Pokazuje rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Skraceno radno vrijeme i nova trudnoca

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    33

    Početno Skraceno radno vrijeme i nova trudnoca

    Pozdrav
    Ne znam da li sam dobro otvorila temu, uglavnom nadam se da jesam
    Koristim pravo skraćeno radno vrijeme zbog djeteta, s tim da do 12 mj ove godine prilazem nove nalaze zbog produljenja. Rjesenje sa HZZO imam do 12 mj 2015,drugo rjesenje iz Centra do 2 mj 2017(sa prava se produljuju ako je potrebno,u ovom slucaju je)
    Novonastala situacija je da sam trudna i da je termin poroda u 12 mj. Predavala bi nove nalaze,od operacije i trenutno kakvo je nase zdravstveno stanje u 10 mj.
    Da li netko zna mozda kako ide sa pauziranjem za nase starije dijete,da mogu pravo to koristit kasnije? Dogadjaju se svakakvi apsurdi u nasoj drzavi pa ako netko i tko je prolazio slicno dobro bi dosli savjeti.
    Otici cu svakako kod pravnika na HZZO,ali da se naoružam sa nekim informacijama.
    Hvala Vam

  2. #2

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    33

    Početno

    Isla sam danas do HZZO, kod pravnice koja je rekla da je opcija otvorit obavezni porodiljni i s tim zatvorit ovo pravo koje imam sa D. Kad zelim ponovno koristit pravo na skraceno radno vrijeme ponovno iz pocetka procedura, od svih papira kao i potvrda od poslodavca da se slaze s tim SRV. Poslala sam HZZO upit kao i ministarstvu zdravlja. Sutra cu se cut sa udrugom za rijetke bolesti da me i oni upute. Eto moja D ce "ozdravit" u 12 mj... Jedino je dobro u tome sto imam rjesenje od CZSS, pa po tom pravu moze iskoristit svoja prava. Bože sačuvaj, ja ne znam kako roditelji pomisle imat još jedno dijete uz dijete koje ima teže ostecenje zdravlja!?!?!?
    Nadam se da ce se netko javit ako je to prolazio

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •