Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 284

Tema: Pocela sam vikati

  1. #101
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Ja sam stvarno nadobudna.
    Jutros sam doduse kupila 10 minuta mira i to na način da sam joj narucila sok sa slamcicom. To obozava. I mir za vrijeme dorucka! Mislim, nezdravo je al ovih par dana je nece ubit.

    A rucak sam fino molila da spakiraju za van. I jele smo u bungalovu.

  2. #102

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Ma nisi nadobudna, samo nemaš iskustva. Ali očigledno brzo učiš:D!

  3. #103
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Jos nesto..ja uopće ne znam sto je za koju dob normalno. Recimo ovaj primjer...kazete da su djeca ispod 3 godine uglavnom nestrpljiva. Kako da ja znam sto je u kojoj dobi? Imate li neku knjigu za preporučiti, stranicu? Neka kategorizacija..ja u okvirima ko pravi okp-ovac haha

  4. #104
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    Jos nesto..ja uopće ne znam sto je za koju dob normalno. Recimo ovaj primjer...kazete da su djeca ispod 3 godine uglavnom nestrpljiva. Kako da ja znam sto je u kojoj dobi? Imate li neku knjigu za preporučiti, stranicu? Neka kategorizacija..ja u okvirima ko pravi okp-ovac haha
    Penelope Leach: Odgoj i njega djeteta. Meni je bila spas Ova je u antikvarijatima http://www.superknjizara.hr/?page=kn...jiga=100013433
    Ovo je novo izdanje, nekoliko puta skuplje, a sve osnovne smjernice su iste http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proiz...8#.V0rWWb4jOt0. Sigurno je ima i u knjižnicama.

  5. #105
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    Imam nedoumicu i ne znam kako riješiti situaciju. Na moru smo i N je turbo aktivna, nema mira sekundu. Kad se ujutro probudi, prvo sto kaze je: vaniii..da hoće van. Od te uzbuđenosti svim sadržajima nema vremena ni jesti, valjda misli da će propustiti nekaj. I scena nastaje u restoranu. Jucer i danas smo bile same na rucku i ona ne zeli.jesti, hoce opet van. Ja joj objasnim da priceka pet minuta da ja pojedem i da moze gledati crtic na mobu ili crtati. Nece, hoce van. Ja objasnim ponovo, ona samo istrci van, bez pardona. Ja je vratim u restoran, ona sad pocinje vristati i opirati se rukama i nogama. I tu je gotovo, izvodi tantrum. Meni tlak na milijon. Uzmem je, kazem sad idemo doma, platim i odnesem doma na rukama. Ona kao da ne kuzi zasto. Doma joj na miru ponovo objasnim sto je lose napravila. Onda se smirila.

    Sto u takvim situacijama? Kako postupiti? Citam da se strpljenje vjezba, ali kad je pocela vristati, nis vise nisam mogla vjezbati.
    Uh, to su stvarno prevelika ocekivanja za jedno dijete ispod dvije godine u potpuno novoj okolini punoj podrazaja ( zvukovi,mirisi , okusi, izgled prostora, novi ljudi...)
    Zaista rijetko koje dijete u toj dobi izdrzi u miru obroke ( u trajanju od 20 minuta ) u hotelskom restoranu.

  6. #106
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    a kaj je dete jelo, jel bila prilagođena hrana njoj?

  7. #107
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    Jos nesto..ja uopće ne znam sto je za koju dob normalno. Recimo ovaj primjer...kazete da su djeca ispod 3 godine uglavnom nestrpljiva. Kako da ja znam sto je u kojoj dobi? Imate li neku knjigu za preporučiti, stranicu? Neka kategorizacija..ja u okvirima ko pravi okp-ovac haha
    Mislim da ti je najbolje promatrat drugu djecu te dobi... pa ces vidit da su sva ista... vise manje

  8. #108
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    U ovoj knjizi je opisano bas po godinama

    http://www.superknjizara.hr/?page=kn...d_knjiga=83684

  9. #109
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Hvala na prijedlozima.
    Imam jos jedno pitanje dok ne nađem sama odgovor-sto kada milijun puta u minuti ponovi da hoce npr.van, gledat crtic, lizalicu, itd a ne dam joj. Kako da joj prustupim?

  10. #110
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na prijedlozima.
    Imam jos jedno pitanje dok ne nađem sama odgovor-sto kada milijun puta u minuti ponovi da hoce npr.van, gledat crtic, lizalicu, itd a ne dam joj. Kako da joj prustupim?
    Ovisi o temperamentu, ignoriranje, zapričavanje, objašnjavanje. Kod trećeg djeteta su mi najbolje prolazili repetitivni, monotoni odgovori:

    ne može...ne može...ne može...ne može...

    U jednom trenu bi se samo ugasila.

  11. #111
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    lavko, biraj bitke.
    Što je bitno (opasno po život, nužno,... tebi bitno iz nekog razloga,...) na tome inzistiraj. Što je nebitno, pusti.
    A očekivati od djeteta te dobi da bude mirno u restoranu, to je nemoguća misija.
    Moj ima 9 (godina, ne mjeseci), pa dan danas s teškom mukom odsjedi u restoranu, ili bilo gdje gdje nije nešto za što je visoko zainteresiran.
    Takav je, nemiran, brz, vrtoglav,... ali evo na sreću na školu mu to ne utječe.

  12. #112
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Kad mi svoga vodimo po restoranima, vodimo ga u dvoje. Jedan ceka hranu, a drugi okolo seta s njim. Ili nesto. Malo se umiri dok jede. Al cim pojede, idemo ca! Jedino ga obecanje sladoleda natjera da se primiri

  13. #113
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Može se ali ne kod sve djece. Kod moje ovo ne pali iako ja oduvijek govorim što će biti unaprijed, njezina je reakcija uvijek plač, ljutnja i gunđanje jer ona u svojoj glavi ima to drugačije posloženo. Čupala sam kosu dok mi psihologica nije objasnila zašto je to kod nje tako, zašto je njoj toliko bitno da ima kontrolu.

    Kako je Peterlin rekla i ja uvijek kupim stvari iz parka (nakon što sam 2-3 puta ponovila da idemo i najavila uvijek unaprijed da ćemo uskoro ići) i krećem i onda krene i ona ali uz plakanje i gunđanje kako je malo bila ( a bili smo cca 3 sata) i kako nikada ne ide u park ( a skoro smo svaki dan u parku) i kako joj nikada ne dam i tako ona svaki dan iz parka kući ide ljuta.

    Kod neke djece ovo može se ne pali.
    Drage moje, kod mene.imamo male koji urlaju. Oni toliko vriste i urlaju, toliko nemilosrdno i beskrajno da mi dode da placem. I unutra i vani. Bio to pocetak balade ili kraj, nikada ne znas kad ce poceti i nikada nemas s cime to zaustaviti. Nekada pomislim da cu poluditi naprosto od tog urlikanja. Jer ja sebe smirujem, a oni si daju oduska.

    Ako smo kod kuce, nekada poludim pa i ja dreknem, a nekada ne. Dreknem i ja, i naravno da ne pomaze. I naravno da se grizem. Ali i to je bolji osjecaj od osjecaja nemoci kad polude njih oboje, a ja sama s njima. Vani. Hvala ti boze na blizanackim kolicima jer kad zagusti, stavljam vristavce u kolica. Koja su to siktanja, urlikanja, grcenja, trganja... to je prestrasno. A uz to, mali ima fazu dodatnog protestiranja da skoci u zrak, ispruzi noge, podigne ih i bubne.svom tezinom na guzu, na svoja mala jaja. I svi naprave grimasu jer nevjerovatno je kako on to u sekundi odluci.napraviti da ga ne.stignes uloviti. Ili se baci na ledja.i udari namjerno.glavom. Ma ja silazim s pameti od njihove galame. Shvatila sam da malome ne pali ni ako.ga podignem. Jer ako se frajer nije dovoljno izderao, onda me i gura, trga se iz ruku, nista ne pomaze. Kad se on beskrajno umori u tom svom urlikanju, onda ga mogu podici i nasloni se na mene i prestane.

    Stvarno, grozno zvuci znam, ali ja sam pocela mrziti izlaske jer me toliko maltretiraju oboje... Razumijem ja faze postavljanja granica, maloj je 3, a njemu 1,5. Ljubomorni jedno na.drugo, neposlusni, ona na.jednu, on na.drugu stranu. Uvijek.se.deru.oko.necega. Kao da smo neotesanci zadnji, tako se osjecam s njima vani.

    A ja sam mama koja je do.negdje.prije i po 5 sati baratala s njima sama vani... ne znam kako da vratim normalu. Ne sad da budemo tihi i mirni, nego kako da sebe privolim da opet zavolim izlaske?



    Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk

  14. #114
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Zekana, ja izbjegavam nemoguce situacije, na igraliste, gdje treba pazit na dvije strane, ne idem sama s njima, same odemo tamo gdje mogu imat kontrolu, odemo na sok, sladoled, u trgovinu, budemo ispred kuce na ljuljama..a bude problema s povratkom doma s jednom, al pokusavam ih preduhitrit, pripremam je da uskoro moramo u kucu zato i zato, dogovorimo se pa ode u kucu pa bi opet vani, al s njom treba strpljivo i samo tako uspjeva, i da, na igraliste u park idemo uvijek u dvoje i tad se dogovorimo kad cemo doma ili im dosadi ili ih uputimo negdje drugdje

  15. #115
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    A sta znam vikat, ona jednostavno ne pamti sto ne dam, i to radi stalno, pokusavam biti dosljedna, a bila je situacija da trazim da pospremi sto je pobacala, a ona umorna, pospana s temperaturom u porastu, i sad mi zao sto sam to trazila, a kuzim kako joj je, a nisam postigla nista jer sam odustala, a nju sam unervozila

  16. #116
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Mare, ne grizi se...bilo je dosta i tebi i njoj. Zaboravit ćete.

  17. #117
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Ja imam opet pitanje. O pranju zuba.
    Kad peremo zube, ima foru da pojede pastu i onda cucla još četkicu dok ne pocucla pastu do kraja,a zube ne opere.
    Kad pokušam objasniti da moramo ribati zubiće da budu lijepi bijeli, i hoću joj pokazati, ona ne da četkicu, buni se, i na kraju niš ne napravimo. Jučer sam joj istrgnula tu četkicu iz ruku jer mi je digla živac, pa je bio tantrum, pa mi bilo žao naravno. To su prave ponbune ako hoću uzeti četkicu.
    Što sad - da je pustim da jede tu pastu? Da ne stavljam pastu pa peremo samo s četkicom?

  18. #118
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Da, ja bih išla bez paste.

  19. #119

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    I R je imala zu fazu s cetkicom, rjesili smo tako da smo imali one gumene koje bih joj dala nakon pranja da sama pere odnosno grize ih i igra se. Sad vise nije potrebno, ja joj dok joj perem govorim cijelo vrijeme da drzi otvorena usta pa se koncentrira na to, a pljuvanje paste vjezbamo tako da prije pranja pljune par puta. Na tu "naredbu" je toliko poslusna da ako psu kazemk pljuni kad uzme njenu igracku, R pljune na pod isti tren.

  20. #120
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Kakve su to gumene četkice? Gdje si ih kupila?
    J što god da dam, ona će to natezat i cuclat.

  21. #121
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Mene i dalje muči to ponašanje u restoranima i kafićima...ne bi li trebalo moći smiriti djecu za tih 10-15 minuta? Pa i ovako malu..ne bih htjela do osnovne škole za njom trčati...

  22. #122

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Gumene su iz dm-a, mi smo s njima cetkali u pocetku bez paste pa su nam ostale kao zgodna igracka.
    Muce ju zubi ocito. Mi smo R oducili od zvakanja igracaka, bio je tesko, al smo uspjeli. Ako strpa nesto u usta ponudimo joj jednu od par grickalica koje su non stop pri ruci. Jednu sam cak svezala na vrpcu pa je zovemo vodena medalja i s njom oko vrata sece po kuci ako je bas frka.
    Sto se restorana tice, R je ok ako ima zanimaciju, bili smo nedavno nas troje i uspjeli pojesti rucak na otvorenom u miru.
    Ona je sjedila meni u krilu i ja sam je hranila ili je sama jela sto je bilo prikladno. Dok smo cekali hranu smo na smjene setali s njom okolo i sve joj pokazali i objasnili. Da li joj najavis sto ju ceka? Mi na taj nacin rjesimo puno potencijalnih problema, sve sto cemo raditi opisujemo i pokazujemo...

  23. #123
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    Mene i dalje muči to ponašanje u restoranima i kafićima...ne bi li trebalo moći smiriti djecu za tih 10-15 minuta? Pa i ovako malu..ne bih htjela do osnovne škole za njom trčati...

    Neku možeš smiriti, neka će izdržati 20 min, neka će sjediti i 2 sata kao jedan dečkić sad za vikend star godinu dana. Naime čekali smo djecu koja su bila na rođendanu u igraonici i bila je mama na kavi s djetetom od godinu dana koje je 2 sata sjedilo u kolicima zabavljajući se ključevima, žlicom, bocom vode.
    Moja nema teoretske šanse da bi tako sjedila s godinu, dvije, tri pa i nismo išli po kafićima osim na moru kad je ona onda mogla trčati okolo ali je obavezno jedan od nas morao s njom.
    Od 4-te godine na dalje mogli smo neko kraće vrijeme, sad i malo duže, ali se oboružamo tj. ona se sama oboruža knjigama, bilježnicama, flomasterima i sličnim.

    Mi kad idemo u šetnju J. prvo otplače nekih 10-15 minuta jer će njoj biti dosaaaadnooo šetati, onda krenemo pa joj pričom skrenemo misli i bude ok, a kad je bila manja morali smo skakutati, trčati, preskakati crte jer bi inače plakala.

  24. #124
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Mitrovski , da ti dijete nije malo i zensko mislia bih da opisujes M.
    Mogu ti obecati da ce odrastanje biti puno izazova , ali i ( pozitivnih) iznenadenja kada se najmanje nadas.

  25. #125
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    To s najavom sto cemo raditi nisam probala, ne padne mi napamet ali sad cu to prakticirati.

    Moja je jako nemirnog duha, trazi stalnuakciju i nase sudjelovanje..ma cak i ne nase sudjelovanje toliko, ona se digne i ode van iz restorana, ne gleda ni gdje smo ni da li ide sama...nije ju uopće strah. Nema nikakvog straha.
    Ja i dalje mislim da se moze izvjezbati malo cekanja, s godinama pomalo sve vise.

  26. #126

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Mitrovski , da ti dijete nije malo i zensko mislia bih da opisujes M.
    Mogu ti obecati da ce odrastanje biti puno izazova , ali i ( pozitivnih) iznenadenja kada se najmanje nadas.
    I moj stariji je točno takav. Ovo s izazovima mi je svakodnevnica, a ova iznenađenja koja spominješ, kad to mogu očekivati : ) , evo bliži mu se jedanaesta, hoće to skoro ? : )

  27. #127
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Mojoj je tri i još nijednom nije presjedila u kafiću duže od dvije minute. Takva je i ne mogu očekivati od nje da presjedi dok mi pijemo kafu. Sok pije "s nogu" i trk u parkić, ne možemo je kupiti pričom o sladoledu ili nečemu sličnom da bi duže sjedila.
    Ako dijete ne može, pa zašto ga prisiljavati?

    Lavko mi smo počeli primjenjivati ovu tehniku najavljivanja, pa mogu ti reći da je lakše. Počne njurgat, pa se ljutit, vrištat, malo plakat ali na kraju popusti.

    Mitovski, moja je malo slična tvojoj, ne plače stalno ali protestvuje i to glasno.

  28. #128
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Mitrovski , da ti dijete nije malo i zensko mislia bih da opisujes M.
    Mogu ti obecati da ce odrastanje biti puno izazova , ali i ( pozitivnih) iznenadenja kada se najmanje nadas.
    Jučer joj kažem kako sam rezervirala kamp u Biogradu na moru onih zadnjih 5 dana kad su praznici u 6mj. Pokazujem joj slike na računalu jer mora sve vidjeti i znati, kako, šta i gdje i super, veseli se i krene plakati. Joooj to je dugačak puuut, biti će mi dosadno i biti ću žednaaa i gladnaaa .

  29. #129
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Blago majci sto rodi perfekcionisticu sa toliko briga.

  30. #130
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    Ja imam opet pitanje. O pranju zuba.
    Kad peremo zube, ima foru da pojede pastu i onda cucla još četkicu dok ne pocucla pastu do kraja,a zube ne opere.
    Kad pokušam objasniti da moramo ribati zubiće da budu lijepi bijeli, i hoću joj pokazati, ona ne da četkicu, buni se, i na kraju niš ne napravimo. Jučer sam joj istrgnula tu četkicu iz ruku jer mi je digla živac, pa je bio tantrum, pa mi bilo žao naravno. To su prave ponbune ako hoću uzeti četkicu.
    Što sad - da je pustim da jede tu pastu? Da ne stavljam pastu pa peremo samo s četkicom?
    Ja sam imala foru uzajamnog četkanja zuba. Ona meni, ja njoj.
    Funkcioniralo je u toj dobi.

  31. #131
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Jučer joj kažem kako sam rezervirala kamp u Biogradu na moru onih zadnjih 5 dana kad su praznici u 6mj. Pokazujem joj slike na računalu jer mora sve vidjeti i znati, kako, šta i gdje i super, veseli se i krene plakati. Joooj to je dugačak puuut, biti će mi dosadno i biti ću žednaaa i gladnaaa .
    Ako uspiješ naći knjigu Pollyanna (sad vidim da je prevedena i kod nas: http://gkr.hr/Magazin/Prikazi/Eleano...rter-Pollyanna) možda bi to moglo pomoći tvom djetetu da okrene svoj stav.

    Pollyanna je djevojčica koja u svakoj stvari traži DOBRU stranu. (Evo, tu imaš o toj knjizi na engleskom - https://en.wikipedia.org/wiki/Pollyanna)

    Ja bih pokušala sa svojom djecom vježbati nalaženje dobrih strana. Tvoja cura je jako dobra u nalaženju loših strana, pa bi joj možda pomoglo, da joj na neizravan način pokažeš kako se može svjesno i s voljom promijeniti pogled na stvari.

  32. #132
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Kupila sam Penelope Leach. Za početak. I za kraj jer sam mrtva umorna.

  33. #133
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Penelope Leach - da, ali ne Vaše dijete i vi (iako je i ta odlična) nego Prvo djeca (to je socijalna studija o tome što društvo ne čini, a trebalo bi činiti da poboljša status djece)

  34. #134
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    A ja kupila baš Vaše dijete! Ali vidim po opisu da je to kroz sve razvojne faze i mislim da će mi biti korisna.

  35. #135
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    A ja kupila baš Vaše dijete! Ali vidim po opisu da je to kroz sve razvojne faze i mislim da će mi biti korisna.
    Vaše dijete je super korisna knjiga i nju treba imati doma. Ovu drugu je dovoljno jednom pročitati.

    Zato ju je bolje posuditi iz knjižnice (ima u skoro svakoj) jer je u njoj opis gdje se vidi društvo (zapravo društva - američko, englesko, skandinavsko, naše) kao u iskrivljenom ogledalu. Opisano je što bi se sve s djecom moglo bolje, kad bi bilo interesa na razini.

  36. #136
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    A ja kupila baš Vaše dijete! Ali vidim po opisu da je to kroz sve razvojne faze i mislim da će mi biti korisna.
    I meni je jako dobra. Kako kaže moja frendica - to je feel good knjiga. Nisu recepti pa se ne osjećaš kao promašeni kuhar ako ti beba ne liježe u 7 navečer.

  37. #137
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Evo mene opet na ovoj temi..baš sam pisala i na temi Tantrumi.
    Zapravo hoću pitati za jednu knjigu, naletila sam na nju, nisam čula za autora pa ako netko je, neka mi pomogne.

    Radi se o Henry Cloud: Boundaries with Kids: When to say yes, when to say no, to help our kids gain control of their lives.

    Ovo je na Amazonu: https://www.amazon.com/Boundaries-Ki...4732660&sr=1-9

    Kod nas nije prevedena, ali toliko ljudi je hvali, ono stotine...tip je neki kršćanski psihijatar, to me malo odbilo jer sam mislila da će brijati s nekom vjerom ali vidim da ljudi pišu da nije naporan..

    Pa ako se kome da čitati link, što vi mislite?

    I imate li preporuke za slične knjige?

  38. #138
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Meni se svidjela Disciplina sa srcem

  39. #139
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Meni ovo super pali za neke stvari,tipa ne kazem - ne mozemo plesat jer su igracke pobacane po podu' nego ' ajmo pospremit igracke da imamo vise mjesta za plesanje'. Iako u nacelu kombiniram, nemoj jest bonbone- boljet ce te trbuh,pokvariti ce se zubi itd.bolje djeluje nego ' jabuka je zdravija ' :p

  40. #140
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se svidjela Disciplina sa srcem
    To je dio knjige ili cijela?

  41. #141
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    sad vidim da je dio

  42. #142
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    I ja sam mislila da je cijela knjiga..

    Mene kod te discipline živciraju neke situacije kad nemam izbora nego silom..recimo ja objasnim da ne smije uzimati moj mobitel, jer mi svaki put nazove nekoga i njoj to "ne" ne znači ništa, kad ne pazim ili zaboravim, ona drpi mobitel i ja onda doslovno na silu čupam iz njenih ruku a onda nastane cirkus i deračina. Ili kad joj dajem sirup neki, ako je fini, ona trga bočicu iz ruke i nagne i popije puno više nego smije..i tako ima situacija kad ja moram čupat stvari od nje a ona naravno pošizi...

    Uopće ne znam ima li civiliziranog načina za takve situacije

  43. #143
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Ima.
    Napuni žličicu sirupa sa točno određenom dozom i ostavi bočicu daleko od dohvata djeteta. A ako uzme bočicu (iako nikako ne mogu zamisliti kako bi malo dijete to moglo učiniti ako je roditelj pored, nema civiliziranosti, nego istog trena uzet bočicu, bez ikakvog razmišljanja o civiliziranosti)

    Pod br 2, posve isto. Jednostavno joj nemoj mobitel ostaviti na dohvat. I riješen problem. Ako ga uzme u ruku, uzmi joj ga bez civiliziranosti I bez riječi.

  44. #144
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Ma znaš kako Beti, naravno da joj nije pri ruci ni mobitel ni sirup ali to je često sekunda nepažnje, ostavim u trku mobitel na stolu, inače je na vrhu vitrine, i evo je.
    Ajde to su situacije gdje ne biraš al mi imamo takvih situacija milijon. Malo manje opasnih a opet me živciraju i sad mene grize, možda sam otišla predaleko, smijem li ja njoj oduzeti, izričito zabraniti, stati na put i ne dati nešto bez objašnjenja..svi ionako pričaju da to nije u redu i kad razmislim, ok, nije, moraš objasniti, ali ja se stvarno ne sjetim ničeg boljeg u mnogim takvim momentima.
    Eto večeras ljepimo neke papire i meni ljepilo u ruci, gospodična pomaže..kad smo gotove, ona zgrabi meni ljepilo i ne da..ja već vidim da će ga biti po cijeloj kući i kažem nešto razumno, ona odjuri s ljepilom u sobu, na kraju svih razumnih izjava, morala sam joj uzeti ljepilo iz ruku i onda šiz. Ja sam bedasta za početak jer sam išla ljepiti s dvogodišnjakinjom, al dobro. Al kad već jesam, nisam našla nikakvu pametnu zamjenu za ljepilo koje sam joj oduzela, nisam joj niš drugo ponudila.

    I tako..

  45. #145
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Lavko, nemoj se sekirat, normalno da joj neces dopustit da ti prosipa ljepilo po kuci

  46. #146

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Lavko, nemoj se sekirat, normalno da joj neces dopustit da ti prosipa ljepilo po kuci
    X

    Mi se "umjetnoscu" bavimo iskuljucivo za stolom u trip trapici. Da izbjegnemo opisano

  47. #147
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Lavko, nemoj se sekirat, normalno da joj neces dopustit da ti prosipa ljepilo po kuci
    X

    Nema. I nek se dere kad joj uzmeš. Nije beba od 3 mjeseca da ju ne možeš ostaviti da plače tj. da se dere. Ako ti ide na živce, reci joj ledenim glasom Prestani odmah, sad! Nemoj se derati. Drugi način je da joj kažež NE DAM i gotovo. Bez dizanja glasa ali i bez filozofije. I dalje ju više ne čuješ i ne vidiš. Ako reagiraš na deračinu, ona ima oružje za manipulaciju. Nemoj joj tto dozvoliti. Ni sebi. NE je potpun odgovor. Ne tr3ba obrazlagati svaki put, pogotovo stvari za koje ona dobro zna da ne smije.

  48. #148

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    Eto večeras ljepimo neke papire i meni ljepilo u ruci, gospodična pomaže..kad smo gotove, ona zgrabi meni ljepilo i ne da..ja već vidim da će ga biti po cijeloj kući i kažem nešto razumno, ona odjuri s ljepilom u sobu, na kraju svih razumnih izjava, morala sam joj uzeti ljepilo iz ruku i onda šiz. Ja sam bedasta za početak jer sam išla ljepiti s dvogodišnjakinjom, al dobro. Al kad već jesam, nisam našla nikakvu pametnu zamjenu za ljepilo koje sam joj oduzela, nisam joj niš drugo ponudila.

    I tako..
    Pogrešna ti je taktika .
    Treba je pozvati do sebe, ponuditi joj da sama namaže lepkom nešto "važno", pa kad dođe i namaže lepkom taj "bitni" papir, oteti lepak iz ruke dok je još blizu tebe. Tako je ne vijaš po kući .
    Malo se šalim, ali stvarno mislim da se ne može apsolutno sve rešiti pregovaranjem niti je uvek potrebno. Naročito sa dvogodišnjakom. Ako je nešto zabranjeno, zabranjeno je i gotovo.
    Posljednje uređivanje od pulinka : 21.01.2017. at 16:55

  49. #149

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Btw ja ne dozvoljavam da mi R grabi iz ruke. Kad to ucini kazem joj da zelim da pita kad nesto zeli uzeti.

  50. #150
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ne bih ni ja dala da mi grabi iz ruke.nije beba od 10 mj.
    ima 2 god i 4 mj sve razumije tako da slobodno reci samo NE i gotovo. Nek se dere.
    ti ostani cool.

Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •