Pokazuje rezultate 1 do 37 od 37

Tema: čime mazati alergiju na sunce?

  1. #1
    tigrić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    1,241

    Početno čime mazati alergiju na sunce?

    ako netko ima iskustva sa alergijom na sunce kod svojih klinaca čime ste to tretirali? moj skoro trogodišnjak se osipao po leđima,malo prsima i ispod očiju u crvene plikiće.Unatoč obilnom mazanju daylong baby i neizlaganju suncu od 11-17h.prije dva tjedna smo sw riješili alergije po nogicama,dijagnoza prurigo acuta,i bio je na terapiji xyzala i mješavine kreme betrion i alfaderm. Ovo su drugačiji plikići,prilično sam sigurna da su reakcija na sunce jer sam znala i ja kadkad dobiti,al pokušavam izbjeći odlazak doktoru jer smo na moru. Zasad sam samo špricala termalnom vodom. neki suggestion?

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj tigrić prvotno napisa Vidi poruku
    ako netko ima iskustva sa alergijom na sunce kod svojih klinaca čime ste to tretirali? moj skoro trogodišnjak se osipao po leđima,malo prsima i ispod očiju u crvene plikiće.Unatoč obilnom mazanju daylong baby i neizlaganju suncu od 11-17h.prije dva tjedna smo sw riješili alergije po nogicama,dijagnoza prurigo acuta,i bio je na terapiji xyzala i mješavine kreme betrion i alfaderm. Ovo su drugačiji plikići,prilično sam sigurna da su reakcija na sunce jer sam znala i ja kadkad dobiti,al pokušavam izbjeći odlazak doktoru jer smo na moru. Zasad sam samo špricala termalnom vodom. neki suggestion?
    Ja nisam toliko alergična na sunce koliko znam dobiti reakciju na kreme s visokim zaštitnim faktorom, a isto tako i moj mlađi sin, ali on je alergičar od rođenja, pa uvijek imamo lijekove za njegovu osnovnu bolest.

    Evo prijedloga kako možeš pomoći djetetu:

    1. Hlad

    2. Simptome olakšava kupka u kadi (sa slatkom vodom, mlačnom ) i sodom bikarbonom - štajaznam, ja sam djeci znala nasipati vrećicu od 100g u kadu. To napraviš 1 ili 2x dnevno, prije spavanja

    3. Nakon kupanja u moru obvezno tuširanje slatkom vodom da sol dodatno ne grize kožu

    4. moj mlađi je alergičar i astmatičar i njegov sirup koji je dobivao radi svoje osnovne bolesti (Claritine, odnosno kasnije Aerius) je pomagao i kod alergije na sunce, ali to ne možeš dobiti bez recepta. Pitaj u ljekarni što ti još mogu ponuditi za malo dijete. Ja bih svojima dala šumeći kalcij 500, ali ne znam napamet postoji li dobno ograničenje (donja granica)
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 22.07.2015. at 12:41

  3. #3
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Aloe vera? Onaj cisti gel. Ublazava pristice od znoja, mozda smiri i ove.
    Imas od firmi biofarm i esi. Cijena 60ak kuna velika tuba, 200 mL.

  4. #4
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Mi ove godine isto imamo s tim problema. Promijenili smo 2-3 kreme za sunčanje i reakcija je ista. Doktorica je dala Aerius, kupili smo ovaj Aloe vera gel a s obzirom da za 2 tjedna idemo opet na more kupiti ću ulje čileanske maline i time ću ju mazati pa ću vidjeti reakcije.

    http://www.terra-organica.hr/ulje-sj...ti-cijena.html
    Posljednje uređivanje od mitovski : 22.07.2015. at 12:57

  5. #5
    tigrić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    1,241

    Početno

    a i moj očito ima tu sklonost alergijama. Tuširam ga poslije plaže i ujutro i navečer. Mazala sam ga i sa avene 50,da promijenim kremu. Neznam ni sama. Nema ni dva tjedna da je popio tu kuru xyzala i kreme pa bi ga malo poštedila tih lijekova a opet izgleda da neće ići bez toga.hvala cure.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Moj dečkić ima dvije godine i dva mjeseca. Prije dva dana su mu se na rukicama, po leđima i malo oko očiju pojavile sitne točkice. S obzirom na vrijeme i ekstremne temperature a u vrtić idemo pješice, mislim da je to alergija na sunce. Da li mu mogu dati Rinolan sirup i pomaže li to kod te vrste alergije ili da upotrijebim neki drugi način, kremu ili što već može pomoći. Molila bih ako imate neki savjet.

  7. #7
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Ne znam za djecu, ali ja imam alergiju na sunce i mazem se Eucerin kremom za suncanje protiv alergije
    S njom ne dobijem pristice i ne svrbi
    A inace prosetam po gradu kratkih rukava na prvom proljetnom suncu i eto ti vraga
    Mozda da pitas u apoteci imaju li tako nesto i za djecu

    Da, kad potamnim nije vise tako problematicno, mazem se Green People kremom koja spada u prirodu kozmetiku i nema svasta nesto tipa Nivee i sl.

  8. #8
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    a sto ima nivea stetno?

  9. #9
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Pa ima dosta kemije, parabene i svasta nesto, meni smeta i dobijem jos gadniji osip nego kad ne mazem uopce (isprobano)
    Od ove druge ne dobijem

  10. #10
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    piše na dječjim da nema parabena
    sad si me pokolebala, a taman sam htjela iskoristiti u dm akciju 40% na niveu

    za alergiju na sunce ja bih popila neki antihistamink ( claritine, aerius....)

  11. #11
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Ma ne znam za djecje, ja sam burno reagirala na ovu za velike
    Procitaj sta pise
    Ja inace i curama kupujem ove od green people - organic children
    Nisu jeftine, al nije mi ni zao
    Imas i na onoj temi "cime ih mazete ove godine" link na testiranje tih kremica
    Ja uzela bila onu dm-ovu za djecu (dok mi ove nisu stigle) i ok je, ali meni premasna

  12. #12
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Meni sve kreme za suncanje zatvore pore i cesto opristavim, posebno lice. Srecom sam tamnoputa pa skrtarim s kremom i drzim se hlada. Da me nije frka melanoma, mazala bi se samo prva tri dana.
    Mozda vam je kod djece kombinacija kreme i sunca?

  13. #13
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Aleks, treba li antihistaminik ako ne svrbi? Moja dobije takve pristice od znoja, ali ju ne svrbi pa samo maze alojom.

  14. #14
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ne ako su samo prištići, začepljene pore, ne treba ti
    autorica teme opisuje "plikiće" što sam ja prevela kao urtike

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Probala sam kupanje u vodi sa sodom bikarbonom, i smanjili se prištići . Nisam stavila puno sode, jer ne znam koliko se smije da ne našteti slučajno, ali djeluje.

  16. #16
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ne znam za dijete - ali ja imam alergiju na sunce . Koristim termalnu vodu u spreju i ulje gospine trave - ali samo navecer. Ne mazati orije izlaska ba sunce. Za par dana budem ok. Ne znam za dijete

  17. #17
    tigrić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    1,241

    Početno

    kozultirala sam se sa pedicom,rekla je da mu slobodno dam xyzal sirup koji imam od prijašnje reakcije.
    A sad mi se i bebač osuo oko vrata,od znoja. Ajme majko nikad kraja

  18. #18
    dodagoda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    356

    Početno

    Moj sin je imao kao beba dosta osjetljivu kožu.Osipao se na znoj, sunce... doduše to nisu bile dijagnosticirane alergije ali me strašno nerviralo.Kako smo od prvih dana koristili Musteline proizvode jer je imao je mliječnu krastu na obrazima meni je spas bila njihova krema stelatria pomoću koje je imao savršeno čisto lice. Kako sam ju imala doma koristila sam je i za te osipiće po tijelu i stvarno je pomagala. Međutim, on je osipe imao većinom na pregibima, po vratu i nešto malo na leđima. Imaju u apotekama i uzorke svih tih kremica pa pitaj da ti daju uzorke da namažeš par puta da vidiš pomaže li budući da su te kremice dosta skupe.

  19. #19
    tigrić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    1,241

    Početno

    Thanks dodagoda. A zassd ću samo tu i tam pošpricati termalnom pa ćemo vidjeti kako će se razvijati. Zasad je samo oko vrata a kako je bucko tu se baš znoji.a baš čitam odgovor pedijatra na cybermedu da se hrvati nemogu ni oznojiti bez da im odmah treba recept i kako se zapravo treba manuti svih tih krema i ljekića. A ti budi pametan!
    starijem sam dala xyzal danas,nadam se da će mu svrbež popustiti jer se stalno češe.

  20. #20
    dodagoda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    356

    Početno

    Citiraj tigrić prvotno napisa Vidi poruku
    Thanks dodagoda. A zassd ću samo tu i tam pošpricati termalnom pa ćemo vidjeti kako će se razvijati. Zasad je samo oko vrata a kako je bucko tu se baš znoji.a baš čitam odgovor pedijatra na cybermedu da se hrvati nemogu ni oznojiti bez da im odmah treba recept i kako se zapravo treba manuti svih tih krema i ljekića. A ti budi pametan!
    starijem sam dala xyzal danas,nadam se da će mu svrbež popustiti jer se stalno češe.

    ne samo hrvati.Općenito je postalo popularno da imaš kremicu za sve živo i neživo :D. Zato sam ja kad više nije bio mala beba i prešla na maslinovo vulgaris :D i odlično je bilo.

    Kćer mi je u pubertetu i naravno da ima pokoja bubuljica-ona čisti lice običnim mlijekom(koje pijemo) , ispere vodom i prije spavanja namaže sa malo kantarion ulja. Kad se pojavi malo opakija bubuljica tretiramo sa čajevcem i to je toi stvarno ima čisto lice. kad se uljeni i ne čisti redovito, odmah se vidi rezultat ljenosti a cure ju pitaju kak ima tako čisto lice (ećina ih ima hrpetinu ovih izreklamiranih i prekupih preparata koji baš i ne pomažu). Priroda i prirodno najbolje pomaže .

  21. #21
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    dodagoda, to ti je netko savjetovao, za njegu bubuljica ili si sama smislila?
    znaš da ćemo probati, mlijeka imamo (neki užasno botoxirani dermatolog kod oza (ne gledam to, odmah da se zna , ali je bila tv upaljena pa sam usput vidjela)) je rekao da je odlični piling šećer u malo mlijeka, da mliječne kiseline omekšavaju kožu), kantarionovo ulje imam od prije 2 godine, domaće, valjda nije prestaro
    moja ima 12 i dosta mitisera i povremeno bubuljice najviše po bradi

  22. #22
    dodagoda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    356

    Početno

    @aleksandra
    nije mi nitko savjetovao nego sam gledala negdje za to mlijeko, da je nepotrebno bacati novce na ova kupovna mlijeka kad sesasvim dobro sve može očistiti sa najobičnijim kravljim mlijekom. Ja isporobala i stvarno je bilo ok, možda nekome ko nosi težu šminku ne bude ali ja sam zadovoljna. Normalno blaznicu namočiš mlijekom i obrišeš lice. za kantarion ulje sam isto pročitala negdje, pa sam joj rekla da isproba. jako su dobre kremice od smilja "male od lavande"-nisu skupe a prirodne su.
    Piling ona do sada nije radila, ali ima jako puno savjeta i recepata gdje se mogu iskoristiti namirnice koje imamo kod kuće... med, banana, krompir.Ja osobno jako volim masku od krompira.

  23. #23
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Za ciscenje (ne svakodnevno) lica meni je super svjezi kvasac: razmutim u maaalo mlijeka da bude jako gusto, u debelom sloju namazem lice i cekam da se osusi. Istrljam, onak rulim s lica i na kraju operem.
    Piling: smedji secer i neko ulje (maslinovo, kokosovo, bademovo), malo jaci piling palenta s medom.
    Super mi je i maska od avokada i meda.

  24. #24
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Podižem temu

    Moja curka svake godine na moru dobije osip po lopaticama, ramenima, pregibima iza koljena i gležnjevima
    Muku mučimo jer ju jako svrbi i kupovne kreme samo pogoršavaju stvar i zbog toga sam prešla na prirodne mazalice, ALI

    u subotu su moji bili u prirodi i kad su se vratili idem ju tuširati i vidim opet isti osip na lopatici i jednom ramenu i kaže da ju svrbi
    kroz potkošulju i deblju majicu! Travanjsko sunce, pa kaj će biti u ljeti?

    E sad pitanje, da li je bilo koja od vas davala neke suplemente ili radila nekakvu priremu takvog tipa prije toplijih dana i hoćeš-nećeš izlaganja suncu?
    Vidjela sam za crni kim, a jeste možda davale B complex ili nešto tog tipa?

  25. #25
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    A ona i u normalne dane ima dermatitis, ak da onda treba njega srediti i u većini slučajeva će i alergija na sunce nestati

  26. #26
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Ona ima cijelogodišnji rinitis zbog kojeg smo išli na alergotestiranje ove godine.
    Nije pokazalo da je na nešto alergična, ali joj je pulmolog dala aerius i rhinocort jer kao pokazuje "osjetljivost"

    Njena doktorica je rekla da joj po koži vidi da ima tu "osjetljivost" ali inače ona nema dermitis, zna ju svrbiti koža, ali nema nikakve promjene na koži.

  27. #27
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    saf, a da to onda nije ipak reakcija na znoj? Nisam nikad vidjela da je nekoga baš kroz odjeću uhavtilo sunce, ma čak ni ljetno.

  28. #28
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Palo mi je na pamet da bi mogla biti reakcija na znoj
    Iako po ljeti ju kroz svu odjeću smeta i svrbi, osim one majice sa uv zaštitom, kroz nju ne, a to je čista sintetika pa si mislim da bi se u njoj tek znojila

    Jel bi se isplatilo probati sa B kompleksom ili? Kaj mislite?

  29. #29
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    probaj

  30. #30
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj saf prvotno napisa Vidi poruku
    Podižem temu

    Moja curka svake godine na moru dobije osip po lopaticama, ramenima, pregibima iza koljena i gležnjevima
    Muku mučimo jer ju jako svrbi i kupovne kreme samo pogoršavaju stvar i zbog toga sam prešla na prirodne mazalice, ALI

    u subotu su moji bili u prirodi i kad su se vratili idem ju tuširati i vidim opet isti osip na lopatici i jednom ramenu i kaže da ju svrbi
    kroz potkošulju i deblju majicu! Travanjsko sunce, pa kaj će biti u ljeti?

    E sad pitanje, da li je bilo koja od vas davala neke suplemente ili radila nekakvu priremu takvog tipa prije toplijih dana i hoćeš-nećeš izlaganja suncu?
    Vidjela sam za crni kim, a jeste možda davale B complex ili nešto tog tipa?
    Davali smo B complex i ima nezgodnu nuspojavu - tinejdžeri smrde ko tvorovi! Odustali smo od toga. Crni kim je bolji, ali treba ga početi uzimati u rano proljeće, da organizam stekne imunitet. Ako kreneš s njim kod pojave alergije, efekti su puno slabiji.

    Ono što je mojoj djeci pomagalo (a i danas pomaže) kod alergija na sunce je slijedeće:
    - kupanje u otopini sode bikarbone koja ublažava alergijske reakcije
    - kalcij šumeći
    - ionsko srebro u spreju (imam bočicu u koju se dolijeva destilirana voda)

  31. #31
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Nisam znala za ovu nuspojavu

    Peterlin kako ti daješ crni kim svojima? Kapsule ili kapi?

  32. #32
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    moji piju na male žlice, nikakve kapsule mojima ne dolazi u obzir

  33. #33
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj saf prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam znala za ovu nuspojavu

    Peterlin kako ti daješ crni kim svojima? Kapsule ili kapi?
    Dok su bili sasvim mali, na kapi. Kasnije uglavnom kapsule, jer im je tako spretnije (negdje od pete godine, ne sjećam se). I mm to uzima (isto je alergičar). Ali kažu da je efikasnije ako se uzima na žlicu.

    Trenutno imamo ovaj http://alternativa-webshop.com/media...crnog-kima.jpg ali uzimali smo ih od raznih dobavljača i nekako nisam primijetila razliku. Dobar je svaki.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 24.04.2017. at 16:33

  34. #34
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    Moji ne vole kapsule napose najveći, Klinka to hoće progutati. Mene su ko klinku 'hranili' s penicilinom kolko sam ga pojela do 5-6 godine sami nebo zna

  35. #35
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Ulje crnog kima je u onim mekanim želatinoznim kapsulama u obliku jajeta, koje ne zapinju u grlu. Evo, tu sam našla sliku: http://www.terra-organica.hr/images/...dje-kupiti.jpg

    Ali ako klinci mogu normalno uzimati ulje na žličicu iz boce, nema baš nikakvog razloga da se troši novac na kapsule.

  36. #36
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    joj moj veliki je morao piti neke kapsule biljnog porijekla u tim kapsulama, pa je pregrizo i istočio van sadržaj, tolko o mojima i lijekovima

  37. #37

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav moze li itko malo bolje objasniti kako izgledaj taj osip jer moja mala od 1.god i 8 mj je prije nekih 2 mj. Dobila osip prvo po nogama pa se to prosirilo na stomak leda ruke ispocetka su bile kao koprivnjace koje bi roz dva dana spale i pomodre i produ al se ponovo nove pokazu ali sad joj se taj osip promjenio sad je sitno crvene tockice koje nju uopce necesu pa me zanima dali je kod nekoga mozda bar slicno hvala

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •