Pokazuje rezultate 1 do 26 od 26

Tema: tata na porodu - sv.duh

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    58

    Početno tata na porodu - sv.duh

    Čula sam da tate na SVD ne mogu biti u predrađaoni već samo tijekom poroda?
    Meni to nema smisla - mislim da će mi više trebati ako zaglibim nekoliko sati u predrađaoni nego kad sam porod zapravo počne.

    Kakva su vaša iskustva?

  2. #2
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    naša iskustva su upravo takva kako si čula. U predrađaonu tatama ne daju, nego tek kad te premjeste u rađaonu, a to je kad porod kao takav krene, onda zovu tatu koji inače svo to vrijeme čami u hodniku ispred rađaone i pita se što se događa. Tako je bilo prije 3,5 godina, a mislim da je tako i sad.

  3. #3
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    a meni osobno je MM bio potreban i u predrađaoni i u rađaoni, ali ak bi birala onda bih ipak izabrala rađaonu.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    58

    Početno

    thanks!
    ma i ja bi da je samnom cijelo vrijeme...nekad poludim od takvih nelogičnosti po bolnicama....

  5. #5
    india avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    383

    Početno

    mm ne može u predrađaonu iz praktičnih razloga - tamo bude nekolicina žena, svako malo se neku pregledava, još da su i mm-ovi tamo, ne znam kako bi to izgledalo. al da je bed, jest. moj je čamio u hodniku a ja sam se svako malo išetavala iz predrađaone i s njim razgovarala tak da sam prvi dio zapravo provela više u hodniku nego u predrađaoni. a kad je došla faza izgona, jedva sam stigla do rađaone pa je babica trčala sa mnom do stola za rađanje a druga je trčala po mm. on se nije stigao niti obući u ona zeleno odijelo, al to je već druga priča...

  6. #6
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    A ja sam pak u boksu proboravio skoro 12 sati i nisam stekao baš nikakav dojam privatnosti - k'o na autobusnom kolodvoru. Stvarno ne kužim zašto ne puštaju u predrađaonu. Mene su pustili, ali nije bilo ni gužve. Unutra je situacija čemerna. Tamo je i Bog rekao lakunoć. Iz klima uređaja je virio stalaktit prašine dugačak (bez pretjerivanja) nekakvih 30cm. Strašno.

  7. #7
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    A ja sam pak u boksu proboravio skoro 12 sati i nisam stekao baš nikakav dojam privatnosti - k'o na autobusnom kolodvoru. Stvarno ne kužim zašto ne puštaju u predrađaonu. Mene su pustili, ali nije bilo ni gužve. Unutra je situacija čemerna. Tamo je i Bog rekao lakunoć. Iz klima uređaja je virio stalaktit prašine dugačak (bez pretjerivanja) nekakvih 30cm. Strašno.
    Vau, stvarno si stigao to vidjeti?

  8. #8
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Pa... imali smo puuuuno vremena, a WC je bio u predrađaoni.
    Ma što vidjeti: spektakl za sva osjetila, MULTIMEDIJA.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    druga opcija je da početak poroda tj. one početne trudove i otvaranje provedete doma i da dođete u bolnicu kada već prigusti ... no to je opcija za hrabre, ili za "neuke"

  10. #10
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    ja sam i prvi i drugi put bila il hrabra il neuka pa od predradjaone nisam vidjela nis ( osim zahoda na koji su me uputili ak cu trebat)

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Istina je, tate ne mogu u predrađaonu, ali se ti možeš iskradati van u hodnik kod njega - bar sam ja to činila. U boks smo otišli u fotofinišu, baš kao i india.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    mi smo u boksu bili 7 sati ali mi je vise trebao u predradjaoni... gdje sam zavijala kao vucica (cuo me vani i osjecao se tako bespomocan-a to je mozda i gori osjecaj)...

  13. #13

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,650

    Početno

    Nisam rodila na sv.Duhu, ali meni je MM bio od neprocjenjive pomoći, stvarno ne znam što bih i kako bez njegovog maženja, masiranja, dodavanja vode, hlađenja, ljubljenja... Bio je sa mnom u boxu od 11 ujutro do 3 iza ponoći, a završili smo u boxu jer sam bila 4-5 cm otvorena (ali bez trudova). Stvarno šteta što je sve bilo uzalud. (završila sam na carskom)

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    17

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa
    druga opcija je da početak poroda tj. one početne trudove i otvaranje provedete doma i da dođete u bolnicu kada već prigusti ... no to je opcija za hrabre, ili za "neuke"
    da li muž da prisustvuje porodu, mora ići na tečaj u tu bolnicu ili ne?
    navodno se taj tečaj plaća oko 500 kn ?! :?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    ne mora
    mi smo imali potvrdu s tečaja iz doma zdravlja

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zabreg
    Postovi
    223

    Početno

    Ta fora da moraš imati njihov tečaj je u Petrovoj i plaća se 400kn. Koji lopovluk.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    66

    Početno

    Evo mog iskustva...istina je da suprug moze biti s tobom samo u radjaoni, ali mene su odmah nakon prvog pregleda u predradjaoni premjestili u radjaonu i istog su trenutka zvali muza da dodje. Odlicni su, ne rade nikakvih problema i stalno te netko obilazi i provjerava da li je sve u redu. Ja sam odusevljena s uslugom :-)

  18. #18
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Narvno da ne može biti u predrađaoni gdje se nalaze još tri do četiri druge žene i gdje se svako malo dogodi i koji porod. Nije da ne bih voljela da MM može biti sa mnom cijelo vrijeme ali kad nema uvjeta za to! Nažalost...

  19. #19
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Evo još jedne koja je preskočila predrađaonu, definitivno ne treba žuriti u bolnicu pa se onda ide odmah u boks a tata ne čami dugo kod lifta.

  20. #20
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Da osvježim malo temu, da li se nakon par godina na SD-u išta promijenilo? Zanima me puštaju li tatu u rađaonu sa tecajem iz doma zdravlja ili mora biti njihov?

  21. #21
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    bilo koji besplatan tecaj grada zagreba, iako MMa nisu nista trazili.

  22. #22
    spunky125 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    657

    Početno

    ok, 17.6. mm ide na porod, ali nismo imali sreće, gužva, do rađaone nisam stigla, rodila u predrađaoni jer je sve bilo puno...a par min. poslije cura do rodila tak da je bilo veselo.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    podižem
    zanima me vodi li se kompjuterska evidencija tko je prisutan pri porodu? naime, MM je već dva put bio sa mnom na porodu na Sv. Duhu i oba puta je ostavio potvrdu tamo (uredno je prošao tečajeve, štoviše čak tri puta, dva u DZ i jedan u poliklinici gdje sam vodila trudnoću)
    sad, treći put koji me očekuje za dvadesetak dana, nije išao na tečaj (i dr. i mi mislimo da nema potrebe), no interesira me moze li se pojaviti gore bez potvrde i, ako budu komplicirali, jel imaju oni evidentirano da je već bio prisutan na porodima u njihovom rodilištu?
    Posljednje uređivanje od buba klara : 15.01.2015. at 18:05

  24. #24
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    992

    Početno

    Rodila tamo dva puta (zadnji put prije tri mjeseca) - nikad nisu tražili potvrdu, mm je bez problema oba puta išao sa mnom. Sumnjam da imaju evidentirano tko je bio pratnji na porodima prije više godina. U prvoj trudnoći sam čekala porod na patologiji, ali ovaj put sam opet davala sve podatke - nisu ni mene imali u sustavu, a kamoli mm-a. Koliko znam ne prave probleme oko potvrde. Jednom su me poslali na ctg u predrađaonu pa sam vidjela i čula kad su nagovarali jednog mladog, zbunjenog i preplašenog budućeg oca da bude uz suprugu. Izgledalo je kao da to njemu nije bilo u planu tj. čisto sumnjam da je išao na tečaj i imao potvrdu.

  25. #25
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    PAM nisam znala da si rodila, čestitam! Daj malo detalja

  26. #26

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Citiraj Pandora Aura Monroe prvotno napisa Vidi poruku
    Rodila tamo dva puta (zadnji put prije tri mjeseca) - nikad nisu tražili potvrdu, mm je bez problema oba puta išao sa mnom. Sumnjam da imaju evidentirano tko je bio pratnji na porodima prije više godina. U prvoj trudnoći sam čekala porod na patologiji, ali ovaj put sam opet davala sve podatke - nisu ni mene imali u sustavu, a kamoli mm-a. Koliko znam ne prave probleme oko potvrde. Jednom su me poslali na ctg u predrađaonu pa sam vidjela i čula kad su nagovarali jednog mladog, zbunjenog i preplašenog budućeg oca da bude uz suprugu. Izgledalo je kao da to njemu nije bilo u planu tj. čisto sumnjam da je išao na tečaj i imao potvrdu.
    hvala, nadam se da nece komplicirat...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •