Nakon dugo i predugo vremena otišli smo na obradu kod psihologa(ERF) i dobili nalaz.
Najrađe bi sama sebe nalupala što nisam otišla odmah kad sam pomislila da nešto nije ok, al bude dobrih dana, pa par loših, pa onda puno dobrih i tako sam odgađala. Sad je gotovo, i jedino što mogu borit se da pomognem svojoj princezi.
Curka ima 9,5 godina, završila 3 r. s odličnim kao i sve od sada. U školi joj je malo veći problem hrvatski, ali ni to čak nije konstanta, jer npr. čitanje s razumjevanjem 3 puta dobije 5 pa onda 2, teže prepričava tekstove, i općenito ima slabiji vokabular (osim kad je ljuta, e tada ima riječnik za zapitat se). E osim tog problema ono što je slabija tolerancija na frustraacije, ljuti se, rasplače i sl. Također vidljiv obrazac emocionalno nezrelog ponašanja.

Dakle, u nalazu je navedeno teškoće vizualno - motoričke integracije, organizacije i koordinacije, znakovito za disfunkciju SŽS-a, te poteškoće u području verbalnog shvaćanja.
Upućeni smo neuropedijatru i logopedu.
Prije smo išli kod neuropedijatra no nalaz je imao mala odstupanja (koordinacija) u odnosu na dob, što on nije smatro prblem jer curka inače ima ubrzani rast, te je povezao s time da tjelo brzo raste i tu šteka malo koordinacija. Zbog ubrzanog rasta radili smo MR mozga i to je sve ok.

E sad dok čekam jesen i logopeda, dobro bi mi došao koji savjet kako i što raditi s njom, šta vježbati za poboljšanje verbalnog djela.
Svaki savjet mi je dobro došao.