Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: boravak u eu

  1. #1
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno boravak u eu

    Dolazi mi rodbina,pa čisto da mi bude jasno.Jasan mi je onaj period od 90 dana boravka,pa 90 ne možeš...A šta ako se tih 90 dana koristi periodično:10,20,ili 50 nebitno,pa izađeš iz eu i ne ideš sljedećih 90 dana.Vjerovatno sam nejasna...Pokušaću objasniti situaciju.Brat mi je bio proljetos nekih 20 dana.Pa je otišao u njemačku i bio nekih 50 dana i ostalo mu je znači 20 dana da ispuca (od tih 90 dana).A šta ako on više neće uopšte ulaziti u eu narednih 3-4 mjeseca?Da li svejedno prvo mora da ispuca 20 dana,pa onda slijedi 90 dana neulaska?

  2. #2
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj silkica prvotno napisa Vidi poruku
    Dolazi mi rodbina,pa čisto da mi bude jasno.Jasan mi je onaj period od 90 dana boravka,pa 90 ne možeš...A šta ako se tih 90 dana koristi periodično:10,20,ili 50 nebitno,pa izađeš iz eu i ne ideš sljedećih 90 dana.Vjerovatno sam nejasna...Pokušaću objasniti situaciju.Brat mi je bio proljetos nekih 20 dana.Pa je otišao u njemačku i bio nekih 50 dana i ostalo mu je znači 20 dana da ispuca (od tih 90 dana).A šta ako on više neće uopšte ulaziti u eu narednih 3-4 mjeseca?Da li svejedno prvo mora da ispuca 20 dana,pa onda slijedi 90 dana neulaska?
    O čemu ti pričaš?

  3. #3
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Koliko znam, smiješ biti maksimalno 90 dana unutar perioda od 180 dana unutar šengenskih granica, što Hrvatska nije. Kako ćeš si organizirati ulazaka/izlazak u šengenski prostor nije bitno, možeš biti 10 dana u Njmečakoj, 10 dana u Hrvatskoj pa ispočetka. Jedino što ja ne znam je koja vremenska jednica se broji jer na dan kad putuješ si praktički u dvije zemlje. Ako se broje sati, onda je relativno OK, al nekako sumnjam u to...

  4. #4
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Mislim da se ovdje ne radi o putniku iz RH.
    Najbolje pitati na policiji, odnosno proguglati stranice od policije države u koju se ide.
    Tamo obično sve detaljno piše vezano za boravak stranaca.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    P[emoji28]im


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #6
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 18.07.2017. at 22:34

  7. #7
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da se ovdje ne radi o putniku iz RH.
    Najbolje pitati na policiji, odnosno proguglati stranice od policije države u koju se ide.
    Tamo obično sve detaljno piše vezano za boravak stranaca.
    sad ja ne kužim ni što si ti napisala, ni što je silkica napisala. Naravno da nije EU građanin. Ja sam napisala da nije isto ući u RH i u Sloveniju kao non-EU, jer je Slovenija u šengenskom prostoru, a to je druga kategorija.

    Ja sam iz ovog:
    Brat mi je bio proljetos nekih 20 dana.Pa je otišao u njemačku i bio nekih 50 dana
    zaključila da je brat bio u RH 20 dana, a sad vidim po rječniku da je silkica možda u BiH pa je to nebitno gdje je brat bio 20 dana ili

    Ovo spada u nerješive zadatke riječima za maturu

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    Nije bitno kroz koju prolazi vec u koju ide...da ti pravo kazem koliko ja znam to se ne kontrolira bas svaka osoba (mozda sada u njemackoj vise zbog okolnosti)..udari stembilk u putovnicu a ako si duze od 3mjeseca onda bude problema..

    znam sta mislis sa danima,i nije tako da imas samo 90 dana za ispucat na rate...svaki puta kad dodjes imas pravo 90dana ostati, al moras onda odredjeno vrijeme izac iz zemlje (to moras pitat) da bih mogla opet doc 90 dana.

    ko se boji kontrole u tih 90 dana..moze se viza izvuc za te dane i fertig.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    samo da dodam jos...vazno je koje drzavljanstvo ima tvoj brat jet za svaki zemlju bude nekad drugi dogovor..

    ovo gore navedeno znam zato sto od frendice rodbina dolazi svako malo iz srbije

  10. #10
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj newmom prvotno napisa Vidi poruku
    Nije bitno kroz koju prolazi vec u koju ide...da ti pravo kazem koliko ja znam to se ne kontrolira bas svaka osoba (mozda sada u njemackoj vise zbog okolnosti)..udari stembilk u putovnicu a ako si duze od 3mjeseca onda bude problema..

    znam sta mislis sa danima,i nije tako da imas samo 90 dana za ispucat na rate...svaki puta kad dodjes imas pravo 90dana ostati, al moras onda odredjeno vrijeme izac iz zemlje (to moras pitat) da bih mogla opet doc 90 dana.

    ko se boji kontrole u tih 90 dana..moze se viza izvuc za te dane i fertig.

    Ja sam prilično sigurna da ovo nije točno. A vjerujem da si ti sigurna da je pa je za postavljačicu pitanja najbolje pitati službene osobe

    Ako se ide u šengenski prostor unutar 180 dana smiješ biti tamo 90 dana. Ako uđem 10.3.2018. onda sljedećih cca 6 mjeseci smijem ići unutra-van kad hoću, a ukupan broj dana da sam unutra smije biti 90. Hoćete uloviti ili neće, to je pitanje (ja nisam taj tip da bih isprobavala). Čini se silkicu to i ne zanima više, pretpostavljam da se snašla i da je dobila informaciju na službenom mjestu, budući da se ne javlja.

  11. #11
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    I meni su objasnili da na 6 mjeseci ima pravo 3 mjeseca boravka.To pocinje teci onaj dan kad udjes u prostor EU.Nakon tih 6 mjeseci pocinje teci drugih 6 mjeseci unutar kojih imas pravo 3 mjeseca boravka itd.Valjda sam dobro pokopcala,jer me to i jest zanimalo.
    Da ne bude misterije :ja sam u RH(stalni boravak),a brat u Bih .

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •