Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 102

Tema: Veliki problem "tamo dolje"!

  1. #1
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno Veliki problem "tamo dolje"!

    Moja starija kćer od 6 i skoro pol godina ima veliki problem "tamo dolje". Naime, već jedno 4 mjeseca ona stalno ima osjećaj da je mokra. Kažem ima osjećaj, jer sam nebrojeno puta provjerila i nikada nisam vidjela ništa mokro, nikakav oblik iscjetka ili bilo što neuobičajno. Nije crveno, nije upaljeno, nema osipa, nema točkica, tu i tamo zna reći da ju peče, ali ni tada nema ništa što bi vizualno dokazalo pečenje (daleko je to od nepovjerenja u njene osjećaje nego mi se čini da to za pečenje kaže jer sam ju pitala sto puta da li peče, svrbi, boli....).
    Zbog ovoga smo bili kod pedijatra tri puta u ta 4 mjeseca, mazali sa Canestenom i Garamicinom (krema ju je tek dovodila do ludila, dobro ni meni to nije ugodno), popila je turu antibiotika unatoč tome što su svi nalazi urina u sva tri slučaja bili potpuno uredni, ali kao za svak slučaj s obzirom na to da se jako žali da ne bi bila neka pritajena infekcija.
    Ova luda opsjednutost je počela sa vodenim kozicama koje je imala u travnju i koje su joj bile unutra i to ju je baš jako boljelo i smetalo, ali nakon toga malo po malo priča je rasla da bi sada bili na presvlačenju svaki čas, brisanju koje traje 5-10 minuta zbog potrebe ili bez. Jedno vrijeme je čak imala ideju manje piti i ne ići piškiti da ne bi bila mokra....
    Zadnji puta smo bili čak kod drugog pedijatra čisto da čujem drugo mišljenje....Stvar je u tome da ona valjda svaki trenutak misli na to, dobiva doslovno slomove živaca jer ne može obrisati i jer joj prigovaram(o) da izađe van iz wc-a, mogla bi non stop imati ruku u gaćicama i natezati jer joj smeta i izluđuje ju.
    Ona je sama po sebi jedno iznimno osjetljivo biće, smeta joj kap vode na japanki pa već dolazim na ideju da je sve u njenoj glavi jer po svemu drugdje nije....Sigurna sam da ne izmišlja, jer

    Naravno pazimo na higijenu, zadnjih par dana se pere u blagoj otopini hipermangana (savjet na zadnjem pregledu kod pedijatra), tušira, ne kupa u kadi, samo topal voda bez ičega što bi ju eventualno iziritiralo.... Priču o sluznicama i anatomiji je čula od raznih "predavača" i usvojila ali ništa se ne mijenja.

    ČAk mi je pao na pamet preuranjeni pubertet i pitala sam pedijatra za to, ali mi se samo nasmijao. Nema nikakvih indikacija da ju vodim ginekologu, a sve skupa već ne izluđuje samo nju nego i mene.

    Uglavnom, svaka ideja, iskustvo, savjet bi mi dobro došao.

    Unaprijed hvala!

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    moža da probate malo namazati s kantarionom

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    A da li mlada seka nosi pelene? Da ne dolazi od tuda ideja da je stalno mokra?

  4. #4
    Margot avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    58

    Početno

    Kćer moje frendice je imala slične manifestacije ponašanja (smetale su je prve dlačice), nije se ustanovio ikakav organski poremećaj, smetnja, neuobičajene hormonalne promjene, bolest... i dijagnosticiran je opsesivno-kompulzivni poremećaj, iako je ona bila bitno starija, u pubertetu (12-13 godina).
    ...danas je odlično, nema nikakvih smetnji više (17 godina).

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Margot prvotno napisa Vidi poruku
    Kćer moje frendice je imala slične manifestacije ponašanja (smetale su je prve dlačice), nije se ustanovio ikakav organski poremećaj, smetnja, neuobičajene hormonalne promjene, bolest... i dijagnosticiran je opsesivno-kompulzivni poremećaj, iako je ona bila bitno starija, u pubertetu (12-13 godina).
    ...danas je odlično, nema nikakvih smetnji više (17 godina).
    I meni je palo na pamet nešto slično - zna se to dogoditi na početku puberteta... Imam ja slično iskustvo, ali nije baš isto. U godini prije nego sam dobila prvu menstruaciju, mene je mučio strah da ću prokrvariti dok nemam uložak i da će drugi to vidjeti (vidjela sam što se dogodilo kolegici iz razreda, pa me se dojmilo).

    * * *

    nela, možeš potražiti psihologa - to bi bilo najpametnije, ali dok smišljate što učiniti, probaj problemu pristupiti na zdravoseljački način: ponudi djetetu da stavi uložak (običan pamučni, ali zapravo bi vjerojatno pomogao bilo kakav - nek bira kakav joj paše) tek da dobije osjećaj da je "tamo dolje" sve u redu. Sretno!

    Htjedoh napisati - kad je moj mlađi imao probleme samoozljeđivanja u toj dobi (nije bio klasični okp, ali ni daleko od toga) puno je pomogla psihoterapeutkinja u SUvagu. Nekoliko mjeseci terapije i stvari su se znatno ublažile (grizao se do krvi po ručnim zglobovima) i u dogledno vrijeme riješile.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 23.07.2015. at 09:48

  6. #6
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Meni se cini da je to psihogeno. Ja bih ju vodila psihologu ili djecjem psihijatru. Ocito se jako muci ako to traje vec mjesecima.

  7. #7
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Probaj joj za početak staviti dnevni uložak, da joj da neki osjećaj suhoće.

  8. #8
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se cini da je to psihogeno. Ja bih ju vodila psihologu ili djecjem psihijatru. Ocito se jako muci ako to traje vec mjesecima.
    i ja bih ovako postupila i to čim prije. to traje već 4 mjeseca, očito nije zdravstveni problem, a vi ga ne možete sami riješiti. ne bih ni ja znala kako, i ovo mi je stvarno situacija kad bih potražila pomoć dječjeg psihijatra i prvo bih ja išla na dogovor. oni valjda znaju kako treba u tim situacijama postupiti.

  9. #9
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    i ja bih ovako postupila i to čim prije. to traje već 4 mjeseca, očito nije zdravstveni problem, a vi ga ne možete sami riješiti. ne bih ni ja znala kako, i ovo mi je stvarno situacija kad bih potražila pomoć dječjeg psihijatra i prvo bih ja išla na dogovor. oni valjda znaju kako treba u tim situacijama postupiti.
    X

  10. #10
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Moja (10) je imala tako slicno, uvijek bi joj smetalo kao da je mokra i svrbuckalo ju je. Mazali smo, svrab je prosao ali taj osjecaj nije. Buduci da je ona jako vezana za mene citaj:mamajosuvijekznanajbolje, smuckala sam vodicu sa sodom bikarbonom i stavila sam par kapi cajevca. Pitala me da li pomaze, rekoh joj da ako je meni pomoglo, pomoci ce i njoj i eto upalilo je. Ubrzo ju nista nije mucilo a soda joj ne moze naskoditi vec samo pomoci. Kao mala je imala reflux bubrega pa nam je to doktorica preporucila kao higijenu. A zanimljivo jest da su joj tegobe pocele bas u vrijeme kada se najmladja rodila.

  11. #11
    Loona avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Postovi
    27

    Početno

    Mi smo isto pa pretragama hodali jer je moja sa cca 5 godina tvrdilla da joj idu kapljice. I bila je totalno s tim opsjednuta. Zdrava, svi nalazi ok. Proslo je samo od sebe, vjerojatno kad je prestala razmisljati o tome.

  12. #12
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Osim straha da se ne radi o nekoj skroz zakukuljenoj infekciji i meni se već dosta dugo mota ideja o posjeti psihologu. S druge strane mi je zao da ako već nije zdravstveni problem u pitanju ne možemo to same riješiti.
    Trenutno smo.u malo težoj obiteljskoj situaciji, tata nam je bolestan i stalno je po bolnicama i pretragama, tisuću drugih tekućih očekivanih i još toliko neočekivanih stvari nam se poklopilo, imali smo.i smrtni slučaj u bliskoj obitelji pred mjesec dana (stric u 32. godini iznenada) tako da znam da to sve psihički utječe na sve nas pa i na nju. Ne bi htjela još nešto vise produbiti ili napraviti siri problem posjetama psihologu (tata ima stav da treba ignorirati ali on je sav u svojim.problemima, a ja sam u svim navedenim).
    Mogla bi pokušati napraviti taj sprej sa cajevcem , zna ona vjerovati u razne carolije...ne znam vise. Da mi ju je samo uvjeriti da ne dira. Zaboravi jedino ako se jako zaigra sa nečim a to je rijetko.

  13. #13
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Odlazak psihologu neće napraviti širi problem, nego će pomoći. Djeluj odmah, osobito ako sad krece u skolu.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 23.07.2015. at 15:15

  14. #14
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ja bih probala krisin recept, pa ako ne pomogne onda psiholog, naravno ako je isključen organski uzrok
    jedino soda je luznata, a pH spolovila je kisel, provjeriti s ped bi li to bilo dobro ili napraviti nesto drugo
    za ispirati sluznice je dobar čaj od kadulje
    prezentirati joj to kao lijek, kako je rekla kris, koji je pomogao tebi
    mozda dijete vidi da tata bolešću privlači (nemamjerno) pozornost na sebe, pa i ona to radi

  15. #15
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ja bih probala krisin recept, pa ako ne pomogne onda psiholog, naravno ako je isključen organski uzrok
    jedino soda je luznata, a pH spolovila je kisel, provjeriti s ped bi li to bilo dobro ili napraviti nesto drugo
    za ispirati sluznice je dobar čaj od kadulje
    prezentirati joj to kao lijek, kako je rekla kris, koji je pomogao tebi
    mozda dijete vidi da tata bolešću privlači (nemamjerno) pozornost na sebe, pa i ona to radi
    Ovo je istina.

    Soda je dobra u slučaju problema s candidom, ali to je druga stvar. Ali meni je palo na pamet da tu candidu ne bi trebalo zanemariti kao mogući uzrok poteškoća... Rješenje - u prehrani pripaziti na slatkiše i konzervanse (ne bih ništa radikalnije za dijete, ovo bi trebalo biti dosta).

  16. #16
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Na sam spomen psihologa dobila sam odgovor "Jel ti nije dosta bolesti i doktora i bolnica, sada još ideš dijete raditi ludim?!" Kažem situacija doma nam je teška pa nisam još za prepirke...
    Pokušati cu još tako nešto i za to dajem slijedećih deset dana u kojima bi 7 trebali biti na moru ako tata sutra dobije dozvolu od doktora, pa ako ne prodje nakon mora idemo psihologu.

  17. #17
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Zar se candida ne bi manifestirala nekako ili otkrila u urinu? Nisam nikada imala nikakvih problema u tom podrucju pa zaista ne znam.

    Čuvam ideje o cajevcu i kadulji.
    Kako tocno u kojem omjeru napraviti taj sprej od sode i cajevca?
    Kadulju koristimo za grlo, skuhati i ispirati?

  18. #18
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    manifestirala bi se svebezom i sirastim iscjedkom
    barem je tako kod zena
    je li uzet urin za uk?
    bris sluznice spolovila?

  19. #19
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ovo o rađenju djeteta ludim poznato mi je iz šire obitelji. Ako ne zelis raspravljati, odvedi je bez rasprave (ljubazno: ne opterećuj se, ja ću to riješiti, ti misli na sebe).

  20. #20
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Nela, zvucalo mi je kao vec viđeno pa sam isla gledati lanjske price i vidim da vam se te epizode s malenom ponavljaju ("iskljucenost" u vrticu, emoc.preosjetljivost, problemi sa senzorikom, dugotrajni bolovi u trbuhu...) pa tim više mislim da ne treba odlagati psihol.pomoć osobito ako ste imali još i tako nepovoljne životne okolnosti. Tko zna što ona u glavici kuha i s čim se bori.

    (samo kao primjer: moja manja imala je epizodu visednevnih bolova u trbuhu jer se bojala da zbog nekakve akutne virozice nece ici na more. A sve zato jer me cula kako sam frendu na telefon spomenula da sam aviokarte u sijecnju kupila i da su zbog nize cijene nepovratne.)
    Posljednje uređivanje od čokolada : 23.07.2015. at 16:45

  21. #21
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Prije psihologa bi je svakako odvela kod ginekologa, na pregled i briseve. Možda unaprijed dogovoriti sa ginekologom da ako ništa ne nađe, prepiše neku placebo terapiju i da ima stav pred malenom da će time biti sve riješno.

  22. #22
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo o rađenju djeteta ludim poznato mi je iz šire obitelji. Ako ne zelis raspravljati, odvedi je bez rasprave (ljubazno: ne opterećuj se, ja ću to riješiti, ti misli na sebe).
    Ma tako ce i biti, osim.ako ne uplali " čaroban sprejic".

  23. #23
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Čokolada, da, ona je bas jedno dijete puno epizoda i pretjeranih emocionalnih reakcija i zapravo sam već preko nekoliko puta imala zelju/ potrebu zbog raznih stvari potražiti stručnu pomoć, ali nikada nisam dobila potporu obitelji u tom.smjeru i onda bi ostala sa idejom kako ja pretjerujem i ispadalo je da samo meni ona nije dovoljno dobra (u nekim ocima), a to je stvarno jako daleko od istine jer zapravo svi ostali članovi obitelji uze i sire imaju svoje prece probleme i jednostavno nitko ne sagleda cijelu sliku, ali ujedno imaju pravo davati savjete.
    Inače, vezano za siru priču od ove sada, moja E u svakom kontaktu s ljudima ostavlja dojam najdivnije, najpametnije, najumiljatije i najpristojnije djevojčice na svijetu i upravo takva i je osim kada nije i kada poludi na nešto ovakvo..... Na upisu u školu je oduševila, u vrtiću (nakon sto je pustila kočnicu, za sto je trebalo dvije godine) hvaljena od svih, osvojila medalje, predstavljala Vrtic na županijskoj razini, psihologinja i defektologinja kazu da je daleko zrelija od djece svoje dobi......
    Npr. bolovi u trbuhu su stvar prošlosti ali tek nakon svih pretraga kod gastroenterologa i tako...

  24. #24
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Poslušati cu ove savjete jer upravo to i.meni govori moja glava, ali eto zbog situacije i okoline jednostavno trebam potvrdu onoga sto već sama znam. Na moru ćemo koristiti sprejic, a ako stvar ne nestane idemo ginekologu na briseve jer to još nismo napravili.
    Psihoga ćemo nas dvije posjetiti neovisno o razvoju ove situacije jer možda ta njena "prezrela glavica" dslovno previše čuje i shvaća, tko zna kako si interpretira neke stvari, pa joj treba pomoc. Tata nam je srčani bolesnik već 6 godina, zadnjih godinu dana sa dodatnim problemima, smrt strica, pas nam je uginuo neki dan i znam da joj je teško......i ima razloga biti.

  25. #25
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Iscjetka nema, svrbeža niti ičega sličnog, urin je napravljen u tri navrata, za bris su reklida nema potrebe ali tražiti cu ipak.

  26. #26
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Ja iskreno nisam za odlazak ginicu dok ne probas sve ostalo...mene su odveli radi uranjene menstruacije i to je razlog zakaj dan danas bezim po stolu ko preplasena macka i moja ginicka koristi "alat" za djevice...to mi je bilo jako bolno i traumaticno iskustvo a uzeli su samo bris.
    Na bocicu od pola l stavi 2 zlice sode, cajevac je tu cisto da osjeti da se nekaj dogada, 2 kapi ce biti sasvim dosta, ne mora biti niti sprej vec joj mozes raditi na dnevnoj bazi da se ispere, ne duze od 3 tjedna, u tom razdoblju joj ne moze nastetiti.
    Candida je isto zanimljiva u ovom slucaju i nije nuzno da se manifestira kao bijeli iscjedak i svrbez...muz ju je imao nedavno pa sam dosta citala, postoji test sa slinom, probaj ukoliko je pozitivan, moze biti od pomoci u dijegnozi.
    Takoder dosta jogurta bi bilo pozeljno...

  27. #27
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    I da se osvrnem s psiholoskog aspekta ukoliko jest problem u tome, oko toga ponesto znam jer sam kao dijete slicno nekaj izvodila...upitan je razlog zasto je odabrala upravo taj dio tijela a ne recimo glavu, prsa itd...mozda se poistovjecuje s tobom ili je negdje nesto vidjela/dozivjela...mudrice su oni, sretno i nadam se da ce biti od pomoci.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    Na bocicu od pola l stavi 2 zlice sode, cajevac je tu cisto da osjeti da se nekaj dogada, 2 kapi ce biti sasvim dosta, ne mora biti niti sprej vec joj mozes raditi na dnevnoj bazi da se ispere, ne duze od 3 tjedna, u tom razdoblju joj ne moze nastetiti.
    ?
    Nisam sigurna koliko je otopina sode bikarbone dobra za genitalno područje, jer je slabo lužnata (alkalna). Baš se naglašava kako se to ne smije prati npr. običnim sapunima zato što su alkalni, već postoje posebni tekući za intimnu njegu koji su blago kiseli (pH 5-5,5).

  29. #29
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    koliko je meni doc objasnjavala...prevelika kiselost itekako utjece na razvoj bakterija, gljivica, pojave peckanja i svrbeza...uostalom ne smije se duze od 3 tjedna...gle, ja sam napisala ono sto je pomoglo mojoj maloj i sto je pomoglo meni...ja to koristim uvijek nakon ciklusa jer me ulosci ubiju u pojam a ne bih izdrzala bez toga kada sam radi pilula imala po mjesec dana krvarenje i eto nisam nista pokupila nadam se upravo radi toga...mislim da nitko nije toliko neodgovoran da bi nabacivao neke ciribu ciriba recepte

  30. #30
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    i ne samo meni vec i mm...candida ga je opako napala.sada cim osjeti ikakav simptom dolje sto od sapuna ili znoja nije niti bitno, covjek ga umoci i za dva dana ga vise nista ne muci

  31. #31
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    nela, nećeš valjda djetetu špricati spolni organ nekakvim pripravcima za koje si recept pročitala na forumu.

    Ja vjerujem da odlazak ginekologu može biti traumatičan za malu djevojčicu, i generalno nisam za to da se dijete previše vuče po doktorima. Ne djeluje mi baš vjerojatno da se radi o ginekološkom problemu, jer vjerujem da bi bilo nekih vidljivih simptoma koje bi i pedijatar znao prepoznati. Inače i pedijatar može uzeti bris (a nama je naša dr rekla da ne očekujemo da će se nešto pokazati, i nije).

    Ja bih rekla da je ovo psihološki problem, i da trebaš dijete odvesti psihologu.
    Inače, i psihološki problemi su zdravstveni problemi, a ako se radi o OKP-u onda špricanjem pipice nekakvim sprejićima podržavaš, zapravo priznaješ djetetovu opsesiju kao stvarnu.

  32. #32
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj nela08 prvotno napisa Vidi poruku
    Čokolada, da, ona je bas jedno dijete puno epizoda i pretjeranih emocionalnih reakcija i zapravo sam već preko nekoliko puta imala zelju/ potrebu zbog raznih stvari potražiti stručnu pomoć, ali nikada nisam dobila potporu obitelji u tom.smjeru i onda bi ostala sa idejom kako ja pretjerujem i ispadalo je da samo meni ona nije dovoljno dobra (u nekim ocima), a to je stvarno jako daleko od istine jer zapravo svi ostali članovi obitelji uze i sire imaju svoje prece probleme i jednostavno nitko ne sagleda cijelu sliku, ali ujedno imaju pravo davati savjete.
    Inače, vezano za siru priču od ove sada, moja E u svakom kontaktu s ljudima ostavlja dojam najdivnije, najpametnije, najumiljatije i najpristojnije djevojčice na svijetu i upravo takva i je osim kada nije i kada poludi na nešto ovakvo..... Na upisu u školu je oduševila, u vrtiću (nakon sto je pustila kočnicu, za sto je trebalo dvije godine) hvaljena od svih, osvojila medalje, predstavljala Vrtic na županijskoj razini, psihologinja i defektologinja kazu da je daleko zrelija od djece svoje dobi......
    Npr. bolovi u trbuhu su stvar prošlosti ali tek nakon svih pretraga kod gastroenterologa i tako...
    Mislim da se kod tvoje curice radi o čistoj psihosomatici. Očito je senzibilnija i stresne situacije puno teže proživljava, što se odražava na fizičkoj razini.
    Njoj su te senzacije stvarne, i bolovi u trbuhu i sve što navodi da osjeća, ali ne mora biti da je uzrok organske prirode, što očito i nije, ali nju zaista boli/stvara neugodu/iritira.
    Bez obzira na trenutnu situaciju, bilo bi dobro da posjetite psihologa/dječjeg psihijatra zbog njenog psihofizičkog razvoja. Čisto da se dijete naučiti adekvatno reagirati na stresne situacije i pravilno ih kanalizirati. Shvatite to kao ulaganje u budućnost
    Mislim da je trenutno dobro ovo što cure savjetuju kao prva pomoć za saniranje trenutnog problema, dok ne zakažete termin kod psih. Možda bi najbolje bilo pomiješati kap čajevca u nekom baznom ulju i time mazati, a ujedno i odrediti trajanje "terapije" da se ne otegne u nedogled, npr. liječnik je rekao da se treba mazati 7 dana. Bit će vjerodostojnije

  33. #33
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Mima je napisala post dok sam ja pisala svoj pa možda zanemari onaj dio koji sam napisala o mazanju.

  34. #34
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Ni ja nisam za uzimanje briseva ako su jos rekli da je nepotrebno. Na tvom mjestu, ja bih prvo isla na konzultacije kod djecjeg psih, bez nje.. Sve pretrage ste obavili, nis je ne pece, a bakterije se ionako ne manifestiraju s osjecajem mokroga i kapanja.
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 25.07.2015. at 14:04

  35. #35
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Evo da budem najiskrenija, ja vise ni sama ne znam. Imala sam namjeru napraviti krisin sprejic, ali čitam o sodi i inače ju koristim.za čišćenje, ulje cajevca sam jedino našla u dm-u za one lampe i stvarno ne mogu to isprobati jer se bojim.
    Odlazak ginekologu mi je već dugo u glavi i ne idemo jer joj ne želim nametnuti strah.
    Psihologa svi odbacuju a i mene najviše vuče na tu stranu.
    Jučei danas ujutro smo malo brisale čajem od kadulje i sinoć se namakala u blagom hipermanganu i jedino tako joj je dobro dakle dok je u vodi i nečem drugom mokrom. Kupa se u bazenu dva sata (doma, cista voda testirana bez kemikalija) i onda je mirna i vesela i sve OK. Kada izadje van i mora se brisati ili nakon sto piski muka božja nastupi. Ne zna kako bi obrisala pa cvili, tuli, cendra, mijenja gacice 10 dnevno.....ma strasno!
    Ne bi rekla da bi se samnom poistovjecivala jer ne mogu naci poveznicu.....ako je psihički razlog u pitanju može biti da joj je ostalo od kozica koje su joj zaista bile užasne u cijeloj pipici i jako ju je boljelo, a onda sam joj ja to pazila, pa Mazala pa puhala pa se kupala.....i bila je u centru pažnje a ovako možda vise pažnje dobiju bolesni tata i seka koja je mala pa ne može dosta toga sama dok od nje ockujemo nešto vise, možda nekada i vise nego može, ali ona se zaista i trudi biti od pomoći maksimalno i stvarno je jedno divno srceko od curice, tako da me doslovno razdire sto joj je tako teško.
    Susjeda kaže da pokušam sa obicbim dječjim puderom....možda? Nemam to doma, ali mislim da skoditi ne koze a možda bi smanjolo taj osjećaj mokrog....

  36. #36
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj nela08 prvotno napisa Vidi poruku
    ulje cajevca sam jedino našla u dm-u za one lampe i stvarno ne mogu to isprobati jer se bojim.
    Ovo niti u ludilu. Samo pravo eterično ulje dolazi u obzir, npr. od Primavere, imaš ga u bio&bio.

    Citiraj nela08 prvotno napisa Vidi poruku
    Psihologa svi odbacuju a i mene najviše vuče na tu stranu.
    Pusti druge, ti si joj mama.

  37. #37
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ne znam...kad to sa spolovilom prođe, doći će nešto drugo pa treće. Psiholog najviše pomaže roditelju sa se postavi na pravi načun, a djetetu također jer kao neutralna osoba kroz igru može detektirati problem i potaknuti dijete da ga verbalno ili neverbalno izrazi i osvijesti.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 25.07.2015. at 15:47

  38. #38
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    Ni ja nisam za uzimanje briseva ako su jos rekli da je nepotrebno. Na tvom mjestu, ja bih prvo isla na konzultacije kod djecjeg psih, bez nje.. Sve pretrage ste obavili, nis je ne pece, a bakterije se ionako ne manifestiraju s osjecajem mokroga i kapanja.

    Pa nije je pregledao specijalist ginekolog, nego samo pedijatar. Mislim da je prvi korak obavezno ginekolog. Ionako bi bilo neizbiljno od psihologa da prvo ne iskljuci fizicke probleme. Zasto je odlazak ginekologu problem? Pa da je boli uho mjesecima, sigurno bi isli kod otorinca, a ne samo lijecili kod pedijatra.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    A šta kaže pedijatar?

  40. #40
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Pedijatar kaže da je je sve u redu, bili tri puta, mazali sa dvije različite kreme i popila turu antibiotika kao za svaki slučaj s obzirom na burnu reakciju.....

  41. #41
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    A ne znam, ovako laicki mi ne djeluje kao bakterija. Osjecaj mokroga. meni se najprije cini da je osjecaj posljedica vodenih kozica. A specijalisti se ide s uputnicom pedijatra. Koji ne vidi nista sumnjivo za slati dalje. Mislim, u toj dobi ginekoloski problemi postoje, al su ipak rijetki

  42. #42
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Sry ja sam bedasta pretpostavila neke stvari, ovako : nikako ne sodu koju kupis u ducanu i koju koristis za ciscenje, u bio &bio i u svakoj trgovini zdrave hrane ima soda koja je primjerena za unosenje oralnim putem, cca 14 kn. Takoder ulje cajevca iskljucivo etericno ulje, nikakvo za lampe...dode oko 40-tak kn ali nije nuzno. zdravo jest i neskodljivo ali ja sam ga stavila zato jer ugodno hladi, pa je mala imala filing da se nekaj dogada. Ja to osobno koristim godinama na svojoj djeci, ukljucujuci i najmladju kada je dobila gadan osip od proljeva, bilo je potrebno samo jednom. Savjet da kazes da se smije 7 dana je dapace jako dobar, dobijes na vjerodostojnosti.

    Zao mi je ako sam ikoga zbunila, namjera mi je bila iskljucivo pomoci, jer sam slican problemcic prosla sa svojom kceri koja je iste dobi. Nisam napisala da lijeci rak, niti da je cudotvorno, kao sto sam napomenula isti sam dobila od doktrorice na Salati koja je ljecila moju kcer kada je bila beba od refluksa.

  43. #43
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    A ne znam, ovako laicki mi ne djeluje kao bakterija. Osjecaj mokroga. meni se najprije cini da je osjecaj posljedica vodenih kozica. A specijalisti se ide s uputnicom pedijatra. Koji ne vidi nista sumnjivo za slati dalje. Mislim, u toj dobi ginekoloski problemi postoje, al su ipak rijetki
    E da....tako i ja mislim. Pedijatar je zadnji puta rekao, onako simpatično, "mala, ajd nemoj zezati mamu."

  44. #44
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    Sry ja sam bedasta pretpostavila neke stvari, ovako : nikako ne sodu koju kupis u ducanu i koju koristis za ciscenje, u bio &bio i u svakoj trgovini zdrave hrane ima soda koja je primjerena za unosenje oralnim putem, cca 14 kn. Takoder ulje cajevca iskljucivo etericno ulje, nikakvo za lampe...dode oko 40-tak kn ali nije nuzno. zdravo jest i neskodljivo ali ja sam ga stavila zato jer ugodno hladi, pa je mala imala filing da se nekaj dogada. Ja to osobno koristim godinama na svojoj djeci, ukljucujuci i najmladju kada je dobila gadan osip od proljeva, bilo je potrebno samo jednom. Savjet da kazes da se smije 7 dana je dapace jako dobar, dobijes na vjerodostojnosti.

    Zao mi je ako sam ikoga zbunila, namjera mi je bila iskljucivo pomoci, jer sam slican problemcic prosla sa svojom kceri koja je iste dobi. Nisam napisala da lijeci rak, niti da je cudotvorno, kao sto sam napomenula isti sam dobila od doktrorice na Salati koja je ljecila moju kcer kada je bila beba od refluksa.
    A u našem gradu nažalost nema bio&bio, tako da ovo sto ima mi nije prolazilo, ali ovako je to već druge priča.

  45. #45
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj nela08 prvotno napisa Vidi poruku
    E da....tako i ja mislim. Pedijatar je zadnji puta rekao, onako simpatično, "mala, ajd nemoj zezati mamu."

    Nije mi jasno po cemu bi odlazak ginekologu bio drugaciji od odlaska kod bilo kod drugog lijecnika. Nemoj se ljutiti, ali da li joj je uopce pedijatar pogledao tamo dolje? Moja je cura npr. imala sinehije i to npr. moze uzrokovati zadrzavanje urina. Mozda glupo pitanje, ali stvarno mislim da je ovo prvo za ginekologa, a tek onda mozda za psihologa, a mozda i ne. Nemoj dijete praviti psiholoskim slucajem dok ne iskljucite fizicko stanje.

  46. #46
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Nije glupo pitanje, inzistirala sam jer i meni sve izgleda potpuno normalno bez apsolutno ikakvih promjena, tako da su pogledala dva pedijatra, njena dva puta i drugi kod kojeg sam išla po "drugo mišljenje" jednom.
    I oboje mi kažu da je bilo sto upalno u pitanju da bi se prvo vidjelo nešto, ali me ipak brine da li ne mora nužno biti jer ona je moja "kraljevna na zrnu graška" i zaista joj sitnice smetaju.....ma kažem nemam pojma ni sama vise. :/

  47. #47

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Nije mi jasno po cemu bi odlazak ginekologu bio drugaciji od odlaska kod bilo kod drugog lijecnika. Nemoj se ljutiti, ali da li joj je uopce pedijatar pogledao tamo dolje? Moja je cura npr. imala sinehije i to npr. moze uzrokovati zadrzavanje urina. Mozda glupo pitanje, ali stvarno mislim da je ovo prvo za ginekologa, a tek onda mozda za psihologa, a mozda i ne. Nemoj dijete praviti psiholoskim slucajem dok ne iskljucite fizicko stanje.
    Ja se slažem, ne znam zašto bi odlazak ginekologu trebalo da bude traumatičan?
    Mojoj devojčici je pre dve godina trebalo uraditi bris, imala je neku spoljnu infekciju i preljubazna sestra ju je sve vreme zabavljala i objašnjavala, dete se ni na trenutak nije osećalo loše, za razliku od najobičnijeg brisa grla, koji mrzi...Dobila je ciljani ATB i sve rešeno u par dana, a meni je iz tog perioda ostalo u glavi da sam guglajući pročitala nešto zanimljivo:
    upravo oko šeste godine kod devojčica počinje pojačano lučenje estrogena, koje polako menja dečju sluznicu tako da postaje deblja i otpornija na infekcije, a jedno od sporednih dejstava ovoga jeste i nešto pojačanije lučenje žlezda koje vlaže sluzokožu, opet, čineći je sličnijom sluzokoži odraslih, kao neki uvod u pubertet.
    Tako da, ako sam ja to sve uopšte tačno zapamtila, možda tvoja devojčica, takva osetljiva kakva je, zaista primećuje neku sićušnu, ali realnu promenu na sebi?

  48. #48
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Pulinka, vidiš to bi bio odgovor na sve ovo....ona takva nježna i osjetljiva sigurno je u stanju takve nijanse primijetiti. Čitala sam o toj fazi i predpubertetu, ali na ovo nisam naišla. Bas cu proguglati još malo.

  49. #49
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Koristiš li termin "tamo dolje" i pred djetetom ili je to samo na forumu slučaj?

  50. #50
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Ma neeee, kažemo pikica ili pipica heheh, ali nije mi bas niti jedna riječ pasala u naslov teme. :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •