Pokazuje rezultate 1 do 31 od 31

Tema: Menopauza s 36 godina

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    12

    Početno Menopauza s 36 godina

    Lijep pozdrav svima!
    Po 1. put u životu sam na Forumu.
    Znam da je ova tema već obrađivana i da je moj slučaj definitivan i bez rješenja, no s obzirom da sam doživjela ogroman šok i jako sam tužna, bez volje za životom, samo ću iznijeti svoje brojke, pa ako se nađe netko da ima što reći, neka kaže, ako ne, barem sam izrekla to javno.
    Hvala unaprijed.

    Ima 36 god., bez trudnoće, i u menopauzi, bez lijeka, nade i pomoći sa vrijednostima:
    AMH <0.14 pmol/L
    LH 31.7 IU/L
    FSH 85.0 IU/L

    Nemam u široj familiji ovakav ekstreman slučaj, a rečeno mi je da je genetika. Bol i pitanje što je krenulo krivo u mom tijelu.

    Lp

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    392

    Početno

    Samo da ti pružim riječi suosjećanja. Vjerujem da će ti se netko javiti sa sličnim problemima.
    Posljednje uređivanje od perla5 : 28.07.2015. at 16:54

  3. #3
    micamaca30 avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    negdje iza šuma
    Postovi
    352

    Početno

    Bilj zao mi je zbog dijagnoze

  4. #4
    stela10 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    89

    Početno

    Bilj, ja imam koji dan do 35, i AMH 8,2. Plakala do iznemoglosti jer je i to loš rezultat. Mogu zamisliti kako se osjećaš. Drži se. Možda postoji mogućnost donacije js, nadam se da će ti se javiti cure koje imaju iskustva sa time

  5. #5
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    žao mi je
    moja susjeda je bila i mlađa kada je dobila tu dg, nije imala ni 35
    išli su na donaciju js u prag
    iz prve je "upalilo" i dobili su prekrasno dijete
    kada smo bili na proslavi prvog rođendana te bebe učinilo mi se da ona ima trbušić, ali sam naravno odmahnula glavom znajući da ne može zatrudnjeti, a nije "prijavila" još jedan put u prag
    nakon mjesec dana me zvala u šoku, da je taman došla od ginekologa, da je trudna 4 mjeseca
    prirodno
    bilo joj je čudno da joj trbuh raste (po menstr. se nije mogla orjentirati, kad je skoro nikad nije imala), otišla kod svog gin, koji je skoro pao sa stolca kada joj je stavio sondu uzv, zvao pola odjela da dođu vidjeti
    jednostavno je ta prva trunoća napravila buru hormona koja je dovela do druge trudnoće i još jedne krasne bebe

    znam da ti je sada grozno, ali isplači se, i onda vidi koje su ti sve opcije
    može se još sve dobro završiti

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    12

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    žao mi je
    moja susjeda je bila i mlađa kada je dobila tu dg, nije imala ni 35
    išli su na donaciju js u prag
    iz prve je "upalilo" i dobili su prekrasno dijete
    kada smo bili na proslavi prvog rođendana te bebe učinilo mi se da ona ima trbušić, ali sam naravno odmahnula glavom znajući da ne može zatrudnjeti, a nije "prijavila" još jedan put u prag
    nakon mjesec dana me zvala u šoku, da je taman došla od ginekologa, da je trudna 4 mjeseca
    prirodno
    bilo joj je čudno da joj trbuh raste (po menstr. se nije mogla orjentirati, kad je skoro nikad nije imala), otišla kod svog gin, koji je skoro pao sa stolca kada joj je stavio sondu uzv, zvao pola odjela da dođu vidjeti
    jednostavno je ta prva trunoća napravila buru hormona koja je dovela do druge trudnoće i još jedne krasne bebe

    znam da ti je sada grozno, ali isplači se, i onda vidi koje su ti sve opcije
    može se još sve dobro završiti
    Djevojke,
    puno vam svima hvala na tako brzom odgovoru.
    Evo, plačem, roditelji plaču skupa sa mnom, na poslu sam se skrivala da me ne vide kako plačem.

    Ova priča o susjedi je čudo.
    Meni je rečeno da zaista, ali zaista nema šanse, jer je količina preostalih jajni stanica nemjerljiva koliko je mala, a i loše su kvalitete, pa čak i da ostanem trudna, završilo bi pobačajem.

    Nemam nikakve informacije niti kontakt što i gdje u Pragu, no i nisam rekla presudnu stvar, a ta je da sam sama, tj. nemam nikoga. Tako da vidite da sam zaista otpisana.

    Svjesna sam bila da sam u kritičnim godinama, no nekako sam mislila da imam barem još do 40-te vremena. Osjećam se kao roba s greškom. Teško je u mojim godinama naći nekoga, većinom su zauzeti, a u ovakvom stanju-čini se izvan granica realnog svijeta.

    Hvala vam još jedanput.

  7. #7
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    http://forum.roda.hr/threads/83044-P...ognuta+u+pragu

    http://forum.roda.hr/threads/67687-N...ight=nizak+amh

    Ima puno tih tema. Ima i tema kada je mama sama i ide na donaciju. Često se nađe izlaz iz teških situacija. No, ne uvijek. Drži se, nije lako, ali nije ni sve crno.

  8. #8
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Evo, za nadu: od 30. u menopauzi s FSH između 80 i 165. Posvojila u 35. Zatrudnila u 38.g. , trudnoću otkrila slucajno na redovnom godišnjem pregledu.
    Budi otvorena za sve tebi prihvatljive opcije.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    145

    Početno

    Bilj, žao mi je.
    Kao što iz mog potpisa vidiš, ni kod mene stvari nisu bajne.
    Ali kao što su cure rekle, postoje opcije o kojima možeš razmisliti.
    Znam da je teško, ali daleko si ti od robe s greškom. Nije tvoja krivnja i nisi mogla znati. A nitko ne može reći kako bi bilo i prije 36-te.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    12

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Evo, za nadu: od 30. u menopauzi s FSH između 80 i 165. Posvojila u 35. Zatrudnila u 38.g. , trudnoću otkrila slucajno na redovnom godišnjem pregledu.
    Budi otvorena za sve tebi prihvatljive opcije.
    Hvala na tračku nade, iako ja ni sama ne znam što da prvo uradim; što se tiče umjetne oplodnje, čeških klinika, posvajanja (zar ja sa statusom singl uopće mogu podnijeti zahtjev za posvajanjem?) ne znam od kuda da krenem, a s dr. strane pokušavam osvjestiti i priviknuti se da mi sada slijedi brže starenje nego kod drugih žena-koža bez elastičnosti koja se suši, napuhnut trbuh, povećana kilaža... i jednostavno sve u meni vrišti da to nije moguće i da je samo privremeno stanje, jer ja u sebi ne osjećam da je došao red na mene za menopauzu, da me je tijelo tako izdalo..

    Ako netko ima neke smjernice, jer sam trenutno pogubljena u ovom prepucavanju HZZO-češke klinike koje sam pročitala i ne znam kako je to sve na kraju završilo, ako uopće je.

    Hvala

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    12

    Početno

    Citiraj tanatana prvotno napisa Vidi poruku
    Bilj, žao mi je.
    Kao što iz mog potpisa vidiš, ni kod mene stvari nisu bajne.
    Ali kao što su cure rekle, postoje opcije o kojima možeš razmisliti.
    Znam da je teško, ali daleko si ti od robe s greškom. Nije tvoja krivnja i nisi mogla znati. A nitko ne može reći kako bi bilo i prije 36-te.
    Uglavnom, svima onima koje su mi tako promptno odgovorile, bilo što-hvala!

    A svima onima koje su starije od mene, ali u vezi/braku i imaju niže vrijednosti - držite se, trudite se, tj. provodite tretmane koje provodite, jer mislim da imate dovoljne šanse. Neka vas na to podsjete moje vrijednosti, jer ja sam sa svojim slučajem zaista na dnu. Meni bi, iskreno, dovoljno stimulirajuće bilo da mi je situacija kao vaša - nešto niže vrijednosti, no ne 'singl'.

    Nisam mislila da ću sa svojim primjerom nekome dati nadu, ali ako jesam, onda je imalo smisla što sam se oglasila.

  12. #12
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Tijelo nece naglo propasti, mozes biti na nadomjesnoj terapiji 10-15 g.sve dok organizam ne stigne u godine za uobicajenu menopauzu.
    Single posvajanje jest moguce, ali nije jednostavno.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    12

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Tijelo nece naglo propasti, mozes biti na nadomjesnoj terapiji 10-15 g.sve dok organizam ne stigne u godine za uobicajenu menopauzu.
    Single posvajanje jest moguce, ali nije jednostavno.
    Trenutno mi je u glavi svašta i ništa; od trenutka do trenutka - da krenem u nekom smjeru (klinike protiv neplodnosti, posvajanje...), a onda opet da pustim sve i pomirim se da neću imati dijete (barem partnera, nadam se) i pokušam svim silama naći neku svjetlu točku koja će me motivirati u godinama koje dolaze, jer valjda je tako priroda zapisala...

  14. #14
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    Žao mi je što prolaziš kroz ovo i drago mi je da si nam se pridružila. Ovdje se možeš izventilirati i dobiti podršku, razumijevanje - nisi sama.

    Asistirana reprodukcija (sry, umjetna oplodnja je kolokvijalan izraz i baš ga, povijesti radi, ne ljubimo previše) je zakonski regulirana Zakonom o medicinski pomognutoj oplodnji koji u čl 10 st 2 kaže: Pravo na medicinski pomognutu oplodnju ima i punoljetna, poslovno sposobna žena koja ne živi u braku, izvanbračnoj ili istospolnoj zajednici, čije je dosadašnje liječenje neplodnosti ostalo bezuspješno ili bezizgledno te koja je s obzirom na životnu dob i opće zdravstveno stanje sposobna za roditeljsku skrb o djetetu. Preuranjena menopauza je bolest koja uzrokuje neplodnost i imaš pravo na liječenje.

    Ovo ostalo što ću ti napisati je ono što bi ja napravila, na tebi je da procjeniš što od toga i ako je prihvatljivo tebi.

    1) Javila se u Petrovu bolnicu.
    Jesi li u Zagrebu? Petrova je referentni centar i jedina može uputiti pacijenta na donaciju u inozemstvo na teret HZZO-a, a kod tebe je donacija izgledna mogućnost. Napravila bi kompletnu obradu (pretrage) za MPO i vidjela ima li smisla s ovakvim nalazima proći IVF stimulaciju i "probati dobiti ako se što da dobiti". Iako su vrijednosti uistinu visoke, baš te ništa ne košta probati, barem pitati. Ako se i uspije dobiti jajna stanica, može se zamrznuti do trenutka kad ćeš imati partnera ili kad će se otvoriti banka gameta u RH (što ćemo se, po svemu sudeći, načekati). Šanse za ostvariti trudnoću na ovaj način su manje od dobitka na lotu, ali sve te nalaze moraš imati ako se odlučiš na donaciju.

    2) Donacije
    Ne opterećuj se s češkim klinikama jer to nije adresa za tebe; u Češkoj na IVF ne mogu ići single žene. Tebi treba preporuka za Belgiju za donaciju jajnih stanica i sperme koja to zakonski dozvoljava. Lista čekanja je prilično duga (negdje sam ubrala da je oko 2 godine), ali ti to ne igra ulogu - na donaciju js možeš bez problema ići i u "prirodnoj" menopauzi. Ako ti donacija je opcija, kreni čim prije.

    3) Posvojenje
    Javi se na naš pdf i cure će ti pomoći, jer sam tu totalni neznalica, ali čokolada ti je dobro napisala - nije jednostavno

    Citiraj Bilj prvotno napisa Vidi poruku
    Osjećam se kao roba s greškom.
    Molim te, nemoj. Ovo je bolest kao i svaka druga; da je neka druga je li bi se isto osjećala? Biti žena je prekrasno i teško u isto vrijeme, ali (ne)ostvareno majčinstvo nije mjerilo vrijednosti osobe. Pronađi snage u sebi, voli se malo više

    Roda organizira grupe podrške: http://forum.roda.hr/threads/87807-N...holoske-pomoci!!!!! Možda bi ti to moglo pomoći u procesu kroz koji prolaziš.

    U svakom slučaju, SRETNO!

  15. #15
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj Bilj prvotno napisa Vidi poruku
    Lijep pozdrav svima!
    Po 1. put u životu sam na Forumu.
    Znam da je ova tema već obrađivana i da je moj slučaj definitivan i bez rješenja, no s obzirom da sam doživjela ogroman šok i jako sam tužna, bez volje za životom, samo ću iznijeti svoje brojke, pa ako se nađe netko da ima što reći, neka kaže, ako ne, barem sam izrekla to javno.
    Hvala unaprijed.

    Ima 36 god., bez trudnoće, i u menopauzi, bez lijeka, nade i pomoći sa vrijednostima:
    AMH <0.14 pmol/L
    LH 31.7 IU/L
    FSH 85.0 IU/L

    Nemam u široj familiji ovakav ekstreman slučaj, a rečeno mi je da je genetika. Bol i pitanje što je krenulo krivo u mom tijelu.

    Lp
    Bilj draga.....
    Ako nije problem da mi ostavis mail da te mogu kontaktirati jer nemas jos opciju slanja privatnih poruka.

  16. #16

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    12

    Početno

    Citiraj BigBlue prvotno napisa Vidi poruku
    Žao mi je što prolaziš kroz ovo i drago mi je da si nam se pridružila. Ovdje se možeš izventilirati i dobiti podršku, razumijevanje - nisi sama.

    Asistirana reprodukcija (sry, umjetna oplodnja je kolokvijalan izraz i baš ga, povijesti radi, ne ljubimo previše) je zakonski regulirana Zakonom o medicinski pomognutoj oplodnji koji u čl 10 st 2 kaže: Pravo na medicinski pomognutu oplodnju ima i punoljetna, poslovno sposobna žena koja ne živi u braku, izvanbračnoj ili istospolnoj zajednici, čije je dosadašnje liječenje neplodnosti ostalo bezuspješno ili bezizgledno te koja je s obzirom na životnu dob i opće zdravstveno stanje sposobna za roditeljsku skrb o djetetu. Preuranjena menopauza je bolest koja uzrokuje neplodnost i imaš pravo na liječenje.

    Ovo ostalo što ću ti napisati je ono što bi ja napravila, na tebi je da procjeniš što od toga i ako je prihvatljivo tebi.

    1) Javila se u Petrovu bolnicu.
    Jesi li u Zagrebu? Petrova je referentni centar i jedina može uputiti pacijenta na donaciju u inozemstvo na teret HZZO-a, a kod tebe je donacija izgledna mogućnost. Napravila bi kompletnu obradu (pretrage) za MPO i vidjela ima li smisla s ovakvim nalazima proći IVF stimulaciju i "probati dobiti ako se što da dobiti". Iako su vrijednosti uistinu visoke, baš te ništa ne košta probati, barem pitati. Ako se i uspije dobiti jajna stanica, može se zamrznuti do trenutka kad ćeš imati partnera ili kad će se otvoriti banka gameta u RH (što ćemo se, po svemu sudeći, načekati). Šanse za ostvariti trudnoću na ovaj način su manje od dobitka na lotu, ali sve te nalaze moraš imati ako se odlučiš na donaciju.

    2) Donacije
    Ne opterećuj se s češkim klinikama jer to nije adresa za tebe; u Češkoj na IVF ne mogu ići single žene. Tebi treba preporuka za Belgiju za donaciju jajnih stanica i sperme koja to zakonski dozvoljava. Lista čekanja je prilično duga (negdje sam ubrala da je oko 2 godine), ali ti to ne igra ulogu - na donaciju js možeš bez problema ići i u "prirodnoj" menopauzi. Ako ti donacija je opcija, kreni čim prije.

    3) Posvojenje
    Javi se na naš pdf i cure će ti pomoći, jer sam tu totalni neznalica, ali čokolada ti je dobro napisala - nije jednostavno


    Molim te, nemoj. Ovo je bolest kao i svaka druga; da je neka druga je li bi se isto osjećala? Biti žena je prekrasno i teško u isto vrijeme, ali (ne)ostvareno majčinstvo nije mjerilo vrijednosti osobe. Pronađi snage u sebi, voli se malo više

    Roda organizira grupe podrške: http://forum.roda.hr/threads/87807-N...holoske-pomoci!!!!! Možda bi ti to moglo pomoći u procesu kroz koji prolaziš.

    U svakom slučaju, SRETNO!
    BigBlue,

    znači moram krenuti s tvojim prijedlogom br. 1 (Petrova), pa vidjeti što će mi tamo reći (iako nemam snage opet slušati ružne vijesti).
    Iskreno, najradije bih da se uspijem smiriti u glavi i prihvatim svoj budući život bez djece, možda i bez partnera, a okrenem se još snažnije onome što volim (sport, kao i cijeli život do sada; singl putovanja, itd) i da nabavim kućnog ljubimca. Ako nije suđeno, nije suđeno.

    I još jedna stvar koju moram otvoreno priznati - zažalila sam što sam prihvatila napraviti ove pretrage, jer sam sada u strahovito lošem psihičkom stanju i imam problema s obavljanjem svakodnevnih aktivnosti (funkcioniranje na poslu i sl.) i tek sam sada u jezivom stresu, a sigurna sam da se to održava i na to malo života u jajnicima što ga je preostalo. Jer, možda bi kroz par godina nekoga upoznala, pokušavali bi, ne bi išlo, no to bi pripisala godina i nekakvom normalom slijedu, te lakše prihvatila. Sada će mi je to biti stalno prisutan stres i razlog za tugu.

    Nažalost, meni je samopouzdanje i ljubav sebe same ionako problem... a sad sam na koljenima.

    Nastojat ću misliti pozitivno.
    Hvala.

  18. #18

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    12

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Evo, za nadu: od 30. u menopauzi s FSH između 80 i 165. Posvojila u 35. Zatrudnila u 38.g. , trudnoću otkrila slucajno na redovnom godišnjem pregledu.
    Budi otvorena za sve tebi prihvatljive opcije.
    Avatar,
    nisam shvatila iz tvoje poruke da li si zatrudnila prirodnim putem u 38-oj?
    Da li si uzimala neku nadomjesnu terapiju da bi usporila promjene starenja na tijelu zbog gubitka hormona zbog preuranjene menopauze?

    Pitam, jer sam zabrinuta i strah me za svoje tijelo.
    Hvala.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    12

    Početno

    Šaljem svoj mail: Biljana1505@gmail.com

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    12

    Početno

    Citiraj Bilj prvotno napisa Vidi poruku
    Lijep pozdrav svima!
    Po 1. put u životu sam na Forumu.
    Znam da je ova tema već obrađivana i da je moj slučaj definitivan i bez rješenja, no s obzirom da sam doživjela ogroman šok i jako sam tužna, bez volje za životom, samo ću iznijeti svoje brojke, pa ako se nađe netko da ima što reći, neka kaže, ako ne, barem sam izrekla to javno.
    Hvala unaprijed.

    Ima 36 god., bez trudnoće, i u menopauzi, bez lijeka, nade i pomoći sa vrijednostima:
    AMH <0.14 pmol/L
    LH 31.7 IU/L
    FSH 85.0 IU/L

    Nemam u široj familiji ovakav ekstreman slučaj, a rečeno mi je da je genetika. Bol i pitanje što je krenulo krivo u mom tijelu.

    Lp
    Može li mi netko reći vlastita iskustva s kremom "Linoladiol", jeli imala probleme, koliko dugo ju je morala primjenjivati, da li je pomogla, itd.

    Svaka informacija mi je dragocijena.
    Hvala.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    12

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Evo, za nadu: od 30. u menopauzi s FSH između 80 i 165. Posvojila u 35. Zatrudnila u 38.g. , trudnoću otkrila slucajno na redovnom godišnjem pregledu.
    Budi otvorena za sve tebi prihvatljive opcije.
    Ti si zatrudnila u 38-oj bez donirane js?
    Pretpostavljam, jer ne bi slučajno, na redovitom pregledu otkrila da si trudna ili?

    Lp

  23. #23
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Citiraj BigBlue prvotno napisa Vidi poruku
    Molim te, nemoj. Ovo je bolest kao i svaka druga; da je neka druga je li bi se isto osjećala? Biti žena je prekrasno i teško u isto vrijeme, ali (ne)ostvareno majčinstvo nije mjerilo vrijednosti osobe. Pronađi snage u sebi, voli se malo više
    prijevremeni ulazak u menopauzu nažalost nema veze samo s (ne)ostvarenim majčinstvom, puno je tu drugih tema za probaviti i nevezano uz djecu, prvenstveno ovo "biti žena je..."
    BB

    Bilj poslala sam ti mail, nisam prije vidjela temu, sorry. saznala sam da ulazim u menop. u 28-oj, trebalo mi je 2god da dodjem sebi. čujemo se

  24. #24
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    I ja tek sad vidim ovo, sorry.
    Trudnoća je ostvarena slučajno prirodnim putem dok sam bila na nadomjesnoj terapiji (koja ionako nije kontraceptiv), nakon poroda i prestanka dojenja "vratila" sam se u svoju menopauzu i nastavila s nadomj. ter. Uzimala sam i Linoladiol, to je obična estrogenska krema, nje se ne trebaš bojati, ali ona djeluje samo lokalno (smanjuje suhoću), no nije mi trebala jer je učinak tableta i dan-danas dovoljan . Doduše jačinu tableta mi doktor postepeno smanjuje kako se približavam godinama prirodne menopauze. Nužne su vrlo redovite kontrole krvi, jetre, dojki, gustoće kostiju i naravno ginekološke.
    Nemoj zamišljati da će ti tijelo i lice poprimiti izgled oronule starice, ne ide to baš tako. Znam žene koje su u tvojim godinama ušle u menopauzu, a nisu željele ili smjele na nadomj.terapiju pa i nakon 15 g. izgledaju odlično. Istina, kilogrami se lakše lijepe, ali i to se upornošću da riješiti.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Postovi
    8

    Početno

    Cokoladice, reci mi , koju si nadomjesnu terapiju koristila ? Ja imam visok fsh, mjeren 4.dan 28, pa razmisljam o cikloproginovi. Da li si jos nesto koristila za snizavanje fsh-a, od suplemenata, cajeva ... Hvala ti unsprijed !

  26. #26
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Trisequens sam uzimala 5 godina (do otkrića trudnoće).
    Cikloproginovu sam uzimala dok još nisam imala konacnu dijagnozu, ali se mutno sjećam da se nisam s njom dobro osjećala.

  27. #27
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Nisam nista uzimala za "oporavak" FSH (varirao je od 40 i nešto do 165), odmah sam se pomirila s menopauzom.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Postovi
    8

    Početno

    Cokoladice, hvala ti puno i hvala ti sto si ovdje uź nas. Ulijevas mi nadu i sigurnost. Puno te pozdravljam !

  29. #29
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Trisequens sam uzimala 5 godina (do otkrića trudnoće).
    Cikloproginovu sam uzimala dok još nisam imala konacnu dijagnozu, ali se mutno sjećam da se nisam s njom dobro osjećala.
    Ja upravo krećem s Trisequensom, ali moram priznati da sam malo u šoku nakon što sam pročitala nuspojave. Za sada osim glavobolje ništa, nadam se i da neće... Nisam znala da se toliko godina mogu uzimati.

    Znači, dobila sam dijagnozu preuranjene menopauze u 32. god. Kako su mi rezultati granični, a u jajnicima se vidi još folikula koji ne sazrijavaju, htjela bih tražiti drugo mišljenje, ali ne znam odakle da krenem pa bih molila savjet.

    Nalazi nisu toliko loši, nemam sad uz sebe no moj ginekolog je do zaključka došao zato jer unazad 10 mjeseci nisam imala "prirodnu" menstruaciju što je prema njemu predugo da ne bude neki drugi uzrok. Ostale opcije koje mi daje da je samo zastoj jajnika koji će se sam riješiti, a koji nije toliko rijedak te da imam neku drugu bolest koja je kao uzrok ima zatajenje rada jajnika.

  30. #30
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Rivendell, mogu li te pitati da napises koji su ti rezultati? Molim te. Oko mene svi nesto plesu, nitko se jos nije nista konkretno izjasnio, ali kuzim u kojem smjeru idu. Nalazi su mi granicni, i to vec neko vrijeme. Povremeno se kao nesto malo popravi, ali...

  31. #31
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Na zalost sam sad skuzila da su mi nalazi u kartonu kod doktora...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •