Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Usi (u kosi) - stare (mrtve) gnjide - izgled

  1. #1
    Sandee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    tu & tamo
    Postovi
    446

    Početno Usi (u kosi) - stare (mrtve) gnjide - izgled

    Molim pomoc:
    1. Kako izgleda stara (mrtva, suha) gnjida, a kako ziva? Je li pravilo da ziva uvijek puca, a mrtva ne?
    2. Koliko Paranitu treba da posusi gnjidu? Konkretno, nakon primjene, gnjide su pucale, a drugi dan ne. Je li moguce da proces dehidracije jos nije bio cjelovit nakon primjene ili Paranit jednostavno nije odradio svoje?
    3. Nasla sam svega 10-ak gnjida. Je li moguce da ih je tako malo, obzirom da samo jedna us moze dnevno izleci 10-ak gnjida?

  2. #2
    magistra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    192

    Početno

    Jako je bitno riješiti sve odrasle žive primjerke. Tada neće bit ni gnjida. Ako češljanjem gustim češljem na bijelu maramu prostrtu na krilu ništa ne ispada i šeta, dobro je.
    1. Između mrtve i žive nama razlike, pucaju one koje su bile naprednije u procesu razvoje, bliže da postanu odrasla uš.
    2. Ne znam iz iskustva kako radi taj preparat.Gnjide su se sigurno posušile, ali mrtve kao i žive je jako teško skinuti s vlasi kose. Treba vući svaku pojedinačno.
    3. Moguće je da ih je bilo samo desetak. Ali redovito iščešljavaj gustim češljem. I kontroliraj da li vlasište svrbi.

  3. #3
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    1. Nisam skužila nikakvu razliku
    2. Nakon Paranita nalazila sam i "suhe" i "pucketave" gnjide, i zaključila da to sve treba mehaničkim putem odstraniti
    3. Moja se skoro dva mjeseca provlačila s vrlo malim brojem gnjida, ali sumnjam na vrtić, kao da je svako par dana dobivala novu turu.
    4. Sve me češe!

  4. #4
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Mi smo imali dva puta u razmaku od par godina. Oba puta svi istovremeno svinjsku mast i vrećicu na glavu 30 min, nakon toga ispirsnje što toplijom mješavinom octa i vode i metalni češalj za uši. Oba puta otišlo od prve.

  5. #5
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Zar se Paranit ne treba držati "cijelu noć"? (odnosno više sati)

    Prošlo ljeto, nakon dva tjedna mučenja, jedna noć s Paranitom je rješila naš problem.

  6. #6
    Sandee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    tu & tamo
    Postovi
    446

    Početno

    Hvala na pomoci i sugestijama.
    Ovo nam nije prvi slucaj usiju, sve smo do sad ucinkovito rijesili u nekoliko dana, ali tek sad su mi se iskristaliziraka neka pitanja.

    Paranit ima vise vrsta proizvoda: ima taj sampon/losion koji se drzi 8 h, ima sampon koji se drzi 10 min. I sprej koji se drzi 15 min.
    Posljednja dva su u osnovi mineralno ulje s dodatkom tvari za pjenjenje. Cini mi se da je razlika vise psiholoske prirode, sa 'samponom' valjda imas manje osjecaj da provodis neki tretman, lakse djetetu mozes prodati foru da 'samo pere kosu'.

    Usi nisam nasla na N., uocila sam samo gnjide, i provela tretman Paranitom.

    Medjutim, nekih 10-ak dana nakon tretmana povremeno naletim na poneku gnjidu, koja ne puca, svijetla je, suha, nekako 'papirnata' i dosta daleko od vlasista. Rekla bih da su te dehidrirane, mrtve, koje ocito nisam uspjela iscesljati ranije, a kako su ipak izvan funkcije, cesljanjem su se ipak odmaknule dalje niz vlas.
    One koje sam nalazila ranije, prije uklanjanja, bile su 'punije', kao sezam, i pucale su.

    Ne znam ni sama sto zakljuciti iz ovoga, mozda nekome pomogne ova opservacija...

  7. #7
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Pa sve si dobro zakljucila. Pucketave gnjide su u pravilu zive, ako ih tretiras neke ćeš ubiti, neke nećeš. Zato uvijek piše da se pranje šamponom ponovi nakon 4-5 dana.

  8. #8
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Mi smo prali kosu i iščešljavali svaki dan.

    Kad smo ih se napokon riješili, sprejali Paranit repelentom.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    2

    Početno

    Procitala sam sve sa foruma i ne znam sta da radim vise. Imala sam vaske u osnovnoj kad sam bila 5 razred i evo sad cu 3 srednje i mucim se sa vaskama od pocetka raspusta. Uzasno me nerviraju, i kada sam primjetila vaske nakon 2-3 dan sam bila osjetljiva. Nisam spavala nikako, uzasno sam bila umorna, i plakala svaku noc. Ali sama sam kriva jer mi je u skoli svaka cura uzimala cetku i celjala se i mozda je moguce da sam ih tako i dobila. I evo jos se borim. Na zalost zivim u Bosni i u malom gradu koji ima samo 2 sampona protiv usiju. Nije ni jedan pomogao. Prije 2 dana sam kupila ulje cajevca i sa njim cu pokusat. Pokusat cu i sa peglom, ocatom i domacim sircetom. Cak sam razmisljala ofarbat kosu ali mi zao posto sam prirodno crna i volim svoju kosu. Sto je n

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    2

    Početno

    Slucajno sam poslala poruku pa cu nastavit i nadam se da ce se odobrit poruka na forum.
    ... sto je najgore moja mama ne zna istrebljivat vaske i gnjide to mi je majka/baka radila. A mene je stid reci majki da imam vaske. Pa samo me zanima dali je iko imao iskustva da je sebi sam istrijebio vaske i gnjide. I citala sam da svinjska mast pomaze ali na zalost vjera mi ne dopusta pa nista od toga. Voljela bih da mi neko pomogne bilo kako. Citala sam da vaske idu vise ne prljavu kosu a ja nikad nisam imala prljavu kosu jer sam ju svako drugi dan prala.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •