Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: adolescenti i brijanje

  1. #1
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno adolescenti i brijanje

    znam da je negdje bila tema o depiliranju djevojčica ali o dečkima i brijanju? - ne mogu naći

    dakle, moj skoro petnaestogodišnjak ima već male brčiće i neke čekinjice po bradi. Preko šest mjeseci žica da se počne brijati, nama se čini nekako prerano, tj. samo će si navuć još dlaka na lice. MM čeka da ja popustim, a ja prebacujem odgovornost na njega . No, neki dan smo mu obećali da idemo zajedno i ritualno kupiti prvi pribor za brijanje...

    Kako vaši dečki, kada su se počeli brijati?

  2. #2
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    sad sam se pokušala sjetiti kad se moj počeo brijati i zbilja se ne sjećam da je nas nešto posebno pitao ili žicao. kako u kupatilu uvijek imamo jednokratnih žileta i pjene za brijanje tako je valjda sam uzeo kad je osjetio potrebu i obrijao se. tehniku je savladao gledajući kao mali tatu kako se brije. sad ima skoro 24 godine i već par godina fura nekakvu kozju bradicu. u to doba je već sam sebe znao i mašinicom podšišati, a sad ipak ode kod frizerke jer smo ga uvjerili da ona to bolje napravi.

  3. #3
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    joj bubice, ja svoga nagovaram da se obrije, al neće. meni su ružne te čekinjice i dlačice ispod nosa. aj, bar su plave.

    ne znam pouzdano, al mislim da je mit da dlake rastu brže i gušće ako se briju
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 21.07.2015. at 17:54

  4. #4
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa ovako i onako će mu narasti dlake/brada, pa dajte dečku da se brije.
    Zapravo, stvarno čudno što uopće pita.

  5. #5
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ni ja se ne namjeravam u to pačat, ako me iz nekog razloga ne pita (a neće).

  6. #6
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    meni uopce nije cudno da nas pita ?? ne radimo ni mi ni on neku famu oko toga, samo su se svi decki oko mene počeli puno kasnije brijati...

  7. #7
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    I ja svog nagovaram da se pocne brijati ali nece. Ponosan je na to svoje paperje pa neka . Svakako bi prepustila njemu tu odluku.
    I usput da se ubacim sa pitanjem- sa cime se decki pocinju brijati? Jednokratnim britvicama ili?

  8. #8
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa Vidi poruku
    meni uopce nije cudno da nas pita ??
    Ni ja ne mislim da je čudno, nego samo da češće u tim godinama ne pitaju, nego što pitaju. Moj je savim zauzeo mot "moje tijelo, moja briga".

  9. #9
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Moj stariji isto ništ ne komentira. Ne kanim mu ništa sugerirati - to je njegova stvar.

    Kad se kolega iz generacije obrijao (a njemu je to bilo baš potrebno) pitala sam sina koliko ih se još brije u razredu, pa kaže da gotovo nitko još to ne radi.

    Doma može birati - jednokratnih britvica uvijek ima u kući (to ja koristim), mm ima neki štajaznam mach3 ili sensor excell - nemam pojma, a postoji i onaj brijaći aparat s rotirajućim glavama koji je mm kupio jer mu je bilo fora, ali ga ne koristi, pa mi se sve čini da to čeka sina. Eto - oprema postoji, a uskoro će i potreba. Za sada još nije huda sila.

  10. #10
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa što ja znam, meni baš je čudno da petnaestogodišnjak pita roditelje za dozvolu za tako običnu stvar koja se stvarno samo njega tiče. Ja sasvim sigurno nisam tražila mamu dozvolu da si brijem noge kad sam imala 15 godina.

  11. #11
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Moram se složiti s Mimom.
    Ali mi smo sinu prije toga pokazali koje dlačice sa lica se ne skidaju, da mu ne bi palo na pamet brijati jagodične kosti i tako

  12. #12
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    pa meni je normalno da dijete pita
    ne sad ono u smislu neke dozvole, ali ipak neka konzultacija s roditeljima, savjet kako se to radi, kupnja pribora......

    ovo je tema za dečke, ali recimo ja sam svojoj skinula ispod pazuha čim je pitala
    imala je tada 10-15 dlaka (11 godina) samo pod jednim pazuhom, ali kretalo je ljeto, majice bez rukava, a još ju je dodatno jedna curica na tjelesnom zezala radi tih par dlaka

  13. #13
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    ma da, drugačija je perspektiva djevojčica i dječaka. sreteotipno, ali je drugačije.
    Curke počnu skidati dlake čim ih skuže, i nemamo nikakvih problema s time, mm kreće prema B sa stavom - ajd, što ćeš se brijati, to je i tako tlaka, dozlogrdit će ti...

    a što se tiče pitanja, moj skoro petnaestogodišnjak je pravi mješanac bebe i odraslog čeljadeta, vrlo otvoreno razgovara o svemu pa je tako i ova tema došla na red. Ne isključivo kao potreba za dozvolom, nego treba kupiti pribor, da mu ne padne na pamet poslužiti se s tatinom...i tako...on inače voli sva ta obilježja odraslosti (dugo je tugovao jer nema bubuljica ), zato me i začudilo da se ovog želi riješiti. No kod njega se pokazalo već nekoliko puta pravilo - kad nešto proba onda mu više nije napeto, vjerojatno ce tako nakon par brijanja odustati i od te ideje.

    Nego , aleks ili tko se razumije, sad me je zaintrigiralo - je li stvarno mit da brijanje pojačava dlačice? Jer, po mojem iskustvu s depiliranjem - ne bi se baš reklo

  14. #14
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    pa nas su učili da ne jer bi se onda ćelavci brijali i ne bi više bili ćelavi
    s brojem dlaka se rodiš
    mi smo svi obrasli cijeli dlakama, ali se one, pod raznim utjecajima (hormoni, neki lijekovi) mijenaju, jačaju, sazrijevaju
    brijanje ih neće "umnožiti" uvećati njihov broj
    ali kada obriješ dugu dlaku, kad počne rasti ona je kratka, tamna, oštra, djeluje jače
    s tim da ipak brijanje može učvrstiti dlaku, ne samo tako vizualno nego stvarno, ojača je i potiče njeno sazrjevanje, ali nećeš dobiti veći broj dlaka brijanjem

  15. #15
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    ma zapravo, na to sam i mislila - neće ih narasti brojčano više ali jesu jače. U prvom sam postu malo izdramatizirala

  16. #16
    Rebbeca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagorje zeleno
    Postovi
    871

    Početno

    Moj 15 godišnjak je obrijao svoje "brkove" prvi puta u 4. mj. Od tada se brijao još dva puta, čini mi se. Na bradi nema još ništa. Moja je preporuka bila da se obrije, bile su mi ružnjikave te dlačice... Da nije želio, ne bih forsirala...

  17. #17
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa Vidi poruku
    meni uopce nije cudno da nas pita ?? ne radimo ni mi ni on neku famu oko toga, samo su se svi decki oko mene počeli puno kasnije brijati...
    Meni je bas super sto vas pita.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Moj 14-godišnjak je neki dan izjavio da bi htio obrijati paperje ispod nosa. Nije to bila molba za dozvolu, više izjavna rečenica. Primijetila sam već ranije da ga smeta što mu se ti brčići vide (iako, svijetli su - ali ipak se vide, da su tamniji, vjerojatno bi ga počeli smetati još davno prije). Na bradi nema još ništa ni na pomolu.

    Rekla sam mu da se za tehnikalije obrati tati, ali ipak, da provjerim ovdje - kako to obavljaju tinejdžeri na samom početku? Je li bolje aparatom ili žiletima? Što je manje agresivno za kožu?

  19. #19
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    moj ima max 3 valjda sam dobro napisala i gel senzitiv, ali to imaju skupa

  20. #20
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Moj 14-godišnjak je neki dan izjavio da bi htio obrijati paperje ispod nosa. Nije to bila molba za dozvolu, više izjavna rečenica. Primijetila sam već ranije da ga smeta što mu se ti brčići vide (iako, svijetli su - ali ipak se vide, da su tamniji, vjerojatno bi ga počeli smetati još davno prije). Na bradi nema još ništa ni na pomolu.

    Rekla sam mu da se za tehnikalije obrati tati, ali ipak, da provjerim ovdje - kako to obavljaju tinejdžeri na samom početku? Je li bolje aparatom ili žiletima? Što je manje agresivno za kožu?
    Moj stariji brije bradu cca godinu i pol. Mlađi se sprema tijekom ljeta, još mu nije kritično.

    Stariji je krenuo brijaćim aparatom jer se bojao da će se izrezati. Brkove ne brije, samo ih prikrati, ali sviđa se sam sebi s brkovima, hehehe... to mu je dio imidža

    U međuvremenu je na ljetni kamp zaboravio uzeti aparat (ima i baterijski i običan na struju) pa je u prvom dućanu kupio običan jednokratni brijač Gilette s 3 oštrice i sredio bradu s tim. Od tada se uredno brije s tim. Povremeno tati mazne Nivea balsam i to je sve. Kaže da mu je brijač bolji nego aparati, ali trebalo je neko vrijeme da se uvježba. Porezao se nekoliko puta, ali sve u rok službe. Pitala sam ga da li želi Mach3 ili tako nešto, za sad je odbio.

  21. #21
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    Mi smo prosle godine kupili neki mah ili sl. za dlačice na vratu koje bi mu ja obrijala između dva šišanja. Mislim da si njim ponekad obrije brčiće-moram ga pitati, stvarno nemam oko za detalje.

  22. #22
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    haha, 4 godine od teme...samo info. radi - zadnje 2 se ne brije jer nosi bradu koju sređuje frizerka...

    ajme, kao da sam 1. post jučer pisala...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •