Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: otkaz dok sam na njezi-hitno

  1. #1
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno otkaz dok sam na njezi-hitno

    ima li mi poslodavac po ZORU pravo dati otkaz dok sam na njezi za dijete s pp??Ugovor na neodređeno, status produžene njege aktivan do 2017., poslodavac blokiran i sad želi u otpis duga i stečaj proglasiti , te me se želi riješiti!smije li??

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    kolko ja znam ne smije prije nek otvori stečaj

    imaš li kakvog pravnika da pitaš?

  3. #3
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    odvjetnik tvrdi da sam u zaštićenoj skupini do trenutka pokretanja likvicacije, inspektorat rada također, ukoliko mi prije napiše otkaz ide tužba..dugotrajni sudski spor i sve skupa s tim..

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    sad pitanje je jel stečaj smije staviti prije likvidacije

  5. #5
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    u stečaju me nebi smio dirati, samo u postupku likvidacije ili brisanje iz registra ...e sad opet đto će i što smije/ne smije koliko je to njemu bitno ..ugl uz sve sad još i to..otkaz za mene znaći gubitak svih prava, potraga novog posla, rad na puno r vrijeme i onda opet vještačenje i zahtjev za njegu..nitko se ne pita tko će to dijete vodati na terapije ako ja radim 8-9 sati, nikog to nije briga na žalost

  6. #6
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj pužić prvotno napisa Vidi poruku
    u stečaju me nebi smio dirati, samo u postupku likvidacije ili brisanje iz registra ...e sad opet đto će i što smije/ne smije koliko je to njemu bitno ..ugl uz sve sad još i to..otkaz za mene znaći gubitak svih prava, potraga novog posla, rad na puno r vrijeme i onda opet vještačenje i zahtjev za njegu..nitko se ne pita tko će to dijete vodati na terapije ako ja radim 8-9 sati, nikog to nije briga na žalost
    Koliko znam u stecaju ne smije. Samo u slucaju zatvaranja firme i likvidacije.

  7. #7
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Da li se isto odnosi i na roditeljski dopust ili samo na njegu?
    Naime dobila sam Odluku o otkazu ugovora o radu radi otvorenog stečajnog postupka.
    Ima li kakav pravilnik ili članak zakona kojim to mogu dokazati?

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    ne odnosi se , ali možda neka blaga zaštita postoji

  9. #9
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    nema zaštite u slučaju otvaranja stečajnog postupka na žalost, stečajni zakon je iznad zakona o radu tako mi je pojasnio odvjetnik.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Moja je šogorica prije skoro godinu dana prošla slično. Naime, propao je obrt u kojem je radila i ostala je bez prava na porodiljnu naknadu. Poslodavac joj je savjetovao da se prijavi na burzu što je i učinila, pa je preko HZZa primala još neko vrijeme porodiljnu naknadu. Ne znam kako to funkcionira kod slučajeva gdje se radi o njezi za dijete sa PP, ali naprosto mi je nezamislivo da bi se majka sa bolesnim djetetom u bilo kakvom scenariju našla "na cesti", pored sveg ostalog sa čime se mora boriti...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •