Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 66 od 66

Tema: Postoperativni oporavak nakon operacije žuči

  1. #51
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Ne znam zaista kako to provjeriti. Za Zg bih rekla da bi moglo bit jos duze cekanje. Mozda netko drugi bude znao vise.

    Drzim fige da to sto prije rijesis!

  2. #52

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Probala sam preko aplikacije liste čekanja, ne znam koliko je pouzdana kad su operativni zahvati u pitanju, pošto neke bolnice uopće nemaju podatke o tome. Recimo za kbc zagreb stoji 12 dana, ali bez određene bolnice. Dubrava 22 dana. Ovaj kraj šestog mi se čini puno predaleko, obzirom da sam ja na još niti normalnoj žučnoj dijeti,a bolovi su opet prisutni. Kirurg mi je samo rekao do opercije ako bude bolilo na hitnu, ako vam se čini da je opet upala gušterače na interni. Mislim samo mi treba još jedna upala gušterače. A ništa pokušat ću ove manje bolnice telefonski dobit pa možda netko da neku informaciju.

  3. #53
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Moj muz je bio operiran na Sv.Duhu i za njih sve pohvale.

    A jel mozes mozda nazvati i pitati ih koliko se ceka u prosjeku. Meni se to cekanje do kraja lipnja cini predaleko s obzirom da ti ni ova upala nije prosla do kraja.

    Najjednostavnije bi bilo da su ti oni dali raniji termin.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 28.04.2022. at 19:03

  4. #54

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    A pitala sam ovdje za raniji termin, ali ma kakvi, puni su onkoloških bolesnika. Shvaćam ja da ovo moje nije hitno kad usporedim sa drugim bolestima, ali meni je.
    Drugi problem mi je da mi je kraj šestog mjeseca plus oporavak već duboki zalaz u sezonu, ali posao ću već nekako riješiti, strah me novih komplikacija.
    A ništa, ujutro ću probat telefonski Šibenik, Zadar, možda je tamo štogod bolja situacija.
    Ako ne, čekam ovaj termin i nadam se najboljem, šta drugo

  5. #55
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Ne znam kakvi su liječnici tamo, ali mi se čini da je Milinović modernizirao gospićku bolnicu. Možda da provjeriš Gospić i Karlovac. Ali nije svejedno tko operira, a stvarno ne znam kakvo je stanje na odjelima tamo.

  6. #56
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam kakvi su liječnici tamo, ali mi se čini da je Milinović modernizirao gospićku bolnicu. Možda da provjeriš Gospić i Karlovac. Ali nije svejedno tko operira, a stvarno ne znam kakvo je stanje na odjelima tamo.
    Ovo sam i ja htjela reći, jako je bitno tko je operater, koji kirurg operira. MM su prvo rekli daće ići klasičnim putem jer su kamenci preveliki, no vrhunski kirurg mu je uspio to riješiti laparoskopski jer su uspješno razbili kamence pa ih izvlačili pojedinačno.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 29.04.2022. at 09:23

  7. #57

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Ja sam kod nekog noname kirurga zapisana planiraju laparaskopski, naravno uvijek se može nešto zakomplicirati, ali šta ću sad o tome misliti. Probala sam danas u nekoliko ovih manjih bolnica nazvati, ali naravno nitko ne može ništa reći dok se ne obavi prvi pregled. Mogla bi pitat lom da me naruči negdje na drugo mišljenje, ali opet dok dođem na red pa ko zna kad bi bila operacija tako da mislim da ću ostat pri Splitu pa kako bude. Hvata me već anksioznost zbog posla i kako će to sve skupa izgledat ali viša sila, šta sad

  8. #58

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    4

    Početno

    Pozdrav.
    Na pocetku godine uzv mi je otkriven kamen u zuci velicine 2,5 cm i u 5mj sam imala dogovren termin za operaciju ali sam ju morala odgoditi zbog trudnoce.unazad 4 dana osjecam bol koju nemogu precizno lokalizirati ali rekla bih da se javlja na desnoj strani tijela u ravnini struka..znaci ni u ledima ni naprijed,bas sa strane.bol se pojacava pri svakom jacem udisaju i kad totalno opustim trbuh..nocas sam ponovo imala bolove karakteristicne za zucni napad,uz nalete mucnine..da li je netko imao slicne simptome pa da zna dal je ova bol kod struka ikako povezana sa tim zucnim kamenom?nikad prije nisam imala bol na tom mjestu pa nemogu ni povezat od cega bi bila...bol nije jaka ali je tu toliko da je osjetim i da mi smeta,jedino se ovu noc kada sam imala zucne bolove pojacala..rekla bih duplo..ne prestaje kad popijem tabletu i ne pojacava se na odredenu vrstu hrane ili doba dana,osim na polozaj tijela i jaca je kad stojim..


  9. #59

    Datum pristupanja
    Jul 2022
    Postovi
    1

    Početno

    Da li Vam je bol ispod rebra nakon operacije zuci prosla? Ja sam isto operisana prije devet dana i imam istu intenzivnu bol ispod desnog rebra, ne da disati. Lijep pozdrav!

  10. #60

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Ako pitate mene, nisam operirana. Zbog prirode mog posla, lom i kirurg su se složili da odgodimo op za deseti mjesec. Tako da sam na žučnoj dijeti čekam termin. Ne boli me ništa trenutno

  11. #61
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Naplavomzalu sretno i da ostane tako bez bolova do op!!!

  12. #62

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Hvala Lili. Nadam se da se neće razbuktati korona dotad da se otkazuju operacije. Odmah sam početkom 10. na redu pa će valjda bit ok

  13. #63
    silvija avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    45

    Početno

    Ja sam operirana laparoskopski pred 3 dana danas isto probadajuca bol ispod desnog rebra jedva sam disala. Da li je to normalno ili su nesto zezli u tom području?

  14. #64

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Ja nisam imala nikakve posebne bolove nakon operacije, ali prošlo je tek 3 dana, mislim da su svakakvi bolovi normalni

  15. #65
    silvija avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    45

    Početno

    Danas 13 dan nakon op. Jos uvjek bolovi na istom mjestu, obavila i hitnu i EUS sve ok a mene i dalje dobrano probada da ne mogu bez tablete. Sto reci cemu se nadati

  16. #66

    Datum pristupanja
    Apr 2023
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima , prvi put se javljam. Danas mi je suprug izašao iz bolnice, nakon laparaskopske op žuči, kazu da je sve prošlo ok. Jutros je za doručak dobio dvi fete kruha,mermeladu i bijelu kafu, tako da mi ništa nije jasno, ja sam mislila da je na laganom čaju i dvopeku, barem prvi dan, tek možda sutra juha od povrća. Ima jake bolove u ramenima, ali kažu da je to normalno i da je to od upuhivanja plina u trbuh. Dobio je Brufen. Molim vas savjet za prve dane prehrane. Hvala punoo

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •