Stranica 2 od 15 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 748

Tema: Dogovor oko iznosa alimentacije

  1. #51

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    262

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Cuj, sto da ti kazem : niti nasljedene nekretine , a niti sam ikad imala placu 7 000 kn.
    a imam i djecu koja prilicno kostaju.
    nekako ste došli do nekretnine. ili?

  2. #52
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj main prvotno napisa Vidi poruku
    nekako ste došli do nekretnine. ili?
    Pa nismo jos " dosli", banka ima hipoteku dok se ne otplati kredit.
    Dakle, nije nasa.

  3. #53
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ja sam se samo došla čuditi da je nekom u RH 7000 k mala plaća
    a u isto vrijeme 1100 k za dijete puno
    ako ćeš dijetu omogućiti sport, glazbenu, jezik, stvari koje se ne bi trebale smatrati luksuzom, to dodje mjesečno bar 500k
    a i nije zakonom zabranjeno kupiti djetetu tenisice

  4. #54
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam se samo došla čuditi da je nekom u RH 7000 k mala plaća
    a u isto vrijeme 1100 k za dijete puno
    ako ćeš dijetu omogućiti sport, glazbenu, jezik, stvari koje se ne bi trebale smatrati luksuzom, to dodje mjesečno bar 500k
    a i nije zakonom zabranjeno kupiti djetetu tenisice
    X

  5. #55
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam se samo došla čuditi da je nekom u RH 7000 k mala plaća
    a u isto vrijeme 1100 k za dijete puno
    ako ćeš dijetu omogućiti sport, glazbenu, jezik, stvari koje se ne bi trebale smatrati luksuzom, to dodje mjesečno bar 500k
    a i nije zakonom zabranjeno kupiti djetetu tenisice
    X
    Gledam i ne vjerujem.
    Ako je 1100kn puno na placu od 7000kn, kako onda otac koji ima 3500kn moze dati 1000 za alimentaciju?
    Zbljuv na takvo razmisljanje.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,059

    Početno

    Ja pokušavam skužiti što main želi uopće postići sa svojim postovima. A izjave da je djetetu 1100 ili malo više kuna dosta za sve što mu je potrebno, neću komentirati (suzdržat ću se teško, ali hoću). Kroz glavu mi je proletjela gruba računica da moji (svako od njih) idu na 4 aktivnosti, pa ti vidi koliko košta samo mjesečna članarina za to, bez hrane ili nečeg drugog.

  7. #57
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Evo malo iz financija tijekom roditeljskog staža, navodim cijene za JEDNO dijete:
    Fizijatar kroz 10mj. 900kn/mj.
    Logoped pola godine (sretnica, moglo je i više godina) 600kn/mj.
    Psiholog 3 godine 660kn/mj.
    Škola str.jezika kroz 10mj.školske godine cca 220kn/mj., a još jedna slob.aktivnost 200kn/mj. plus oprema ako trenira sport.
    Vrtić 400kn/mj.
    Školski boravak s prehranom oko 500kn/mj.
    Doplata za lijekove za alergiju 60kn/mj. Neću ni spominjati zimsku sezonu kad im za sprejeve za nos i antipiretike ostavim mjesečno bar 100kn. (Nadam se da ti je dijete zdravo jer npr. običan dječji dijabetes s inzulinskom pumpicom i mimo HZZO-a košta i do 1000kn/mj., bilo kakve gastro ili alergijske teškoće s hranom koštaju i više ).

    Naočale: stakla svako 6 mj. po 700kn, okviri svake dvije godine po cca 800kn. I moliš Boga da ih ne razbije dok ne preraste. I ne, ne pokriva HZZO, dobiješ 90kn.refundacije.

    Svu odjeću i obuću kupujem isključivo na sniženjima u kontrasezoni, najpovoljnije, no brand:
    Prosječne čvrste tenisice 200kn, zimske gležnjače 400kn, buce 350kn, zimska jakna 300-400kn, hlače 100kn, majice 50-60kn.

    Za školski pribor i opremu s tenisicama za tjelesni u rujnu istresem bar 600kn. Ako grad ne financira knjige, računaj na 600-1000kn, ovisno o razredu OŠ. Torba ili ruksak svake 2-3g.koštaju oko 300kn.

    U jednoj šk.god.troškovi školskih akcija, izleta, testova, papira, sapun, kina, muzeja i kazališta (dakle školskih!) idu do 700-800kn.
    Računaj da dijete mjesečno dobije bar 3 pozivnice za rođendan pa uračunaj skromne poklone.

    Ne dao ti Bog da ti vanškolska aktivnost uključuje i natjecanja u sportu, plesu i sl., roditelji plaćaju SVE! I putovanja i smještaj i kotizacije, ma plaćaš čak i ulaznice da u domu kulture s rodbinom pogledaš djetetov nastup.

    Primijeti da nisam uopce spomenula hranu, vodu, režije. cijenu voća, izlaske u grad, ZOO, kino, kazalište, kupovinu nedajbože knjiga i stripova, plaćanje taxija u raznim hitnim situacijama, privatnih pregleda koji im trebaju sutra, a ne za 6 mj.kad te naruče, nedajbože kakve instrukcije ako nisi u prilici sam pomoci skolarcu, neka ekstra pomagala koje ponekad trebaju (posebne olovke, ortodontski aparatić, ortopedske cipele po narudzbi...).
    Ma tko bi se svega ovako naizust sjetio!

    I da, imam vrlo skromnu, štedljivu djecu.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 18.08.2016. at 20:23

  8. #58
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Citiraj main prvotno napisa Vidi poruku
    to je dobro. moja bivša vjeruj troši na sebe. a djete ima stare patike
    Ne razumijem, ako mislis da mu trebaju, zasto onda svom djetetu ne kupis tene? Ili ce biti da ipak smatras da je u kvalitetan odnos sa svojim djetetom dovoljno uloziti 1100 mjesecno?

  9. #59
    mifija avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    70

    Početno

    Ja skoro da se nadam da je main trol.

  10. #60
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    I ja se dosla cuditi! Prosla sam to sa svojim roditeljima! Katastrofa!
    Mifija i ja se nadam da je trol!
    Pazi on cijelo vrijeme smatra kako uzdrzava bivsu!

    Main sto se onda ne dogovorite drugacije? Prva temperatura npr. uzmes djete k sebi... I odes na bolovanje, u ljekarnu,platis vrtic ili skolske aktivnosti... Ali i platnu listu dobis umanjenu!
    A mozda ipak da uzmes tetu cuvalicu, koju ces platiti cca 30kn/h kako ne bih izgubio posao, jer bi se moglo dogoditi da ti je bas mali dobio vodene kozice i nece te biti 15dana... I moras platiti sebi, ne vama stambeni kredit! I na kraju mjeseca dobis 1000kn!
    Mozda onda shvatis da si samo 500kn ostavio u ljekarni... I da ti onih 1000kn nije dovoljno da platis cuvalicu i razliku u plinu jer ste bili doma 24h pa se i vise grijalo!!

    Ili da pojednostavim, zamoli svoju bivsu da neces njoj da ti 1000kn, i preuzet ces full mjesecne financije potrebe djeteta na sebe! Platit ces mu aktivnosti, tenesice, pribor, vrtic ili sto vec! Samo nemoj past na donju bulju kad podvuces crtu, ili jos gore optuzit mamu (pardon bivsu) kako ga je naucila na skupe stvari!
    Posljednje uređivanje od Sanja :) : 19.08.2016. at 09:35

  11. #61

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    262

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    X
    Gledam i ne vjerujem.
    Ako je 1100kn puno na placu od 7000kn, kako onda otac koji ima 3500kn moze dati 1000 za alimentaciju?
    Zbljuv na takvo razmisljanje.
    ne, totalno ste u krivu. 1100 koliko plaćam je dovoljno. točka. to je činjenica.

    a totalni zbljuv je da smatrate da bi alimentacija morala rasti sa plaćom. To je protuustavno i ludo razmišljanje. da objasnim. ovako muški plaća alimentaciju prema tom zakonskom minumumu. ima plaću 4000kn i on ne može ništa. nema nikakve šanse nastaviti život i imati novu obitelj jer previše plaća i ne može finacijski. a i koja bi ga htjela bez novaca... onda taj muški radi više, trudi se i zaradi više. on tad i dalje zbrine prvo djete a ostane mu da proba naći novu partnericu i imati još djece. ali vi bi ga tu zakočile. ne da je zbljuv, to je besmislica, ludost jer bi vi oduzele šansu nekome za normalan život jer bi on kao morao finacirati bivšu.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    262

    Početno

    Citiraj Sanja :) prvotno napisa Vidi poruku
    I ja se dosla cuditi! Prosla sam to sa svojim roditeljima! Katastrofa!
    Mifija i ja se nadam da je trol!
    Pazi on cijelo vrijeme smatra kako uzdrzava bivsu!

    Main sto se onda ne dogovorite drugacije? Prva temperatura npr. uzmes djete k sebi... I odes na bolovanje, ljekarnu,platis vrtic ili skolske aktivnosti... Ali i platnu listu umanjenu! A mozda ipak da uzmes tetu cuvalicu, koju ces platiti cca 30kn/h kako ne bih izgubio posao, jer bi se moglo dogoditi da ti je bas mali dobio vodene kozice i nece te biti 15dana... I moras platiti sebi, ne vama stambeni kredit! I na kraju mjeseca dobis 1000kn!
    Mozda onda shvatis da si samo 500kn ostavio u ljekarni... I da ti onih 1000kn nije dovoljno da platis cuvalicu i razliku u plinu jer ste bili doma 24h pa se i vise grijalo!!

    Ili da pojednostavim, zamoli svoju bivsu da neces njoj da ti 1000kn, i preuzet ces full mjesecne financije potrebe djeteta na sebe! Platit ces mu aktivnosti, tenesice, pribor, vrtic ili sto vec! Samo nemoj past na donju bulju kad podvuces crtu, ili jos gore optuzit mamu (pardon bivsu) kako ga je naucila na skupe stvari!
    nek moja bivša da skrbništvo meni, ja brinem za djete i nek mi plaća 1000kn jel to još jednostavnije?

  13. #63

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    262

    Početno

    Citiraj mifija prvotno napisa Vidi poruku
    Ja skoro da se nadam da je main trol.
    to kaj vi ne želite pogledati i drugu stranu nego samo citirate svoje parole ne znači da i druga strana ima svoje argumente. ja sam rastavljeni, imam djete s bivšom. i ja imam svoju stranu. djete dijeli sudbinu roditelja. po čemu bi ja moram davati toliko da ja ne bi mogao nastaviti život? pa i ja moram naći novu partnericu, i sebi riješiti stambeno pitanje. a sa 1100kn na mjesec i dok druga strana da dio sigurno se može uzdržavati djete.

    tu citirate parole al i dalje ne drži vam vodu priča. 1100 kuna od mene, i recimo da bivša da materijalono 400-500kn a ostatak odradi... znači 1600kn ima finacijski djete na mjesec. pa o čemu vi pričate?
    A to za bolnicu, i takve stvar. daj malo lakše s citatima

  14. #64
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Zasto bih ona tebi dala skrbnistvo?? Izbori se!
    Moj se otac izborio! Prema tome sve je moguce!
    Sretno!

  15. #65

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    262

    Početno

    Citiraj Sanja :) prvotno napisa Vidi poruku
    I ja se dosla cuditi! Prosla sam to sa svojim roditeljima! Katastrofa!
    Mifija i ja se nadam da je trol!
    Pazi on cijelo vrijeme smatra kako uzdrzava bivsu!

    Main sto se onda ne dogovorite drugacije? Prva temperatura npr. uzmes djete k sebi... I odes na bolovanje, u ljekarnu,platis vrtic ili skolske aktivnosti... Ali i platnu listu dobis umanjenu!
    A mozda ipak da uzmes tetu cuvalicu, koju ces platiti cca 30kn/h kako ne bih izgubio posao, jer bi se moglo dogoditi da ti je bas mali dobio vodene kozice i nece te biti 15dana... I moras platiti sebi, ne vama stambeni kredit! I na kraju mjeseca dobis 1000kn!
    Mozda onda shvatis da si samo 500kn ostavio u ljekarni... I da ti onih 1000kn nije dovoljno da platis cuvalicu i razliku u plinu jer ste bili doma 24h pa se i vise grijalo!!

    Ili da pojednostavim, zamoli svoju bivsu da neces njoj da ti 1000kn, i preuzet ces full mjesecne financije potrebe djeteta na sebe! Platit ces mu aktivnosti, tenesice, pribor, vrtic ili sto vec! Samo nemoj past na donju bulju kad podvuces crtu, ili jos gore optuzit mamu (pardon bivsu) kako ga je naucila na skupe stvari!

    vi i dalje ne razumijete? djete uzdržavaju oba roditelja. znači 1000+1000. tako je i pravedno, tako su neke normalne društvene norme, tako je pisan zakon, tako je i pošteno. ja dam 1100, bivša nešto doplati a ne ispadne joj ni 100-200kn valjda finacijski dok se sve plati. a ostalo kao ona odradi tako da mu skuha i opere. drage moje vaš rad ipak ne vrijedi ipak toliko koliko mislite. ili bi vi da vam se plati i cca 2000kn zato je čuvate djete cijeli mjesec? ako mislite da vrijedi onda dajte skrbništvo partnetu. evo ja odmah prihvaćam 1000kn, uzimam djete. Niste jednostavno u pravu iako ste žene i vi ste pravedne po defaultu.
    Posljednje uređivanje od main : 19.08.2016. at 09:44

  16. #66

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    dobro, a što ti u stvari želiš??
    zašto si se tu došao žaliti? imaš pravne ustanove koje su zadužene za to, pa tamo odi prolijevati svoju žuć....

    ne vidim svrhu tvog konstantnog žaljenja i konstatiranja da je djetetu dosta 1100 kuna mjesečno....

    može te biti sram.

  17. #67

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    262

    Početno

    Citiraj Sanja :) prvotno napisa Vidi poruku
    Zasto bih ona tebi dala skrbnistvo?? Izbori se!
    Moj se otac izborio! Prema tome sve je moguce!
    Sretno!

    ako joj 1100 nije dovoljno. meni je, zato nek mi da.

    tvoj otac? koliko ti imaš godina? koliko postotak očeva dobije skrbništvo. 3%? u Hrvatskoj, i to samo onda dok majka ne želi ili ne može. da, sve je moguće. ali ne znači da će se desiti.
    sigurno si neki detalj prešutjela.

  18. #68
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    nije trol
    puno sam ja takvih situacija čula "neće ona kupovati šminku od novca koje ja dajem" i slično
    nažalost bijes prema bivšoj izražavaju na takav način
    s tim da ne mora značiti da laže kad kaže da mu je žena gadura
    znam situacije gdje je žena htjela samo isključivo novac, sto je bivši kupio djetetu nit je priznavala niti je dala djetetu da koristi kod nje, to je išlo do toga da bi dijete novu zimsku jaknu, što mu je otac kupio, smjelo nositi samo na vikendu kod oca, kad bi ga otac u nedjelju navečer vraćao, moralo je tu jaknu skinuti pred vratima i predati ocu
    a majka je inzistirala da otac njoj da novce iznad alimentacije da ona sama kupi djetetu jaknu
    svega ima
    rijetko kad dobrog nakon rastave

  19. #69
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    main, stalno ponavljaš "koja bi me htjela kad nemam novaca" i to mi je pretužno, ako misliš da te nijedna žena neće voljeti zbog te razlike u financijama od 1100kn mjesečno
    vjerovao ili ne, žene se i zaljubljuju i u muškarce s plaćom od 2-3 tisuće kuna, kao i u one bez posla
    ali nerealno je očekivati da nastavljaš sa životom kao da djeteta nema, ono je tu, imaš ga i dok ne napuni 18 godina za njega si odgovoran.

    Cure ti samo pokušavaju objasnit da ako djetetu želiš pružit neki kvalitetniji start u djetinjstvu, to košta poprilično.
    Točno je da ima žena koje alimentaciju ili novce općenito ne troše nužno na interese djeteta, i mi o tvojoj bivšoj supruzi ne znamo ništa, ali za očekivat je da nisi ni ti objektivan.

  20. #70

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    262

    Početno

    Citiraj umiljata prvotno napisa Vidi poruku
    dobro, a što ti u stvari želiš??
    zašto si se tu došao žaliti? imaš pravne ustanove koje su zadužene za to, pa tamo odi prolijevati svoju žuć....

    ne vidim svrhu tvog konstantnog žaljenja i konstatiranja da je djetetu dosta 1100 kuna mjesečno....

    može te biti sram.
    ja sam napisao ovaj post iz razloga jer su ovdje bile napisane cifre tipa 2300, 1700 na plaću kao moju. i morao sam regagirati jer se tim pretjeranim ciframa i ja sam "napadnut". zar mi muški nebi smjeli imati dvoje djece? ako bi jednom morao plaćati 2300kn koliko bi mogao dati djetetu koje bi doma živjelo samnom?

    tebe može biti sram zbog ne razmatranja druge strane.

  21. #71
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    a i koja bi ga htjela bez novaca?
    Odi do ljekarne pa trazi protiv temp., pa kapi za nos, pa sirup protiv kaslja..
    Ili npr.djete ide na more i hoces kupiti kremu sa faktorom u trgovini naravno...

    Ja ti samo hocu reci da 1000kn ode sigurno na potrebe vaseg djeteta, i da mozes biti bez brige da od tog iznosa sigurno ne financiras svoju bivsu!

  22. #72

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    262

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    main, stalno ponavljaš "koja bi me htjela kad nemam novaca" i to mi je pretužno, ako misliš da te nijedna žena neće voljeti zbog te razlike u financijama od 1100kn mjesečno
    vjerovao ili ne, žene se i zaljubljuju i u muškarce s plaćom od 2-3 tisuće kuna, kao i u one bez posla
    ali nerealno je očekivati da nastavljaš sa životom kao da djeteta nema, ono je tu, imaš ga i dok ne napuni 18 godina za njega si odgovoran.

    Cure ti samo pokušavaju objasnit da ako djetetu želiš pružit neki kvalitetniji start u djetinjstvu, to košta poprilično.
    Točno je da ima žena koje alimentaciju ili novce općenito ne troše nužno na interese djeteta, i mi o tvojoj bivšoj supruzi ne znamo ništa, ali za očekivat je da nisi ni ti objektivan.
    s 1100 manje da, ali s 2300 manje npr. ja nemogu imati riješeno stambeno pitanje. da, odgovoran sam.

    s tim da ako dam bivšoj npr 2300 kako je gore napisano, koliko onda mogu ja još posebno nešto kupiti djetetu?

    bez posla? da, i kamo onda vodi ta veza? dovest ćete ga doma i uzdržavati? budite malo realne.

  23. #73
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ma ne da nju financira, nego će se sa tako dobrim prihodima ona brzo i lako ponovo udati, jer će nju sa takvom silnom lovom svaki htjeti.

  24. #74
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj main prvotno napisa Vidi poruku
    bez posla? da, i kamo onda vodi ta veza? dovest ćete ga doma i uzdržavati? budite malo realne.
    a šta da ti kažem, ne mogu bit realnija, kad govorim iz svojih cipela

  25. #75

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    262

    Početno

    Citiraj Sanja :) prvotno napisa Vidi poruku
    a i koja bi ga htjela bez novaca?
    Odi do ljekarne pa trazi protiv temp., pa kapi za nos, pa sirup protiv kaslja..
    Ili npr.djete ide na more i hoces kupiti kremu sa faktorom u trgovini naravno...

    Ja ti samo hocu reci da 1000kn ode sigurno na potrebe vaseg djeteta, i da mozes biti bez brige da od tog iznosa sigurno ne financiras svoju bivsu!
    da ode. ali ne treba tipa 2000 da ja dajem.

  26. #76
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ne da nju financira, nego će se sa tako dobrim prihodima ona brzo i lako ponovo udati, jer će nju sa takvom silnom lovom svaki htjeti.

  27. #77

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    262

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    a šta da ti kažem, ne mogu bit realnija, kad govorim iz svojih cipela

    baš lijepo. znači ti si uzela nezaposlenog tipa doma, dugorajno nezaposlenog i uzdržavaš ga godinama? baš lijepo

  28. #78

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    262

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ne da nju financira, nego će se sa tako dobrim prihodima ona brzo i lako ponovo udati, jer će nju sa takvom silnom lovom svaki htjeti.
    držite se argumenata. pokušaju ismijavanja samo govore u korist da niste u pravu, a jednostavno ni niste.

  29. #79
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Citiraj main prvotno napisa Vidi poruku
    ako joj 1100 nije dovoljno. meni je, zato nek mi da.

    tvoj otac? koliko ti imaš godina? koliko postotak očeva dobije skrbništvo. 3%? u Hrvatskoj, i to samo onda dok majka ne želi ili ne može. da, sve je moguće. ali ne znači da će se desiti.
    sigurno si neki detalj prešutjela.
    Jako si bezobrazan! Pa kad si takav baja budi ti u onih 1%, a ne 3% gdje su ocevi se izborili!
    Ili te mozda savjest muci??!!!
    A ja imam i previse godina da bih se uopce upustala u raspravu kako je i zasto nas otac dobio skrbnistvo!! I to za dvoje zenske djece!!

    Pa sam si rekao pa ovo je RH, a ti bi sve na izvoli!! Pa to tako ne ide u RH!!

  30. #80

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    262

    Početno

    dakle ne velim da je to previše. da ode 1100 kn na djete ali ne trebam davati 1700 a bogami još manje 2300kn. to kaj 1100+1100 nije dovoljno da djete ide na 10 vanškolskih aktivnosti e jbg ga, takva je situacija.

    isto tako razmislite ako jednom djetetu bi trebao dati prema vama najmanje 2000 kuna, od 7000 ostane mi 5000 tad, a hoću imati još jedno..onda kao je pošteno onda i tome drugom isto pripada 2000 kuna. nije li tako?

  31. #81

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    262

    Početno

    Citiraj Sanja :) prvotno napisa Vidi poruku
    Jako si bezobrazan! Pa kad si takav baja budi ti u onih 1%, a ne 3% gdje su ocevi se izborili!
    Ili te mozda savjest muci??!!!
    A ja imam i previse godina da bih se uopce upustala u raspravu kako je i zasto nas otac dobio skrbnistvo!! I to za dvoje zenske djece!!

    Pa sam si rekao pa ovo je RH, a ti bi sve na izvoli!! Pa to tako ne ide u RH!!

    gdje sam ja to bezobrazan? samo sam ti naveo činjenicu, statistički podatak.

    zanime me koliko imaš godina samo iz razloga da se čuje kad je bilo to suđenje. da ovo je hr, i u hr očevi ne dobivaju skrbništvo, da ponovim ne dobivaju. ima onih koje dobe, u slučaju da majka ne želi. i da, pokrenut je postupak, odvjetnik najbolji kojeg mogu dobiti i na kraju neću dobiti. ona je majka. a ti piskaraj samo tako. a pišeš samo zato jer nebi prihvatila da je ono kaj sam napisao tako. s 1100kn alimentacija moje djete ima sve.

  32. #82
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Yep, samo valjda ce ti i partnerica s kojom imas drugo djete imati prihode! Pa onda rucnici dodaj i njenu placu

  33. #83

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    262

    Početno

    Citiraj Sanja :) prvotno napisa Vidi poruku
    Yep, samo valjda ce ti i partnerica s kojom imas drugo djete imati prihode! Pa onda rucnici dodaj i njenu placu

    zašto bi druga partnerica morala imati prihode? pa gore je napisano da ženama nije bitno dal je muški nezaposelen. zašto bi ja morao onda naći partneticu s prihodima?

  34. #84
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ti i dalje drviš o tome kako mama čuva dijete i kako to čuvanje ne može koštati više od 200-300kn. Nadam se da ćeš pred budućom ženom držat jezik za zubima jer u suprotnom je nećeš lako zadržati.

  35. #85
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ja se nadam da neće držati jezik za zubima
    a da će buduća biti dovoljno mudra da, unatoč zaljubljenosti, razmišlja da ono sto vrijedi za sadašnju bivšu, da neće ni ona ni njeno dijete imati drugačiji tretman

  36. #86

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    262

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ti i dalje drviš o tome kako mama čuva dijete i kako to čuvanje ne može koštati više od 200-300kn. Nadam se da ćeš pred budućom ženom držat jezik za zubima jer u suprotnom je nećeš lako zadržati.
    ne, krivo si pročitala. ja sam napisao da ona mora finacijski doplatiti 200-300kn, a ostalo da kao se gleda to da čuva djete, pere i kuha. ispadne da se to vrednuje 800kn. ako smatra da to vrijedi više mogu ja preuzeti ja to nebi cijeni više od 200-300 kuna

  37. #87

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    262

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ja se nadam da neće držati jezik za zubima
    a da će buduća biti dovoljno mudra da, unatoč zaljubljenosti, razmišlja da ono sto vrijedi za sadašnju bivšu, da neće ni ona ni njeno dijete imati drugačiji tretman
    a gle, znam da sam svojim argumentima pobio tvoje, i sad me mrziš. nisi mi ti cilj, niti imam bilo kaj protiv tebe. umjeri negativnu energiju na nešto drugo. ovo ispada patetično

  38. #88
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Bas ti je bio ruzan komentar za tang jer ti je lijepo i finim tonom pisala.

  39. #89

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    262

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Bas ti je bio ruzan komentar za tang jer ti je lijepo i finim tonom pisala.

    koji?
    ja se ispričavam ako sam nekog povrijedio.

  40. #90

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    262

    Početno

    aha, ono da ima nezaposlenog partnera.

    bilo je pitanje, nisam mislio ništa loše.

    ali i dalje tvrdim da dugoročno bi mi šanse bile manje da veza uspije da sam godinama bez posla, nebi ni jedna me uzdržavala duže vrijeme. kaj je da je.

  41. #91
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj main prvotno napisa Vidi poruku
    koji?
    ja se ispričavam ako sam nekog povrijedio.
    mene nisi, ne brini
    ja razumijem tvoju poziciju, i mislim da ti zbog nekog tona koji nam baš ne leži, cure pripisuju i stvari koje u biti ne govoriš
    činjenica jest da djeca koštaju u PM, ali je i druga da se ljudi nekako snađu, nekad bolje nekad lošije, ima puno ljudi u mojoj okolini koji na djecu potroše puuuno manje nego što je ovdje opisano, pa opet sve bude ok. onaj gore čokoladin opis troškova sa nekoliko različitih privatnih stručnjaka, to je nešto što djeci može priuštiti vrlo mali broj ljudi u ovoj zemlji, uz svu najbolju volju. Ali i dalje mi je dojam da ljudi koji imaju djecu, većinu svojih financija na njih i troše, i oni koji imaju ukupne prihode kućanstva 5.000kn i oni koji imaju 15.

    Ja sam ti samo htjela reći da ako žena na početku veze važe koliko imaš novaca kad ti ostane od alimentacije, bježi od te ko vrag od tamjana. tj ja bih sigurno. a na mjestu druge žene, gledala bih kakav je tvoj odnos prema tvom postojećem djetetu, i to bi mi bilo važnije od novaca koji ostanu. Financijsku situaciju je puno lakše promijeniti nego karakterne osobine, čak i u Hrvatskoj.

  42. #92
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Summa summarum, i za brak i za djecu potrebna je izvjesna doza zrelosti, koju main u svojim postovima do sada nije iskazao. Pod pretpostavkom da je frisko i jako povrijedjen, to je djelimicno i razumljivo. Nadam se da bijes prema bivsoj nece dugo uticati na kvalitet njegovog roditeljstva. U tom svjetlu ga ponovo pitam:

    Citiraj olja prvotno napisa Vidi poruku
    Ne razumijem, ako mislis da mu trebaju, zasto onda svom djetetu ne kupis tene? Ili ce biti da ipak smatras da je u kvalitetan odnos sa svojim djetetom dovoljno uloziti 1100 mjesecno?

  43. #93
    Mia_Lena avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    125

    Početno

    Zalosno je da jedan roditelj vrednuje dijete u kunama. Pa bilo to 200, 300,1100 ili 1700. I da frustracija prema majci svoga djeteta ide preko leđa tog istog djeteta.

    Over and out!!

  44. #94
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj Mia_Lena prvotno napisa Vidi poruku
    Zalosno je da jedan roditelj vrednuje dijete u kunama. Pa bilo to 200, 300,1100 ili 1700. I da frustracija prema majci svoga djeteta ide preko leđa tog istog djeteta.

    Over and out!!

    ma uopće ne mora značit da vrednuje dijete u kunama, tema je iznos alimentacije, nećemo brojat zagrljaje i tople riječi

  45. #95
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Ja se samo iskreno nadam da novoj partnerici neces pricati ove stvari koje pricas nama.
    Da meni krenes sa takvom pricom pobjegla bih glavom bez obzira.
    Osim ako bih bila jako mlada i naivna , pa bih jos zivjela u iluziji da jednog dana ne bi istu pjesmu nasoj djeci i meni pjevao. Brrrr

  46. #96

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    262

    Početno

    Citiraj Mia_Lena prvotno napisa Vidi poruku
    Zalosno je da jedan roditelj vrednuje dijete u kunama. Pa bilo to 200, 300,1100 ili 1700. I da frustracija prema majci svoga djeteta ide preko leđa tog istog djeteta.

    Over and out!!

    nakon kaj nemaš argumente ideš na parole i citate. ovdje je tema finacijski dio, a ti bi se skrivala iza djeteta da bi dobila više za sebe. gle realno, ti bi da tebi netko plaća jer ti voliš svoje djete. cinično i petetično. mislim da ti imaš frustracije, ja nemam. ja gledam da platim manje da ne plaćam bivšoj torbice i to je sve. a ti vjerojatno kupuješ torbice od alimentacije pa zato reagiraš tako.

  47. #97

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    262

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se samo iskreno nadam da novoj partnerici neces pricati ove stvari koje pricas nama.
    Da meni krenes sa takvom pricom pobjegla bih glavom bez obzira.
    Osim ako bih bila jako mlada i naivna , pa bih jos zivjela u iluziji da jednog dana ne bi istu pjesmu nasoj djeci i meni pjevao. Brrrr
    i dalje nisi pročitala ni jedan odgovor, jer realno ni jedan argument nisi napisla osim da ne možeš kontrirati pa ideš s ovim glupostima. brrr zamisli da nađem neku koja ne sluša argumente, ne prihvati kad je u krivi. ne hvala

  48. #98
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj main prvotno napisa Vidi poruku
    i dalje nisi pročitala ni jedan odgovor, jer realno ni jedan argument nisi napisla osim da ne možeš kontrirati pa ideš s ovim glupostima. brrr zamisli da nađem neku koja ne sluša argumente, ne prihvati kad je u krivi. ne hvala
    Jesam , sve sam detaljno procitala.
    i sigurno bih pobjegla od nekog tko je sitna dusa .

  49. #99
    Mia_Lena avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    125

    Početno

    Ok. Zalis se da je to previsoka alimentacija. A koliki iznos bi bio primjeren po tvom misljenju?
    I ne,ne primam alimentaciju jer sam u sretnom braku. Imam troje djece. Vjeruj mi,dobro znam koliko dijete "košta" mjesecno.

  50. #100

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    262

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Jesam , sve sam detaljno procitala.
    i sigurno bih pobjegla od nekog tko je sitna dusa .
    tema je novac. a ja sam sitna duša jer ne želim finacirati bivšu? zanimljivo. a gle ti, nađeš neku krupnu dušu koja bi u slučaju rastave i finacirala tebe. razumljivo

    gledaš svoju stranu, argumenti ti nisu bitni jer si ti nešto, a tko tvrdi suprotno taj nije u pravu, pa makar ti velikim narađastim balonom pisalo "hej...nisi u pravu"...

    a ja bi pobjegao odmah od neke takve
    Posljednje uređivanje od main : 19.08.2016. at 11:12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •