Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 119 od 119

Tema: Beba ne želi sisati

  1. #101

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Jel moguce da je do sada ok dobijao i da mu frenulum gornje usne nije smetao, a sad da smeta? Nista mi nije jasno...

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  2. #102
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj character prvotno napisa Vidi poruku
    Jel moguce da je do sada ok dobijao i da mu frenulum gornje usne nije smetao, a sad da smeta? Nista mi nije jasno...

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Pa ne smeta, ali otežava dojenje. Evo malo tuđeg iskustva https://miss7mama.24sata.hr/forum/te...um-jezika-1704

    https://galekovic-dental.eu/blog/fre...-frenuluma-83/

  3. #103

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Da, bas sam to citala u moru ovog svega. Cekam skok, tu se ocekuje da ce celjust malo porasti, a u frenulum se malo rastegnuo kakav je bio. Kod nas u bolnici nitko ne rješava frenulum usne, samo jezika i to ako je bas bas smetnja drugim stvarima, a ne dojenju

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  4. #104
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Skraceni frenulum nije nuzno vezan uz slabo dobivanje na tezini. I ne smeta uvijek na samom pocetku dojenja. Takodjer moze uopce ne smetati u vrijeme dojenja, ali onda sprjecavati pravilan razvoj govora.

  5. #105
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Vidjela sam sad sliku. Vjerojatno bi trebalo rjesavati taj frenulum usne.

  6. #106

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    13

    Početno

    Trebala vi Vašu pomoć i savjete. Smanjilo mi se stvaranje mlijeka i bila sam primorana bebi davati AD. Od početka dojenja pijem čaj za dojilje i navečer masiram dojke kod tuširanja. Za sad cura ne radi razliku između bočice i dojke,ne odbija cicu kad ponudim. Dojim skoro svakih 1-2 sata dnevno ali to je sve po 5 minuta. Kad mlijeko slabije ide iz dojke mala postaje nervozna,okrene glavicu od dojde i počinje plakati te više ne želi cicati. Kako da još povečam stvaranje mlijeka? Htijela bi što duže dojiti i postepeno izbaciti dohranu. Beba je stara 3 mjeseca

  7. #107
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Ni čaj za dojilje, a ni masiranje dojki nemaju veze s povećanjem količine mlijeka.
    Možda ti pomogne odmaranje i redovna ishrane.
    Sigurno pomaže dojenje i izdavanje. Stvaranje mlijeka radi na principu da prazna dojka daje signal mozgu koji naredi tijelu da proizvede više. Samo pražnjenje dojku će dovesti do jačeg punjenja.
    Pokušaj izmijenjivati dojke u jednom podoju. Znači, daj joj jednu dojku, pa kad se beba uznemiri, digni bebu da podrigne, pa daj drugu dojku, pa podigni, pa opet prvu dojku.
    Probaj, ako ti to odgovara, dojiti dok šetaš po sobi. Ili se odvojiti, u tišinu, u polumraku, nađite svoj način.

    Zašto smatraš da nemaš dosta mlijeka? Da li beba slabo dobiva na težini? Ima li sve pelene popišane? Što kaže pedijatar? Kako ti se čini bebin napredak?

  8. #108

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    13

    Početno

    Izmjenjujem dojke baš kako ste napisali. Na početku cicanja beba jednom povuče pa proguta no to traje kratko,onda povuče 3-4 puta pa proguta. Što duže cica to mora više pita povuči da bi imala šta progutati i zato postane nervozna i ne prihvača više dojku. Zato mislim da imam manje mlijeka. Popišanih pelena imamo 5-6 kroz dan. Vidim da beba napreduje i vidi se na njoj. Jako je živahna,nije ni sekunde mirna. Mislim si da možda i zbog toga ne dobiva puno kad je stalno u pokretu. Patronažna nam je rekla da je na donjoj granici sa kilažom,a pedijatrica da dobiva dovoljno pošto je samo dojena. Patronažna je imala probleme s vagom i svaki puta kad je vagala bebu pokazivalo je drugu vrijednst,znači 3 puta zaredom smo vagali i svaki puta druga vrijednost. Napisat ću poznate težine. Zadnje 3 su vagane kod pedijatrice.
    Rođena 6.12.2020 3270
    Otpuštena 9.12.2020 3250
    18.12.2020. 3310
    22.12.2020 3500
    24.12.2020 3650
    18.01.2021 3870
    12.02.2021 4490

  9. #109
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Ove težine jesu na donjoj granici, ali su u redu. Sad je već prošlo mjesec i pol od zadnjeg vaganja. Možda bi trebalo ići. A možda je posve u redu dojenje plus jedan obrok na bočicu kao što radite. Ako ste vi obje zadovoljne.

  10. #110

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    13

    Početno

    Poslala sam odgovor već par puta ali vidim da uopće nije objavljen

  11. #111

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    13

    Početno

    Vidim da je beba zadovoljnija od uvođenja bočice. Imamo kontrolu 15.3. kod pedijatrice pa ćemo onda vidjeti šta vaga kaže a i pedijatrica

  12. #112
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Kontrola je 15.4. ili ste bili 15.3.?

    Ta jedna bocica stvarno, u ovoj dobi, nije kljucna ni za sto, ali ako je tebi tako lakse i sigurnije se osjecas, onda je sve ok.

    Koliko podoja ima dijete u 24h, tocno brojem?
    Koliko najduze spava u komadu?

  13. #113

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    13

    Početno

    Krivo sam napisala,15.4. smo naručene. Podoja smo imali oko 10-ak do unazad 4 dana jer je spavala više puta po 15-30 minuta,no sad već 4 dana spava od 13h-17h. Evo danas se između probudila za cicu i opet zaspala. Navečer zaspe oko 20h i probudi se oko 2h-3h u noći za cicu.

  14. #114

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    13

    Početno

    Krivo sam napisala,15.4. smo naručene. Podoja smo imali oko 10-ak do unazad 4 dana jer je spavala više puta po 15-30 minuta,no sad već 4 dana spava od 13h-17h. Evo danas se između probudila za cicu i opet zaspala. Navečer zaspe oko 20h i probudi se oko 2h-3h u noći za cicu.

  15. #115
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Problem je, vjerojatno, u ovom nocnom spavanju. To je ogroman razmak za bebu od nepuna 4 mjeseca.

  16. #116

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    13

    Početno

    Što bi vi preporučili? Da ju budim za papanje svaka 2-3 sata?

  17. #117
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Pa u principu ne vidim nista strasno da se dogodilo ili da se dogadja pa da nesto drasticno treba mijenjati. Napreduje, na donjoj je granici, ali napreduje. Ja bih ubacila jedan podoj u tom dugom periodu sna i probala tako.

  18. #118
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Mujgica prvotno napisa Vidi poruku
    Što bi vi preporučili? Da ju budim za papanje svaka 2-3 sata?
    Probaj.

    Ja sam to radila sa svojim mlađim sinom. On je bio jako uspavana beba male porođajne težine (ispod 2 kg) i to je bio jedini način. Spontano se noću nije budio. Dobro je išlo.

  19. #119

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    13

    Početno

    U redu. Pokušat ću pa da vidim kako će nam ići. Sad se počela budit dva puta u noći za papanje. Vidjet ćemo šta če nam i pedijatrica savjetovati na pregledu. Hvala Vam pu ooo

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •