Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: porodiljni dopust za trece dijete

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    38

    Početno porodiljni dopust za trece dijete

    molim ako netko zna jeli majka ima pravo na koristenje porodiljnog dopusta na trece dijete do njegove trece godine ako nije u radnom odnosu i nije prijavljena hzzz? negdje citam da mora biti na birou ako nije u radnom odnosu? hvala
    Posljednje uređivanje od mirna2000 : 09.07.2015. at 18:14

  2. #2
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    cini mi se da se mora biti prijavljen na burzu...ali ne drzi me za rijec...
    nesto su se zakoni mjenjali...

  3. #3
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Mirna, moze..ja sam rodila trece dijete, nisam zaposlena i nisam bila prijavljena na burzu i uredno primam naknadu. Trazit ces naknadu kao majka izvan sustava rada. Na socijalnom dobijes zahtjev i popis potrebne papirologije.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    38

    Početno

    Super hvala cure!!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    38

    Početno

    Zaboravila sam pitati. Koliko iznosi naknada koju primas? I jeli jos postoji sa hzzo-a jednokratna pomoc za bebu?

  6. #6
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    1600kn mjesecno, od socijalnog jos dobijes 2500kn jednokratne pomoci..treba ti za to isto nesto papirologije, isto tamo dobijes spisak..

  7. #7

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    38

    Početno

    jeli netko zna koliko dugo se mora biti u radnom odnosu prije porodiljnog dopusta ili otvaranja bolovanja na komplikacije??

  8. #8
    Aneta avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    MA
    Postovi
    291

    Početno

    Da se nadovezem...
    Sta sa majkama koje ce dobiti trece dijeta, a nisu radile i nisu bile prijavljene na zavodu, a uz to su strankinje sa stalnim boravkom kracim od 5 god.? Nemaju nikakvih prava?

  9. #9
    Aneta avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    MA
    Postovi
    291

    Početno

    Sva sam saznala pa da upozorim:
    ako trudnica ne radi, nije prijavljena na burzi i nema 5 god. prebivalista ili stalnog boravka u RH nema pravo na nikakvu porodiljnu naknadu! Ama bas nista. Prijateljici fali 4 mjeseca do onih 5 god., rodit ce za mjesec dana i nece dobiti nikakvu porodiljnu naknadu (jedino ako je netko sada "zaposli")...

  10. #10
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    a 28 dana prije poroda mora otvorit porodiljni, tak da je sve u krug

    možda kad stekne ta još 4 mjeseca ima li tada šansu dobiti lovu??

  11. #11
    Aneta avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    MA
    Postovi
    291

    Početno

    Nema šanse - uvjeti moraju biti ispunjeni na dan rođenja dijeteta

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    6

    Početno

    Cure zna li netko tj stoji li to negdje u zakonu da se mogu na to pozvati. Naime trudna sam sa trećim djetetom, na komplikacijama sam, jos porodiljni nisam otvorila 21.tjedan sam. Jučer su me zvali iz firme da kad se ja mislim vratiti sa porodiljnog?!?! Rekoh pa ja imam pravo na 3 godine i još ni u ludilu ne znam hoću li sve iskoristiti i kako. Stoji li negdje u zakonu do kada se moram odlučiti kako i u kojoj mjeri ću koristiti porodiljni. Hvala!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    http://www.zakon.hr/z/214/Zakon-o-ro...skim-potporama

    ovdje mozes pronaci tocne clanke zakona na koje se mozes pozvati u vezi svojeg prava za koristenje dopusta od 30 mjeseci za 3. dijete

    I ne, ne moras unaprijed znati kad ces se vratiti, pogotovo ne u vremenu dok si na komplikacijama...

    Ja sad koristim to pravo za 3. dijete i tek sam nedavno (prije nepunih mjesec dana) odlucila da ostajem doma jos pola godine (najprije sam se planirala vratiti nakon 1. godine) ali je situacija ispala takva da sam produljila do njegovih 18 mjeseci. Procedura vrlo jednostavna - prije djetetovih navrsenih 12 mj (prije nego je isteklo prvo rjesenje) sam otisla u HZZO i produljila na jos pola godine. To sam istovremeno javila i poslodavcu. Nekih cca mjesec dana ranije sam im najavila da postoji mogucnost da cu produljit doma do djetetovih 18 mj.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    6

    Početno

    Hvala ti

  15. #15
    Mia_Lena avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    125

    Početno

    Podizem temu
    Koristila sam porodiljni za trece dijete do 2. rođendana. Tada sam bila zaposlena. Da li mogu iskoristiti jos preostalu godinu porodiljnog ako sam nezaposlena?

  16. #16
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    U ovom zakonu https://www.zakon.hr/z/214/Zakon-o-r...skim-potporama

    odjeljak V , članak 29, piše da imaš pravo. No, postoji neki rok, najbolje pitaj na HZZOu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •