Stranica 17 od 20 PrviPrvi ... 71516171819 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 801 do 850 od 964

Tema: Los brak.

  1. #801

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    ovako sam ja skužila da moj muž mora biti posebno inspiriran da bi se sjetio da djeca trebaju večerati
    ono, tipa, ako je baš mislio napravit sendviče, ili kupio burek za sve ili takve neke okolnosti,osim toga, jednostavno mu neće past na pamet bavit se time, tako da ima da ih nahranim ja, prije ili kasnije

    u njegovu obranu, ima i kućanskih briga koje je preuzeo i ja jednostavno o njima više ne razmišljam
    Mene danas docekao rucak, ali u svrhu isprike, zato sto smo se neki dan opako posvadjali
    Posljednje uređivanje od rehab : 04.07.2016. at 14:39

  2. #802
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,577

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    naravno da su crte ličnosti
    a lili, po opisima koje sam čitala, tvoja cura spada po savjesnosti u nekakav sićušan promil, tako da čuvaj se zaključaka o tome kakva su djeca na osnovu njenog primjera
    tangerina je ovo si jako dobro zamijetila, ona totalno iskače iz prosjeka po mnogim stvarima. Morat ću se manit usporedbi s njoj


    [QUOTE=rehab;2897086]
    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku

    Stalo MU je, ne stalo mi je. Isteklo mi vrijeme za edit
    e ovo me zbunilo of course da je MU.

    ja doma s mužem imam redaljku jedan dan on, jedan ja (točno zamjena svako 2 veče): djeci večera, tuširanje, priprema za spavanac + priča (ne svako veče, ne da nam se ) + maženje malog slatkiša peruškom po guzi da zaspe (mali voli dodir kožom i maza je strašna pa netko mora malo leći uz njega otkako spava u vrtiću po danu a to mu ne treba i ne može zaspat a seka treba u školu ujutro grrr...).

    Sad će još ispast da svog dragog mužića teroriziram, a meni smeta što mu sve moram reći i ne sjeti se sam (kao kod rehab). ah miša mu...zahtjevne smo i mi žene nekad...
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 04.07.2016. at 14:43

  3. #803
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,577

    Početno

    evo ga na lažem: sjeti se sam kupit mlijeko kruh servisirat auto vadit oprano suđe i stavljat prljavo unutra i tako to je neki domet.
    Sve ostalo može al uz podsjetnik

  4. #804

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Sad će još ispast da svog dragog mužića teroriziram, a meni smeta što mu sve moram reći i ne sjeti se sam (kao kod rehab). ah miša mu...zahtjevne smo i mi žene nekad...
    A ne brines se da ce ispasti da on tebe terorizira kad pises na temi Sto kuhate danas za rucak i ne mislis da je on zahtjevan jer mu kuhas i peres svaki dan ? Wake up, Lili!! :D

  5. #805
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,577

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    A ne brines se da ce ispasti da on tebe terorizira kad pises na temi Sto kuhate danas za rucak i ne mislis da je on zahtjevan jer mu kuhas i peres svaki dan ? Wake up, Lili!! :D
    ono je bila ironija rehab ja sam ti istomišljenica.

    inače kuham samo vikendom jer radnim danima jedemo vani a kako je lijepo vrijeme i stalno smo negdje u zadnje vrijeme ne kuham baš ni vikendom. Bit će bolje kad opet zahladi, sad nam je draže laprdat naokolo po prirodi, izletima, bazenima, ...već par vikenda nismo uopće ni bili doma.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 04.07.2016. at 15:13

  6. #806
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    i moj se perilice suđa povremeno sjeti...

    no, što je najgore, ja uopce dobro u tom kontekstu ne odgajam svog sad već šesnaestogodišnjaka, mm ga puno više upregne kad su sami doma nego ja

  7. #807

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku

    Znao je moj reći ajme nema ništa za jesti, nisi mi ništa skuhala, a ja fino uljudno: Ajme nema ništa za ručak, ništa mi nisi skuhao! i on zašuti a ne posvađamo se.
    Ovo me podsjetilo.

    Scena. Taman sam rodila, ljeto je, kravim se dojeći na dvosjedu tjednima, jedva da pišat odem, mali me kasapi. Ne jedem, ne spavam, ne tuširam se maltene.

    Dolazi moj muž doma, pere ruke, nekaj pričamo, gledamo se u ogledalu, on mene iz kupaonice, ja njega iz dnevne.

    Najednom, on, nekako iznervirano: "a jel ovo staklo u kupaonici baš uvijek mora biti zašpricano"?
    Ja: "ne, ne mora".
    On: "ne"? izazovno gledajuć'
    Ja: "naravno. uzmi krpu pa ga obriši".
    Nekoliko sekundi šutnje.
    On: "aha. da uzmem pa da obrišem".
    Ja. "baš tako".

    Godine su prošle, više mu nikad nije na pamet palo komentirati nešto tog tipa.

  8. #808
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Bubica i moj muz naseg 14,5godisnjaka
    Moj radi puno tog,ali mu isto treba reci uglavnom.
    Od ovog kad moras reci jos mi je gore kad pita sto da ti pomognem?Meni?Meni?
    Ali ja ne vodim brigu ni o svom ,a kamoli njegovom autu.Ne znam.kolike su rezije,ne zanima me nered u garazi,ne cistim balkon,tusiranje,vecera ,parkic popodne s malenom-to je njegovo.
    Nemam veze s majstorima,zvanjem servisa i sl.
    Ali zato me od dr.nazove i pita koju ono kremu koristi i sl :D.
    Ili me nazove nedavno iz helene kad je nosio urin-evo treba te sestra nesto pitat :D.
    Onda radije odem ja ili ako mozemo skupa.

  9. #809
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    rehab i bubilo,JA sam kraljica pasivne agresije moliću....meni i šutnja od 48h ide jaaako dobro...
    mogla bi od riječi do riječi potpisati vaše postove,baš sam se smijala jer se vidim u njima 100%...

    kod mene je otegotna okolnost što MMa malo ima malo nema tako da stvarno sva briga na meni, ja dosta toga vodim i organiziram i psihički sam umorna jer se ne osjećam kao da imam životnog partnera nego 4to dijete (psa računam ko' 3će dijete)...on se vadi da mu je problem uskočit u naš đir kad dođe i vjerujem da jest samo on nikako da uskoči i onda ode i opet mi se sve poremeti i sve tako jovo nanovo svakih 6 tjedana....

    kad je MM doma (evo od sutra ) on npr. kao vodi brigu o psu,prošli ju je put 1x okupao, ja sam npr. sada dok ga nije bilo 4x (a definitivno imam više obaveza kad sam solo)...kontrolirala sam ga na početku da li joj odleđiva hranu,jednom sam pustila pa se lupio po čelu jer se nije sjetio izvaditi vrećicu na vrijeme pa je pas postio...
    stariju on kupa i stavlja leć,priča za laku noć i te sheme...ali da ja ne kažem: odreži joj nokte valjda bi joj otkino kad bi joj zapeo u cipelu....i onda mene nervira što ja moram mislit o tome iako je ko' fol to on preuzeo...

    mi imamo onaj whiteboard, njega čeka popis stvari za odradit po kući,ono baš muških koje bi mogla i ja ali neću iz principa...
    skoro uvijek odradi tek sve zadnji tjedan pred odlazak (naravno da ja zvocam jesi li ovo i kad ćeš ovo)...kaže da mu moram napisat i raspored što da koji dan uradi ...
    to mi je stvarno too much,da mu sad još idem pisati i datume za neke posliće od 15min...

    kad pogledate jedino kad se ne svađamo u kuhinji npr. jest kad je netko "master chef" a drugi pomoćnik i radi točno što mu ovaj kaže...tako kuhinje i moraju funkcionirat...
    to što je netko za mlijeko napisao,nema u frižideru..nije samo naraslo...mora se znat tko ga kupuje ili će se dogodit da će ga bit previše...(ok,popit će se doduše možda i neće ako je svježe ali kužite princip,mora bit jasnog dogovora)....

    tako da ja pokušavam skužit u kojoj je mjeri to partnerstvo i ravnopravnost moguće...a koliko ipak netko mora biti nalogodavac a 2gi izvršitelj...
    sreća pa MM ne pripada mentalnom sklopu: ja doma donosim pare a ti radi sve ostalo...jer da radim 3 posla ne bi mu mogla parirati sa primanjima...
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 04.07.2016. at 16:32

  10. #810
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,208

    Početno

    Moj pripada. Imam osjecaj da je sve na meni a on samo donosi novce. I je, sve je na meni. I djeca i administracija i kuca i raspodjela novca i auto i majstori...
    On kad je doma, onda je na godisnjem. A ja, od kad nisam zaposlena, nemam godisnjeg
    Ma, ne zalim se jako, dogovorili smo se tako, ali, ponekad bih voljela da me malo odmijeni. Ili da malo vise cijeni sve sto radim za nasu obitelj, jer i on i djeca to samo podrazumijevaju.
    A tko mi je kriv da ja uvijek sve mogu?

  11. #811

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Meni bi ta ploca bila povod za preispitivanje smisla ostanka u toj zajednici... Mm bi bio mirniji da ju nabavimo pa da on moze mozak na pasu. Iako on bi ju sam ispunjavao s cijelim nizom ciscenja. Sad kad sam rodila 4. predlozio je da napravimo tako raspored kad tko sto pa sam mu objasnila da sam ja tu doma a ne u ljetnom kampu.
    S druge strane kad smo treceg i drugog vodili na cijepljenje on me pitao za treceg kojeg je ono datuma mali roden a imao je mjesec dana. Cesto se zezamo da bi njemu pitanje za milijun bilo nabrojite datume rodenja vase djece te godisnjicu braka.

  12. #812
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,208

    Početno

    I sad, kad za 3 dana dodje doma, demantira moje rijeci i bude bas onakav kakvog trebam.
    Aha, i onda je svizac zamotao cokoladu.

    Necu ga ogovarat, bar 50% vremena koje je s nama, je super. Ovo drugo ili ignoriram ili ne, ma toliko smo vec skupa, da znamo ovog drugog u dusu. To sto on voli sutit kad je ljut, a ja pricat i pricat...ah, razlike se privlace.

  13. #813
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    casa,ali i meni treba ta ploča..na njoj mi je tjedni raspored kuhanja da se ne mislim svaki dan što i kako (tjednu spenzu sam kupila po tom planu), pa datum kad moram malog vodit kod pedijatra,malu u zubara... kad što prifali u kući tu se zapiše...i tako neki poslići...ja sam cijela u excelima i tablicama,volim isplaniranost, organiziranost i urednost jer ne znam drugačije funkcionirat...

    a s druge strane, ja sam ta koja je zaboravila zadnji rođendan MM-u...vadim se na trudničke hormone ali sam generalno slaba s datumima...trebala sam i njega zapisat na ploču...

  14. #814

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Stvarno ne volim tablice osim za financije al i te vec dugo drzim u glavi. A to kad koje dijete treba gdje kod nas najstariji stavi na alarm u svom mobu...valjda mali pati sto nemamo plocu.

  15. #815
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Dan plakanja za mene. Kod psih na kaucu. Opet?! Opet.
    Necu sada prenositi svoje borbe s čudovištima iz ormara ali danas se moram s njima boriti jer eto ima takvih dana i kad odlepim. Srecom, volim uciti. Vama se sad ovo cini ko zapis ludjakinje.

    On the bright side...sad sam smirena i pokusat cu muza zagrliti i poljubiti kad dodje i ne biti teska.

  16. #816
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    casa,ali i meni treba ta ploča..na njoj mi je tjedni raspored kuhanja da se ne mislim svaki dan što i kako (tjednu spenzu sam kupila po tom planu),...
    E to zelim. Tjedni plan kuhanja. Ne da svako jutro kopam po skrinji sto cemo danas kuhat. Kako to smislis?

  17. #817

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Apropos mlijeka u frizideru...
    Najjaca scena mi je bila kad sam jednom dosla s posla i krenula rasciscavati kucu jer su nam trebali doci gosti, a on lezi na kaucu i gleda tv. Ja vec krecem s pasivnom agresijom, naglaseno skupljam stvari oko njega uzdignutog nosa, a on nis ne kuzi i nastavlja gledati tv.
    U jednom trenutku on ce: " Joj kako je zanimljiv ovaj dokumentarac, ne sjecam se kad sam gledao ovako dobar film".
    Ja: "Rado bih ti se pridruzila i pogledala, ali ne mogu jer moram ovo pocistiti"
    On: "Evo ja cu ti prepricavati sto se dogadja"
    Aaaaaaa !! Ali on je tako nevino i dobrodusno to odgovorio, nije uopce svjestan sto govori, niti mu pada na pamet da stavi film na snimalicu i da mi u tom trenutku pomogne cistiti, pa da kasnije zajedno pogledamo. On se toga ne bi sjetio za milijun godina, ne zato sto smatra da to nije posao za muskarca i slicno,vec zato sto njegov mozak ne percipira dalje od njegovog nosa.

  18. #818
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,982

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    E to zelim. Tjedni plan kuhanja. Ne da svako jutro kopam po skrinji sto cemo danas kuhat. Kako to smislis?
    Evo malo davne forumske povijesti i legendarnog Dillinog plana za studeni
    http://forum.roda.hr/threads/5396-Mj...nik-za-studeni
    Posljednje uređivanje od čokolada : 04.07.2016. at 18:41

  19. #819
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,531

    Početno

    Meni za važne datume služi trodnevni kalendar koji je ispunjen već do 11mjeseca s bitnim stvarima koje za sad znam, kad dođe kaj novog to se ispuni mada pamtim sve to u glavi

  20. #820
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,577

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Moj pripada. Imam osjecaj da je sve na meni a on samo donosi novce. I je, sve je na meni. I djeca i administracija i kuca i raspodjela novca i auto i majstori...
    On kad je doma, onda je na godisnjem. A ja, od kad nisam zaposlena, nemam godisnjeg
    Ma, ne zalim se jako, dogovorili smo se tako, ali, ponekad bih voljela da me malo odmijeni. Ili da malo vise cijeni sve sto radim za nasu obitelj, jer i on i djeca to samo podrazumijevaju.
    A tko mi je kriv da ja uvijek sve mogu?
    A zasto nekad ne zatrazis zasluzeni godisnji i ne iskoristis ga
    Ti ga fakat zasluzujes.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 04.07.2016. at 18:45

  21. #821
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,302

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Servis auta mi je u rangu s vođenjem računa o rasporedu utakmica Lige prvaka. Nešto što je u užem muškarčevom interesu. Da ne kažem da je to nešto što se obavlja povremeno, ne na dnevnoj bazi. I sigurna sam da, kad muškarac vozi auto na servis, ne razmišlja o tome kako će to uklopiti u dnevni raspored između kućanskih obaveza, druženja s djecom i slično. Nešto o čemu, npr., ja razmišljam kad idem frizeru.

    P.S. Majke mi, nisam sigurna bi li mm samoinicijativno odveo dijete na liječnički pregled nakon poroda. Ne pitaj me kako znam
    Ja vozim auto na servis ako mm ne stigne, i na teh.pregled i registraciju. Nikakav bed ni muški posao. Tko ima više vremena, taj obavi. Isto, prošli tjedan sam ja jedan dan vozila sina na fizikalnu, a on ostale dane i danas. Sutra, tko stigne, u petak ja jer on ima drugih obveza. MM doma relativno rijetko radi kućne poslove, ali ima svoju mamu gdje skoro sve odradi na tjednoj bazi. Zar ne bi bilo glupo da ja sad inzistiram na razdiobi 50:50 kad imamo dva odrasla sina koji nisu u hotelu. Njih dvojica i ja smo u subotu u rekordnom roku oprali sve prozore i zavjese. Oni usisavaju. Oni rješavaju suđe. I veš, povremeno. Bitno je sve stući zajednički ćčm prije, a onda smo slobodni raditi što god nam paše.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 04.07.2016. at 19:02

  22. #822
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,302

    Početno

    Samo još da kažem, ima svakakvih dana i svakakvih faza. MM nije ustao noću zbog starijeg sina dok ja nisam otišla na čuvanje druge trudnoće. A kasnije je ustajao po potrebi, možda nekoliko puta. Za mlađega nije ustao ni jednom jer nije trebao. Možda sam ga trebala buditi, hehehe...ali budila sam bebača radi hranjenja, jer taj bi prespavao cijeli dan...i danas voli spavati.

  23. #823
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Prvo, moram priznati da uopce ne kuzim ove fore da je auto "muskima na umu". Ja vozim svaki dan svoj auto i itekako mi je na umu (i odradim) i tankanje, i ulje, i ciscenje i tlak u gumama pred put, popravke i redovne servise, tehnicke i osiguranje, promjene guma itd. Ak imas i vozis auto onda se i brines o njemu.
    Isto tako ne radim mm-u popise sto i kako da radi s djecom, on im daje jelo nakon skole/vrtica koje osigura sam (skuha ili kupi) i kad je bio s djecom sam na moru nisam nikad pisala popise sto da im kuha ili oblaci ili im pravila raspored, pa ako su s njim se budili u pola deset i isli spavati u ponoc - ak je njima ok i meni je
    I znam doc doma, lec se na kauc, upalit internet ili tv i rec djeci da sam umorna i da se malo snadju sami. Funkcionira ok. Mozda malo vise cvile meni nego njemu ali generalno nemam problema da mislim da sam nezamjenjiva, jedina i da samo ja znam kako treba obavljati sve u kuci ili brinuti o djeci. Sto ne znaci da se ne posvadjamo ponekad oko gluposti tipa kad se stavlja tjestenina u vodu ili kojim redom slagati sudje u sudjericu

  24. #824
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Pa mozemo al to kosta kao i sve u zivotu. Mm vodi racuna o mnogocemu o cemu ja ne vodim al zato nosim majice s jasnim tragovima kvacica. Ili recimo metemo opsesivno nakon svakog obroka sto meni dize zivce.
    I jako bitna stavka je da biti mama ima drugaciju tezinu od biti tata. I ne znam al mene uopce ne muce ta muskozenska pitanja. Opcenito mislim da se daje prevelika vaznost i ciscenju i kuhanju i da zbog toga zene tesko prepustaju kontrolu pa muskarci teze dostizu standarde. Kad se olabavi na kraju se nekako zivi kvalitetnije.
    Tipa torta za necaka stvarno nije must have
    ..ako te ne veseli nemoj ju radit. Rucak za svekije takoder. Odvest dijete na pregled pa to je stvar digovora. Ako kazes muzu Daj ti vodi racuna o tome kad treba ic iduci put. Samo treba bit spreman da dijete propusti koji posjet...I kako bi svijet izgledao kad bi muskarci postali zene je totalno krivo pitanje... Razlicitosti su poanta...i nije sve u rodu...
    Sad čitam sve pa se mogu s ovim složiti...kad sam ja pitala jednu psihologicu zašto muškarci jednostavno ne dijele s nama poslove i kad će konačno ravnopravno sudjelovati u kućanstvu, rekla mi je da ne očekujem pored sebe još jedno žensko i da možda hoće za 10000 godina. Sad mislile što vam drago ali kako bi rekao naslov one knjige "Zašto muškraci ne slušaju a žene ne znaju čitati zemljovide".

  25. #825
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,208

    Početno

    A sto kad zene znaju i zemljovid citati?

  26. #826
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,208

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    A zasto nekad ne zatrazis zasluzeni godisnji i ne iskoristis ga
    Ti ga fakat zasluzujes.
    Ma, uzmem si ga ja, narocito u proljece kad su svi cvjetni sajmovi moji. Jednodnevni izleti rules.
    Zalim se, a ne bih trebala. Sve sto imam, sama sam odabrala. Ima jedna poslovica: kako sijes, tako ces i žeti. Moze se primijeniti i na brak, zar ne?

  27. #827
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    A sto kad zene znaju i zemljovid citati?

    Sad si ti ko jelena doslovna
    (sori jelena)
    Uglavnom sam i sama htjela reći da je priroda namijenila različite uloge različitim spolovima pa je prema tome i uredila njihove glave drugačije. A i tijela.
    Pa je nemoguće da muškarac vidi i misli kao žena i da žena vidi i misli kao muškarac.
    Pobijajte me sa svim teorijama feminizma ali to je 1/1. Dokazano činjenicama.

  28. #828
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,531

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    "Zašto muškraci ne slušaju a žene ne znaju čitati zemljovide".
    moram to pročitati, šef to hvali na sva usta

  29. #829
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    "Zašto muškraci ne slušaju a žene ne znaju čitati zemljovide".
    Onda ssm ja musko, a md zensko :D
    Ok, razlike postoje... al ja se u mnogo toga vise razlikujem od prijateljica nego od md-a. Jucer mi kaze prij da je juca rupa bez dna u kojoj stalno imam posla. Ja to stvatno ne shvacam, al md bi se s njom 100% slozio. Cini mi se da su razlike uvjetovane karakterom puno vece od razlika uvjetovanih spolom... al svejedno, mislim da se ni na jedne ni na druge ne moze puno utjecat...

    Karakternog primjer radi, sinoc sam legla s malim pa kad je on zaspao digla sam se vjezbat, jest i gledat tv. Md je u medjuvremenu samoijicijativno stavio robu susit, opro sude, pod, i krenuo s pituravanjem zidova... a ja mu se nisam mogla nacudit sto ne odmara, a umoran!

  30. #830
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Misliti kao zena i misliti kao muskarac... I knjiga o tome kako zene ne znaju citati zemljovide koja to dokazuje.
    S obzirom da sam u obitelji na putovanjima ja ta koja cita zemljovide dok mm vozi odjavljujem se s teme a pobornicama muskog i zenskog uma prepustam da misle umjesto svojih muzeva o kuhanju, spremanju, peglanju, ciscenju, pregledima, popravcima i sl i dalje no uistinu ne kuzim sto se onda ljute i biudu frustrirane ako vec misle da njihovi jadni muski mozgovi to ne mogu misliti sami... Da sam muskarac vrijedjalo bi me da me misle da sam tako nesposobna za trivijalne (da, to su trivijalne stvari), a posto sam zena samo si mislim da onda i zasluzuju da se ubijaju po cijeli dan nakon posla i ne legnu ponekad na kauc i upale tv od te silne brige i potrebe da misle i rade umjesto svog punoljetnog i poslovno sposobnog muza...
    Posljednje uređivanje od sillyme : 05.07.2016. at 07:36

  31. #831
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Nije to ništa rodno uvjetovano.
    To je odgoj i to je navika.
    Djeca uce oponasanjem i protiv toga se tesko boriti.
    Odgajajte svoju djecu da u buducnosti bude manje ovakvih tema.

  32. #832
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    ma tu uopće nema puno filozofije
    ljudi su različiti, a kombinacija gdje je jedno inertno a drugo suprotnost je naporna

    isto tako, netko može tolerirati ono što bi nekom sa strane bilo nepojmljivo
    ili obratno
    na nama je da sa svojim partnerima tražimo put koji je nama kao paru prihvatljiv
    sumnajm da netko tko u roditeljskom domu u životu case sa stola digao nije odjednom može biti taj koji ravnopravno sudjeluje u svim obvezama
    tj. možda i može ali ide to teže nego kod onih koji od malena imaju taj obrazac ponašanja
    pa i spremaju krevete i steru veš i usisavaju
    da, slažem se
    pazite žene kako odgajate svoju djecu....

  33. #833
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    možda je psihologica mislila da ćemo tek za 10000 godina imati zaista ravnopravno društvo u kojem ćemo jednako odgajati svoje sinove i kćeri
    jer u evolucijskom smislu mislim da 10000 godina i nije neki period za drastične promjene

  34. #834
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    Uglavnom sam i sama htjela reći da je priroda namijenila različite uloge različitim spolovima pa je prema tome i uredila njihove glave drugačije. A i tijela.
    Pa je nemoguće da muškarac vidi i misli kao žena i da žena vidi i misli kao muškarac.
    Pobijajte me sa svim teorijama feminizma ali to je 1/1. Dokazano činjenicama.
    Oprosti na izrazu, ali bulšit. Slažem se jedino s ovim da ne možeš očekivati da ćeš imati ženu kraj sebe, ali minumum minimuma doprinosa obiteljskom životu treba očekivati. Tj. ne mislim na tvojeg/vaše muževe, mislim na svojeg. Ja očekujem. I pri tome ne mislim na plaću kao doprinos. I bilo je dana kad bi mu se ja još i ispričavala "što je ogledalo zašpricano, al jednostavno nisam stigla jer dojim". Ali neopisivo sam sretna jer mi to više ne bi nikad palo napamet. A ni njemu više ne pada napamet komentirati. I da kriva sam i sama ogromno jer sam mu dugo dopustala da dolazi "s posla u hotel"... Stvari su se pocele mijenjati kad sam ostavljala stvari takvima "da vidi sto radim cijeli dan na porodiljnom...". Prosla su ta vremena s lovom na bizone i skupljanjem drva u šumi, i da oni doma rade samo poslove koji se rade jednom godisnje (auto i žarulje). Mislim, prosla su u mojoj glavi , ali dok je tako u mojoj glavi, ima pomaka i u zivotu.

    I slažem se da previše ne drobimo oko kvalitete (tko već drobi), i ja sam prešla preko načina slaganja i veša i suda, nikad ne gledam kako je usisao, i ako se ja ubijem praveci tortu koja nije must have dok on surfa, to mu "ne brojim" jer sam ja odlucila svoje vrijeme i energiju potrosit na tu tortu... Ali ako ja planiram kuhanje i kuham, ja kupujem namirnice, stavljam ves u masinu i (povremeno) peglam, jos k tome i placam racune i dogovaram sve s majstorima (on je umjetnicka dusa, nema talenta za te prizemne stvari ), i jos imam 30% vecu placu od njegove, nesto tu ne stima. Ovo za placu nikad ne bih prigovarala, spominjem samo jer su spominjani muzevi koji puno vise/sve zaraduju (da mi to spomene mislim da bi poludila, ja njemu nikad to ne bi spomenula)...

    Uglavnom, moj je s djecom super, prosle godine sam mjesecima radila do ponoci (doslovce, dolazila sam doma nakon 23h), i sve je shendlao. Doduse, mali je igrao malo previse igrica tih dana, ali sto sad. Sude i kuhinja nisu bili sredeni, ali to nisam ni ocekivala nakon hendlanja dvoje male djece, pa nije on ja...

    Uglavnom, ja se ne zelim zadovoljiti s malo i pristati na sve. Bizon ti je sad u supermarketu, idi u guzvu i cekaj u redu i nauci sto je sto i donesi... Skupljanje drva u sumi ti je prasina ispod radijatora, skupi ju. I kamon, taj ves i to sude nije samo moje...

    I tako, nekad popustim manje, nekad više, ali skroz neću više .
    Samo da još uspijem to što češće postići bez svade. (Sex obično upali ).

  35. #835
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,647

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    ma tu uopće nema puno filozofije
    ljudi su različiti, a kombinacija gdje je jedno inertno a drugo suprotnost je naporna

    na nama je da sa svojim partnerima tražimo put koji je nama kao paru prihvatljiv
    Točno tako. Jedino je problem ako jedna polovica para ne želi preuzeti svoj dio posla, odnosno uopće ne vidi problem jer je zadovoljan stvarima takve kakve jesu

  36. #836
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Prekrasna 4 posta prije mojeg, potpis na sve.
    P.S. Stajem sa svojom malom u red za snahu kod Petelin . Moja je doduse 10 godina mlada, al mozda ce bas zato imat vise šansi od ovih koje su se odavno prijavile .

  37. #837
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    što se tiče onog što je dokazano, dokazano je da u određenim stvarima (tipa to slušanje i čitanje zemljovida) postoji razlika među muškarcima i ženama
    ali i da je razlika unutar grupe veća od razlike među grupama
    odnosno da se Marica može po sposobnosti čitanja zemljovida razlikovati od Jelice, puno više nego izračunata prosječna žena od izračunatog prosječnog muškarca, i zato u stvarnom životu možeš često naći ženu koja bolje čita zemljovide od svoga muža/dečka.

    e sad, zašto češće čujem taj primjer, nego onaj gdje muž puno više brine o djeci i kući i žali se da žena kad dođe s posla samo sjedne za tablet, a on mora djecu vodit u parkić, na aktivnosti, smišljat šta će jest, a ona kad se i ide družit s njima samo u mobitel bulji...

  38. #838
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Slazem se da je to samo odgoj, i samoodgoj i zenoodgoj, za kucanske poslove..
    Al sta je u glavi oceva koji se ne bave djecom? I cemu tako drasticna mjera da se mora otici od mame da bi se tata bavio djetetom? I sta ce se promijeniti nakon povratka mami, tj kad bude obitelj zajedno?
    I jos nesto, svi priznamo da smo oboje krivi za svađe, al uglavnom, bar je meni bilo, svoju krivicu ne vidim, naravno da da sam ja i dalje u pravu, al priznam i popustam malo..i nisu u pitanju kucanski poslovi s kojima se mm ne bavi, al ja imam u tome veliku pomoc sa strane, on ima na sebi grunt, uređenje kuce i dvorista, financije
    .mene to ne zanima, i uglavnom djecu hendla kad nisu u vrticu, a cesto su bile doma zbog bolesti, i sad su preko ljeta..i znam prigovorit jer ih je krivo obukao, al prestala i to, njima je ok pa je i meni, popustam ..

  39. #839
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    što se tiče onog što je dokazano, dokazano je da u određenim stvarima (tipa to slušanje i čitanje zemljovida) postoji razlika među muškarcima i ženama
    ali i da je razlika unutar grupe veća od razlike među grupama
    odnosno da se Marica može po sposobnosti čitanja zemljovida razlikovati od Jelice, puno više nego izračunata prosječna žena od izračunatog prosječnog muškarca, i zato u stvarnom životu možeš često naći ženu koja bolje čita zemljovide od svoga muža/dečka.

    e sad, zašto češće čujem taj primjer, nego onaj gdje muž puno više brine o djeci i kući i žali se da žena kad dođe s posla samo sjedne za tablet, a on mora djecu vodit u parkić, na aktivnosti, smišljat šta će jest, a ona kad se i ide družit s njima samo u mobitel bulji...
    odlično!

    to je to. i to je ta kombinacija društvene uvjetovanosti i klasičnog - zato što im se može tako. samo zato. s time da ipak, pa evo i ovaj forum je dokaz za to, se to mijenja. pomalo, ali - mijenja se.

    a sigurno najbolja stvar za tu promjenu je porodiljni dopust za tate.

    ja nisam inače nikakav kontrol frik, i apsolutno nisam tip od velikih popisa i uvijek nekako mislim - a šta im može bit, ništa ali, recimo, nisam bila spremna odreć se svog porodiljnog.

    iako imam značajno veću plaću od mm.

    hbg, tu je ta društvena uvjetovanost kod mene odigrala svoju ulogu. meni nezamislivo bilo ja odem radit, a šestomjesečno dijete ostane s tatom na porodiljnom.

  40. #840
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    iako imam značajno veću plaću od mm.
    hbg, tu je ta društvena uvjetovanost kod mene odigrala svoju ulogu. meni nezamislivo bilo ja odem radit, a šestomjesečno dijete ostane s tatom na porodiljnom.
    pa ne valjda samo društvena uvjetovanost? nemojmo da se sad počne prelijevati, samo na drugu stranu.
    ako egzistencija nije ugrožena pa nije ni u šoldima sve. iz sebičnih razloga sam ostala i uvijek bih ostala na porodiljnom isključivo ja.
    ne znam što bi bilo da mi muž zapne da bi i on, stvarno ne znam.
    srećom, nije se ni ćešao, a kamoli zapinjao. ali to je isključivo minus za njega. općenito za one koji odgoj i brigu prepuštaju onom drugom, bez da sudjeluju jednako.

  41. #841
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    pa ne valjda samo društvena uvjetovanost? nemojmo da se sad počne prelijevati, samo na drugu stranu.
    ako egzistencija nije ugrožena pa nije ni u šoldima sve. iz sebičnih razloga sam ostala i uvijek bih ostala na porodiljnom isključivo ja.
    ne znam što bi bilo da mi muž zapne da bi i on, stvarno ne znam.
    srećom, nije se ni ćešao, a kamoli zapinjao. ali to je isključivo minus za njega. općenito za one koji odgoj i brigu prepuštaju onom drugom, bez da sudjeluju jednako.
    ma da, imaš pravo, jesu sebični razlozi. ali mislim da je taj stav koji je bio u mojoj glavi i glavi mm-a, da nam tako nešto niti na pamet palo nije, ipak djelomično i društveno uvjetovan.

    naročito u njegovoj, hebe se meni za šolde, al on bi to već iskalkulirao.

    kao kad me u brisel slao i da imam jeftin ryan air s krka pa mogu svaki vikend biti s njima :D

  42. #842
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,302

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    Slazem se da je to samo odgoj, i samoodgoj i zenoodgoj, za kucanske poslove..
    Al sta je u glavi oceva koji se ne bave djecom? I cemu tako drasticna mjera da se mora otici od mame da bi se tata bavio djetetom? I sta ce se promijeniti nakon povratka mami, tj kad bude obitelj zajedno?
    I jos nesto, svi priznamo da smo oboje krivi za svađe, al uglavnom, bar je meni bilo, svoju krivicu ne vidim, naravno da da sam ja i dalje u pravu, al priznam i popustam malo..i nisu u pitanju kucanski poslovi s kojima se mm ne bavi, al ja imam u tome veliku pomoc sa strane, on ima na sebi grunt, uređenje kuce i dvorista, financije
    .mene to ne zanima, i uglavnom djecu hendla kad nisu u vrticu, a cesto su bile doma zbog bolesti, i sad su preko ljeta..i znam prigovorit jer ih je krivo obukao, al prestala i to, njima je ok pa je i meni, popustam ..
    Ovo boldano je ključ svega. Barem je kod mene tako bilo.

    Kad se moj stariji rodio, ja sam svom mužu nesvjesno konstantno nabijala kompleks da to što on radi s njim nije dovoljno dobro. Pa se on povlačio. I NARAVNO da nije bio jednako vješt promijeniti pelene, kad sam ja to radila 90% vremena, a on 10%. A onda nas je sila natjerala da promijenimo stav. I kad dugoročno sagledam, moj boravak u bolnici na čuvanju druge trudnoće bio je prava blagodat - njemu da preko noći preuzme kompletnu brigu o jednogodišnjaku (i pokazalo se da je sasvim kompetentan i voljan), a meni da prestanem zanovijetati (moram i danas dobro paziti da to ne radim - sad ne toliko njemu koliko sinovima). Čovjek uči dok je živ.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 05.07.2016. at 09:21

  43. #843
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    Sad si ti ko jelena doslovna
    (sori jelena)
    Uglavnom sam i sama htjela reći da je priroda namijenila različite uloge različitim spolovima pa je prema tome i uredila njihove glave drugačije. A i tijela.
    Pa je nemoguće da muškarac vidi i misli kao žena i da žena vidi i misli kao muškarac.

    Pobijajte me sa svim teorijama feminizma ali to je 1/1. Dokazano činjenicama.
    Kada čovjek (bilo muškarac ili žena) prihvati da svijet i priroda ovako funkcionira (boldano), puno lakše živi.

  44. #844

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Zadnje dvije godine sam ja radila a muz bio kuci s djecom. Mm to nije neka drama i plan je da kad cetvrti napuni sest mjeseci on preuzme porodiljni. Moj trenutni posao je od kuce i to plus pravo na stanku za dojenje su razlog za. Njemu bi bilo najdraze da je on uvijek doma jer je tad sve cisce i ustrojenije...kad sam ja doma djeca citaju i crtaju regoca a s njim rade krevet ujutro... S druge strane on je u stanju triput tjedno pec cevape... Ozbiljno mislim da je vecina razlika u karakteru.

  45. #845
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    slažem se da je život klakši kad prihvatimo međusobne razlike, ali mislim da one nisu na muško-ženskoj liniji nego na osobnoj, a to što ih mi vidimo kao muško-ženske je posljedica toga što nas većina živi u muško-ženskim zajednicama.

  46. #846
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    iz sebičnih razloga sam ostala i uvijek bih ostala na porodiljnom isključivo ja.
    potpis na ovo (s tim da je moj ipak dočekao svojih 5 minuta zadnjih pola godine s trećim djetetom).

  47. #847
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ja mislim da društvo, i svaki pojedinac u društvu, silno, silno njeguju stereotipe. Ja to naročito vidim sad kad imam treću curucu skoro 10 godina nakon najstarijeg i 5 nakon mlađeg sina.
    Za toliko se stvari proglašava kako se "vidi da je curica" i nešto radi kao "prava curica", i mrtvo hladno se ignorira da su joj braća, a posebno srednji brat radili i voljeli iste stvari, možda i više. Primjerice, prebiranje po bakinom nakitu. Kolektivna amnezija. Prebiranje po nakitu kao ultimativni dokaz ženskosti i njene potpuno različitosti od starije braće. Zaboravili smo da su oni jednako rado radili isto, a ako se i sjećamo, nećemo to reći, jer je iz nekog razloga tako slatko reći: pravo žensko! :D

  48. #848

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    Sad si ti ko jelena doslovna
    (sori jelena)
    Uglavnom sam i sama htjela reći da je priroda namijenila različite uloge različitim spolovima pa je prema tome i uredila njihove glave drugačije. A i tijela.
    Pa je nemoguće da muškarac vidi i misli kao žena i da žena vidi i misli kao muškarac.
    Pobijajte me sa svim teorijama feminizma ali to je 1/1. Dokazano činjenicama.
    Meni je ovo sasvim jasno, ali mislim da različiti načini razmišljanja nemaju veze s namjerom da npr. skuhaš ručak. Možda će on drugačije od mene organizirati proces kuhanja, počevši od kupovine, pripremanja i odabira namirnica i slično, ali meni je bitno da on poželi i odluči skuhati za danas, jer danas radim 12 sati u komadu i želim da me u pauzi za ručak dočeka skuhan ručak. A to se neće dogoditi, osim ako ga ja ne zamolim ili ne dreknem. Ne zato što on to ne želi, nego zato što on uopće ne razmišlja na taj način. A zašto ne razmišlja na taj način ? Zato što je tako odgojen. Svekrva je uvijek skakala oko njega, on sebi ni sa 20 godina nije sam pripremao doručak. Ne zamjeram joj to, i ona je takav način odgoja ponijela iz svog obiteljskog doma kao normalan način odgoja.
    Moj sin je sa 5 godina počeo sam sebi pripremati doručak. I priprema ga i danas. Radi u kući sve osim čišćenja wc-a. Sam se izuje u hodniku kad ulazi u kuću, bez da mu itko kaže, a njegov otac i danas hoda obuven po kući. Fakat, poslije ove teme, razmišljam o jednom temeljitom razgovoru sa budućom imaginarnom snahom gdje ću je uputiti u sve što on može i zna i naložiti joj da bude pametna i da to ne pokvari Jer, i mi žene smo na neki način krive što pristajemo na takvu podjelu uloga.
    I, da napomenem, sve su ovo stvari koje ne bi trebale na izrazito negativan način utjecati na brak. Ni ja nisam laka osoba, imam puno grešaka i mana, ali brak je zajednica u kojoj bi svi trebali zajedno rasti i razvijati se u bolje osobe. Zato mislim da ne treba oko ovoga stvarati halabuku, ali ne treba ni dozvoliti da stvari ostanu tako uređene (osim ako se ne može drugačije zbog objektivnih okolnosti ili ako taj način raspodjele uloga odgovara partnerima).

  49. #849
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Da. Nekako sam slutila da će se forum dugnuti na stražnje noge nakon mog posta. Možda bih trebala ispisati puno više da objasnim što sam mislila. Nije uopće upitno mogu li muškarci ili ne. Mogu. Mozemo i mi žene popravljati aute u grabi. Pa vecinom ne cinimo. Ne her ne mozemo negi jer ne razmišljamo tako. Zao mi je da se razlike gledaju u negativnom svjetlu. One postoje. To ne znači da se ha nemam pravo ljutiti na muža jer ovo ili on. Ali mogu bolhe razumjeti. I to ne znaci da mi sada možete reći-tako ti i treba.

  50. #850
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Rehab..da..slazem se sa zaključkom.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •