Pokazuje rezultate 1 do 30 od 30

Tema: Pomoc oko ucenja plivanja

  1. #1
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno Pomoc oko ucenja plivanja

    Drage moje, treba mi par trikova o tome kako da malecku (uskoro 7 g.) naucim da se opusti u moru. Naime, ona vec trecu godinu "pliva", odnosno, sve je u redu dok se u moru ili bazenu krece, cim stane tone, nikako da savlada onaj opusteni stav kad mozes plutati do mile volje, a da ne tones i gubis snagu za odrzavanje na povrsini. Inace, ne boji se, skace na glavu, uziva u vodi, ali uvijek mora neko od nas biti tik uz nju. Nemajka bi malo i odlezala na plazi

  2. #2
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Jastucic?
    Pa malo pliva bez, pa kad se umori ili prodje taj trenutak opustenosti, moze se uhvatiti za jastucic.

    E. mi je na racun toga vrlo brzo proplivala, bas se sjecam da se s njim opustila. Bila je doduse dost' mladja od tvoje, a onda su opusteniji, nemaju straha.

  3. #3
    smrdljiva čarapa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    151

    Početno

    kupi joj masku. Sa njom im ne smeta da im voda ulazi u oči i bez problema se opuste. Malo je potakni da ti izroni nešto sa dna i kasnije će se sama igrati

  4. #4
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Moja ima 10g, roni, skace, pliva i zna lezati na vodi, ali uzasno je plivanje umara, tehnika smjesna,stalno izgleda ko da se muči. Isla je na sva ona grupna ucenja plivanja i niš.
    Pa eto ako netko ima dobar savjetpridružujem se

  5. #5
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    I ja bih rado da moja ode u neku školu da pošteno nauči stilove plivanja, inače pliva, roni, kao riba, ali voljela bih da nauči pravilno plivati. Ne znam ima li negdje tako nešto, a da nije svaki dan jer nam je to neizvedivo.

    Inače, zanima me ova tema, olja ne shvaćam najbolje, curica ti zna plivati, ali tone kad je na mjestu?

    Ja sam ovo ljeto imala na brizi veću curicu (10 god) koja ne zna plivati, pa me baš zanima kako učiti veće dijete jer ja nisam baš imala uspjeha.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    udahni, zaroni, izdahni pod podom
    udahni, zaroni, izdahni 1000 mjehurića
    stane iza tebe,tvoje noge su raširene, napraviš pretklon i ruke staviš između nogu. ona ti da svoje ruke i povučeš je između svojih nogu kroz vodu da zaroni
    zaroni sama i prođe između tvojih nogu
    zaroni i donesi nešto sa dna
    kolut naprijed u vodi( u početku joj pomogneš a poslije sama)
    kolut nazad u vodi
    raširi ruke i noge i leži na leđima na vodi. ti svoje ruke staviš 10-tak cm ispod njenih leđa i brojite zajedno koliko najduže može pustiti da ju more drži
    isto sve ali na trbuhu( sa maskom je lagano)
    ispred sebe rukama napraviš stepenicu na koju se popne. baciš je u more( kako želiš)
    skok na glavu, popne se na kamen u razini mora, čućne, glava na prsa, ruke pružene i čvrsto uz uši. primiš je desnom rukom za zapešća ,lijevom pridržiš tijelo i provučeš ju kroz vodu(more)
    najlakše plivamo kad nam je tijelo potpuno ispruženo i glava u vodi( najmanji je otpor)
    postupno učimo dijete da se opusti u tom položaju
    primimo se za šlauf, jastuk, ruke u uzručenju( kao kad skačemo na glavu), udahnemo iznad vode, stavimo glavu u vodu i pomalo ispuhujemo zrak, noge opružene idu gore dolje( kraul), ponovimo više puta u nizu..
    isto sve ali smo na leđima, glava(čelo ) ide u vodu
    ....

    u početku je sve lakše s maskom jer ne ulazi voda u nos ali što prije nauči ispuhivati kroz nos bit će joj ljepše. tad će uživati samo sa naočalama...

  7. #7
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    I ja preporucam masku

  8. #8
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    I ja bih rado da moja ode u neku školu da pošteno nauči stilove plivanja, inače pliva, roni, kao riba, ali voljela bih da nauči pravilno plivati. Ne znam ima li negdje tako nešto, a da nije svaki dan jer nam je to neizvedivo.

    Inače, zanima me ova tema, olja ne shvaćam najbolje, curica ti zna plivati, ali tone kad je na mjestu?

    Ja sam ovo ljeto imala na brizi veću curicu (10 god) koja ne zna plivati, pa me baš zanima kako učiti veće dijete jer ja nisam baš imala uspjeha.
    Pogledaj ovo:http://www.sportskiobjekti.hr/default.aspx?id=226
    Moje su išle i bili smo zadovoljni.

  9. #9
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    moj ide na ovo http://www.pkdupin.hr/index.php/nasi-programi/utrina
    to je jednom tjedno tako da nije neka tlaka, rade sve tehnike, ful smo zadovoljni...
    prije je išao na obuku za neplivače, prošlo ljeto je proplivao pa su ga prebacili u malu školu plivanja... sad je napunio 5 godina

  10. #10
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    I ja glasam za masku. Moji su dugo plivali samo s maskom, skroz opusteno, a bez maske se napol topili i ovako umarali

  11. #11
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Moja je išla na mladosti i na šalati i obuku i školu i dalje ne zna pošteno nijednu tehniku.
    Mi smo prekratko na moru.
    Koliko košta taj dupin jednom tjedno? To je cijele godine? Vidim ima i vikendom to bi nam odgovaralo, ali stranica je iz 2014. jel to aktualno?

  12. #12
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Kad svi kažete kupit ćemo masku valjda je u disanju stvar. ja sam proplivala s tri godine, otac im je dalmatinac, meni je već neugodno

  13. #13
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Kad skuze da mogu pod vodu, onda se obicno opuste. Moji su prvo ronili, a onda plivali.

  14. #14
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Kod nas je potpuno suprotno, moja pliva već nekoliko godina a roni tek od lani, prije nije uopće htjela stavljati glavu pod vodu jer joj je to smetalo. Masku koristi za ozbiljno tek ove godine (sa dihalicom, kad roni)

  15. #15
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Mi smo imali zanimljivo iskustvo s plivanjem :D
    Novak je imao 7 godina kad smo se preselili, i nekoliko meseci pre preseljenja smo ga vodili u skolu plicavanja u Bg, nekoliko puta nedeljno, bas sam zelela da nauci da pliva pre nego krenemo, znajuci da nas svasta ceka kao nove imigrante.
    I naucio je, stilove, skakao, sve ok.
    Onda smo prosle godine (znaci cca godinu i po razmaka) krenuli ovde na bazen koji ima skolu plivanja za decu, pa su i Isidor i on isli u tu skolu.
    Razlika je, naime, drasticna, i bas govori o ovom sto olja pominje. Ovde prvo moraju da poloze 'water safety test' da bi ucili stilove. Taj test ukljucuje da preplivaju bazen popreko u jednom dahu, da ga preplivaju ledjno u pravoj liniji, da leze na vodi (na ledjima) pola minuta, da skoce na glavu u bazen i onda se odrzavaju (ovde se to zove treading the water a u stvari je to bas plutanje, odrzavanje u mestu, vertikalno) i to 5 minuta. Sve se radi u dubokom delu, i pustaju decu svih dobi na test ako su spremni, samo dobiju razlicitu boju 'ribe,' tj. sertifikata da su sposobni biti sigurni u dubokoj vodi zavisno od godina.

    http://www.underwateraudio.com/blog/...-effortlessly/

  16. #16
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Cure, hvala. Moja je po opisu najslicnija pikulinoj, kad se umori pokreti joj postaju nekoordinisani, bori se samo da odrzi nos nad povrsinom. Pa se tako umori i tone. Inace, moze roniti, preroni na dah i 5-6 metara, ali cim podigne glavu van linije tijela mnogo joj je teze. Danas smo stigli na more, vec se vide pomaci, uspjela sam je nauciti kako da se odrzi na vodi u mjestu da bi se odmorila. Ucim je i da pluta, nadam se da cu za par dana i ja malo odlezati na plazi.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Moja mera je nekima nepopularna, ali nama je bila super - peraja.
    Sa njima se mnogo manje naprežu da se održe na vodi pa se opuste lakše.

    Inače meni se čini da je prirodno "proplivavanje" prvo sa glavom pod vodom, evo je bratova mala sa 3.5 sad tako pliva, a i moja je do prošle godine isto. Malo sa maskom, pa posle bez.
    Ove školske godine je išla na plivanje, tamo je naučila kraul, ali je pre toga znala i mogla ono što kli_kli navodi - da se održava na vodi, da pliva leđno, da pluta a sve to zahvaljujući perajima (koja je koristila samo jedne godine na moru, sa 5.5 godina, ali je bilo dovoljno da se opusti) .
    Ove godine smo bili na moru mesec dana i napredak je ogroman. Roni (bez maske), baš dosta prepliva pod vodom, pliva leđno, pluta, a može i baš dosta da pliva bez umaranja - jaka je, a ne izgleda tako.

  18. #18
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ha ha, a ja uopće ne razumijem kakvo je to plivanje sa glavom pod vodom ?!
    Sva djeca koju znam, a gledam ih svake godine na plaži, proplivaju prsno, odnosno prvo plivaju sa "kolutićima" ili narukvicama,pa se onda nauče bez njih - i plivaju prsno, sa glavom iznad vode. Tako je i moja, i prvo je znala plivati na mjestu, odnosno održavati se na vodi na mjestu, pa je onda krenulo proplivavanje.
    Tako sam i ja ljetos učila ovu curicu koja ne zna plivati - da prvo pliva u mjestu.

  19. #19
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Mima, samo su s glavom ispod vode mogli plivati onako lijepo, opusteno, s lijepim pokretima. A cim bi bez maske glavu drzali iznad vode, poceli bi ko pasići. Prvo je krenulo kako ti kazes, bez rukavica, na mjestu, borba teska za opstanak. Onda faza ronjenja i dizanje glave samo za zrak. I onda normalno, ovo sto kaze klikli. I tek kad znaju plutati, bez micanja, tek si onda siguran da mogu sami u duboko i bez brige si. Al mi se kupamo od sestog do devetog pa to sve brze ide. Al ja ti savjetujem i za tu tvoju malu da probas s maskom. Sjecam se kad sam objasnjavala mojoj m da moze i bez maske i da ju maska nis ne drzi na vodi jer je jedino s maskom znala normalno plivati. Smijesna je bila, stalno s tom maskom u moru.

  20. #20
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    A nas najmanji moze preplivati 50m, plutati, odrzavati se na vodi, plivati ledjno, skace na glavu, roni.. U bazenu. Kad dodje u more - šov. Danas nemoze bez maske, sutra nemoze bez peraja, prekosutra mora imati jedno i drugo. Cijelo je ljeto u moru, sjedi na surfu i ako kojim slucajem upadne u more bez opreme pliva normalno - ne utapa ( nagon za prezivljavanjem) ali da bi taj normalno usao u more i plivao - nema sanse, uvijek sa tom opremom.
    Ja cekam da ga prodje, pokazujem mu, govorim da je u moru lakse nego u bazenu ali on uvijek ima neke argumente zasto je njemu lakse u bazenu. Bazenski plivac.

  21. #21
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    nama su taj problem rjesile peraje

    nakon toga je maska rjesila problem peraja. dogodilo se da se nije znala odrzati na vodi bez peraja, ali onda smo joj uvalili masku pa joj je bilo ultrazabavno gledati pod morem da je potpuno zaboravila na rad nogu i spontano pocela najnormalnije plivati i bez peraja.

  22. #22
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    Kad skuze da mogu pod vodu, onda se obicno opuste. Moji su prvo ronili, a onda plivali.
    Isto ovako, s tim da je stariji odradio školu plivanja s 5 godina, a mlađega je deda naučio na bazenu, po istom principu. Ronili su za bočicom Jane, to im je bilo zabavno. I skakali su jako rano, prije nego su do kraja naučili održavati se na vodi.

    Nisam ih pustila s vrtićem na more dok nisu savladali plivanje.

  23. #23
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Moja je naucila plivati s 4,5 a s 5,5 je vec stvarno bila dobar plivac u smislu da je mogla i dugo plivati i duboko roniti itd. Onda smo je upisali na usavrsavanje plivanja jer smo htjeli da nauci pravilno stilove. Medjutim, nisam bas zadovoljna kako je to bilo organizirano na Mladosti, zajedno u grupi ona od 5 i dvometras od 15 godina, za sve ista pravila, i na kraju smo je ispisali (tj nismo produljili nakon bing sezone) jer nije bilo nekog napretka i njoj je bilo dosadno. Sad s 6,5 na moru je opet kao sirena. Pliva, roni, skace na glavu i jos sto cuda - ali stil i dalje nije neki (ok zna kako-tako prsno i ne bas dobro kraul).

    Ima li negdje u zg tecaj usavrsavanja a da je prilagodjen manjoj djeci, da je vise igra a manje trening, a opet da nije pocetni tecaj u malom bazenu jer ona usprkos svojim godinama stvarno dobro pliva i ima kondicije. Ne sanjam nikakve treninge ni sportske karijere ali bih rado da u par mjeseci nauci plivati stilski kak spada, da se manje umara i da je brza, sigurnija,...

  24. #24
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Mali update...
    Prilicno je brzo savladala plutanje. Na mjestu se vec fino odrzava, ali ono u cemu uziva je da lijepo legne na povrsinu mora i pluta. Sad berem drugu brigu, u tom su joj polozaju usi stalno pod vodom...
    Koristile smo jastucic, pokazao se djelotvornim.

  25. #25
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj olja prvotno napisa Vidi poruku
    Koristile smo jastucic, pokazao se djelotvornim.
    Bas mi je drago.

  26. #26
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    olja i jel se suncas sad?

    ja sam rekla da nagodinu nosim i knjigu na more

  27. #27
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    olja i jel se suncas sad?

    ja sam rekla da nagodinu nosim i knjigu na more
    Bome ja ovo ljeto nosim 2 knjige, a i proslo sam uspjela

  28. #28
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Bome ja ovo ljeto nosim 2 knjige, a i proslo sam uspjela
    Eh draga, moja najmanja ima godinu i pol...

  29. #29
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Suncam, suncam, prigorila po ramenima k'o zadnja papanka :D
    Imamo lezaljke u prvom redu pa kobac stalno nadgleda. Da se ona makar malo boji moglo bi se nesto i procitati, ali jok - ona odeeeee!

  30. #30
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    Eh draga, moja najmanja ima godinu i pol...
    ej draga pa to i kazem .treba docekat
    Moj imao 3 god a starija 5 god i brdo djece za igru. Eh tad sam uspjela.prije ne.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •