Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Tratinčica

  1. #1
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,178

    Početno Tratinčica

    Rodila sam u Merkuru 3. lipnja 2015., dva dana prije termina.

    Trudovi su počeli oko 17 h. Mislila sam da sam nešto loše pojela i da me napuhuje. Nakon par sati pojavio se lagani krvavi iscjedak, tipičan za početak poroda. Otvorila sam valjda 20-ak tabova da pročitam više informacija kada treba krenuti u rodilište. Oko ponoći sam bila sigurna da mi je vrijeme poći. Pričekala sam dečka s posla, nazvali smo taksi, stigli u rodilište.

    Tamo su nas dočekale dvije sestre i doktor Tomislav Kulaš. Dečko je uzeo stvari koje nisu trebale i vratio se doma. Zaboravila sam ga pitati želi li ostati sa mnom (iako sumnjam da bi mi to odgovaralo u ona tri sata najtežih bolova). Bila sam otvorena 5 cm, što je bilo dovoljno da me zadrže (mislila sam sve do tada da će me poslati doma). Izvadili mi krv, uzeli podatke, dali da potpišem neku papirologiju (bio je tu i neki papir za Večernjak u kojem objavljuju imena beba, ali sam to odbila). Prije nego što su me stavili na CTG sam dobila klizmu i nakon toga sam se istuširala. Išlo se na prokidanje vodenjaka, jer bi inače sve predugo trajalo. Plan poroda nisam nosila.

    Kraj mene su od 3 h ujutro do 5 h ujutro bile dvije sestre i doktor Kulaš, koji bi se pojavio kada bih jače vrištala i govorio mi da se stišam. To nije bilo moguće, ali srećom najgori dio je prošao relativno brzo. Prije toga sam se uspjela zapišati od muke. Bilo mi je teško koncentrirati se istovremeno na disanje i održavanje polubočnog položaja. Spomenut ću da nisam išla na tečajeve, ali tehnika disanja stvarno nije neka kvantna fizika. Naravno, prvo su mi objasnili što i kako. Sestra mi je točno govorila kada treba uhvatiti zrak, pustiti, normalno disati, itd. To mi je dosta pomoglo.

    Moje srculence, tratinčica, pilenkica, je došla u 5:05.
    Kako sam opisala dečku par dana kasnije, osjećaj je kao da si primio paket sreće.

    Stavili su mi je odmah na prsa. Sisala je dobrih, čini mi se, pola sata, a možda i više. Čudila sam se njenoj dlakavosti. Nisam imala epiziotomiju (samo masažu), ali sam se raspucala pa su za tih pola sata obavili šivanje. Doktor Kulaš je složio neku blijedu facu na glupost koju sam izmrmljala, ono kao da sam upravo došla sa planinarenja, a ne sa poroda "Hvala, bilo je ovo jedno neobično iskustvo, šta reć'."

    Bol je užasna, ali istina je što kažu da se to vrlo brzo zaboravi kada primiš dijete u ruke.

  2. #2
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Zutaminuta, cestitam ti na maloj tratincici ❤
    Uzivajte

  3. #3
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Čestitam! Mazite se i pazite!

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 2

  4. #4
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    pa tu si konačno
    ma nek je tvoja tratinčica stigla i sad ste zajedno, a sve drugo će se zaboravit

    čestitam!!!

  5. #5
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Čestitam, zutaminuta. Ti tu, a ja stalno otvaram onu temu o trudnoći da vidim kako je prošlo

    Zar ne da je porod doživljaj koji ti nitko ne može opisati unaprijed?

  6. #6
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,178

    Početno

    Hvala, hvala

    Da, Beti, primila sam to malo biće na prsa i trenutačno se zaljubila u nju, a mislila sam da ću ostati imuna. Nisam plakala, samo sam promatrala i čudila se svemu potiho u sebi. Njenim prstićima, njenoj kosici, kako se brzo umirila i prestala plakati kada je osjetila da su je primile moje ruke.

  7. #7
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Predivno!! Cestitam

  8. #8
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Cestitam od srca.svi smo iscekivali da nam se javis.

  9. #9
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    [QUOTE=zutaminuta;2779808Njenim prstićima, njenoj kosici, kako se brzo umirila i prestala plakati kada je osjetila da su je primile moje ruke.[/QUOTE]


    to mi je nešto najslađe, kako beba kad se rodi ne zna puno toga, ali nepogrešivo zna tko joj je mama

  10. #10
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Čestitam!!!

  11. #11
    TTiL avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    UK
    Postovi
    185

    Početno

    Čestitam!

  12. #12
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Zutaminuta čestitam ti, prekrasno!
    Jedva čekam i ja to doživit, primit svoje dijete u naručje.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •