Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 80

Tema: Dijete koje ne prestaje histerično plakati?

  1. #1
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno Dijete koje ne prestaje histerično plakati?

    Ispričavam se. Nemam pojma u koju kategoriju ovo postaviti.

    Imam problem. Ne mogu procijeniti trebam li reagirati prijavom ili ne.
    U jednoj zgradi ima dijete koje histerično plače, vrišti, po pola sata i duže. Ovo je treća epizoda i nije mi jasno zbog čega netko bliži iz iste zgrade nešto ne poduzme ako je ono na što sumnjam, zanemarivanje. Dobila sam informaciju da tako plaču poneka autistična djeca jer ih nije moguće smiriti.

    Dečko mi je rekao da je također čuo. Njegove riječi otprilike: "Kada dijete snažno plače, a roditelj dođe, podigne ga i tješi, osjeti se razlika u zvuku, promjena položaja u prostoriji, ali ovo zvuči kao da na jednom mjestu, potpuno ostavljeno, plače satima."

    Neki dan sam na školskom igralištu u blizini primijetila ženu s djevojčicom, oko 3-4 godine, koja je baš tako neutješno vrištala. Pola sata valjda, ako ne i duže. Dijete se nije smirilo niti nakon što je došlo još par ljudi. Majka je bila jako uzrujana, nije dijete ni pokušavala smiriti. Bacala ju je na klupu, s ruke na ruku, a naposlijetku ju je kratko (20-ak sekundi) stavila na tlo.

    Muči me što ne znam je li to isto dijete iz zgrade, koje upravo u ovom trenutku, ne prestaje vrištati već dobrih pola sata. Ne mogu procijeniti iz kojeg stana dopire zvuk. "Fleša" mi u mislima slika bespomoćnog ostavljenog novorođenčeta i osjećam se kao govno jer ne reagiram.

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Ti si nedavno rodila , zar ne?
    ako je tako cini se da te malo peru hormoni.

    Djeca placu. Neku je tesko zadovoljiti i neka se tesko smiruju.
    Rijetko je zanemarivanje u pitanju ( ta sute, jer znaju da nema reakcije na plac), vise je temperament u pitanju.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    117

    Početno

    Evo baš čitam i meni "fleša" slika, a bome i zvuk mog starijeg djeteta. Kad je bila baš mala plakala je baš kao što opisuješ. Eventualno bi onaj tko sluša mogao čuti promjenu polozaja jer sam ju nosala i pokušavala utješiti, ali plakala je i vrištila jednako histerično pola sata (i više) dok se ne iscrpi i zaspi. Skroz sam bila nervozna jer sam mislila baš o tome što sad ti ljudi koji to čuju misle i bila sretna što nismo u zgradi jer bi ti susjedi izludjeli, mozda bi stvarno i zvali policiju.

    Sad sa skoro 6 isto zna histerizirat prilično dugo kad si nešto zacrta (prilično temperamentno i tvdoglavo dijete). Hoću reći, samo iz načina i duzine plakanja se to ne moze zaključiti.

    Iako uvijek ima iznimaka, slazem se sa Sirius, zanemarena djeca šute, naučila su da nema svrhe plakati jer time neće ništa dobiti.

  4. #4
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Moje su obadvije bile plačljivice.Ova mlađa i dan danas je cendrava,iako manje nego starija u to vrijeme.Eno juče je legla na pod i plakala(više se ne sjećam zbog čega,vjerovatno joj nisam nešto dopustila/dala).Plakala tužno da ti se srce slomi,ali eto,ja sam navikla,pa mi se nekako ne slomi.U takvim trenucima,ona ne dopušta da joj se približim,baca se udara me,ne želi da je uzmem.I ja je pustim da se malo isplače,pa kad vidim da joj je dosta ,onda je uzimam.Da sam se lomila zbog svakog njihovog plača,davno bih ispalila na živce.Od 2009 ja ,a bogami i čitava zgrada,trpi plač često.Još mi je samo trebalo da zovu socijalnu,uf...

  5. #5
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Ti tantrumi znaju biti grozni. Moja starija nikad nije palakala i vrištala, ali je znala imati čitavo čelo plavo od udaranja čelom u parket, balkon, asfalt. Mlađi je mudriji, on se ne baca tako da se povrijedi i da ga boli, ali se dere nekad i svakih 5 min. toliko da je to nepodnošljivo, tješnje, pričanje ne pomaže, nego ostavi i čekaj da ga prođe. Neki dan od poznanice mala 5 godina u parku zavijala je toliko grozno i derala se da su nam svima već skočile dlake, razlog, neki autić od klinca u parku. Ima i djece koja te sve faze prođu relativno blago, a ima ih, znam ih dosta, gdje su ispadi na granici ludila.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Mene cudi da mi nitko nije poslao CZSS na vrata kad je A. bio mali. Pokusaji tjesenja i umirivanja su samo pogorsavali urlikanje i histeriju. Cula ga je cijela nasa i susjedna zgrada. Mogli smo ga samo izdaleka imati na oku da se ne ozlijedi i cekati da se "ispuse", sto je uglavnom trajalo 30-45 minuta. S curom nismo imali takvih ekscesa, ona je sasvim drukcijeg temperamenta.

  7. #7
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Uf, znaju oni urlati i sa više od pet godina. Pa i u dva u noći. Toliko bez razloga, mami i tati bez razloga, da ne znaš što učiniti, nego se posvadati medusobno . Vjerojatno od umora, od prevelikih doživljaja tokom dana, od svakojakih dojmova što ih primaju te male glavice.
    Naravno da je zlostavljanje mogućnost, ali i najnezlostavljanije dijete zna urlati i više od pola sata. Toliko da ti dode da si cupas kosu i bacis deralo. I to su čari roditeljstva.
    Srećom, pa naucis što je svakom pojedinom djetetu okidač za urlanje i uspijes, u dobrom broju slučajeva, to spriječiti. Ali ne uvijek. Vidjet ćeš. Roditeljstvo donosi ono što ni sanjala nisi znaš kad se kaže: moje dijete nikad neće...ja nikad neću prema djetetu tako...obično se nijedno nikad ne ostvari...

    A što se tog djeteta koje urla tiče, poprati urlanje, bit ćeš mirnija ako saznas tko je to i da odnos roditelja i djeteta izgleda normalno.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 11.07.2015. at 10:28

  8. #8
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    moja je od godine i pol do 8.g. imala noćne more (night terrors), u prosjeku 1x tjedno kroz cijelu godinu uvijek oko ponoći (nekad u serijama svake noći, nekad 2x mj.), a urlala je ko da joj kožu deru 30-45 min. i još bi pojačala ako bismo joj se približili ili je pokušavali utješiti. Bome, da mi je neki susjed zvonio na vrata ne bi se dobro proveo.

  9. #9
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    imam i ja u susjedstvu dijete od 2 mjeseca koje ne prestaje plakati i to traje u serijama po sat-dva i po danu i po noći...naravno, po noći to prije primijetim jer je ljetno vrijeme pa su nam svima prozori otvoreni i baš se mislim kako je i djetetu i roditeljima trenutno teško...dijete je tako neutješno.

    ne, nisam posumnjala na zanemarivanje. sjetilo me samo na trenutke kad je moj dječak kao beba tako znao plakati i koliko sam bila zabrinuta, iscrpljena i kako sam se osjećala nemoćnom što ne mogu uvijek brzo detektirati o čemu se radi...pa bi postala frustrirana i nesretna zbog toga, a to bi dijete neminovno osjetilo...uf, stvarno to zna biti jako teško, posebno roditeljima koji su, kao u slučaju mojih susjeda, postali roditelji nakon dugo pokušavanja, mpo i to im je prvorođeno...

    ne znam, ja ne bih pozivala nadležne institucije da reagiraju u slučaju mojih susjeda, makar je to jako teško za slušati (žao mi je i dijete i njih). ne znam što ćeš ti napraviti, ali znam samo da ima jako mnogo djeca koja su ljubljena, pažena i mažena, pa opet znaju mnogo i neutješno plakati kao da im u najmanju ruku netko kožu dere...ne kažem da nema svakakvih rodtelja (ima, nažalost...), ali ja ne bih brzala sa zaključcima u ovom konkretnom slučaju.

    štoviše, (da, znam da ljudi nemaju vremena baviti se tuđim životima, no...) prije bih pokušala doprijeti do majke (ako je to ista majka koju si vidjela u parkiću) i "sprijateljiti" se s njom... tako, malo se "neobavezno/usputno" popričati...tko zna što je s mamom i koje probleme ima, a možda bi joj bilo kakva podrška dobrodošla...makar i riječ susjede koju povremeno vidi...
    Posljednje uređivanje od marla-s : 11.07.2015. at 14:40

  10. #10
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Ja sam se isto sjetila svog starijeg sina u dobi do 6 mjeseci, kad od grčeva nije prestajao urlati... u to vrijeme sam strahovala da mi netko iz czss ne pokuca na vrata. Trajalo jeeee do početka dohrane. Otpale mi ruke i leđa od nosanja, ali često ni to nije pomagalo.

    Eto, možda je isto tako nešto u pitanju.

  11. #11
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ti si nedavno rodila , zar ne?
    ako je tako cini se da te malo peru hormoni.
    Da, zato sam i sama prvo pomislila na hormone, dok mi nije došao dečko i opisao.
    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    A što se tog djeteta koje urla tiče, poprati urlanje, bit ćeš mirnija ako saznas tko je to i da odnos roditelja i djeteta izgleda normalno.
    Pokušat ću još uloviti susjedu koja zna skoro svakoga tko šeće djecu u kvartu pa nju pitati.

  12. #12
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Svima hvala na podijeljenim iskustvima. Vrlo vjerojatno je i ovdje riječ o tek nešto zahtjevnijoj fazi u odrastanju djeteta, ali ne bih bila ja da ne vrtim najgore scenarije.

  13. #13
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    moja je od godine i pol do 8.g. imala noćne more (night terrors), u prosjeku 1x tjedno kroz cijelu godinu uvijek oko ponoći (nekad u serijama svake noći, nekad 2x mj.), a urlala je ko da joj kožu deru 30-45 min. i još bi pojačala ako bismo joj se približili ili je pokušavali utješiti. Bome, da mi je neki susjed zvonio na vrata ne bi se dobro proveo.
    ovo smo mi prošli s mlađim djetetom prestrašno nešto. i dan danas se naježim kad se sjetim. ko da vrag uđe u dijete. svaki pokušaj tješenja bi završavao njenim još gorim vrištanjem i otimanjem. činilo mi se ko da ona toga uopće ne bi bila svjesna. i trajalo bi po skoro sat vremena.

  14. #14
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ja sam znala govoriti da moja nije prestala plakati kako je izašla iz mene
    Stalno sam čekala hoće li nam netko iz czss pokucati na vrata jer je to zvučalo doslovce kao da ju netko zlostavlja.
    Njoj je i danas prva reakcija plač, prvo plače a onda razmotri situaciju

  15. #15
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    I moje prvorodeno je bilo takvo...svaki dan po par puta urlanje u trajanju od sat i nish nisam mogla.Proslo je 12 god i dalje imam ptsp od tog doba...

  16. #16
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ja bih svojem nekad sama pozvala neku sluzbu. Ili sebi.

  17. #17
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam znala govoriti da moja nije prestala plakati kako je izašla iz mene
    Stalno sam čekala hoće li nam netko iz czss pokucati na vrata jer je to zvučalo doslovce kao da ju netko zlostavlja.
    Njoj je i danas prva reakcija plač, prvo plače a onda razmotri situaciju
    Sad si me ovim opisom svoje kćeri podsjetila na odličnu psihologinju dv Cvrčak u Zagrebu, koja je 2004. na predavanju u školi za roditelje izjavila da je kao dijete bila jaaaaaako cendrava...
    Kasnije je odlično razumjela roditelje cendrave i plačljive djece, a i ostale. Sada uživa u mirovini.

  18. #18
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Mene cudi da mi nitko nije poslao CZSS na vrata kad je A. bio mali. Pokusaji tjesenja i umirivanja su samo pogorsavali urlikanje i histeriju. Cula ga je cijela nasa i susjedna zgrada. Mogli smo ga samo izdaleka imati na oku da se ne ozlijedi i cekati da se "ispuse", sto je uglavnom trajalo 30-45 minuta. S curom nismo imali takvih ekscesa, ona je sasvim drukcijeg temperamenta.

    Jao, moj je strasano cendrav, ima ispade vristanja. Jucer je urlao vise od pola sata jer je zelio da mu rodjendan dodje prije, a ne za 4 mj. Svi pokusaji objasnjavanja, ignoriranja ili tjesenja su samo izazivali jos vecu histeriju. Jednostavno uvijek nadje razlog za urlanje. Danas je konobarica prvo stavila kolac seki- scena od 15 min histerije. Ja se isto pitam sta ljudi misle o nama, sad po ljeti su prozori otvoreni, a iz naseg stana urlanje barem 3x dnevno.

  19. #19
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    moja je od godine i pol do 8.g. imala noćne more (night terrors), u prosjeku 1x tjedno kroz cijelu godinu uvijek oko ponoći (nekad u serijama svake noći, nekad 2x mj.), a urlala je ko da joj kožu deru 30-45 min. i još bi pojačala ako bismo joj se približili ili je pokušavali utješiti. Bome, da mi je neki susjed zvonio na vrata ne bi se dobro proveo.
    Tako sam i ja imala kao dijete iste situacije, moji su bili izbezumljeni.

  20. #20
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    moj stariji uz urlanje viče: mama nemoj molim te! mama neeee!!! mama moja!!!
    a sve zbog neke gluposti tipa jer sam mu oprala kosu...
    da netko izvana sluša (a sigurno ga čuju) mogao bi si stvarno svašta pomisliti...

    jednom smo po nekoj kiši šetali psa (muža nije bilo doma pa je mali morao samnom) i on je bio jako umoran i od umora plakao i vrištao... došao mi je neki čovjek iz susjedne zgrade pitati da li je sve u redu s djetetom... skoro sam mu zabila kišobran u nešto...

    manji još ne priča pa samo vrišti ali one visokotonske vriskove - kao da ga netko reže recimo...

    a proći će valjda...

  21. #21
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Sad si me ovim opisom svoje kćeri podsjetila na odličnu psihologinju dv Cvrčak u Zagrebu, koja je 2004. na predavanju u školi za roditelje izjavila da je kao dijete bila jaaaaaako cendrava...
    Kasnije je odlično razumjela roditelje cendrave i plačljive djece, a i ostale. Sada uživa u mirovini.
    Zapravo psihologinja uziva u mirovini radeci za UNICEF.

  22. #22
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Meni se čini da treba biti oprezan, nenametljiv, i nadati se najboljem, ali da ne treba baš zanemariti ružni osjećaj koji nas obuzima oko ovakvih situacija. Naravno, puno pažene i mažene djece plače. Ali nije baš da je malo zlostavljanja i zanemarivanja u svijetu pa da je realno na sve odmahnuti rukom i reći ma joooj, pa djeca plaču...
    Posljednje uređivanje od vertex : 13.07.2015. at 00:03

  23. #23
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Mislim u konacnici, u tom razdoblju susjeda ispod nas u nekoliko navrata je zvala policiju. Njoj je smetalo i ako dijete u 20h sece po sobi malo jace. Nikada nisam imala nikakvih posljedica, dosli su pogledali su, razgovarali s nama i otisli. Mislim da ako je dijete zanemareno/zlostavljeno da to ima vise znakova od samog plakanja, bar je mene tako iskustvo naucilo kroz praksu u vrticu. Trebala bi se zabrinuti jedino ako doista vidis da je fizicki ozljedila dijete, da dijete ima sitne modrice na rukama(obicno ih natezu za ruke) ili ako cujes da se izderava na dijete dok se ono place.

  24. #24
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Zapravo psihologinja uziva u mirovini radeci za UNICEF.
    Da, točno. Drago mi je zbog toga jer malo je takvih ljudi. Zaista je vrhunska.

    Ali rekla je da su njeni roditelji imali silnu muku s njom ddok je bila mala.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 13.07.2015. at 00:38

  25. #25
    lala83 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    105

    Početno

    Moj mali dvogodišnjak ima napadaje plača desetak puta dnevno. Ne traju po pola sata, možda 15 minuta . Smiriti se ne nekad da, ali nekad nikako. Još ne priča pa se tako izražava, ali to užasno zvuči. Ako se ne naspava, vrišti čim se probudi, ako je gladan a u trgovini smo, vrišti. Ako u parku vidi neku igračku vrišti. Dođemo na more vrišti, idemo sa mora vrišti. Ne znam da li sam u dvije godine uspjela mu presvući pelenu bez plakanja. Najradije bih zvučno izolirala kuću Ima puno djece u susjedstvu, ali samo njega je čut. Ponekada su ta vikanja popraćena hvatanjem za glavu. Ponekad iz čista mira počne vikati da ne znam da li plaće bezveze ili ga nešto boli ( bio je na operaciji zimus) i to me ubija.
    A mislila sam da mi je starija jako plačljiva, kako sam se prevarila. Plače i ona često, ali to nije ta prodorna dreka koja ti dušu para

  26. #26
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se isto pitam sta ljudi misle o nama, sad po ljeti su prozori otvoreni, a iz naseg stana urlanje barem 3x dnevno.
    Mi smo čuli što naši misle o nama.
    L. je imao fazu vrištanja od 4 do 6 ujutro, na ljeto kad je imao 6 mjeseci. Negdje treći dan, čuli smo što susjedi misle. Pa smo ubuduće, prije nego bi krenili tještiti njega, zatvarali prozore. Srećom, nije trajalo dugo.

  27. #27
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Citiraj Bodulica prvotno napisa Vidi poruku
    ovo smo mi prošli s mlađim djetetom prestrašno nešto. i dan danas se naježim kad se sjetim. ko da vrag uđe u dijete. svaki pokušaj tješenja bi završavao njenim još gorim vrištanjem i otimanjem. činilo mi se ko da ona toga uopće ne bi bila svjesna. i trajalo bi po skoro sat vremena.
    Da, to su noćni strahovi. Mi smo kod curke zadnju epizodu prošli u veljači ove godine, od tada se nije pojavilo. Uglavnom bi se night terrors pojavio cca 4h nakon što zaspi. Ta zadnja epizoda je trajala oko 35 min a bilo je toliko jezivo da je muž hodao po stanu gore dole i držao za glavu, a ja dežurala uz dječji krevet i pazila da se ne ozljedi. Užas jedan. Svaki pokušaj dodirivanja ili pričanja je taj put bio bezuspješan i stvarao još gore vrištanje. To je nekakvo stanje polusna i ne može se probuditi, podigne se u sjedeći položaj a onda počinje bacanje po krevetu. I sad me jeza lovi kad se sjetim.

  28. #28
    Minda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    U blizini
    Postovi
    283

    Početno

    Razumijem tvoj osjećaj grižnje savjesti m
    može biti da je dijete plačljivo kao što je iznijeto puno primjera... a isto tako i da je zanemareno... ako je navedeno prisutno dulje vrijeme i ako imaš priliku upoznati mamu/susjede... popričaj malo neformalno ako se tvoje sumnje obistine napravi prijavu CZSS može i anonimnu možda roditelju jednostavno treba podrška... a možda jednostavno nema dovoljno razvijene roditeljske vještine... Naravno djeca plaču ... ali ne uvijek zato što su plačkava... niti svaka mama/tata ima sretno ili koliko toliko normalno djetinjstvo pa usađene temeljne kapacitete za nošenje sa izazovima roditeljstva...

  29. #29
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Moja mala vristi kad nece spavati i pritom zapomaze: niiikog mi neeeemaaa, ni mamice.. Ni tatice... Niiiitko mi nece dociiii.. Ko neka narikaca. A cijelo to vrijeme Mm ili ja lezimo kraj nje.

  30. #30
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Moja mala vristi kad nece spavati i pritom zapomaze: niiikog mi neeeemaaa, ni mamice.. Ni tatice... Niiiitko mi nece dociiii.. Ko neka narikaca. A cijelo to vrijeme Mm ili ja lezimo kraj nje.

  31. #31
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Sjecam se mog malog koji godinama nije dao šišatit i prati kosu .
    I tako usred ljeta , znojan kao svinja, smdljive glave kao pokisla ovca...
    stavim ga pod tus i probam objasniti da sad nakon vise MJESECI trebam upotrijebiti vodu i sampon jer smrdi.
    Nista ne pomaze. On se otima i urla iz petnih zila : " upomoooooc! Pomoziiiiiteeeee! Zasto mi nitko ne zeli pomociiiiii?!!!!???..."
    Toliko o mojim roditeljskim vjestinama i zanemarivanju.

  32. #32
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    ajme, sasa i sirius

    i ja sam iz "ne mogu vjerovat da mi nijednom nije došla soc. služba na vrata dok sam djetetu prala kosu" tima

  33. #33
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    sad sam se ja sjetila kad je moj urlao iz mora "upomoć nitko mi neće pomoći" pred punom plažom rodbine i prijatelja kad je pao u igri s rive, a znao je plivati i nije duboko, samo nije htio skinuti kroksice jer mu se gade alge
    jadni furešti uspaničili se

  34. #34
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Grozno mi je čuti to dijete kako se dere. Svaku večer. Kao da ga netko živo kolje. Evo, prošla su dva mjeseca otkako sam otvorila temu. Ništa se nije promijenilo.

  35. #35
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Odi onda tamo s čokoladom i pitaj ih što rade? Reci da te jako zanima

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Ajoj, iskreno mi je žao djeteta, kao majka vrlo zahtjevne djevojčice, mogu misliti kroz što ti roditelji prolaze... A zar ne možeš nekako saznati tko su ti ljudi, kakvi su odnosi u toj obitelji? Možda par riječi izmijenjenih sa majkom u kakvoj šetnjici u parku ukažu malo više o čemu se radi?

  37. #37
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    Citiraj Bodulica prvotno napisa Vidi poruku
    ovo smo mi prošli s mlađim djetetom prestrašno nešto. i dan danas se naježim kad se sjetim. ko da vrag uđe u dijete. svaki pokušaj tješenja bi završavao njenim još gorim vrištanjem i otimanjem. činilo mi se ko da ona toga uopće ne bi bila svjesna. i trajalo bi po skoro sat vremena.
    Ovo radi moj. Sit, premotan, naspavan.... a najgore krene histerizirati kada ugleda mene. Onda imam osjećaj da sam rodila Rosemarino dijete i stvarno sam se već nekoliko puta zapitala da li bi bilo pametno posjetiti pedijatra da mi da neki savjet
    Ne pomaže igra, tješenje, nunuškanje, cikanje.... ništa. I još bi mi u tom trenu samo trebalo da mi neko nakenjka CZSS na vrata.

  38. #38
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    A glazba tikice? Jako glasna glazba. Birajte razne stilove dok ne pogodite. Nama je samo jedna pjesma bila dobitna kombinacija, glazba počne, plač prestane. Za ne vjerovati.

  39. #39
    đurđa76 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    601

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Moja mala vristi kad nece spavati i pritom zapomaze: niiikog mi neeeemaaa, ni mamice.. Ni tatice... Niiiitko mi nece dociiii.. Ko neka narikaca. A cijelo to vrijeme Mm ili ja lezimo kraj nje.
    ovo me podsjeća na moju curu,opet smo u nekoj fazi,plakanje za svaku glupost,i onda tisuću puta maamaaa,maaamaa,oćeš tu biti,oćeš tu biti,a ja je držim u krilu ili ležim kraj nje,najgore kod uspavljivanja

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    A glazba tikice? Jako glasna glazba. Birajte razne stilove dok ne pogodite. Nama je samo jedna pjesma bila dobitna kombinacija, glazba počne, plač prestane. Za ne vjerovati.
    Tako je bilo i kod nas jedna pjesma je baš uvijek upalila tj.pomogla
    Zbilja nevjerovatno

  41. #41
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Opet neka beba evo već pola sata plače. Jako, jako intenzivno. Onaj plač koji zahtijeva da se dođe istog trena i smiri. Dolazi iz istog smjera kao prošle godine. Izludjet ću.

  42. #42
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Opet neka beba evo već pola sata plače. Jako, jako intenzivno. Onaj plač koji zahtijeva da se dođe istog trena i smiri. Dolazi iz istog smjera kao prošle godine. Izludjet ću.
    A gle, ili nesto poduzmi ili odluci da ces to ignorirati.

  43. #43
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Dijete ima svoju zutu minutu

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    A kajsi na kraju ustanovila za onu prvu , prošle godine?

  45. #45
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Opet neka beba evo već pola sata plače. Jako, jako intenzivno. Onaj plač koji zahtijeva da se dođe istog trena i smiri. Dolazi iz istog smjera kao prošle godine. Izludjet ću.
    Okreni to u svoju korist.

    Reci joj "Dušice, mama ne zna što ti treba dok tako jako plačeš.... Pokaži mi gdje te boli...." Navedi je na komunikaciju.

  46. #46
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    miffy, pa ništa. Vidiš šta su žene pisale.

    Peterlin, ne razumijem. Ne radi se o mojoj maloj. Dijete neko tamo u drugoj zgradi.

  47. #47
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    miffy, pa ništa. Vidiš šta su žene pisale.

    Peterlin, ne razumijem. Ne radi se o mojoj maloj. Dijete neko tamo u drugoj zgradi.
    Sorry, nisam se još probudila do kraja. Zanemari....

    Btw. i mene nervira kad djeca plaču, a nitko ne trza.

  48. #48
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    miffy, pa ništa. Vidiš šta su žene pisale.

    .
    Ne kuzim. Pa ispada da dolazis tu po opravdanje da ne reagiras.

    Nitko od nas nije cuo taj plac. Ako mislis da treba reagirati, onda reagiraj.

    Vjerojatnost je da je 99,99% neki od razloga (ili nedostatka razloga) koje su gore cure navele za taj plac. Ako i dalje mislis da ima 0,01% sanse da nesto ne stima, regiraj. Nemoj tu traziti opravdanje za pasivnost. Ti si cula kako to zvuci, kako cesto, a ne tu neka od forumasica.

  49. #49
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Ne znam što. Da obilazim zgrade dok ne otkrijem iz kojeg stana dopire? A onda što? Pokucam na vrata i pitam zašto ne uspijevaju smiriti dijete, ako uopće pokušavaju? Ti bi napravila to na mom mjestu?

  50. #50
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam što. Da obilazim zgrade dok ne otkrijem iz kojeg stana dopire? A onda što? Pokucam na vrata i pitam zašto ne uspijevaju smiriti dijete, ako uopće pokušavaju? Ti bi napravila to na mom mjestu?

    Mislim da ja ne bi napravila nista, jer imam doma dijete koje stalno cendra, place i urla iz samo njemu znanih razloga. Ali ne bi ni tu pisala da ne poduzimam nista jer druge forumasice pisu da imaju placljivu djecu.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •