Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Prelazak ceste

  1. #1
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno Prelazak ceste

    Zanima me kad se vozim biciklom i idem preko ceste preko pjesackog moram sici sa bica i preci pjeske. Jel tako?
    I kad bi me murija ulovila kakvu bi kaznu dobila?
    I jel moram imati kacigu ako vozimbicikl po pjesackom oznacenom za bicikle

  2. #2
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    300 kn ti je za voznju bicikla preko pjesackog prijelaza.

  3. #3
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    posebno sam alergicna na bicikliste koji voze preko zebre.

  4. #4
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Ako pjesacki ima poseban dio za bicikliste ne moras silaziti, nego vozis dalje.
    Ako nema, moras sici.
    ako si u prometu vrijedi na svakom mjestu pravilo o nosenju kacige. Ali nemam pojma kakvo je pravilo.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    S biciklom si uvjek u prekršaju. Preko zebre moraš hodat, osim ako nema nacrtana staza za bicikle.
    S biciklom ne smiješ vozit po pločniku, osim ako nije nacrtana biciklistička staza, nego po cesti, tako da nemaš šta tražit na zebri.
    Ne pada mi na pamet vozit se po propisima u našoj prometnoj kulturi i kvazi biciklističkim stazama. Vozim kud mislim da je sigurno i ne držim da imam prednost nikad, čak i ako imam.
    Kad će policija na biciklima voziti okolo po propisima i kažnjavat pješake i aute po bic. stazama, onda ima legitimitet i bicikliste kažnjavat.
    Kacigu ne moraš imati, ali moraš svjetla na biciklu.

  6. #6
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Meni nema gore nego kad pjesaci pored cijele zebre idu preko one izdvojene narandzaste trake namjenjene biciklistima.
    svi se trebamo uciti kulturu u prometu i biciklisti al bome.i pjesaci.

  7. #7
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni nema gore nego kad pjesaci pored cijele zebre idu preko one izdvojene narandzaste trake namjenjene biciklistima.
    svi se trebamo uciti kulturu u prometu i biciklisti al bome.i pjesaci.
    Meni nema goreg nego kada biciklisti ne voze po toj crvenoj traci nego gaze pješake po drugim dijelovima pješačkog prijelaza.

  8. #8
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    nemam nista protiv biciklista, i zbilja je istina da su zakinuti. Ali ja valjda imam srece da stalno susrecem one koji se ne drze ni osnovnih propisa.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Kod nas je prometna kultura na niskim granama. Tu mislim i na vozače i na bicikliste i na pješake.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    I spadam u sve tri kategorije, tako da ne gledam na situaciju jednostrano.

  11. #11
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Definitivno su biciklisti kod nas zakinuti i nemaju dovoljno iscrtanih staza ali toliko puta mi se dogodilo da me skoro pregaze da sam sad vec pomalo iznervirana.
    U nasem kvartu imamo park i poplocanu stazu kroz taj park i stalno tu secemo psa. Svake 2-3 minute ja svojoj J. moram govoriti da se makne jer biciklisti velikom brzinom prolaze i nitko nas od njih nebi zaobisao nego se mi sklanjamo. Jos ako je poslije kise moramo gaziti po blatu. Rijetko koji da kaze hvala.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Pa to je to-ko jači, kači. To je kod nas princip.

  13. #13
    nety avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    235

    Početno

    Ne samo da biciklisti voze preko zebre,nego roditelji puštaju djecu u onim guralicama autićima ili biciklima na pedale da voze preko! To mi je čisti hororrr, veći od toga mi je bio prije par mjeseci na dijelu čulinečke gdje se dvije trake pretvaraju u tri žena hoda s jednim djetetom preko ceste dok drugo juri među autima na guralici autiću i to tamo gdje nije zebra
    Pa bemu..nema bickl 100kg, skini djete s njega i prenesi, uvijek ima debila koji turiraju na crvenom i jedva čekaju žuto da stisnu gas do daske skupa sa Sevkom! Nisi siguran ni kad dijete vodiš za ruku a ne da ga još pustiš pet metara ispred sebeda se vozi na bickliću preko ceste

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Zbilja je teško biti biciklist, bar kod nas... Jedno sam vrijeme probala, ali nakon što me dva puta skoro pokupio auto (mlatarala sam rukama da skrećem, nije me doživio) i jednom za dlaku živčani kamiondžija, odustala sam... A baš mi je žao, jer nisam vozač i ovo mi je bio odličan način prevesti se ljeti sa jedne lokacije na drugu... I djecu me strah puštati da se voze, a kada vidim kako se njihovi vršnjaci voze, shvaćam da sam u pravu...

  15. #15
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Kao gita, i ja sam u sve tri kategorije, i vozač i pješak i biciklist, a i roler na Jarunu.
    I u svakoj od tih kategorija uvijek najbolje uočavam koliko se oni drugi ne pridržavaju ni propisa, a često ni zdrave pameti (tu posebno mislim na roditelje koji puste tek prohodalu dječicu da bauljaju sami po biciklističko-rolerskoj stazi :ne)
    No opet, kod nas niti postoje jasna pravila niti kazne za nepridržavanje pa je jasno da vlada nered.

  16. #16
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Na jarunu je kaos u tom smislu ne zna se tko hoda trci rola biciklira svi se mijesaju svima na njibove staze.Boze sacuvaj.
    Ja npr kad sam pjesak nikad ne hodam po onoj i /rolerskoj stazi pa i da je prazan jarun.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •