Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 80 od 80

Tema: Dijete koje ne prestaje histerično plakati?

  1. #51
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Nas 4 je oko male pa opet ima trenutaka u danu kada urla kao da joj nokte cupas. Obicno kada dodemo kuci iz parka. I tako dva puta dnevno.Ili ako je umorna, ima tantrum a ima ga barem 1 dnevno. I vristi iz petnih zila jer joj je to fora(testira glas)u odnosu na proslo ljeto(jer su prozori otvoreni) u decibelima je nenadmašna.



    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  2. #52
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    stvarno mislim da to što neko dijete negdje plače u nepoznatoj situaciji traži reakciju - nikakvu
    da je dijete zanemareno, prestalo bi odavno plakati jer bi odustalo od roditelja
    ako je zlostavljano, to je nešto na što trebaju reagirati ljudi koji su bliže i vide bar malo jasniju sliku, pedijatar, članovi obitelji, bliži susjedi..

    nažalost, čak i kada vidim na svoje oči nešto što nije ok, npr u parkiću ili u dućanu da roditelj udari dijete po guzi ili ruci, evo ja još nisam smislila adekvatnu reakciju. kreneš li išta reći tom roditelju, dobit ćeš samo bijesnu i inatnu reakciju.

  3. #53
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Majko isusova, uvijek iz istog jbn smjera, a dođem iz sobe u kuhinju da se odmorim i relaksiram navečer.

  4. #54
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Samo u kuhinji cujes?

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  5. #55
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Da. Jer s one strane dolazi.

  6. #56
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Kod nas bi se cuo mali susjed ispod tebe. Jos se sjecam kada su mu zubi isli. On je sada negdje oko 3 god i zna biti uporan Bilo je perioda kada smo znali cuti djecu ulaz do nas kako bas vriste.Ima puno djece oko nas.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  7. #57
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Nije on. Njegov plač je onako - ok. Zna bit glasan i sve, ali kratko traje i osjetim nekako po tonu da je razlog plača protest, a ne očaj. Ovo mi se čini kao da dolazi iz nasuprotne zgrade s lijeve strane, ali nisam posve sigurna.

  8. #58
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Hm.Tada bih i ja trebala cuti. Bas cu obratiti pozornost.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  9. #59
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    A uvijek postoji mogucnost da i nasa ima svoje trenutke. Ona kada place kao da joj nokte cupas. Pogotovo ako je umorna.Najnovija fora joj je vriskanje kada nesto ne das.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  10. #60
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Vašu nikad ne čujem.

  11. #61
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Ma je. To je nemoguce vriska tako visokim tonovima da ponekad mislim da ce mi staklo popucati ali ucimo ju da se ne smije vikati. Polako uci. A kada mi se razdere u kuhinji brijem da ju citav kvart cuje. Ja vasu pak niti jednom mislim nisam cula

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  12. #62
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Možda je to zbog akustike. Jer i naša krene kričat svako malo, posebno kada padne pa se lupi.

  13. #63
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Mislim da je. Jer je nonsense da cujem dijete iz susjedne zgrade kao da je kod mene u sobi. Ili kada onaj u prizemlju busi zvuci kao da mi busimo.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  14. #64
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Sada i ja cujem. Nisam inace kuci u ovo doba.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  15. #65
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Tako je svaku večer. Nekad počne od 17 h. Evo, sad kad mala zaspi muka mi je otići u kuhinju, a slušalice ne mogu nabiti jer onda neću čuti malu ako drekne.

  16. #66
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    možda je to neko jako malo koje ima grčeve ako je stalno navečer?

  17. #67
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Imam dvoje. Znali su se deračiti iz petnih žila (mislim znaju još i danas ). No, kat iznad mene je curica od nekih 4-5 godina koja uvijek histerično i nenormalno plače. U početku mi je bilo šokovito. Znalo me buditi noću. To je po meni bio baš neki nenormalan plač, ono kad dijete ostaje bez zraka, gubi snagu. Jednom me MM jedva spriječio da u tri ujutro im ne idem zvoniti na vrata. Da se razumijemo, ne zato da ih upozorim da mi smeta plač, nego sam mislila da im treba pomoć. Jednom prilikom sam srela mamu na stubištu i pitala je, rekla je da su i oni već ludi jer mala jednostavno tako plače, za svaku sitnicu. Od tada sam se i ja prestala zamarati. Više ju ni ne čujem....

  18. #68
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Nasa ima foru kada ju tata/braco/seka idu brisati nakon jela pocne skvicati i vice pusti, pusti. Kao da ju kiselinom brises
    Ja sam oguglala na to sto ce selo reci. Kako psujem kada mi se tlak digne svasta bi se dalo zakljuciti iz toga.


    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  19. #69
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    možda je to neko jako malo koje ima grčeve ako je stalno navečer?
    Onda ima već godinu dana grčeve.

  20. #70
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    a možda nije isto dete

  21. #71
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj emira prvotno napisa Vidi poruku
    Imam dvoje. Znali su se deračiti iz petnih žila (mislim znaju još i danas ). No, kat iznad mene je curica od nekih 4-5 godina koja uvijek histerično i nenormalno plače. U početku mi je bilo šokovito. Znalo me buditi noću. To je po meni bio baš neki nenormalan plač, ono kad dijete ostaje bez zraka, gubi snagu. Jednom me MM jedva spriječio da u tri ujutro im ne idem zvoniti na vrata. Da se razumijemo, ne zato da ih upozorim da mi smeta plač, nego sam mislila da im treba pomoć. Jednom prilikom sam srela mamu na stubištu i pitala je, rekla je da su i oni već ludi jer mala jednostavno tako plače, za svaku sitnicu. Od tada sam se i ja prestala zamarati. Više ju ni ne čujem....
    tak je i moj najmanji znao urlati za svaku sitnicu, ali podosta vremena. a sad zna ponekad opet kmecati, ako recimo buraz ide nekud, a on ne može/smije s njim, ko danas kad su klinci išli na bazen, a on išo u vrtić

  22. #72
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a možda nije isto dete
    Dolazi is točno istog smjera i zvuči jednako očajno cijelo vrijeme. Uostalom, i ZD je jučer prokomentirao kako čuje vrištanje, a inače ga ne dira urlanje tuđih beba 5 %.

  23. #73
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Dolazi is točno istog smjera i zvuči jednako očajno cijelo vrijeme. Uostalom, i ZD je jučer prokomentirao kako čuje vrištanje, a inače ga ne dira urlanje tuđih beba 5 %.

    A vec rekla, ili poduzmi nesto ili se prestani cuditi sto se dijete dere. Pisanjem tu po forumu ne pomazes djetetu, ako mislis da mu treba pomoc.

  24. #74
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    A moj ima 5.5g i dere se jako cesto. Neki dan se derao 2 sata jer je stisnuo nesto na mobu u nekoj igrici i obrisao neki lik. Nikakva uvjeravanja nisu pomogla. Na kraju sam odustala od pokusaja smirivanja i odvlacenja paznje necim drugim i radila kucanske poslove dok je on sjedio i histerizirao. Netko je mogao pomisliti da mu ko zna sta radimo.
    Posljednje uređivanje od Deaedi : 07.07.2016. at 13:09

  25. #75
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    A vec rekla, ili poduzmi nesto ili se prestani cuditi sto se dijete dere. Pisanjem tu po forumu ne pomazes djetetu, ako mislis da mu treba pomoc.
    Slažem se, Odi po vratima kad počne i nađi to dijete, pozovni i pitaj. Iako da se radi o zlostavljanju bilo koje vrste ne bi bilo uvijek u isto vrijeme i ne bi trajalo godinu dana. Zlostavljana dijeca jako brzo prestanu histerično vrištat.

    ALi kažem ukoliko ti stvarno vrag ne da mira i misliš da je nešto ozbiljno, odi pa pitaj. Ili prisloni uho na vrata kad počne, sigurno češ doznati i uzrok tok deranja, ako se čuje čak kod tebe u kuhinji toliko intezivno.

  26. #76
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Jedino što mi pada na pamet da je dijete ostavljeno samo na kojih sat svaki dan, makar mi zvuči suludo, ali ko će ga znat.

  27. #77
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Može biti da dijete plače s nekim razlogom. Moja je neko vrijeme triput na dan urlikala zbog vježbi po Vojti. Koliko god sam pokušavala smiriti ju za vrijeme vježbi, nije išlo. Možda je nešto slično u pitanju.

  28. #78

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Ja bi bila ispred tih vrata vec prije godinu dana. Ali to sam ja. Radije bi pokucala i pitala za bezveze, nego da se poslije ne daj Boze otkrije da je zlostavljanje bilo u pitanju, a ja nisam nista poduzela.
    Kao u skoro svakom clanku u novinama, svi su znali da tuce zenu, da ima pistolj, a nitko nije nista poduzeo po tom pitanju, pravili se gluhi i slijepi i blesavi.

  29. #79
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Vlattka prvotno napisa Vidi poruku
    Može biti da dijete plače s nekim razlogom. Moja je neko vrijeme triput na dan urlikala zbog vježbi po Vojti. Koliko god sam pokušavala smiriti ju za vrijeme vježbi, nije išlo. Možda je nešto slično u pitanju.
    Joj, da, sjecam se toga, i moja je urlala kod vjezbanja...

  30. #80
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Bilo bi pristojno to najaviti susjedima. S obzirom da imamo susjede koji se stalno deru, puštaju narodnjake u 3 ujutro i slično, nismo se previše žurili, došao je i kraj vježbanja (jest da je vježbala možda dva mjeseca) a nismo im objasnili ništa. Možda su se i oni pitali o čemu se radi.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •