Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 126 od 126

Tema: Istralandia

  1. #101
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

  2. #102
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Eto moj muž odlučio da nećemo ići u istrslandriju bez obzira kolko to nekima bilo super,mi ja ne volim baš taj vid zabave,ali u okolici ima sve velike špilje pa ćemo tamo zaći

  3. #103

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    a jel klinci vole ?

  4. #104
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Više špilje vole

  5. #105
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    podizem
    koji park je prikladniji za djecu: 10,8,5 i 2 godine
    hlad/vrsta tobogana/hrana i pice?

  6. #106
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Klinac bio i izgorio na suncu.

  7. #107

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    514

    Početno

    Mi smo lani odlučili poći s par djetetovih prijatelja u Istralandiju, proslaviti djetetov rođendan(ljetovali smo u Istri pa nam nije bilo daleko). Bilo je fantastično za čitavu obitelj, prijatelje,čak i za bebu koja je u to doba imala tek sedam mjeseci.
    Izuzetno je čisto, ugodno, ogromna travnata površina u sjeni visokih krošanja borova, savršeno za provesti dan.
    Bili smo ondje netom pri jutarnjem otvaranju parka, bila je gužva no čekali smo možda 15 min, nekoliko je blagajni pa sve to brzo ide.
    Ponijeli smo šator za zaštitu od sunca, ondje smjestili hladnjak s gomilom sendviča, pića, voća- hrana je ondje, za naše prilike, izuzetno skupa.
    Svima preporučujem otići ondje, to je cjelodnevna zabava za čitavu obitelj, nešto prekrasno.
    Jesam rekla da je sve izuzetno uredno, čisto? Isplati se definitivno poći no budite ondje odmah pri otvaranju da što više iskoristite dan!

  8. #108

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    Molim preoporuke - istralandija ili Aqualand (oboje blizu Poreca gdje smo nekoliko dana)?

  9. #109
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    hvala
    mi se ovaj put odlucili za trecu varijantu
    al ici cemo i u istru, samo drugi put

  10. #110
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    mi nismo isli u landije nego u špilje pred godinu dana

  11. #111

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    Od ove godine kod mene dilema Istralandija ili Aquacolors više ne postoji, definitivno Aquacolors.
    Kad djeca malo porastu (pređu 140 cm) za Istralandju su odrasli i plaćaju punu kartu. U Aquacolorsu su djeca do 15 god, a i oni stariji, do 21 kao učenici i studenti imaju popust.
    Osim toga, oni razlikuju visoku i nisku sezonu (u rujnu kada mi inače idemo da izbjegnemo gužve cijene su osjetno niže), možete birati kartu 3,5, 6 sati ili cijeli dan. Ležaljke i suncobrani se ne naplaćuju posebno, a i cijene pića i jela nisu toliko bezobrazne kao u Istralandiji.
    Mi svake godine idemo početkom rujna, to nam dođe kako označavanje kraja ljeta, super se svi zabavimo od najmlađe do nas starijih. Za naše su prilike cijene ulaznica zaista visoke, ali nismo požalili nikada niti kune.

    Kombinirali smo jedan ili drugi vodeni park, a ove godine su na Megabonu ulaznice za Istralandiju bile na popustu 25% i ja se naivno zaletjela. Otišli smo prošle subote (7.9.) i naišli na zatvorena vrata. Zvali ih i pitali što ćemo sa kupljenim bonovima (ulaznicama), radi se o 4 odrasle i jednoj do 140 cm (s popustom dođu 104,5 eura). Rekli su nam da se za povrat novca obratimo Megabonu.
    To i jesam, i oni mi "velikodušno" nude povrat u dobro, tj. korištenje njihovih drugih usluga u toj vrijednosti. (povrat novca je moguć u 14 dana). Tretiraju me kao da sam se ja predomislila i ne želim uslugu, a ne kao da meni usluga nije pružena.
    Obratila sam se i Istralandiji, njima je jako žao (of kors, boli ih briga) i zahvaljuju na razumijevanju (svaka punoljetna razumna osoba hvala na razumijevanju u takvoj situaciji zna pročitati kao "nisi bitan" ili "tko te ....").
    da netko ima i neke koristi od mog podužeg posta - budite pažljivi ako kupujete bonove megabona, može vam se desiti da vam usluga ne bude pružena, ali to njih zaista nije briga, vaše će novce rado zadržati i velikodušno vam ponuditi nešto što možda i ne želite, da vam ne propadne...
    Istralandiji ste, nakon što platite uslugu koji vam nisu mogli pružiti, također nebitni, ali eto jako barem su vam zahvalni na razumijevanju.
    mi smo otišli u Aquacolors, kao i još neki korisnici koji su u isto vrijeme poljubili vrata i super smo se proveli, spasili smo sebi dan, a i naučili puno toga u danima nakon toga.

  12. #112
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    A zašto nisu radili 7.9?

  13. #113

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    Navodno zbog vremena. Taj dan je ujutro bilo djelomično oblačno, kasnije se posve razvedrilo i mi smo se dobro proveli u Aquacolorsu.
    U odgovoru Istralandije rekli su da je dan prije padala kiša i da im je spustila temperaturu vode. Ok, ali onda se može negdje objaviti da postoji mogućnost da se zatvore dan nakon kišnog ili slično. U petak na njihovim stranicama ništa nije pisalo, nikakve najave o tome ja nisam vidjela, a potvrdio mi i jedan otac koji je iz Zg došao sa obitelji i isto u čudu gledao zašto ne rade (a jedan klinac mu se doslovno rasplakao kad je vidio da ne rade). Još je bilo ljudi s kartama (grupa madih, također iz Zg). Dakle, nismo mi čudaci koji su po nevremenu odlučili djecu voditi u vodeni park, ljudi su potegli i iz puno veće udaljenosti.
    Jedino, njih možda spasi ako nisu odmah na početku akcije kupili kupone. Ja sam kupila 20.08. i do 7.9. je prošlo 16 dana, a povrat možete dobiti do 14 dana. Ne rade razliku jesi li ti sam odlučio ne koristiti ili ti nije bilo omogućeno koristiti uslugu. Mislim, razumiju oni, ali može im se. No, neka, mojih kuna vidjeti više neće ni jedni ni drugi.

  14. #114

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Riječanka, hvala ti na iskustvu koje si napisala.
    Sad znamda u istralandiju nećemo

  15. #115
    MalaRiba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    369

    Početno

    Mi smo bile u subotu u Istralandiji, dvije ulaznice za mene i curku bi bile 440 kn, ali se na njihovim stranicama može skinuti kupon koji je iskoristiv u lipnju i rujnu, i onda su nas ulaznice došle 330 kn. Sve se dodatno naplaćuje (lažajevi, suncobrani, ormarići), i cijene hrane su zbilja nemale. Mi smo imale svoju klopu, nitko ništa ne provjerava, mala je bila zadovoljna, i to mi je bilo najbitnije, ali mislim da ćemo sljedeći put u Aquacolors, bome bih se baš naljutila da smo išle i naišle na zatvorena vrata. Super ste se snašli, i hvala na iskustvu!

  16. #116
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,245

    Početno

    kada smo mi bili prije par godina razlika je bila u broju osoblja i sigurnosnim postavkama. ne znam je li još uvijek tako organizirano
    u Istralandiji zaposlenici provjeravaju vizualno sigurnost na atrakcijama, pa puštaju sljedećeg tek kad se prethodni sigurno spustio/izašao
    u Aquacolorsu je automatizirano - postoji semafor koji ne radi na senzore nego na prosječno vrijeme izlaska. Po mojem iskustvu to je manje sigurno.

    Npr. dijete staro 10 god. i teško 40kg - spušta se sporije od prosjeka.
    Nakon njega možda ide striček od cca 120 kg koji zbog svoje mase kroz tobogan ide iznadprosječno brzo
    Rezultat toga je da striček velikom brzinom nalijeće na dijete u dnu tunela.
    To se nama desilo i nakon toga nikad više Aquacolors pa da je i besplatno

  17. #117

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    u Aquacolorsu postoji semafor, ali i zaposlenik koji provjerava i pomaže kod kretanja, pridrži kolut, pogura ako treba. ne mogu vjerovati da je semafor namješten na prosječnu brzinu spuštanja, valjda bi logično bilo da bude na najsporijoj? ne tvrdim da je. nikad kad smo bili nije bilo nikakve sigurnosne nedoumice kod nas, ni u jednom ni u drugom parku. ali, mi idemo u rujnu kada nisu gužve, vjerujem da gužva može umanjiti sigurnost.

  18. #118
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,245

    Početno

    zaposlenik pogura kad je zeleno na semaforu

    a zeleno nije kad prethodni izađe već se pali u jednakim razmacima

  19. #119

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    ne znam, vjerojatno bi onda na dnevnoj bazi bilo puno problema kakve si opisala. u subotu su gledali dole, e sad jesu li gledali komade kako prolaze ili je li prethodnik izašao, ja stvarno ne mogu tvrditi, svaki put kad sam ja išla, prije su pogledali dole (možda i zato što sam ja od onih koji idu brže od prosjeka ).

  20. #120
    MalaRiba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    369

    Početno

    Sestra mi je ispričala priču da je prijateljica (mama iz razreda starijeg joj sina) išla prije 2 godine u Istralandiu i da se spuštala niz onaj valoviti 'mekani' tobogan punog mjehura i da joj je valjda puknuo, dal mjehur, dal maternica, nisam sigurna, i da je počela jako krvariti da su ju jedva stigli odbaciti u bolnicu u Pulu i operirati. Znam da je imala operaciju jer ju i ja znam ali nisam znala priču

    Ispričala mi je nakon što smo se vratila iz istralandije...
    Posljednje uređivanje od MalaRiba : 18.09.2019. at 08:38

  21. #121
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    I ja sam čula lani tu priču, s varijacijom da se to dogodilo na onom crnom, strmom (Top gun) toboganu. Toj “mojoj” je pukao cerviks.
    Vjerojatno je u pitanju ista osoba jer je keyword “puni mjehur” (mada, kontam ako je sraz s površinom bio tako jak, da je ne bi ni prazan spasio, no dobro).

  22. #122
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Bio tko ovo ljeto u Istralandiji?
    Zanimaju me cijene hrane. A i opći dojam.

  23. #123

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Negde daleko
    Postovi
    202

    Početno

    Nisam nikada bila, ali planiramo ići sa sestrinom curicom ovo ljeto, a videla sam i reklamu da sa Ikeinom karticom (Ikea Family) dobiješ popust na ulaznice - mislim da 20 %, čisto da znate ako budete išli

  24. #124
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Kako je na tim bazenima van sezone kad temeratura nije ona ljeta?!
    Zvala sam Aquacolors i kažu daje temp 18-20 kad je oblačno malo mi je to brrrr....

    Planiramo ovaj vikend. Vjerojatno u Aquacolors.
    Posljednje uređivanje od kudri : 01.09.2022. at 15:10

  25. #125
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    Kako je na tim bazenima van sezone kad temeratura nije ona ljeta?!
    Zvala sam Aquacolors i kažu daje temp 18-20 kad je oblačno malo mi je to brrrr....

    Planiramo ovaj vikend. Vjerojatno u Aquacolors.
    Ako puše i oblačno je nije baš naj ugodnije.

  26. #126
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Bili u Aquacolorsu u Poreču. Bio je poluoblačan dan, ali nije bilo hladno. Voda u bazenima je ok, nije 18-20C kao što su mi rekli telefonski. Puno, puno toplije. Iako je rujan, svejedno se dosta čekalo, ali pretpsotavljam da je to usred ljetnih mjeseci još gore.
    Sve u svemu, super smo se proveli. Čak bi rekla da mi je bolje od Istralandije!

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •