Pokazuje rezultate 1 do 49 od 49

Tema: Preporuke za Gorski kotar

  1. #1
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno Preporuke za Gorski kotar

    Zna neko zgodno mjesto, isli bi ovih dana, s dvoje djece?

  2. #2
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Evo mi bas uplatili u fuzinama lovacki dom arnika. Mozda ponuda jos traje na trendi.hr...
    Tamo imaju dva jezera za kupanje, spilja za pogledati, a i more je pola sata voznje... ne moze biti lose.

  3. #3
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Bili, hvala
    Htjeli bi negdje gdje je hladnije, a da ima nekih sadrzaja za malu djecu

  4. #4
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    Zna neko zgodno mjesto, isli bi ovih dana, s dvoje djece?
    Išli biste na više dana, ili na jednodnevni izlet?
    Za višednevni smještaj, preporučujem Lokve, mi smo ondje svojedobno bili s 11-mjesečnim djetetom i bili smo oduševljeni. Mjesto je malo, ugodno, a u malo vožnje možete obići pola Gorskog kotara.
    Fužine su isto lijepe, ali su malo više turistički razvikane, pa ćete sad možda teže naći smještaj. Ali blizu Fužina su Vrata, jako lijepo selo, u 10 min šetnje ste u Fužinama. U Vratima je nekad bio pansion istog imena, doduše, nedavno smo prolazili onuda i nije davao znakove života

  6. #6
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    isli bi na tri dana
    Risnjak? Begovo razdolje? Neko bio? Moze za lokve na pp tocno? Idem guglat Vrata

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Za Lokve, vidi ovdje.
    Mi bili kod ovog zadnjeg s popisa, ali vjerojatno su i drugi ok, treba vidjeti kakve su sada cijene (mi smo tamo bili prije 10 godina).

    U Begovom Razdolju, postoji pansion "Planinski raj". Nismo ondje dulje boravili, ali jednom smo naletjeli onamo na ručak (nakon planinarenja), i ugodno su nas iznenadili ponudom i cijenama, pa možete izvidjeti i to.

    Ako vas zanima Risnjak, vidi za smještaj u Crnom Lugu. Tamo je i poučna staza "Leska", pogodna i za manju djecu. Do planinarskog doma Risnjak i vrha mi smo uvijek išli od Vilja, ali tamo nema smještaja (možete se dovesti autom, dosta je loša cesta, ali prolazna). Lijep je i izvor Kupe (uračunato u cijenu karte za Nacionalni park). Inače, do Risnjaka ili Leske lako možete otići na jednodnevni izlet koji god smještaj u Gorskom kotaru odabrali - to je sve relativno blizu.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Na ulazu u Risnjak ima i hotel. Mi smo bili u prolazu do mora i setali smo poucnom stazom Leska kad je moja imala tri, cetiri godine. Sjecam se da nam je bilo super.

  9. #9
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    I ja bih išla, šmrc!

    Ali veselim se zbog vas mare

  10. #10
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ima na Risnjaku smještaj! Ima i hrana. Od Vilja je oko 50 minuta laganog uspona.
    http://www.hps.hr/info/planinarske-k...hlosserov-dom/

    Tu su svi podaci. Samo nazovi na mob i saznat ćeš sve što treba: http://www.planinarski-portal.org/pl...i/schlosserov/

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ima na Risnjaku smještaj! Ima i hrana. Od Vilja je oko 50 minuta laganog uspona.
    http://www.hps.hr/info/planinarske-k...hlosserov-dom/

    Tu su svi podaci. Samo nazovi na mob i saznat ćeš sve što treba: http://www.planinarski-portal.org/pl...i/schlosserov/
    Ima smještaj u planinarskom domu na Risnjaku, ali je velik problem s vodom. Nama je domarka svojedobno otvorila kupaonicu jer smo noćili ondje s djetetom, i tom prilikom nam se žalila na turiste koji dolaze u organizirane posjete Nacionalnom parku pa ostavljaju smeće i troše vodu nemilice. Zbog njih onda često potpuno zatvore vodu na katu, jer je teško ljudima objasniti da se voda u planinama mora štedjeti. WC-i u domu su tipični "planinarski" - čitaj: bilo bi ugodnije posao obaviti u šumi

    Vidim da mare41 ima dvije dvogodišnje curice, ne znam planinare li inače s djecom, ako da, onda će se i sami sjetiti nazvati planinarski dom (inače, gospođa Vesna je vrlo ljubazna i sigurno ćete saznati sve što vas zanima). Ako ne, ne bih im to preporučila kao prvi izbor smještaja. Jednostavnije im je smjestiti se negdje u podnožju, gdje im je smještaj dostupan autom, pa napraviti izlet na Risnjak, ako cure vole hodati (inače, nisam dosad upoznala dvogodišnje dijete koje bi bez protesta pristalo hodati sat vremena po stazi uzbrdo, što za roditelje znači nošenje na leđima dobar dio puta, zajedno sa svim stvarima).

    Uspon od Vilja do Risnjaka jest lagan, ali cesta je u zaista lošem stanju, zadnji put smo ondje susreli vozača kojem je krepao auto na tom makadamu i nije mogao ni naprijed ni natrag.

  12. #12
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Hvala, al one su jos na nivou tobogana, ne bi ih uzbrdo nosali

  13. #13

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Onda ako idete u kraj oko Risnjaka bolje obiđite Lesku, to je kružna poučna staza gotovo po ravnom, idealna za malu djecu.

  14. #14
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    U NP Risnjak su prije kojih mjesec dana otvorili adrenalinski park za djecu, prijateljice ga hvale, mi jos nismo bili pa neznam iz prve ruke.

  15. #15
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Bili jučer, zabavno je ali nije za dvogodišnjake ....

  16. #16
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    U Fužinama uopće nije gužva, bili smo za vikend. Dapače, prekrasno je. Ne znam je li netko spomenuo Lič i Lokve za spavanje. Vrata su malo seoce, jako slatko, ali npr. za samo 10 minuta do Fužina mora se autom (nizbrdo) jer nema pločnika za šetnju s klincima. Od zabave za dvogodišnjakinje - u Fužinama imaju dva parkića na travi, uz klupe. Zatim imate vlakić oko jezera (mislim da je 25 za odrasle i 15 za djecu, nisam sigurna) i brodić po jezeru (za djecu je besplatan). Mogu s eunajmiti i bicikli sa sjedalicama. Ima i nekakav konjić ako ništa za podragati. Kada se starom cestom spušta do Fužina ima mali ranč s konjima. Vidjela sam puno djece kako ih jašu. U Delnicama imate u samom centru park i na kraju parka ograđene srnice, lanad - pitome su i maze se kroz ogradu. Zeleni Vir je zgodan za prošetati. U Brodu na Kupi ima ono predivno umjetno jezero za koje malo ljudi zna - Čogrljevo...... Ima i onaj muzej žaba u Lokvama - nisam bila. Mi smo prošle godine s dvogodišnjakom svaki dan izletovali u drugom mjestu, ima se štošta za pročešljati.
    Posljednje uređivanje od palčica : 20.07.2015. at 16:36

  17. #17
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Isprika, Čogrljevo je Brod Moravice.

  18. #18
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Iz Vrata do Fuzina mozes i pjeske, ne cestom, nego se ide popreko po bijelome putu i izadje se kod jezera, tamo gdje je novi djecji parkic.

  19. #19
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Pratim

  20. #20
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Super je i hotelčić Risnjak u Delnicama, to može biti baza za lutanje po cijelom Gorskom kotaru. Za one dubljeg džepa (meni je san snova, ali dosta skupa) - Čarobna koliba
    Prekrasan mi je i hotelčić Japodi u Sungeru kod Mrkoplja. Sad se već mogu naći borovnice svuda okolo... Mmmm, odmah i meni dođe da zapalim za GK.

  21. #21
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Aaaaaaa, Gorski kotar

    Želim i jaaaaa .......

  22. #22
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Aaaaaaa, Gorski kotar

    Želim i jaaaaa .......
    Mi smo svratili u Fužine u subotu kad smo djecu vraćali s mora. Šteta što nismo uspjeli ostati duže, ali i to malo je bilo dovoljno. Barem su djeca vidjela Bajer , a sad već znam što je iduće u planu - špilja: http://www.tz-fuzine.hr/view.asp?p=14&

  23. #23

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo svratili u Fužine u subotu kad smo djecu vraćali s mora. Šteta što nismo uspjeli ostati duže, ali i to malo je bilo dovoljno. Barem su djeca vidjela Bajer , a sad već znam što je iduće u planu - špilja: http://www.tz-fuzine.hr/view.asp?p=14&
    Vrelo je vrlo mala špilja i mogli ste komotno i nju obići sad usput, ne bi vam uzela više od 15 minuta.
    Ako ste u tom kraju, od špilja prije preporučujem Lokvarku.

  24. #24
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Vrelo je vrlo mala špilja i mogli ste komotno i nju obići sad usput, ne bi vam uzela više od 15 minuta.
    Ako ste u tom kraju, od špilja prije preporučujem Lokvarku.
    Ma ja sam kriva, nije mi palo na pamet na vrijeme. (Bili smo kolega i ja prije par godina kad smo se poslovno zatekli tamo). Ali klinci su se namjeračili na pečenog veprića i gulaš od jelena, pa je turistički obilazak naprasno pao u drugi plan ...
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 21.07.2015. at 10:48

  25. #25
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Peterlin, gdje ste isli na klopu?

  26. #26
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj bella77 prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, gdje ste isli na klopu?
    Konoba Volta - u centru

  27. #27
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Ako netko zna slikovitije objasniti - gdje se točno nalazi konoba Vagabundo? Zaleđe Bribira, između Liča i Fužina u šumetini - nije mi baš slikovito Google opisao.

  28. #28
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ovako. Iz Fužina ideš u Lič i na raskršću na kojem piše ravno centar, skreneš lijevo, piše Bribir. Na tom stupu je i natpis "Alu i PVC stolarija, isto pokazuje strelica prema Bribiru.
    Cesta je sada napravljena, bila je zatvorena u vrijeme kad su radili google street view.

    Pa voziš dosta dugo kroz polje, lijevo je Crkva Majke Božje snježne, pa gomila grmova lijeske pa voziš, voziš kroz šumu oko 10-11 km i na samoj cesti vidiš Vagabundo. Ne možeš fulati.
    Od centra Fužina je 15 km

    Ne između Liča i Fužina, oni su spojeni.

  29. #29
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Puuuuuno ti hvala, Beti!
    Valjda se isplati poslije izletovanja tamo kada barba Vladu i ženu mu svi jako hvale.
    Posljednje uređivanje od palčica : 11.09.2015. at 17:19

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Mi smo isli od strane Novog Vinodolskog.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    aaa vagabundo
    probajte polpete od kopriva i štrudlu od jabuka, mljac

  32. #32
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Plan je ići u Golubinjak pa po povratku. Polpete od koprive definitivno. Koprivu ljubimo obiteljski.

  33. #33
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Jos jedan glas za polpete od koprive.
    Koliba je na pola puta izmedju bribira i fuzina.

  34. #34
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Dojmovi:
    Golubinjak je dobar za dječju igru, trčanje, loptanje, igranje u parkiću, vožnju biciklićem - nema opasnosti od auta. Mada parkić može biti i sigurniji i čišći - mm i ja smo ga počistili od papira. Za 15 kn za ulaz nisu opravdali moja očekivanja. Ima smeća od prethodnog dana (ili vikenda) oko stolova za roštiljanje, popriličan broj polomljenih stolova i klupa. A roštilj je 100 kn kao na Platku gdje je sve jako lijepo uredno i sređeno.

    Vagabund - prefina domaća autohtona hrana! Od maneštre s domaćim kobasicama, polpeta od koprive, svega. Preporučam i liker od bazge.

  35. #35
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Imate li prijedloga za zimski boravak u Gorskom Kotaru, 3-4 dana? Za Novu godinu, li odmah poslije. Dvije obitelji, ukupno nas je devetero. Mi bismo zapravo nekakvu kolibu iz bajke, na mjestu kao iz bajke, istom takvom okućnicom...Može i Lika, ma može i nešto treće.
    Da je lijepo mjesto za zimski boravak, i da ima četiri spavaće sobe, po mogućnosti.

  36. #36
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    I mene zanima slična preooruka za jednu obitelj s upitrebom kuhinje

  37. #37

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    podižem
    zanima me je li otvorena poucna staza Leska u NP Risnjak u ovo doba godine? planirali smo na jednodnevni izlet... na webu od NP ne vidim neka ogranicenja sa datumima

  38. #38
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Je. Ona je stalno otvorena. Mi smo bili prosle godine u 4mj i super nam je bilo

  39. #39

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    hvala!
    i jos par info: ulaznicu za tu stazu placamo na glavnom ulazu u NP? jel to tu negdje u blizini? do tamo mozemo autom?
    i ima li staza mjesta za odmor te moze li se kolicima?

  40. #40
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Mi smo krenuli iz Crnog luga i ulaznica se kupuje u restoranu jer kucice NP jos ne rade. Ako imate off road kolica onda cete bez beda proci cijelu stazu, nislim moze se i s obicnima ali mrvicu teze. Na kraju obavezno palacinke ili strudla od borovnica u tom restoranu. Njemsi. Pokraj je i mali adrenalinski park, za klince. I jezero s patkama. Sve u svemu - lijepo je tamo.
    Fora je i izvor Kupe u blizini.
    Posljednje uređivanje od In love : 04.04.2017. at 08:15

  41. #41

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    hvala puno!
    bas se veselimo

  42. #42

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Buba, idete jednodnevno ili cete prenoćiti? Imate li preporuku za mjesto za ručak?

  43. #43
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Imas u tom restorani na ulazu i ostalu hranu.

  44. #44
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    U biti, imaju i sobe pa se moze prespavati.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Citiraj pituljica prvotno napisa Vidi poruku
    Buba, idete jednodnevno ili cete prenoćiti? Imate li preporuku za mjesto za ručak?
    idemo na jednodnevni izlet
    samo se nadam suncu za vikend

  46. #46
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Zanima me Mrkopalj, ima li tko što lijepo reć, čak i za vrijeme kad bi trebalo možda biti i snijega?

  47. #47
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ako bude snijega, bit će vam super jer imaju stazu za skijanje/sanjkanje, čak i vučnicu. Blizu je Matić poljanasa zanimljvom poviješću. Mrkopalj i Begovo razdolje su baš lijepe lokacije, jedino što je sad doba godine bezveze... Nit lijepih jesenskih boja više, nit snijega još.

  48. #48
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Zanima me Mrkopalj, ima li tko što lijepo reć, čak i za vrijeme kad bi trebalo možda biti i snijega?
    Imaju vrhunsku atletsku stazu

  49. #49

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Mi smo bili lani u Mrkoplju na snijegu. Divota!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •