Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 119

Tema: Beba ne želi sisati

  1. #51
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Mislim da hoće reći da je njeno dijete lijeno za sisanje i da će radije ostati gladno ako mu se ponudi bocu, štogod u toj boci bilo, AD ili mlijeko. Stoga ga hrani na bocu kada neće na dojku i grinta.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 23.04.2016. at 17:47

  2. #52
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ja sam procitala da je dijete od 4 mjeseca nervozno pa da je ponudila bocicu koja se bebi svidjela.

  3. #53
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Pa da, a onda strusi cijelu bocu AD-a i smiri se, a majka misli da mora da zato jer je bilo gladno čitavo vrijeme. Inače, ja sam mislila da za AD prvo treba doći uputa od pedijatrice, u slučaju kada dijete ne dobiva na masi.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 23.04.2016. at 23:27

  4. #54

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    321

    Početno

    mozda da umjesto da pisem sto sve krivo radim , da samo pitam sto trebam nappraviti kada dijete place, vice, ne mogu je smiriti , ne zeli dojiti a zadnji obrok je bio prije 2 h?

  5. #55

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    321

    Početno

    da napomenem, nocu spava kraj mene i sisa bez probllema. problemi počinju nakon prvog jutarnjeg podoja i spavanja , oko 11 i traju navecer do 20. Ko da se u tom periodu ne zeli dojiti. Znam da krivo radim, ali sam se zaplela, ne znam sto cu ? Sto bi vi na mom mjestu?

  6. #56
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Ne sjećam se točno kakva je bila moja sa četiri. Znam da je u određenim periodima cendrala malo više nego inače. Oko 2-3 mjeseca to je bilo zbog deprivacije spavanja. Nisam tada još znala da ako hoću da mi bude ispavana i dobre volje, moram s njom ili leći, ili pustit je da odspava na rukama. Pa sam je pustila da spava na rukama i prošla je ta faza. Uglavnom, svaki put kad je bila cendrava turala sam joj cicu u usta. To sad sa deset mj nekad ne pali.

  7. #57
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Koliko ima bebica? Moj od tri do cetiri mjeseca, a mozda i mjesec duze, uopce nije htio sisat budan. Al zato u snu naveliko. Samo on je u tom razdoblju buo budan po sat i po, dva, onda bi zaspao, probudio se nakon pola minute i u polu snu sisao.

  8. #58
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    U dobi od tri mjeseca nadalje, djeca pocinju biti svjesna okoline puno vise nego prije. Prije toga u principu znaju da se oko njih nesto dogadja, ali to ih pretjerano ne zanima. U ovoj dobi, to je ono sto zele - zele biti dio te okoline, sve vidjeti, sve cuti. Dojenje moze biti jako, jako tesko.

    Znaci u budno vrijeme, preko dana, pokusajte dojiti iskljucivo u tihim i mirnim, pomalo zamracenim prostorijama, bez televizora, radija, drugih ukucana, itd. Prije podoja takodjer probajte smisliti neku opustajucu rutinu, bilo sto, samo da se ne prelazi na dojenje direktno iz igre ili neceg drugog sto je djetetu bilo jako zanimljivo.

    Bocica curi, ne zahtijeva rad, zato ce je dijete pojesti.

    Ovaj razmak od 2h izmedju podoja za cetveromjesecnu bebu nije puno. Pogotovo ako jede super dobro nocu, na primjer.

  9. #59
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj elor prvotno napisa Vidi poruku
    mozda da umjesto da pisem sto sve krivo radim , da samo pitam sto trebam nappraviti kada dijete place, vice, ne mogu je smiriti , ne zeli dojiti a zadnji obrok je bio prije 2 h?
    Pa i ne mora dojiti nakon tako kratkog vremena.
    Uzmi ju na ruke, hodaj brzo s bebom po kući, pjevaj, pleši, izvodi kerefeke, stavi glasnu muziku, mijenjaj stilove dok ne nađeš onaj koji pali kod tvoga djeteta. Legni ju u kolica, poslaži knjige po podu (svakih 30ak cm jednu) i vozi po njima da se kolica drndaju.
    Ili gurni kolica s bebom vičući: vruuum, pa ih naglo zaustavi, vičući aiiiii ( kao da kočiš), pa ih opet brzo privuci sebi, paleći motor: vrumvrumvruuuum. Pri tome radi face, ako je dijete zdravo i nije gladno, prestat će plakati, i barem će se početi čuditi šašavoj mami, a možda će se i početi smijati

    Ili, možda želi mirnu igru, lagano pjevušenje, lagano ljuljanje u naručju. Možda je pospana, možda će 15 min sna u naručju učiniti čudo.
    I ne smijemo preskočiti šetnju, većina beba obožavaju šetati, u naručju ili u kolicima.

    Pa opet ponudi dojku, ne joj gurati, ako neće, neće, smije proći tri sata između dva POČETKA podoja. Ako beba dobro napreduje na težini, možete se više zabavljati nego samo misliti o hranjenju.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    321

    Početno

    Puno hvala na svakom odgovoru. Danas sam uspjela bez dohrane u dva od tri pokusaja. U prvom je slucaju pomogla tisina a u drugom je nikako nisam mogla smiriti pa sam joj tutnula bočicu, a u trecem nakon 45 min se smirila u wc-u uz vodu iz slavine + Zeko i potočić, ali bez hranjenja. Zaključak mi je da je ja nisam znala smiriti i podojiti ili uspavati pa sam joj krenula davati dohranu, a ne da je bila gladna. U svakom slučaju to neću više ponoviti. Hvala vam.

  11. #61
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ja sam i dalje malo zbunjena, ali izgleda da si dobila odgovore na pitanja pa mozda i nema veze.

    Sve u svemu - ne kuzim sto te zapravo muci. Ne mora svaka beba, svaki put kad place, odmah i jesti. Velik broj djece uopce ne moze/ne zeli jesti dok god placu, odnosno traze da ih se prvo smiri, a tek onda zele sisati (neke bebe sisaju svaki put, bez pardona, kad im se ponudi dojka, ali ne sve).

    Kakav je prirast? Dobiva li dobro na tezini? Koliko ima podoja u 24h, ukljucujuci i nocne, a koliko u 24h ima mokrih pelena (pokakane su bonus, ali ovoliko dijete ih ne mora imati svaki dan)?

    Sto se dogadja da place toliko dugo i da ju je tako tesko smiriti? Kako dodje do te situacije? (Mozda postoji mogucnost da se ne razumijete najbolje pa da nisu prepoznati znakovi gladi, na primjer.)

  12. #62

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    321

    Početno

    dobro dobiva na težini rodila se sa 3700 sa 4 mj je imala 7000gr. U 24 h je danas imala jedno 4 dnevna podoja i nocu 3-4. Pelena 3-4 mokre.
    danas je nisam nadohranjivala niti se izdajala, znači čisto dojenje. do 11 h je bilo ok, skuzila sam da se unervozi kada treba zaspati. dva puta sam isla s kolicima van pa je zaspala, a od 13 do 17 h sam je nosila po kuci uz dva kratka dojenja. ni u kolica niti u krevet nije htjela , samo nošenje. potom je kratko zaspala ppola sata i onda se na nekakav šušanj izvana probudila. i sad je zaspala , nakon sat i pol nošenja pjevušenja. večeras je bila plačljiva ali popodne kad sam je nosila stvano je uživala, i ja sam uživala vidjelo se da joj treba i da joj je dobro. valjda joj je večeras bilo previše pa je dosta plakala ali se na kraju opet uuz slavinu u wc -u smirila. eto današnjeg dana...
    inače curica je jako tolerantna što se gladi tiče, ne plače i znakovi su joj suptilni, pomakne glavu u stranu ili samo malo zakmeči.

  13. #63
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Da, tako je i moja. Morala sam biti pored nje. Tek navečer kad bi ušla u dubok san mogla sam skočiti do kuhinje i zujat. A da sam je odvajala u kinderbet i sl ona bi bila neispavana, a ja uništenih živaca. Mogu zamisliti kak ti je, ali evo za dva mjeseca će već biti lakše kada postaju mobilniji. Samo se nemoj gristi previše tak kad ona zapne kmečat cijeli dan.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    321

    Početno

    probudila se nakon pola sata jer je brat u susjednoj sobi "slagao" legice, isplakala je dušu a ja skoro na rubu živaca. evo se smirila i zaspala. mislim da mi je bočica ovim trenucima dolazila ko bogom dana, prestane plakati i blazeno duboko zaspe, ali nije to to...ipak sam sretnija ovako. osjetljva moja mala djevojcica....

  15. #65
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    A neće ti na sisi začorit?

  16. #66

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    321

    Početno

    hoće noću u polusnu, i mislim da je jutros oko 10 tako zaspala- navecer je koma. mozda osjeti da sam ja umorna i da mi je dosta, to sam sad zabrijala po novom, pa se i ona uznemiri. sada je gledam i znam da ce do jutra biti sve mirno.

  17. #67
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Da ne otvaram novu temu..

    Bila sam prošli tjedan na preventivnom stavljanju serklaže, u bolnici, odvojena, bez posjeta. U ponedjeljak sam otišla, u srijedu se vratila. Za to vrijeme je mališa dobivao izdojeno mlijeko. Otkad sam se vratila nisam uspjela dojiti jer on ne želi sisu više. Mislila sam da će ga proći, ali evo već tjedan dana ga ne prolazi. Bila sam strpljiva, nudila bez forsiranja i nabijanja stresa (valjda), ali neće. Izdojeno na bočicu hoće bez problema, tako da problem nije u okusu.

    Mislim da nije problem ni u tome da mu je na bočicu lakše. Radim od njegovog 6. mjeseca (sad ima skoro 8) i ujutro ta 4 sata što radim je dobivao izdojeno. Svejedno nikad nije odbio sisati, dojila sam ostatak dana i noći sasvim normalno.

    Dok sam bila u bolnici, jedan dan je jako plakao i odbijao jesti. Pretpostavljam da mu je falilo sisanje.. Uspio ga je muž nahraniti nekako s tim izdojenim, idući dan sam se vratila i više jednostavno nije htio sisu, gurao me od sebe.

    Imam osjećaj da se ljuti na mene jer nisam bila tu kad sam mu trebala.
    Hoće li ga proći to? Jel postoji nešto što mogu napraviti da ga vratim na dojenje?

  18. #68
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Vračanje na cicu ovisi o tome zašto ju je odbijao
    Imala sam dva slučaja kod velikog i kod klinke .kod velikog nisam znala ili mogla ga vratiti na cicu,izdvojeno je htio ,ali kod pogleda na cicu ni bilo vrištanja , plakanja...
    Kod klinke sam uspjela ali tada sam imala već iskustvo,ali sam je neko vrijeme hranila na žlicu.i kod jednog i drugog je bio isti problem ešerihija.
    Probajte na žlicu prvo ,pa polako prema cici.
    Sretno
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 11.11.2020. at 18:15

  19. #69
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Vjerojatno se ljuti, odnosno usao je u strajk dojenja kao reakciju na tvoje izbivanje. Dogadja se.

    Probaj sto vise vremena provoditi s njim u dodiru kozom na kozu, uz lako raspolozive dojke. Budite sami, u nekom mirnijem prostoru. Koliko je star sad?

  20. #70
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    24.11. će mu biti 8 mjeseci.

    Odvojim se s njim, budemo i koža na kožu ali uvijek odustanem kad vidim da će početi urlati. Ne znam jel mu stvaram pritisak ili mu je samo dosadno kad se odvojimo.

    Jelena.o, on meni ne plače kad mu nudim, ali gura me. Tek ako ne reagiram na guranje onda zaurla.

  21. #71
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Moji oboje su bili puno mlađi tad dva i pol mjeseca

  22. #72
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    24.11. će mu biti 8 mjeseci.

    Odvojim se s njim, budemo i koža na kožu ali uvijek odustanem kad vidim da će početi urlati. Ne znam jel mu stvaram pritisak ili mu je samo dosadno kad se odvojimo.

    Jelena.o, on meni ne plače kad mu nudim, ali gura me. Tek ako ne reagiram na guranje onda zaurla.
    Probaj se ne odvajati. Nije jako malen, moze se malo pomuciti oko jela, u smislu da pokusas tako, uz mazenje i svastanesto, dok se mozda ne odluci. Nemoj ga tjerati i probaj biti sto vise cool. Izdojeno probaj nuditi u bilo cemu sto nije bocica. Kljunasica, casa sa silkonskom slamkom, sto god. Nije mu to sad neka nova konfuzija bradavice, s obzirom da i inace koristi bocu, ali malo ces ga zeznuti s brzinom kojim moze jesti izdojeno.

    Proci ce ga vjerojatno ljutnja.


    Inace, kako stojis s kolicinom mlijeka, s obzirom na novu trudnocu? Prati li izdojena kolicina njegove potrebe jos uvijek?

  23. #73
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Probat ću u nečem drugom dati onda.

    Što se količine tiče, imam puno mlijeka, mogu bez problema izdojiti i više nego što pojede. Nadam se da će ga proći to..

  24. #74
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Trebalo bi ga proci, tim vise sto nije problem u nedostatku mlijeka (pogotovo zbog trudnoce). Samo polako, smireno, koliko god mozes.

    Smetaju li mu mozda zubi?

  25. #75
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Izašle su donje jedinice prije mjesec dana, a trenutno nema ništa novo na vidiku.

    Danas sam mu izdojeno davala na kljunašicu, ljuti se, ali popije ipak.

  26. #76
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Probaj (sportsku) casu sa silikonskom slamskom, ako imas.

  27. #77
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Nemam.. Kupit ću pa ćemo i to pokušati. Danas se ljutio na kljunašicu pa sam pomislila da će prihvatiti sisu. Ali ne, samo je skužio princip, najeo se i gotovo, prihvaća je normalno sad. Ta čaša bi mu trebala još više otežati?

  28. #78
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    U principu je slicna sisanju, sto se tice mehanizma, ali mora skuziti kako to ide. U pravilu, sto se tice bocice, paced bottle feeding je najbolji nacin, ali s obzirom na njegovu dob, vidi zelis li tako, ili ces se prebaciti na case.

    Nista od prihvacanja dojke za sad?

  29. #79
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ništa. Pokušam mu ponuditi, mislim da stvarno uspijem zadržati smiren stav, ali gura me.

    I pruža ruke tati Valjda ga iznerviram. Zadnji put je sisao u prošli ponedjeljak ujutro.. Baš dugo. Nadam se da nam nije to bio kraj.

  30. #80
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nadam se da nije, jos je stvarno malen, tako da prestajanje stvarno nije tipicno za dob. Sto se dogadja kad tate nema nigdje u blizini?


    Vidi ima li tu nekih ideja koje ti se cine izvedivima ili ih nisi isprobala:

    https://www.laleche.org.uk/nursing-strikes/

    https://www.llli.org/breastfeeding-i...rsing-strikes/

    https://kellymom.com/ages/newborn/nb...ack-to-breast/

  31. #81
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Sve je isto i kad ga nema što se (ne)dojenja tiče, ali kad ga ima, na maženje radije ide njemu. :/

    Hvala ti, pogledat ću i probati sve.

  32. #82
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Sve je isto i kad ga nema što se (ne)dojenja tiče, ali kad ga ima, na maženje radije ide njemu. :/

    Hvala ti, pogledat ću i probati sve.
    Ima još jedna stvar koju sam nažalost iskusila. Možda je kod tebe koincidencija, a možda i nije... Moj L. nije imao ovakvu situaciju odsutnosti mame, ali je počeo odbijati dojenje negdje u istoj dobi. Pedijatrica je rekla da je mlijeko promijenilo okus zbog trudničkih hormona.

    Evo teksta s portala: https://www.roda.hr/portal/dojenje/d...-trudnoci.html

    Inače, kasnije se pokazalo da je dobro što je prestao sisati, jer sam završila na čuvanju trudnoće u bolnici, pa je mm-u ipak bilo lakše.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 13.11.2020. at 11:37

  33. #83
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    U svakom slučaju je bila neka promjena ,a opet zašto hoće iz flašice ,a neće iz cice je sasvim drugo pitanje

  34. #84
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    I ja sam prvo na okus pomislila, ali izdojeno hoće i dalje. A i na sisu je htio do prošlog ponedjeljka, a već sam na pola trudnoće..

  35. #85
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Hormoni su obicno ono sto prvo padne na pamet, ali s obzirom da prihvaca izdojeno mlijeko, tesko da je to problem.

  36. #86
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Velim ja još danas ne znam kaj je bilo velikom ,to je bila takva dernjava kad je vidio cicu,treso se sav.očito sam bila mlada i nitko mi nije znao objasniti kako dalje,problem više kod njega je bio da on nije prihvaćao nikakvo mlijeko,završio u bolnici ,i rad sam se sjetila da bi izdajala i to je trajalo cijelu godinu,zdrobila par izdajala.
    Naravno okolina je bila protiv mog rješenja,ali e nije bilo briga za nikog.
    S klinkom sam bila pametnija i vratila je na cicu nakon liječenja,i za pohvalu s klincem nisam ni jednu porciju izdvojila ,mada je okolina to jako zahtijevala,svo troje sam obavezno vukla za sobom i naravno trpila ispade određenih ljudi.
    Ali opet jako sam tvrdoglava.
    Probaj prvo žlicu ,možda ga vratiš na cicu ko je klinku,jer očito im flašice to prebrzo sliju pa im sve teško.
    Sretno

    I da očito im je bio promjenjiv okus mlijeka u toj mojoj bolesti.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 13.11.2020. at 21:28

  37. #87
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Nakon skoro 2 tjedna, noćas i jutros smo imali dva uspješna podoja. Samo da i nastavi.

    Hvala Kaae, puno si nam pomogla, a mislim da je čaša sa slamkom bila presudna.

  38. #88
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Nakon skoro 2 tjedna, noćas i jutros smo imali dva uspješna podoja. Samo da i nastavi.

    Hvala Kaae, puno si nam pomogla, a mislim da je čaša sa slamkom bila presudna.
    super!

  39. #89
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Nakon skoro 2 tjedna, noćas i jutros smo imali dva uspješna podoja. Samo da i nastavi.

    Hvala Kaae, puno si nam pomogla, a mislim da je čaša sa slamkom bila presudna.
    Super!!!

    Izbjegavaj sad bocu koliko god mozes. Drzim fige da nastavi sisati!

  40. #90
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Nadam se da hoće, danas je bio skroz uspješan dan!

  41. #91
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Riri, kakva je situacija?

  42. #92
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Tek sad vidim.
    Super je sve. Nastavio je sisati kao da nije ni prestao haha.

  43. #93

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Beba 2mj isti slučaj, ne zeli dojiti. Van sam sebe. Po jednom izdajanju ukupno mogu do 70ml trenutno izdojiti..nemam dovoljno. Radim na tome. Cim krenemo u poziciju u kojoj dojimo urla. Kontam boli ga nesto. U toj istoj poziciji mu dam bocu izdojenog i hoće. .jao van sebe sam. Probala i druge pozicije ne. Sinic sam cetveronoske nad njim, on se smije i igra sa sisom, nece da vuce. Bili kod orl usi, nis, usta zdravi

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od character : 06.12.2020. at 07:33

  44. #94
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nema druge nego nastaviti s pokusajima u raznoraznim okruzenjim ai polozajima. Kod bebe od dva mjeseca se rijetko radi o klasicnom strajku dojenja, vec je obicno stvar fizioloske prirode.

    Jesi li mozda dobila menstruaciju? Ima li beba soor?

  45. #95

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Nema druge nego nastaviti s pokusajima u raznoraznim okruzenjim ai polozajima. Kod bebe od dva mjeseca se rijetko radi o klasicnom strajku dojenja, vec je obicno stvar fizioloske prirode.

    Jesi li mozda dobila menstruaciju? Ima li beba soor?
    Menstruaciju nisam još. Soor ne vidim da ima niti mi je orl ista spominjao preksinoć.
    Nevjerovatno sta se dogada, ne mogu sebi doći. Krenulo je sa gledanjem okoline, uzme sisu pa se zagleda, digne glavu, vrati i tako ukrug. Sad ni to. Moram se izdajati podoje koje ne pojede pa popusti pritisk i da zadržim ovo mlijeka sto imam. Inace vesela beba. Ako je na sisi guta samo dok traje let down, i gutljaj nakon kompresije. Prvi mj dobio 1200, drugi 900gr. Ovaj molim Boga da nije vec krenuo opadati

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od character : 06.12.2020. at 08:57

  46. #96

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Bili smo koza ns kozu, bioloski polozaj ne pali. Na boku gleda u mene, smije se, primi sisu pa guguće. Hvat lopte ni cuti. Kolijevka ne...

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  47. #97
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    1200 i 900 grama je odlicno, oba mjeseca. Ne moze bas tim tempom nastaviti do kraja prve godine, ali da, bitno je da ne padne ispod prosjeka. Nastavi s kompresijama i izmjenom dojki. Nadam se da ce opet prosisati kako treba.

  48. #98

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    1200 i 900 grama je odlicno, oba mjeseca. Ne moze bas tim tempom nastaviti do kraja prve godine, ali da, bitno je da ne padne ispod prosjeka. Nastavi s kompresijama i izmjenom dojki. Nadam se da ce opet prosisati kako treba.
    Da, ali on ne zeli...to je vriska. Sinoc sam mu 2x uspjela dati dojku (jednu, drugu nisam uspjela) i posisao je. Cijelu noć se nije budio tj od ponoci. Pokusala sam oko 2,5-3, nešto je kao sisao ali nista. Kompresije ne djeluju kas spava, ni stipanja nista. Mogu ga totalno razbuditi i onda svakako nista od dojenja. Oko 5 i 30 pokusavam opet, neki su to slabi gutljaji probudio se, ma ni pogledati, plac. Dala mu izdojeno, nije htjeo 120 nego samo 60 i opet zaspao. Inace izdojim, sad, ne vjerujem da cu za danas imati sve obroje izdojenog jer sam tek krenula izdajati. Prijateljica mi daje 120ml, ja ostalo. Nadam se da ce prosisati jer formulu ne zelim..svakako cu kontaktirati pedijatra jer bojim se ovim tempom da cemo biti ispod prosjeka.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od character : 07.12.2020. at 08:20

  49. #99
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj character prvotno napisa Vidi poruku
    Bili smo koza ns kozu, bioloski polozaj ne pali. Na boku gleda u mene, smije se, primi sisu pa guguće. Hvat lopte ni cuti. Kolijevka ne...

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Nisam pratila cijelu kronologiju. Jeste li djetetu provjerili frenulum? Ako ima kratak frenulum, teško mu je sisati, a to se brzo i lako rješava. Bolje sad nego kasnije. Sorry ako ste to već provjerili, ali bolje napomenuti dvaput nego nijednom. Sretno!

  50. #100

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam pratila cijelu kronologiju. Jeste li djetetu provjerili frenulum? Ako ima kratak frenulum, teško mu je sisati, a to se brzo i lako rješava. Bolje sad nego kasnije. Sorry ako ste to već provjerili, ali bolje napomenuti dvaput nego nijednom. Sretno!
    Frenulum jezika orl kaže da nema, a usne svakako kao ne utjece na dojenje. Njemu ni gornja ni fonja usna nije izvrnuta i ne mogu ih izvrnuti nema sanse

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od character : 07.12.2020. at 09:43

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •