Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Trudnoca i hidrocefalis

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    4

    Početno Trudnoca i hidrocefalis

    E ovako prvo sve da pozdravim posto sam nova ovde:D
    Vec godinu i po dana sam u braku i vreme je da se planira bebica :D e sad ja sam kao beba dobila hidrocefalis po rodjenju (nije urodjeni nastao je od teskog porodjaja) rodjena sam u 8-om mesecu karlicno.Operacija mi je uradjena u trecoj godini zivota, ugradjen mi je shant u narodu poznatije kao pumpica. Danas imam 27 godina i nesmetano funkcionisem u zivotu naravno ta pumpica je i dalje u mojoj glavi po recima mog lekara ona se nikad ne vadi ali mi ne stvara nikakve poteskoce.
    Zanima me da li mogu trudnocu da planiram bez nekog posebnog straha i na sta bih trebalo da obratim paznju tokom trudnoce ? Znam da bih o ovome trebalo prvo da porazgovaram sa lekarom ali dok do toga ne dodje zelela bih da mi neko nesto kaze na ovu temu ko je imao slicnu situaciju ili je lekar pa zna nesto vise o ovoj temi.
    Hvala svima unapred

  2. #2
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    @majan - nisam skužila - vi planirate ići na medicinski potpomognutu oplodnju? ili planirate spontanu trudnoću?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    4

    Početno

    Normalna spontana trudnoca samo mi treba konsultacija na sta da pazim tokom trudnoce posto imam hidrocefalis odnosno ako neko ima isti problem a da je bio u drugom stanju treba mi da podeli iskustvo .

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    I ja sam u istoj situaciji, kao bebi mi je ugrađena pumpica, nakon što je dijagnosticiran hidrocefalus. Imala sam od tada nekoliko operacija čišćenja i promjene pumpice. sad je sve ok. Što se tiče trudnoće, prije nego sam ostala trudna, otišla sam na konzultacije kod neurokirurga sa rendgenskom slikom glave i područja gdje cjevčica završava. On mi je rekao da slobodno mogu roditi dijete, i da ne mora doći do nikakvih komplikacija, barem do zadnja tri mjeseca trudnoće, ali da je to jako rijetko i da su do sada žene sa mojom dijagnozom uspješno iznijele trudnoću. Obadvije trudnoće su mi bile uredne i rodila sam na termin, carskom rezom. Nije indikacija ali se preporučuje zbog naprezanja, iako doktori kažu da se može roditi i vaginalno, samo sa pojačanim nadzorom. Sad imam dvoje djece, potpuno su zdravi a ja nemam nikakvih posljedica zbog poroda, naprotiv, osjećam se puno bolje i imam manje glavobolja.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    4

    Početno

    Neka su Vam ziva i zdrava decica i hvala Vam na ovom divnom pozitivnom odgovoru sad imam veliko olaksanje po pitdanju bebe jedino me malo buni to sto ste rekli za tsa poslednja tri meseca trudnoce ali se nadam da necu imati problema meni pumpica nikada nije menjana i uredno je dunkcionisala doktor djordjevic mi je rekao da dolazim na kontrolu samo ako uocim neke promene inace nema pozrebe da brinem sto se tice pumpice a to ke bilo pre 10 godina. Tako da mogu reci fa ave ide kako treba i jako sam vam zahvalna na odgovoru.Samo mi malo pojasnite sta ste hteli reci za ta poslednja tri meseca trudnoce?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •