Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Ružno ponašanje prema teti čuvalici

  1. #1
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno Ružno ponašanje prema teti čuvalici

    Molim pomoć, ne znam kako da se postavim: curka ima 2 god., teta čuvalica je čuva 9 mjeseci. Odlično se slažu, nekad je čujem još u portunu kako urla od veselja. Kad uspijem ući, a da me ne vidi, gledam i slušam što rade, ima dana kad doslovno vrišti od smijeha...zabava na stotu, ja i mm je ne uspijemo tako zabaviti. Mislim da je ženska odlična i da nismo mogli bolju naći po svim parametrima. E sad, oduvijek je bio problem kad ja ujutro trebam otići na posao, prvo je to bilo malo plakanja i nije se hjela odvojiti od mene, no uspjeli bismo je smantati, najčešće hranom s time da sam, osim par puta na početku, uvijek govorila da ja sad idem raditi i da ona ostaje s tetom i da se vidimo poslije (njezinog) ručka. Bez suza, s marelicom u ruci, kimnula bi glavom, mahnula mi i to je bilo to.

    E sad, problem je što curka u zadnje vrijeme negoduje poprilično kad teta dođe, čim joj se obrati viče ne, ne, ne, puti me (to je i pusti me i nemoj me gledat i sve nešto) i to radi kadgod ona dođe, a mi smo još kući ili kad ja dođem s posla. Od urlanja od sreće jer se igraju, kad ja uđem, ona doleti meni u zagrljaj i ako je teta č. pita npr. Hoćeš li pokazati mami kako smo se igrali loptom? , onda odmah odmahuje glavom i viče svoje ne, ne, uz kvazi plakanje i njurganje. I na svako obraćanje njoj, reakcija je ista . Meni neugodno, teti neugodno, a ono što me potaklo na pisanje je to što je ovaj vikend dobila neke nove igračke koje je teta č. jutros vidjela i rekla: Ajme, vidi što si dobila, daj da vidim što je to pa ćemo se igrati?, a curka je došla do nje, makla joj ruku s igračke i ljutito vikala Ne, ne, ne .

    Što napraviti u takvim situacijama? Vjerujem da je ona u glavi složila neku vezu da je teta č. kriva što mame i tate nema (dođe teta č., mama ode), ali mislim da bih sad umjesto prešućivanja takvog ponašanja i okretanja na šalu, trebala nešto poduzeti. Al' što?

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Iskreno - dijete je u nezgodnoj dobi. Vjerujem da bi isto bilo i da je u vrtiću (prošla sam to).

    Ne znam što da ti savjetujem - dijete mora vidjeti vaš odnos prema teti čuvalici i obrnuto. To će joj postati model. Sad joj je fora vikati NE NE NE kao i većini dvogodišnjaka. Strpljenja - proći će je... Ali ne škodi tu i tamo pripomenuti da to baš i nije lijepo ponašanje. Alternativa (možda čak i bolje u ovoj dobi) - ne pridavati pažnju. Sretno!

  3. #3
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    što reć tak je i kod nas kad tata otiđe, a on ostane s menom ili obrnuto, ima samo 2.5x više od tvoje male

  4. #4
    Violetty avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Postovi
    19

    Početno

    Faza(koja je do sada, vjerujem, već i prošla, jelda?) Vjerovatno je osjećala kako odbacivanjem tete ona pokazuje privrženost vama. Instinktivno (dječiji neprofinjeno) pokazuje kako ste vi br. 1, i kako uz vas ne treba nikoga. To čini na pomalo grub način, i mislim da je izlaz iz toga možda da vi koji put provedete pola sata, sat uz tetu čuvalicu i pokažete se kako je vi(tetu)prihvaćate isuper se slažete sa njom. Da ona dobije dojam o tome kako teta nije nepoželjni uljez, niti netko koga treba kriviti za majčinu odsutnost, već netko tko je - prijatelj.

  5. #5
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Hm, da ovo je dobar savjet ako će teta prihvatiti npr. da svi zajedno odete do parka ili na kavu, plati makar i ženi tih pol sata. Nama isto čuva baka i nikad tako ne reagira, dobro nekad mu se ne ostaje pa malo plače ali se odmah smiri, no mi dolazimo kod bake i u goste ne samo kad ga ona treba čuvati i zato on to ne povezuje na isti način.

  6. #6
    dodagoda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    356

    Početno

    To je stvarno od jeteta do djeteta. Moje je oboje čuvala baka. Maloj je sa bakom bilo super i u njoj je nalazila zaštitnika kad smo joj mi nešto branili li je morala raditi nešto što nije htjela(npr. jesti ) i uredno nas je "tužakala" baki.
    Mali je pak bio druga priča, na mene se durio kad sam počela raditi do te mjere da me isključivao apsolutno iz svega . Iako se dobro slagao sa bakom dok nas nije bilo, kad bi mi bili doma baku je tjerao.ne daj bože da bi vikendom došla k nama, on bi nju odmah za ruku i na vrata nek ide doma. Prošlo je kad je krenuo u vrtić onda je skužio kako ga je baka fino tetošila.
    Posljednje uređivanje od dodagoda : 25.09.2015. at 14:17

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •