Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 115 od 115

Tema: obiteljsko nasilje - bez izlaza! jesmo li podbacili kao zajednica, društvo

  1. #101
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Tek je počeo. Zašto su u dorhu svi tak trapavi. Jel ih drže u onim učmalim sobicama bez kisika?

  2. #102

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Moguce, imaju puno ureda po podrumima. Mozda se u ovih 15 godina nesto pomaklo na bolje. Nadam se da je. Obruzaj se strpljenjem, cuvaj svoje zdravlje koliko mozes, vazno je da si ga se odlucila rijesit, to je najbitniji korak, sve drugo ce doc na svoje nekako. Ako sta trebaa, ako mogu pomoc, slobodno pitaj. Ja nisam bila na strani supruge nego djeteta, ali sam kad ga je mama ostavila bila vec punoljetna pa znam i pravnu i ostalu proceduru kako je isla. Jel imate zajednicke imovine, hoce li te tu maltretirat, sta je sa skrbnistvom?

  3. #103
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Nemamo apsolutno nikakve imovine, ko crkveni miševi. Tak smo što se tog tiče, bez brige.
    Skrbništvo sam htjela zajedničko, ali s obzirom na to da je potpuni manijak, sad ću ići za samostalnim.
    Maltretirat će me sigurno, ovako ili onako.

  4. #104

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Bolje da nemate zajedničke imovine.
    Moji su sudski riješili podijelu imovine nakon dodatnih 16 godina suđenja odnosno prije nekoliko mjeseci.

    Nama je sreća u nesreći bila da je ovaj naš odmah našao drugu, zaboravio da mi svi skupa, osim imovine, uopće postojimo.

    Tako da nije ni viđao brata i sestru, oni su bili maloljetni, a nije ni plaćao alimentaciju.

    Sad kad je ostao opet sam, star, nikakav, sad nas zivka. Na kraju će još meni natovarit na leđa država brigu o njemu.

    Znam da sad izgleda da nema kraja, ali bit će. Samo s našim sudovima da te ne lažem, neće bit brzo.

  5. #105
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Citiraj naplavomzalu prvotno napisa Vidi poruku
    Na kraju će još meni natovarit na leđa država brigu o njemu.
    Zar se to ne može odbiti? Tipa odricanje i tome sl?

  6. #106

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Sestra i brat će moć, jer o njima nije brinuo do punoljetnosti.
    O meni je brinuo do punoljetnosti, tako da me mogu prisilit da brinem o njemu.
    Mirovinu ima neku sitnu, ako ostane bez novaca i bude tražio financijsku pomoć od mene,
    mogu me natjerat da mu pomoć i osiguram. Zasad ima novaca, ali neće to dugo trajat.

    To je sad sve što bi bilo kad bi bilo, ali zakon tako kaže. Inače je naš zakon nevjerojatan u mnogim stvarima.

  7. #107
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Krasno. Imam sličnu situaciju i moglo bi mi za vrat past dvoje starih osoba, koji nisu imali kapaciteta da se brinu za mene dok sam bila dijete. Mučno mi je samo dok razmišljam o tome da će me možda sve zahvatit odjednom, a sustav i društvo nula podrške. Jedini izlaz je da se objesim.

  8. #108

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Sve čovjek izdrži. Je li pošteno da mora sve to prolazit, bome nije. Ali nekako prođeš.
    Važno je da si ga fizički makla od sebe, sad jedna po jedna stvar, skrbništvo, alimentacija...
    Nemoj se previše ubijati nekim mislima šta će bit za 3,6,12 mjeseci, nema ti od tog neke koristi.
    znam da je klišej, ali dan po dan.
    I ne ustručavaj se potražiti pomoć za sebe i djecu. Prošla si veliku fizičku i psihičku traumu i treba ti pomoć.
    Moja mama je dosta dugo išla psihoterapeutu i kaže da je on spasio.
    Posljednje uređivanje od naplavomzalu : 13.11.2020. at 11:06

  9. #109
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Draga žuta, drži se, znam da je puno i slažem se s naplavomzalu, nemoj puno mislit o svemu dalje, rješavaj probleme koji su ti sada prvi.
    Da li si možda probala zvat Babe pravnu službu za pomoć oko pitanja koja si navodila?
    http://www.babe.hr/hr/kalendar/980-b...-pravna-pomoc/

    Oni imaju pravnice koje su dosta iskusne s ovakvim situacijama nažalost, i mogu ti pomoći, samo treba biti dosta uporan da dobiješ vezu jer puno žena zove

  10. #110
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Jesam, oni su mi trenutno od najveće pomoći od svih.

  11. #111
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Što napraviti kad se ljudi iskaljuju na svoje klince po igralištima? Od jednog mi se prizora jučer baš smučilo. Klinku mi je slučajno udario drugi klinac u glavu. Baba je došla po njega i počela ga tako grubo natezati kao da je ne znam što napravio. Dijete se rasplakalo, to je bilo tako ružno za vidjeti kako se ponijela prema njemu. Niti je on tu mogao shvatiti svoju grešku, jer je nije ni bilo, niti se mogao ispričati jer ga je napala i zlostavljala. Fuj.

  12. #112
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Nedavno je bio članak na netu da je na jugu Hrvatske netko ispred vrtica vidio kako mama "pola sata šakama batinja" (pola sata??!!) dvoje djece, netko je zvao murju i u clanku murja poziva svakoga da zove policiju.

    E sad, ne znam sto bih tocno ja napravila, ali brijem da mozda i bi. Naravno s "radionica" pristupom "vidim da ste sada jako ljuti no bilo je slucajno, vidjela sam. Je l vas to jako uznemirilo?"

    Pa onda dalje nekako po nahodenju. Ako se ne bi smirila vjerojratno bih izgovorila rijec" policija".

    Mozda bi samo i okrenula glavu, necu lagati, ali mislim da sam blize tome da bih nesto rekla.

  13. #113
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Meni taj žutin slučaj nije za policiju, nego za reći- Vi ste se ponijeli puno gore nego dijete.

  14. #114
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Rekla sam joj "teta, malo lakše", ali u tom trenutku čovjek valjda i sam osjeti sram pa je teško prizvat se pameti i stati. Pobrala se s djetetom i otišla doma.

  15. #115
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    E sad, ne znam sto bih tocno ja napravila, ali brijem da mozda i bi. Naravno s "radionica" pristupom "vidim da ste sada jako ljuti no bilo je slucajno, vidjela sam. Je l vas to jako uznemirilo?"

    Pa onda dalje nekako po nahodenju. Ako se ne bi smirila vjerojratno bih izgovorila rijec" policija".
    i ja bih na prvu pokušala uspostaviti kontakt na miran način, a ne posramiti odraslu osobu, jer bi mi cilj bio bitan, a ne da ispadnem superiornija /u smislu, ja tako nikad ne bih povukla svoje dijete/.

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •