanja, slazem se s valom... ak je genetski koza takva, onda joj nece nist pomoc...

  32. #32

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    34

    Početno

    I ja mislim da je do genetike. Mažem se s biobazinom kremom i babylove mama uljem za strije, za sada nema novih al još je dvadeset dana pred menom.
    Torba je spremna, još jedino ja nisam psihički
    Teško mi je pojmiti da ću nakon toliko godina opet imati maju bebicu, a opet s druge strane jedva čekam.
    Eh, da u ovoj trudnoći me ni hemoroidi nisu zaobišli

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    507

    Početno

    Joj cini mi se da ste sve spakirale torbu osim mene :D
    Mene muci dizanje po noci da bih piskila. Do sad nisam imala tih problema, pa mi je cudno i onda budem ujutro nekako neispavana.
    Ja jos uvijek nemam strije. Trbuh me poceo svrbiti u zadnje vrijeme. Ne mazem isto trbuh svaki dan i vjerujem da mi nista nece pomoci ako mi je genetika takva da trebam dobiti strije jer stvarno znam cure koje su se mazale uzasno puno i popucale i one koje se nisu mazale uopce pa nisu imale ijednu striju. Bit ce sto bude..

  34. #34
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    I meni je zadnjih dana dosta veći pritisak na mjehur, obavezno se dižem jednom po noći za na wc, a nekad i dva puta, ovisno kad sam legla večer prije. Al kad se dignem rano ujutro u zoru, malo budem budna nakon toga, al onda opet zaspem. Organizmu mi treba barem 7ipo sati da bi bila naspavana.
    Inače, zadnjih dana osjećam težinu stomaka, baš kako mi pritišće želudac, pogotovo ujutro kad se probudim ili ako sam slučajno se ujutro probudila na leđima iako izbjegavam spavat na leđima, samo na bokovima spavam. Kada dugo hodam negdje i gledam nešto, brzo se umorim i noge me zabole, moram sjest i odmorit. Trudničke čari, he,he.

  35. #35
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Lijepe su te čari. Meni je zadnjih 10-ak dana bilo teško hodati, sva sam si bila spora. Stalno sam osjećala pritisak, neke dane sam stalno išla na wc, a neke kao da nisam trudna... I baš su mi to lijepe uspomene.
    Za pojavu strija presudna su 3 faktora: genetika (je li mama imala strije), veliki dobitak na kilaži i je li trudnica dobila strije u tinejdžeraskim danima. Nisam nikad pitala mamu je li dobila strije, ali sam natukla 25 kg u trudnoći i dobila sam strije u srednjoj školi, al sad sam ih svejedno izbjegla.

  36. #36
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    sadie i iz mog primjera nije istinito ovo sto kazes o dobivanju strija ranije u zivotu. Ja sam kao klinka naglo izrasla i imam "strije rasta" iz tog perioda, no evo ni u prvoj ni u ovoj trudnoci nema strija na trbuhu (ni igdje drugdje).

    Inace, na par dana sam od famoznih 40tt i nisam ocekivala da cu ovako daleko dogurati bez da rodim. I dalje sam jako aktivna, spremam, jurcam, secem... ali morsm priznsti da mi je vec stvarno dosta. Jedva cekam zagrliti svoju bebu..

    Po cijele dane imam bh kontrakcije, bole me leda i cijelo zdjelicno podrucje, krenuo pomalo kolostrum i, sve u svemu, osjecam se psihicki i fizicki spremna za porod. Izgleda da se momcic ne slaze, pa, kako kaze Pikulica, samo cekamo da braco pokuca na trbuh i kaze da hoce van.

  37. #37
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Ja se raspadam. Al doslovce. Ko da me netko razvalio. Nista ljepse nemam za rec

  38. #38
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj ValaMala prvotno napisa Vidi poruku
    sadie i iz mog primjera nije istinito ovo sto kazes o dobivanju strija ranije u zivotu. Ja sam kao klinka naglo izrasla i imam "strije rasta" iz tog perioda, no evo ni u prvoj ni u ovoj trudnoci nema strija na trbuhu (ni igdje drugdje).

    Po cijele dane imam bh kontrakcije, bole me leda i cijelo zdjelicno podrucje, krenuo pomalo kolostrum i, sve u svemu, osjecam se psihicki i fizicki spremna za porod. Izgleda da se momcic ne slaze, pa, kako kaze Pikulica, samo cekamo da braco pokuca na trbuh i kaze da hoce van.
    O tome ovisi nastanak strija, al nije to sad neka 100%-tna formula. Kao što sam gore nabrojala, ja zadovoljavam čak 2 od 3 kriterija pa ih svejedno nemam.
    Ja nisam iskusila ovakve najave poroda jer sam imala dogovoreni cr na 39+1. Vidjet ćemo kak će biti drugi put. Baš me zanima kakav je to osjećaj.

  39. #39
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Da, nisam ni ja, posto je prosli porod bio induciran cim sam navrsila 37tt. Sad osluskujem sve i cekam. Bas bih voljela da krene prirodno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    507

    Početno

    Cure, nitko ne spominje ovdje ono emotivno stanje, pa me bas zanima kako stojite s emocijama?
    Ja sam inace super i evo nocas sam plakala i sad sam se rasplakala. Moje cure su otisle na put (idemo svake godine), a ja kuci cekam da rodim. I sve me to nekako valjda podsjetilo da je gotovo s tim mojim zivotom, da tko zna kad cu negdje moci ici ponovno itd.itd. Sva ta neka propitivanja.

  41. #41
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Ja se pak osjecam potpuno spremna; jedan cudni osjecaj potpunog mira i zrelosti tijela i duha za ovu bebu. Sve je tako razlicito nego u prvoj trudnoci. S Pikulicom je sve bio jedan veliki stres i strepnja, doslovce od (prije) pocetka do kraja i prije nego sam i shvatila da sam uspa u 37tt, odmah indukcija.

    Sada, na 2 dana od 40 punih tjedana, osjecam samo ceznju da ga konacno imam u rukama, gledam ga, dojim, ljubim i mazim. Prvi porod mi je bio strahovito bolan (iako je prosao super i za mene i za bebu), pa sam mislila da cu se jako bojati pred kraj, a bas je nekako suprotno: sto je bize, to sam nestrpljivija i samo zelim da krene.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  42. #42
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    S emocijama sam... uf.. pa ko na voznji u vlaku smrti u lunoparku.. cas gore cas dolje.
    jedan tren super sretna, sposobna, hrabra, sve ja mogu, odlicno se osjecam...
    drugi tren jadna, usamljena, nesposobna i sve mi je naporno radit, a nema mi tko pomoc niti se itko trudi razumjet me uopce...

    ko sad npr.probudila se na wc i zatekla tacnu s tanjurom i mrvicama u kuhinji... poludila sam!
    jbnih 8mj sam na bolovanju, svaki dan spremam i mm docekuje sve NA TACNI ko u hotelu, od skuhane kave ujutro, rucka, sve do vecere. Ves opran, opeglan, u ormaru po crti, pas prosetan, nahranjen, ocetkan, stan blistav, sudje uvijek oprano, krevet slozen. Dobro pa ga i ne hranim na zlicu. Jedino sam ga molila da on pere kupatilo, zbog udisanja kemikalija...
    Kupatilo perem ja. Jer ga 5 dana moram podsjecat i molit da ga opere. Zadnjih par tjedana mu govorim da ne mogu vise jer zbilja mi je postalo naporno, sve me grci, prepone me otkidaju, zadisem se, zavrti mi se... bas je tesko.
    Boli njega dupe!
    Od jucer ispeglane majice bacene pored kreveta skupa sa prljavim carapama, prljave salice od kave i pune pepeljare na stolu na balkonu, hlace bacene po dnevnom boravku, pribor za pecanje razvucen po cijelom hodniku skup sa 3 para patika i 2 para papuca....
    Upozorim ga da sam nasla mravce u kuhinji i sta dobijem?! Da me u 2 ujutro ceka tanjur s mrvicama. Da ne pisam svakih 3h, docekali bi me i mravi na njemu ujutro.
    Imam osjecaj da namjerno radi sve to da me nazivcira i izbaci iz takta. Nema nimalo razumijevanja.
    I svako jutro ajmo iz pocetka sve to spremat za njim jer sam ja cijeli dan kuci i meni sve to smeta. On dodje, skine se, pobaca robu, jede, obrise usta, izadje na balkon i zaboli njega djoko.
    Ozbiljno si razmisljam o tome da odem kod mame i lijepo se odmaram do termina. Ona je na godisnjem, brat odlazi na more... a ja ovdje pucam po svim savovima!

    Da se razumijemo zbilja mi inace nista nije problem, volim odrzavat uredan stan i volim "sluzit" reklo bi se... ali brate mili ne mogu vise. Debela sam i troma i uzas za rec al nepokretna i sve me boli i sve mi je naporno i uzet cu i nasamarat ga na kraju.

    O tome da sam sanjala, s obzirom kakav put smo prosli i koliko smo oboje ovo zeljeli, da ce bit tu uz mene, uz nas, sretan, da cemo sve to prolazit skupa, znatizeljni, u radosti i iscekivanju.. o tom ne smijem ni pricat jer se odma rasplacem. Ponasa se ko da cu bit trudna jos 7god pa on za sve ima vremena. Ma jooj!

    Jos su mi se obje najbolje kolegice odselile i tak sam ko pale sam na svijetu. nit s nekim popit kavu, izjadat se, nit s nekim radovat se, podijelit ovo kroz sta prolazim i sto sam toliko cekala...
    ja i moje malo cudo same...

  43. #43
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    A jos mi je draze kad se nekom i pojadam pa dobijem sama si si birala ili kak si napravis tak ce ti bit
    sve bi to meni bilo "u redu" i ne bi se sekirala ni najmanje da se mi ne znamo 10god od cega smo 6god u vezi, 4 zivimo skupa i 3 smo u braku. Nikad nije bio takav. Kad pricam s njim uvijek je posao, novci, stres, zurba.. i to malo slobodnog vremena sto ima iskoristi da pusti mozak na pasu... znam ja da on nas obozava, sta se ja toliko uzrujavam i mucim... i nemos mu objasnit neke stvari. Nit se vise i trudim objasnit

    Ugl hormoni ili ne hormoni - luda sam.
    I sad ne mogu spavat i bas bi neke cokolade

  44. #44

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    905

    Početno

    Uh Ivana evo i mene ne mogu spavat
    Razumijem te, ima jos takvih ako te to tješi.. Ali ja sam skužila da njihov mozak funkcionira potpuno drugačije od našeg sto se tiče održavanja reda. I moj kaže ja cu, ti odmaraj, pa čekam 7 dana i nakon moljenja napravi i to isfušari.. Pa za poludit! Kuzim te i za mir, kad mi treba ja odem kod mame na dan dva i vec je bolje, i mislim da to nije lose a i njemu dođe malo frka..
    Ja nisam puno T ali mi je bas teško cijelo vrijeme, a kako se trbuh vidi minimalno ispada da ja preuveličavaM i sl. - to me izludi.. Jos kad sveki kaže pa trudnoća nije bolest pop....! Pa znam, helooouuu, ali boli!!

  45. #45
    ivekica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Ivana.sky žao mi je što prolaziš kroz emocionalnu krizu. Muškima tek kasnije uđe u glavu da će postati otac, a mi sada očekujemo pažnju koju oni ne mogu pružiti, jer njima se trenutno ništa nije promijenilo, ni fizički, ni psihički. Pokušaj ne očistiti dva dana, uzet ga za ruku i pokazati koji je nered napravio i natjerati ga da počisti i operi ga kako mu nije žao da ti u ovim tjednima svaki dan ribaš i peglaš.
    P.s. Mrave ti tjera cimet. Pospi po njihovom prolazu cimet i pobjeći će.

    Zamisli kako je Sanji i meni sve prolaziti same. Nema nas nitko zagrliti, poljubiti, donijeti čokoladicu. Plačem svaki drugi dan, ali kad dođe mali miš, znam da će popunit sve rupe u srcu

  46. #46
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Ne mogu si ni zamislit... oduvijek sam imala neko strahopostovanje prema samohranim roditeljima... jednostavno ste toliko snazni i hrabri da je to "nadnaravno"... zbilja vam se divim u svakom pogledu

  47. #47
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Pukao jutros vodenjak.
    Dok se spremam u bolnicu, misli su mi najvise na Pikulici. Uzasno sam emotivna u vezi nje. Vracaju mi se misli na njeno rodenje i preplavljena sam ljubavlju i emocijama za nju..

  48. #48

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    34

    Početno

    ValaMala sretno
    Pošto mu je jučer bio neradni dan ja sam lijepo svoga M još večer prije pitala da li bi on kuhao ručak. On voli kuhati i nije mu bed, makar meni bude žao taj jedan slobodni dan u tjednu mu još i to natovarim. Ali teško mi je stajat i baš nemam volje za ništa.
    Čišćenje je uglavnom na meni. I veš.
    Dečke natjeram da si počiste sobu i oni smeće rješavaju.
    Najgore mi je što ne mogu gledati neuredan stan, a problem mi je čučnuti, kleknut, pa se onda još treba i ustati nakon toga....
    Još ako je bebica odlučila baš tada da se protegne koliko je dugačka i široka onda moram zvati nekoga da mi pomogne.
    M shvaća da mi je teško, vidi da puno toga više ne mogu, ali ne uvijek. Jučer je gledao kako sjedeći u stolici pokušavam oprati noge. Izvijam se u sve moguće poze, i naravno kada sam bila gotova mi kaže ma daj to vam ja ču ti.
    Užasno frustrira jer ispada da samo ja vidim prljavštinu i da to samo meni smeta i onda njima stalno brojim što treba napraviti. Ali ja to jednostavno ne mogu skužiti, a mislim da nikada ni necu, ako pojedeš čips, pa baci j.... vrećicu u smeće , a ne to treba stajati cijelo popodne na stoliću.

  49. #49
    ivekica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    ValaMala i ja skupa jurimo prema rodilištima
    Objema puko vodenjak

  50. #50
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Ivekica, lijepo sto ce imati isti dan rockas.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Stranica 1 od 9 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •