Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 102

Tema: Veliki problem "tamo dolje"!

  1. #51
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Moj prvorođeni je imao probleme ovog tipa, nema uz koji dio tijela se nije opsesivno vezao

    Ono što sam uočila: uvijek su se javljali kao rezultat trenutne nemogućnosti rješavanja neke frustracije, kad bi je preradio problemi bi nestali. Ako bi se situacija ponovila opsesivne radnje su se također ponavljale (bio je vrlo dosljedan, vezivao ih je po dvije-tri i ponavljao ih istim redosljedom).

    Međutim, nikad nisu trajale duže od mjesec-dva. Ova četiri mjeseca mi se stvarno čine puno.

    Moj glas psihologu.

  2. #52
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    I da ne zaboravim: mjesecima nakon vodenih kozica bi nakon kupanja (ne tuširanja) izlazio iz kade s urlikom "nemoj me točkati!!!"
    Tuširanje ga nije asociralo na mazanje onom bijelom ogavnom tekućinom nego samo kupanje (namakao se u otopini hipermangana).

  3. #53
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Sada dok pakiram za more, zapravo stalno mislim na ovu temu i čini mi se da je današnji dan bio malo manje buran od prethodnih. Veseli se moru i nadam se da ce ju to okupirati dovoljno da ovo "gurne u drugi plan" jer ja ne mislim da je fizički razlog u pitanju.
    Na moru ćemo i dalje koristiti hipermangan, po potrebi čaj od kadulje a i taj Baby puder mi nekako prolazi kroz glavu.
    Ima smisla, zar ne?! Kao neki placebo koji neće skoditi a sigurno ce dati osjećaj suhoće..... mogu ga kupiti sutra.
    Nadam se da sam u pravu i da ce tako to "proci " na moru, ali ako zaista i bude tako s obzirom da ovo nije prvi slučaj naših "siza" i s obzirom na njen karakter i trenutnu obiteljsku situaciju potražiti ćemo pomoć psihologa, a ako ne prodaje idemo prvo na bris pa onda ćemo vidjeti.

    Nikada nisam koristila Baby puder....ali ne može skoditi, ha? Mogla biskinuti naljepnicu pa provjeriti teoriju......
    Joj da, i mama joj je već poluluda...:D

  4. #54
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Ok, ali vidi da nema slucajno sinehije usana, to se primjeti bas samo dobrim pregledom ( npr. kod nas to nije skuzila pedijatrica, nego ginekolog), a to onda uzrokuje zadrzavanje sluzi i urina. I nije bas rijetko, javlja se kod dosta curica.
    Posljednje uređivanje od Deaedi : 26.07.2015. at 10:25

  5. #55
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Citiraj nela08 prvotno napisa Vidi poruku
    Nikada nisam koristila Baby puder....ali ne može skoditi, ha? Mogla biskinuti naljepnicu pa provjeriti teoriju......
    Joj da, i mama joj je već poluluda...:D
    Ja to koristim za 2mj bebu ispod vrata protiv znoja. Ne bi trebalo škoditi. Sastav je neki mineral talc i benzyl benzoat (neka ne straši naziv).

  6. #56
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj nela08 prvotno napisa Vidi poruku
    Sada dok pakiram za more, zapravo stalno mislim na ovu temu i čini mi se da je današnji dan bio malo manje buran od prethodnih. Veseli se moru i nadam se da ce ju to okupirati dovoljno da ovo "gurne u drugi plan" jer ja ne mislim da je fizički razlog u pitanju.
    Na moru ćemo i dalje koristiti hipermangan, po potrebi čaj od kadulje a i taj Baby puder mi nekako prolazi kroz glavu.
    Ima smisla, zar ne?! Kao neki placebo koji neće skoditi a sigurno ce dati osjećaj suhoće..... mogu ga kupiti sutra.
    Nadam se da sam u pravu i da ce tako to "proci " na moru, ali ako zaista i bude tako s obzirom da ovo nije prvi slučaj naših "siza" i s obzirom na njen karakter i trenutnu obiteljsku situaciju potražiti ćemo pomoć psihologa, a ako ne prodaje idemo prvo na bris pa onda ćemo vidjeti.

    Nikada nisam koristila Baby puder....ali ne može skoditi, ha? Mogla biskinuti naljepnicu pa provjeriti teoriju......
    Joj da, i mama joj je već poluluda...:D
    More možeš iskoristiti, reci djetetu da je morska voda puna ljekovitih soli i da će joj izliječiti njen problem. Još jedna ideja - baby krema. Ako se koristi kod dojenčadi, ne bi trebala štetiti ni većem djetetu.

    Puder je druga stvar - glasam PROTIV pudera kao takvog u svim pojavnim oblicima, ali ja sam majka astmatičara. Nikako nije za male bebe ni za genitalno područje, a pogotovo treba paziti da ga se ne udahne, ufff...

  7. #57
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    No eto mi se vratili s mora i problemi isti. Išla prica o ljekovitisti ovog i onog i dobro je dok se zaigra i skrene pažnja, ali kada joj bude dosadno, prije i poslije mokrenja, nakon kupanja.... brisanje je muka živa.....
    Uglavnom, danas sam ja bila kod pedice na razgovoru, objasnila kompletnu priču i dobila uputnice za dječjeg ginekologa u Petovoj (u pon) i nefrologa na Rebru (u sri), pa ćemo slijedeći tjedan nadam se biti pametniji. Ako se isključi fizički uzrok onda ćemo psihologu u Klaicevu.....
    Pedica kaže da joj ona tu u gradu, vise bas nista ne može napraviti od onoga sto već jesmo unazad par mjeseci.

  8. #58
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Dobro ste napravili, neka se prvo iskljuce fizicki uzroci, pa onda dalje. A mozda se ustanovi i stvarni problem.

  9. #59
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Evo malo apdejta.....
    Obavili ginekološki u pon - zaključak sve OK, vizualno, ultrazvučno i bris. Pregled prošao odlično, zabavljli ju, počastili bombonjerom, lijepo porazgovarali, dakle nema stresa od ginekohga.
    U sri bili kod nefrologa, zaključak sve OK, na prvu dokrorica kaže cim ju je vidjela, ti si zdrava curica zašto si došla!?! Razgovarali o problemu, tatinom zdravstvenom problemu..... uz im nije radio, pogledal dr prijašnje nalaze pa rekla da nema potrebe nista nego eventualno uroflow koji ne preporučuje ako bas nije nužno.....
    Zaključak je bio da ta prrtjerana senzacija može zaista biti uzrokovana vodenim.kozicama i da taj osjećaj može biti posljedica neke male prolazne disfunkcije koja bi po njoj bila beznacajna i kao proci ce sama od sebe....a ako ne onda se javimo za koji mj na uzv i uroflow.
    Dakle, od prilike kako sam i očekivala, ali....madam sada vise nema problema sa mokrim gaćicama. Kako to? Zato jer ih vise ne želi nositi i ne nosi!!! :D Hoda kao po moru ili u kupaćem koji po njenom konceptu nisu gaće, u haljini bez gaća ili najdraža opcija joj je potpuno gola i bosa!!!! Ne smeta mi cak ni takva kombinacija, samo da nema onih siza nepodkosljivih oko brisanja, mokrog i presvlačenja itd. ali ono jijenbas da zivimo na pustom otoku, pa tu i tamo bi možda i trebala obuci gaćice, ali ona ne može i ne želi i na sam spomen radi face kao da ju se muči..... za par tjedan ce u školu....i eto sada ja luzerica od majke jednostavno ne znam sto joj reci a da već nisam pa da prestane sa tim već jednom.
    Psiholog nam je ta zadnja karika, iako ovo je već toliko blesavo i banalno da uopće ne mogu stvarnim.ljudima pričati.

  10. #60
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Meni je totalno fascinantno kako ljudi zaziru od psihologa i drže ga kao zadnju kariku, sa (moj dojam) sklonošću da se uopće ne ode.
    Kao što je netko rekao da je ginekolog liječnik kao bilo koji drugi, tako su tu i psiholozi i psihijatri da pomognu kad je potrebno jednako kao kad nas boli fizički neki dio tijela.

    Sretno!

  11. #61
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    badić mi definitivno nije za to, osim ako kupite neke šarene gaće koje se mogu nosati ko badić.

  12. #62
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je totalno fascinantno kako ljudi zaziru od psihologa i drže ga kao zadnju kariku, sa (moj dojam) sklonošću da se uopće ne ode.
    Kao što je netko rekao da je ginekolog liječnik kao bilo koji drugi, tako su tu i psiholozi i psihijatri da pomognu kad je potrebno jednako kao kad nas boli fizički neki dio tijela.

    Sretno!
    X
    Psiholog nikako ne bi trebao biti zadnja karika, nego prva.

  13. #63
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    imam fantastično iskustvo s dječjim psihologom, prezadovoljni smo
    nela, od srca preporučujem, našem djetetu je zaista pomoglo

  14. #64
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Već bi ti dosta značilo i da samo ti razgovaraš sa psihologom, da te uputi kako se odnositi prema tom "problemu", jer recimo mislim da nije dobro podržavati OKP ako se o tome radi.

  15. #65
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Već bi ti dosta značilo i da samo ti razgovaraš sa psihologom, da te uputi kako se odnositi prema tom "problemu", jer recimo mislim da nije dobro podržavati OKP ako se o tome radi.
    X
    I treba naći "okidač", a nevjerojatno za koliko kratko vremena psiholog obično uđe u srž problema.
    Nema nikakve traume za dijete, ne moraš joj ni spominjati da je to dr., jednostavno idete malo razgovarati kod jedne tete,...

    Za početak je najbolje da prvo roditelj bez prisutnosti djeteta iznese problem, a onda dođe i dijete.
    Psiholog kroz igru postavi par pitanja, razgovara s djetetom,...

    Roditelj dobije savjete kako se postaviti, kako se ponašati,...

  16. #66
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    A jeste me uhvatile, ne zazirem od ničega i mislila sam na zadnju kariku u ovom nizu svega jer zaista se moralo provjeriti da nema nekog fizičkog razloga.

  17. #67
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Cure koje imate dobra iskustva sa psihologom ili evetualnim OKP kod djece i tretmanom.istog bilo bi mi drago čuti iskustva, na PP.

  18. #68
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je totalno fascinantno kako ljudi zaziru od psihologa i drže ga kao zadnju kariku, sa (moj dojam) sklonošću da se uopće ne ode.
    Kao što je netko rekao da je ginekolog liječnik kao bilo koji drugi, tako su tu i psiholozi i psihijatri da pomognu kad je potrebno jednako kao kad nas boli fizički neki dio tijela.

    Sretno!
    nije stvar u zaziranju
    ali, po meni, prvo treba isključiti fizički uzrok problema
    danas smo skloni puno toga prepisivati psihičkom uzroku
    stresu
    to je od stresa
    pa ispadne svašta nešto drugo
    sada kad zna da je fizički sve u redu, može ići dalje

    ovo me sjetilo vica što nam je pričao prof na faksu, gastroenterolog:

    dođe mujo kod doktora i kaže da ima danima proljev
    kaže doktor: mujo, to ti je na psihičkoj bazi, evo tebi 3x1 apaurin i dođi na kontrolu za 7 dana
    dođe mujo na kontrolu, pita ga doktor kako je
    kaže mujo: odlično, i dalje serem ko grlica, al se bar više radi toga ne sekiram

  19. #69
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    To je sve istina, samo uvijek ima pregleda i pretraga koje se još mogu obaviti (evo i sad je nela spomenula još nešto kod nefrologa) da se isključe fizički razlozi, pa dokle onda isključivati?

    Problemi kakve ova curica opisuje bi se ipak najvjerojatnije manifestirali nekakvim vidljivim simptomom da su fizički, a na kraju krajeva i psiholog može procijeniti o čemu se radi.

  20. #70
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ok, sad je obavila i sad ide psihologu
    ali ja, osobno, ne bih bila mirna, da se nije prvo napravio fizikalni pregled

    imala sam curicu koju je samo povremeno, svakih nekoliko dana, malo zasvrbilo "dolje"
    bez ikakvih drugih simptoma, sa mirnim lab
    uk je pokazala ešerihiju >10/5

  21. #71
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ona je napravila fizikalni pregled već u prvom postu, ali nebitno.

  22. #72
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ok, i pretrage

  23. #73
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Psihologu se može ići i paralelno dok se traže fizički uzroci, kao potpora i bolje nošenje sa situacijom, pogotovo ako sve skupa dugo traje.

  24. #74
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Pedijatrica je rekla da je neozbiljno tražiti psihološke uzroke dok fizički nisu uklonjeni (i prije ginekologa i nefrologa izgledalo je tako, ali ipak ako htjeli potvrdu zbog tatinih problema sa bubrezima koji su vrlo vjerojatno genetski).
    Nakon razgovora sa nefrologinjom zapravo i nisu, jer kao sto sam napisala ona je zaključila da se radi o disfunkciji uzrokovanoj vodenim kozicama i rekla da bi trebalo proći samo od sebe....
    U svakom slučaju i ako se radi o nekom fizičkom problemu nije nista strasno, ali ona ga teško podnosi i to je ono sto mene najviše i zabrinjava. Ona teško podnosi razne situacije i ranije, a nazalost u njenom malom životu ih je već puno previše, pa smo već zbog nečega i ranije razgovarali sa psihologinjom i sada ćemo opet.
    Cure, hvala vam svima na savjetima i iskustvima.

  25. #75
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    aleksandra70vanja ti si medicinske struke?

  26. #76
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    nije stvar u zaziranju
    ali, po meni, prvo treba isključiti fizički uzrok problema
    danas smo skloni puno toga prepisivati psihičkom uzroku
    stresu
    to je od stresa
    pa ispadne svašta nešto drugo
    sada kad zna da je fizički sve u redu, može ići dalje

    ovo me sjetilo vica što nam je pričao prof na faksu, gastroenterolog:

    dođe mujo kod doktora i kaže da ima danima proljev
    kaže doktor: mujo, to ti je na psihičkoj bazi, evo tebi 3x1 apaurin i dođi na kontrolu za 7 dana
    dođe mujo na kontrolu, pita ga doktor kako je
    kaže mujo: odlično, i dalje serem ko grlica, al se bar više radi toga ne sekiram
    Rikavam na vic. Oooooodlican je.

  27. #77
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Nela je.
    Sretno za dalje!!! A da konzultiras na pp n grace kod kojeg psihologa je bila? Nisu ni oni po defaultu svi dobri.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 14.08.2015. at 23:38

  28. #78

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Nela, pametno si uradila.
    Apsolutno se slažem sa Aleksandrom, prvo treba isključiti sve fizičke uzroke, a onda kod psihologa ili bilo kojeg drugog stručnjaka iz te košare.
    Sretno !
    Posljednje uređivanje od rehab : 18.08.2015. at 13:29

  29. #79
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Nela, pametno si uradila.
    Apsolutno se slažem sa Aleksandrom, prvo treba isključiti sve fizičke uzroke, a onda kod psihologa ili bilo kojeg drugog stručnjaka iz te košare.
    Sretno !
    A ja se ne slažem zbog slijedećeg: dijete se teško nosi s problemom.
    Svejedno da li je uzrok fizički ili u psihi.
    Djetetu treba pomoći kako da se s tim nosi i naravno istovremeno tražiti fizički uzrok, ako postoji.

    To je kao da osoba ima neki problem tipa mokrenja u gaće u dobi od 9 godina.
    Problem je lako moguće fizičke prirode, zbog refluksa ili nečeg sličnog i naravno da to treba rješavati, ali istovremeno treba osobi pomoći kako da se s time nosi, ako se nosi teško.

  30. #80

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Kužim što želiš reći, ali mislim da nije jednak pristup djetetu ako je uzrok psihičke prirode ili ako je uzrok fizičke prirode, pa sad treba djetetu objasniti kako da se nosi s time. Mislim da to prvo treba razjasniti prije pružanja stručne psihološke pomoći.

  31. #81
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Cure moje, hvala na svim komentarima i mišljenjima.
    Kako god bilo, mi smo danas obavile i prvi posjet psihologu....vrtim tih sat vremena po glavi i zapravo možda dok napišem mi malo bolje sjedne.
    Bile smo zajedno (očekivala sam drugačiji raspored, ali nije bilo opcije), E se igrala sa u kutiću ureda i baš uživala, nacrtala obitelj na zahtjev, a ja sam u kratko ispričala problem i priču, psihologinja je postavila neka klasična pitanja (trudnoća, porod, razvoj, obiteljski odnosi....), zapisivala je u kratko. Pa je onda ona sa mnom podijelila svoje muke kako sa 60 godina i 35 godina staža radi bez godišnjeg u dvije bolnice i kako ne stigne niti obići nepokretne roditelje i otići u banku jer se zatvara u 15 a ne radi ni subotom.....
    Postavila je i par pitanja mojoj E, onako nevezanih, za školu, seku, mamu i tatu i što ju zapravo muči. Lijepo joj je ona sve to odgovorila, suvislo, pametno, da bi zaključak bio kako će to proći samo od sebe, da pazimo na nju na način da ne bude izložena pričama o bolestima i smrti (to i nastojim maksimalno), damo joj što više pozitivne pažnje (objektivno joj toga niti ne fali, iako ona ima jako veliku potrebu za pažnjom, pa subjektivno joj možda i fali), a priče o pipici da ignoriramo (jer kao da što se više to analaizira doma ili drugdje tj.kod doktora ona će više forsirati....), tj. samo da kažemo da to nije ništa i prebacimo temu....Dala nam je broj telefona na koji možemo dogovoriti termin ovisno o potrebi, ali ona nije primjetila potrebu....
    Okarakterizirala je E kao vrlo inteligentnu osjetljivu djevojčicu sklonu privlačenju pažnje i manipulaciji (takva i je) i iz crteža obitelji je zaključila da su odnosi dobri (svi nasmijani jedan do drugoga), da je privržena majci (na slici je pored mene) i da ima neko sakriveno nezadovoljstvo (sve je okolo obojala u ljubičasto jer je slika bila u njnoj sobi, kao ljubičasta znači nezadovoljstvo valjda....).
    Eto....ne znam što sam očekivala, izlječenje nisam, jasno, ali od ovoga baš neke koristi niti nema.

    Što mislite?

  32. #82
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Sad ces dobiti dva tipa odgovora:

    1. Sve je ok, vidis da je razvojna faza, proci ce odrastanjem.
    2. Potrazi drugo misljenje, po mogucnosti privatno.

    Na sto ce prvi odgovoriti: pa da, kad platis, dobit ces istu pricu samo ljepse i dulje objasnjenu, samobces je vise cijeniti jer ce kostati.

    Ispravan odgovor mozes jedino naci sama u sebi - u svom osjecaju je li to - to, moze li malena to savladati i moze li vasa obitelj to bez veceg stresa odraditi.

  33. #83
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Sad ces dobiti dva tipa odgovora:

    1. Sve je ok, vidis da je razvojna faza, proci ce odrastanjem.
    2. Potrazi drugo misljenje, po mogucnosti privatno.

    Na sto ce prvi odgovoriti: pa da, kad platis, dobit ces istu pricu samo ljepse i dulje objasnjenu, samobces je vise cijeniti jer ce kostati.

    Ispravan odgovor mozes jedino naci sama u sebi - u svom osjecaju je li to - to, moze li malena to savladati i moze li vasa obitelj to bez veceg stresa odraditi.

    Da, fino si to sažela i apsolutno si u pravu, odgovori su uvijek u nama, pa i ovaj isto tako.
    Dogovorili smo se da ćemo za sada, nastaviti minimaliziranjem stresa, intenzivno to nastojimo skoro 4 tjedna i ima dana kada je zaista dobo i sjajno i divno, a ni oni drugi nisu više toliko teški kao neki prije, pa se nadam da će ova situacija tako i završiti. Za neke buduće situacije, ako ih bude nećemo čekati da se razvijaju nego se prije usmjeriti u ovu stranu, pa možda prodđu manje dramatično..
    E da i prijateljica nas je uputila i naručila početkom rujna kod nekog čiribu-čiriba doktora (internist je i ima privatnu polikliniku plus ove neke metode), neki Bugar je u pitanju, navodno liječi Severinu i tako slavnu ekipu i vrlo kratko boravi u Hrvatskoj, pa ćemo ju odvesti i tamo....

  34. #84
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa, ja bih rekla da je psihologinja dala dvije ključne informacije, koje doduše i nije bilo teško vidjeti - da djevojčica traži pažnju (a indikativno je da to radi tako što se žali na "bolest", a tata joj je bolestan) + da to ponašanje treba ignorirati, a ne poticati, što je prilično suprotno od onoga što ste do sad radili (a ako se mene pita, planirate i dalje sa severininim doktorom). Ja mislim da si dobila dobre upute, a hoće li to biti dovoljno da problem prestane, to je drugo pitanje.

  35. #85
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Za današnji odlazak doktoru sam joj rekla da je to zbog škole, upravo da ne potičem.... ona dva prije smo pretvorili u izlete, ginekolog plus obiteljski u ZOO i Ikeu, a nefrolog izlet sa mamom solo prvi puta autobusom, a dir po gradu....sve u svrhu nekako ne pridavanja pažnje i nepoticanja svega,a tako bi i ovo napravili sto zapravo niti ne izgleda kao posjet liječniku.... koliko čujem nego razgovor....

  36. #86
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ajme, ne čini monade, ne treba malu izlagati ni prijateljici, ni doktoru čiribugarinu.
    Severini...ako baš moraš .

  37. #87
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme, ne čini monade, ne treba malu izlagati ni prijateljici, ni doktoru čiribugarinu.
    .
    ma da
    i ne raditi predstave od odlaska doktoru, kina, kazališta.....
    ionako su svi koji su je pogledali zaključili da traži pažnju
    ako je to ispravno, uz pažnju će tražiti i dodatnu animaciju
    povezivati će ekstra vrijeme s mamom i izlaske na najzabavnija mjesta sa zdravstvenim problemima


    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Severini....ako baš moraš.

  38. #88
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ja bih da se radi o mom djetetu ipak otisla po jos jedno strucno misljenje i to privatno kod nekog za koga imam preporuke.
    Nije mi normalno da je dijete u istoj prostoriji dok ti iznosis problem dr. I sluda sve sto govorite i ti i dr. Mozda izvleda da ne slusa al sivur o slusa.
    A taj internist sto ga zoves ciribu ciriba cime se tocno bavi, ipak je covjek lijecnik?

  39. #89
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    i ja sam bila kod psihologa, i bila s klincem u istoj prostoriji .

  40. #90
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    i ja sam bila kod psihologa, i bila s klincem u istoj prostoriji .
    Kod socijalnog ili privat?

  41. #91
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Soc

  42. #92
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Ma joj cure, kada se tako krene u analize onda nikako nije dobro. Ako se ide doktoru, put sat i pol u jednom pa u drugom pravcu pa nacekavanje....onda bi bilo pridavanje pozornosti i možda i straha i neizvjesnosti i koječega drugog, ovako se čini da radimo predstave, a zapravo smo iz ciste praktičnosti spojili malo zabave i shopinga sa doktorom uz put na istu cijenu puta.....nista drugo.

  43. #93
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Za doktora kojeg zovem ciribuciriba, zapravo ne znam puno, osim da je specijalist internist, ima privatnu polikliniku u Bugarskoj i dolazi kod vlasnika jedne nase privatne poliklinike kao prijatelj, pa kao uz put pregleda neke ljude....dijagnosticki samo, kao ima neke kaj ja znam "moći" kako da to nazovem, nije bas da nesto previse vjerujem, mislim da ne liječi, ali skuzi koji dio je "u kvaru". Tako je svekru moje prijateljice otkrio tumor na hipofizi za koji se nije znalo i nekom susjedu karcinom....a izmedju ostalih dodju mu i te neke poznate face..... mi smo kućni prijatelji pa ćemo tako otići na neki sastanak/rucak na kojem ce i on doci....

  44. #94
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj nela08 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma joj cure, kada se tako krene u analize onda nikako nije dobro. Ako se ide doktoru, put sat i pol u jednom pa u drugom pravcu pa nacekavanje....onda bi bilo pridavanje pozornosti i možda i straha i neizvjesnosti i koječega drugog, ovako se čini da radimo predstave, a zapravo smo iz ciste praktičnosti spojili malo zabave i shopinga sa doktorom uz put na istu cijenu puta.....nista drugo.
    Meni je posve razumljivo da ste to spojili

  45. #95
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je posve razumljivo da ste to spojili
    ma vjerujem da je svima razumljivo, mozda je zvučalo kao da smo smišljali sto bi za animaciju uz to, ali nije tako.
    Opet sa druge strane nije niti posve krivo razmišljanje da bi si madam to mogla protumaciti kao pozitivnu stvar....ono "idemo doktoru u centru sam pažnje i još uz to imam izlete.....to mi pase! Mokro mi.je uho!" heehe, ali kad bi tako morala promisljati svaku akciju iz sto perspektiva mislim da bi za dva dana ispalila na živce. :D
    Evo danas je čili dan nosila gaćice i size su bile sasvim beznačajne! Ajme postignuća!

  46. #96
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Uobicajene bolesti imaju uobicajene simptomee. Koji nekako ne ukljucuju osjecaj stalno mokrih gacica. Tako da je moje misljenje i dalje da su svi pregledi osim pedijatra bili nepotrebni i da je psihologinja u pravu. Kakvo drugo misljenje, zasto ne valja njeno? Poslusajte ju i nemojte malu vise po doktorima vodati.

  47. #97
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    Uobicajene bolesti imaju uobicajene simptomee. Koji nekako ne ukljucuju osjecaj stalno mokrih gacica. Tako da je moje misljenje i dalje da su svi pregledi osim pedijatra bili nepotrebni i da je psihologinja u pravu. Kakvo drugo misljenje, zasto ne valja njeno? Poslusajte ju i nemojte malu vise po doktorima vodati.
    a cvijeto kakvo im je konkretno rjesenje dala, kako im je pomogla da se malena lakse nosi s problemima koje ima?
    Ne znam jel pratis nwlu al malena vec godinama ima neke svoje specificnosti i stalno secjavljaju neke nove.
    meni se cini da bi razgovori s dobeim psihologom mogli puno vise i konkretnije pomoci, dati mami neka prakticna rjesenja kako se ponasati npr kad dobije size oko gacica, sto napraviti,...

    ovo sigurno nije samo faza jer dijete cijelo vrijeme ima neke posebne reakcije.
    da sam ja mama puno bi mi znacili konkretni savjeti za mene kako postupat u odredjenoj situaciji.

    Pa gore su cure navele kako su im psiholozi puno pomogli s njihovom djecom.ne znam zasto bi to bio bauk.

  48. #98
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    Uobicajene bolesti imaju uobicajene simptomee. Koji nekako ne ukljucuju osjecaj stalno mokrih gacica. Tako da je moje misljenje i dalje da su svi pregledi osim pedijatra bili nepotrebni i da je psihologinja u pravu. Kakvo drugo misljenje, zasto ne valja njeno? Poslusajte ju i nemojte malu vise po doktorima vodati.
    a cvijeto kakvo im je konkretno rjesenje dala, kako im je pomogla da se malena lakse nosi s problemima koje ima?
    Ne znam jel pratis nwlu al malena vec godinama ima neke svoje specificnosti i stalno secjavljaju neke nove.
    meni se cini da bi razgovori s dobeim psihologom mogli puno vise i konkretnije pomoci, dati mami neka prakticna rjesenja kako se ponasati npr kad dobije size oko gacica, sto napraviti,...

    ovo sigurno nije samo faza jer dijete cijelo vrijeme ima neke posebne reakcije.
    da sam ja mama puno bi mi znacili konkretni savjeti za mene kako postupat u odredjenoj situaciji.

    Pa gore su cure navele kako su im psiholozi puno pomogli s njihovom djecom.ne znam zasto bi to bio bauk.

  49. #99
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Psiholozi kao i psihijatri rijetko kad daju "konkretne"savjete kako postupati. Ova je psiholgica napravila prvu procjenu. Ukoliko bi Nela htijela raditi na poteskocama koje djevojcica ima, a koje imaju psiholosku pozadinu to bi znacilo redoviti psihoterapijski seting kroz jedno ozbiljnije vrijeme, mozebitno i obiteljsku terapiju. Ne kazem da je nuzno da to Nela radi, iako b bilo korisno, ali ne mozemo pricati o psihologu koji nista nije pomogao u jednom susretu.

  50. #100
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Moje iskustvo s dječjim psihologom je da on ne pomaže djeci nego roditeljima koji onda pomognu djetetu.

    I to je i ovdje dobiveno - dijete traži pažnju, ne pridavati tome važnost, preusmjeriti pažnju na nešto drugo.

    Bili smo nekoliko puta kod psihologa u sklopu "obrade" za jednu situaciju za koju sam mislila da trebam pomoć.

    S djetetom je razgovarano možda ukupno 5% - 10% vremena maximalno.

    Psihologica je pomogla meni da shvatim da će to proći, kako se postaviti, kako eventualno potaknuti dijete na pozitivno razmišljanje o problemu,... uglavnom kako da roditelj preživi tu neku fazu a da ne poludi.

    Smiren roditelj - smireno dijete.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •