Stranica 15 od 15 PrviPrvi ... 5131415
Pokazuje rezultate 701 do 748 od 748

Tema: Dogovor oko iznosa alimentacije

  1. #701

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ali ako netko s pet i po daje tisuću sto, onda ti sa sedam možeš više od tisuću sto. I tako to zakon propisuje. A tvoja bivša ne živi od tih para nego tvoje dijete. Samo sto ti ili ne možeš razumjeti jer se nisi pomirio s razvodom ili ne želiš. Prva je opcija dio prihvaćanja novonastale realnosti i od srca ti želim da što prije prodes sve faze do zrelog prihvaćanja. Druga opcija je recimo to tako pokazatelj tvoje osobnosti... Nadajmo se da je prva i sretno... Nek ti dijete bude živo i zdravo...

  2. #702
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Na ovo ću se stvarno grohotom nasmijati.
    Koliko očeva u postotku zaista zatraži skrbništvo nad djecom? Ja osobno poznajem samo jednog koji je to zaista i tražio (nije nažalost dobio), neki samo o tome pričaju kao o nečemo što ionako ne bi dobili pa nema smisla tražiti, a neki ni ne pomišljaju tražiti skrbništvo.
    Misliš da bi se i taj koji nije dobio skrbništvo na to grohotom nasmijao? I naravno da ih masa odustaje u startu kad znaju da nemaju gotovo nikakvih šansi.
    I ne znam dokaz kojeg pravila bi nečije osobno iskustvo trebalo biti?

  3. #703
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Netko je na nekoj ranijoj stranici pitao za pravni pojam skrbništva, prema zakonu skrbnik je osoba s kojom dijete živi i koja o djetetu skrbi. Kad se roditelji razvode jedan se roditelj određuje skrbnikom, ali oba su roditelja zakonski zastupnici djeteta u jednakoj mjeri, bez obzira koji je roditelj skrbnik. To znači npr. da bilo koji roditelj može u ime djeteta otvoriti račun u banci na djetetovo ime kao njegov zakonski zastupnik, bez obzira je li mu i skrbnik ili nije.
    Našim zakonom nije regulirano dvojno skrbništvo, u nekim drugim zemljama jest. Tada nema alimentacije, a roditelji se u jednakoj mjeri skrbe o djeci, od vremena provedenog kod pojedinog roditelja do participiranja u djetetovom životnim potrebama i troškovima.
    Barbi ja sam pitala hvala.
    na boldano evo ideje nacina kako main moze dati novce samo djetetu. dakle otvori mu stednju, on je taj na kome je vezan dijetetov racun, a k tome tu su najvece kamate ako se dobro sjeca.

  4. #704

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Samo sto onda tim novcem može raspolagati njegova bivša... A to je ono što se želi izbjeći a ne može. Niti treba. Mogao bi recimo nekretninu za koju ima kredit oporucno ostaviti djetetu...

  5. #705
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Pa znaš li statistički podatak koliko ih zatraži skrbništvo? Sigurno takav podatak postoji, ja ga ne znam pa pišem samo svoja osobna saznanja. Ja se grohotom smijem onome što ti pišeš jer nema baš uporišta u stvarnosti.

  6. #706
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    -njemu smeta što bivša raspolaže alimentacijom, a plaćanje alimentacije ne može nikako izbjeći.

  7. #707
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    casa kako? moji imaju pcelicu, sto sam im otvorila da novce koje dobiju od baka stavljeju na nju jer mi je glupo da imaju npr. 200 kn u novcaniku, a ne kuze pravu vrijednost te novcanice. detaljima se nisam zanimala, jer nisu to iznosi od kojih ce se bilo ko obogatiti al pomognu u placanju nekih sitnica. nisam znala da i MM moze doci do tih novaca. to bi mi ponekad olaksalo zivot da ne moram uvijek ja s njima od banke.

  8. #708
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Pa znaš li statistički podatak koliko ih zatraži skrbništvo? Sigurno takav podatak postoji, ja ga ne znam pa pišem samo svoja osobna saznanja. Ja se grohotom smijem onome što ti pišeš jer nema baš uporišta u stvarnosti.
    Samo se ti smij, ali daj pls objasni otkad si ti mjerna jedinica za stvarnost? To možeš biti samo za svoju stvarnost.

  9. #709

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Pa recimo moj sin ima štednju i ja mogu do nje iako je nisam ja otvorila nego djed bas s papirom d da dijete živi samnom. Pretpostavljam jer sam ja skrbnik. Z a ostale sinove sam ja otvorila štednje i ne znam može li mm do njih....

  10. #710
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Spajalic,e nema na čemu.

    Casa, ne može raspolagati bivša novcem koji otac uplaćuje na račun otvoren na ime djeteta gdje je on zakonski zastupnik. Ili barem ne može samo ona bez njegove suglasnosti. Ovo sam sigurna.
    Darovanje nekretnina djeci nije baš mudra stvar, a i djeca imaju tendenciju napuniti 18 što u jednom trenutku jako mijenja okolnosti.... uglavnom imam svoje mišljenje o tome.

  11. #711
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Tako je, trebalo bi znati statističke podatke. Evo npr. iz ovog članka http://www.tportal.hr/lifestyle/obit...krbnistvo.html (premda, ne mora biti vjerodostojno)

    Primjerice u 2012. Centar za socijalnu skrb Zagreb je od 653 dana mišljenja u 576 slučajeva dao prijedlog da djeca žive s majkom, od čega je 491 mišljenje u skladu sa sporazumom roditelja.


    Ja iz osobnog iskustva mogu reći da poznajem nekoliko očeva koji se nakon razvoda zaista brinu o djeci kao da razvoda nije bilo, i potpuno su uključeni u život svoje djece, međutim niti jedan od njih nije pokušao dobiti skrbništvo (kolokvijalno rečeno, dakle da dijete živi s njim). Imala sam recimo u obitelji i slučaj da je majka odvela djecu u drugu zemlju, otac se tome jako protivio i bilo je velike drame, ali otac svejedno niti u toj situaciji nije pokušao zatražiti "skrbništvo".

  12. #712
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Casa, ti si sinu zakonska zastupnica, a ne djed, zato i možeš do štednje.
    Spajalice, ne može dok se u banci to ne ugovori.

  13. #713

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ne razumijem zašto nije mudro djeci oporucno ostaviti nekretnine niti što je loše u tome da djeca napune 18. Samo nemojmo u onom smjeru... Onda dijete može raspolagati dobivenim kako želi samo a ne dovijeka radit po naredbi s vrha... Ili neće u starosti pomagati jer mu je nekretnina ostavljena.

  14. #714

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Pa bi dakle ne isto tako mogla svaka bivša s kojom dijete živi... Do štednje.

  15. #715
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Ne razumijem zašto nije mudro djeci oporucno ostaviti nekretnine niti što je loše u tome da djeca napune 18. Samo nemojmo u onom smjeru... Onda dijete može raspolagati dobivenim kako želi samo a ne dovijeka radit po naredbi s vrha... Ili neće u starosti pomagati jer mu je nekretnina ostavljena.
    pa to dosta ovisi o tome kakvo je dijete
    ako je "normalno", ni ja ne vidim problem, dapače super
    ali poznajem neke primjere iz stvarnog života, ekstremne, ali postojeće
    kojima nikako ne bi bilo mudro da su sa 18 godina imali svoju nekretninu, jer sa 18ipo godina je već sasvim sigurno ne bi imali

  16. #716
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Casa, ti si sinu zakonska zastupnica, a ne djed, zato i možeš do štednje.
    Spajalice, ne može dok se u banci to ne ugovori.
    tako sam i mislila, samo me casa iznenadlia svojim postom.

  17. #717
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    pa to dosta ovisi o tome kakvo je dijete
    ako je "normalno", ni ja ne vidim problem, dapače super
    ali poznajem neke primjere iz stvarnog života, ekstremne, ali postojeće
    kojima nikako ne bi bilo mudro da su sa 18 godina imali svoju nekretninu, jer sa 18ipo godina je već sasvim sigurno ne bi imali
    Ja poznajem neke koji je sa 18.5 vec nisu imali, a sa 19 nisu vise imali ni euro od para za koje su ih prodali :D a ni ista za pokazat.

  18. #718
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Naravno da je to jako individualna stvar, ali moje osobno mišljenje je da dijete staro 18 godina ne treba imati značajnu imovinu jer to stvara odgovornost za koju nije spremno.

  19. #719

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    262

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Ali ako netko s pet i po daje tisuću sto, onda ti sa sedam možeš više od tisuću sto. I tako to zakon propisuje. A tvoja bivša ne živi od tih para nego tvoje dijete. Samo sto ti ili ne možeš razumjeti jer se nisi pomirio s razvodom ili ne želiš. Prva je opcija dio prihvaćanja novonastale realnosti i od srca ti želim da što prije prodes sve faze do zrelog prihvaćanja. Druga opcija je recimo to tako pokazatelj tvoje osobnosti... Nadajmo se da je prva i sretno... Nek ti dijete bude živo i zdravo...
    gluposti. znači ako meni raste plaća ja i dalje nebi trebao više plaćati i opet na istoma. pišeš gluposti. radi se o novcu, i tema je novac ovdje. dajem koliko trebam. i to je puno za dati dok treba platiti.

    uvijek iz nova nove gluposti. netko se pojavi i sve iz početka.

  20. #720
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Ja poznajem neke koji je sa 18.5 vec nisu imali, a sa 19 nisu vise imali ni euro od para za koje su ih prodali :D a ni ista za pokazat.
    I ja znam takve.
    na kraju su se mami na stan vratili.

  21. #721

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    262

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Tako je, trebalo bi znati statističke podatke. Evo npr. iz ovog članka http://www.tportal.hr/lifestyle/obit...krbnistvo.html (premda, ne mora biti vjerodostojno)

    Primjerice u 2012. Centar za socijalnu skrb Zagreb je od 653 dana mišljenja u 576 slučajeva dao prijedlog da djeca žive s majkom, od čega je 491 mišljenje u skladu sa sporazumom roditelja.


    Ja iz osobnog iskustva mogu reći da poznajem nekoliko očeva koji se nakon razvoda zaista brinu o djeci kao da razvoda nije bilo, i potpuno su uključeni u život svoje djece, međutim niti jedan od njih nije pokušao dobiti skrbništvo (kolokvijalno rečeno, dakle da dijete živi s njim). Imala sam recimo u obitelji i slučaj da je majka odvela djecu u drugu zemlju, otac se tome jako protivio i bilo je velike drame, ali otac svejedno niti u toj situaciji nije pokušao zatražiti "skrbništvo".


    meni je odvjetnik rekao, jaka faca, da nema smisla da trošim vrijeme i novac. to su gluposti. laži. otac u HR može dobiti skrbništvo samo i samo, onda.. naglašavam SAMO I SAMO ONDA dok majka ne želi ili je bolesna na pshičkoj bazi ili slično. mislim pa na koju razini je rasprava ako budemo to negirali?

  22. #722

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    262

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Na ovo ću se stvarno grohotom nasmijati.
    Koliko očeva u postotku zaista zatraži skrbništvo nad djecom? Ja osobno poznajem samo jednog koji je to zaista i tražio (nije nažalost dobio), neki samo o tome pričaju kao o nečemo što ionako ne bi dobili pa nema smisla tražiti, a neki ni ne pomišljaju tražiti skrbništvo.

    Netko je na nekoj ranijoj stranici pitao za pravni pojam skrbništva, prema zakonu skrbnik je osoba s kojom dijete živi i koja o djetetu skrbi. Kad se roditelji razvode jedan se roditelj određuje skrbnikom, ali oba su roditelja zakonski zastupnici djeteta u jednakoj mjeri, bez obzira koji je roditelj skrbnik. To znači npr. da bilo koji roditelj može u ime djeteta otvoriti račun u banci na djetetovo ime kao njegov zakonski zastupnik, bez obzira je li mu i skrbnik ili nije.
    Našim zakonom nije regulirano dvojno skrbništvo, u nekim drugim zemljama jest. Tada nema alimentacije, a roditelji se u jednakoj mjeri skrbe o djeci, od vremena provedenog kod pojedinog roditelja do participiranja u djetetovom životnim potrebama i troškovima.
    U našoj praksi, ja poznajem mnoge razvedene roditelje (i sama sam među njima) koji funkcioniraju po principu podijeljenog skrbništva iako ono zakonski kod nas nije regulirano. Djeca provode jednako vrijeme kod majke i oca tako da na oba mjesta dijete spava, jede, piše zadaću, šeta psa i ima sve aspekte obiteljskog života. Naravno, ovo je izvedivo ako roditelji žive u istom gradu i ako oboje žele što više vremena provoditi sa svojom djecom. Pola vremena je najpravednije moguće.
    Život s djetetom nije samo čuvanje, a ako neki roditelj misli da jest zaista ne zna što propušta.
    muški može samo gubiti vrijeme ako ide probati dobiti skrbništvo.

  23. #723

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    262

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Evo ja ću ti napisat. Ja za momka od 15 primam 700 kn od oca s prihodima oko 8000kn. Prije dosta godina bila sam naivna i mislila pristat cu na manje od minimuma jer lako ćemo se dogovoriti. Danas na sreću nema potrebe da sudskim putem tražim izmjenu.
    znači ti za dijete od 15 primaš 700kn a bivši ima veću plaću od mene. a meni tu govoriš da malo dajem. ja dajem puno, više ne ide.

    zašto nema potrebe da tražiš izmjenu?

  24. #724

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    262

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Evo, ja ću ti reći kako ide s naslijeđenim nekretninama. Ima mm jednu odnedavno. Ali jaaako se varaš da takve stvari padnu s neba, jer to tako ne ide. Ako naslijediš nekretninu, to ne znači da si čekao da tvoj život počne dok netko umre. Živiš i prije jer inače ne bi nikamo dospio. Nekretninu naslijediš u svojoj pedesetoj godini, recimo. A mm ju je dobio od bliskih članova obitelji, bračnog para bez djece. O kojima je brinuo zadnjih nekoliko godina njihovog života. I to nije lako ni jeftino, da se razumijemo, pogotovo ako stare osobe imaju kojekakve medicinske potrebe, ako su nepokretne i trebaju skrb kod kuće (to često košta više nego teta čuvalica). To može biti i fizički i psihički vrlo zahtjevno, ali zabogadragoga ne brineš o starijim članovima obitelji zato da se ogrebeš nego bi to činio bez obzira na sve, da i nema nikakve nekretnine ni imetka, jer su to tvoji roditelji ili rođaci. Nije to jednostavno. Ako zaineresiranih ima više, dijeliš i brigu i nasljedstvo. Svaka batina ima dva kraja.

    Aliii u pravilu nasljedstvo te snađe kad ga fizički i materijalno više ne trebaš nužno jer si se već isam snqšqo. Dobro dođe, ali moglo bi sei bez toga. Inače, samo da se zna, da ne idem u detalje, ovoj je priči prethodilo dvadesetak godina podstanarstva. Da se na kup mogla staviti sva lova od podstanarstva, bilo bi za još jedan stan, ali nema veze. Uostalom, ima još starijih članova obitelji kojima ćemo pokloniti svoje vrijeme i brigu u skladu s njihovim potrebama. Pa možda kapne još koja nekretnina. Ali to sad stvaaarno nije bitno (ja sam 50+ , to je više od pol života.... pa ne sjediš pod kruškom i ne čekaš da netko umre da bi tvoj život počeo).

    Nekretnine se nasljeđuju uz visoku cijenu, jer kad ih dobiješ to znači da tvojih voljenih više nema. Odjednom se nađeš okružen grobnim mjestima i tuđim stvarima u trenutku kad ti to znači malo ili ništa. Ali značit će idućoj generaciji. Imat će lakši start. Zapravo, drugačiji, jer tko zna kamo će njih život odvesti i hoće li im to nešto značiti. Za nikakvo nasljedstvo mi nismo ni krivi ni zaslužni. Tako ponekad ispadne. Ili ne ispadne. Svejedno. Po treći put kažem da to nije bitno. Brinuli bi o roditeljima i drugoj rodbini s tim i bez toga. Naši su. I nemaju svi nekretnine. Često im treba i financijska pomoć jer imaju mizerne penzije. Eto, toliko o nasljedstvu.
    dakle vi nemate samo prihod malo manji od mene kako veliš nego i nego i bavite se uzdržavanjem. dakle na tome radiš godinama, ali onda dobiješ nekretinu. vrijednost nekretnine podijeliš sa vremenom i ispadne jako velika svota.

    u svakom slučaju samo si potvrdila moje, da za djecu ipak ne treba tako jako puno kako neki vele. hvala

  25. #725
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    main, meni isto taj iznos 1100 kn na 7000 izgleda razuman, ali ono što meni ipak u cijeloj priči oko alimentacije nije baš razumno, je da se ona plaća do 26 te (mislim da je mima napisala) djetetove godine.
    a ako je istina ono što je jelena napisala, da dijete poslije 18 godine npr ne može dobiti obiteljsku mirovinu - to definitivno nema baš smisla, kaj ja znam - do recimo 23,24 valjda dijete škole, ak ide na neki faks od 5 godina.

  26. #726

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Pa ne treba... Al ako roditelji zarađuju iznad prosjeka onda bi i djeca trebala živjeti iznad prosjeka.
    Ja tebi ne pišem dajes li premalo već da je tvoj stav dajem previše jako upitan.
    Potrebe za izmjenom nema jer zbog objekrivnih okolnosti ona bi izvoljevana sudskim putem bila protivna najboljem interesu mog djeteta.

    I po meni uopce nema je stvar para.. Nego stav jedna sedmina djetetu je previše... Nije u soldima sve...

  27. #727

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Pa al alimentacija ide samo ako se redovno školuje. Dakle ako padne koju godinu... Ako ne ide na faks s 18 gotovo.

  28. #728
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Pa al alimentacija ide samo ako se redovno školuje. Dakle ako padne koju godinu... Ako ne ide na faks s 18 gotovo.
    Da. I ta 26. godina je isto tako krajnja dob ali uz redovno školovanje, za fakultete koji traju toliko poput medicine npr. Jer redovan četverogodišnji studij (nekadašnji prije bolonjskog) se u roku završava sa 22.

  29. #729
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Sto kome treba, je vrlo sklizak teren.
    treba li nekome stan?
    Ne treba, moze živjeti u iznajmljenoj sobi, te sa drugim stanarima dijeliti kuhinju i kupaonicu.

  30. #730
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Da. I ta 26. godina je isto tako krajnja dob ali uz redovno školovanje, za fakultete koji traju toliko poput medicine npr. Jer redovan četverogodišnji studij (nekadašnji prije bolonjskog) se u roku završava sa 22.
    gle za redovno školovanje nikako ne može biti 26 - osim medicine , tak da je zanimljivo, kako su odabrali granicu.

    I kaj fakat dijete iza 18 ne može dobiti obiteljsku mirovinu?

  31. #731
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj main prvotno napisa Vidi poruku
    gluposti. znači ako meni raste plaća ja i dalje nebi trebao više plaćati i opet na istoma. pišeš gluposti. radi se o novcu, i tema je novac ovdje. dajem koliko trebam. i to je puno za dati dok treba platiti.

    uvijek iz nova nove gluposti. netko se pojavi i sve iz početka.
    Bitno da ti nama raspravu držiš na visini.
    Što argumentima, što protuargumentima koji se svode na "pričaš gluposti" ( o pristojnosti tog izričaja da ne govorim) "gdje su ti skripte" i slično.

    Što izričajem i artikulacijom tipa:
    "uvijek iznova neke nove gluposti"

  32. #732
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    A da ne zaboravim minimalan level refleksije i razumijevanja da je osobni osjećaj i osobna situacija jedna stvar, a modalitet i provedba zakona o uzdržavanju djece kod rastavljenih roditelja sasvim druga stvar, koja je puno kompleksnija i mora dati okvir tisućama različitih "osobnih" priča.
    I da stvar bude jos kompliciranija, mora biti i provodljiva u praksi.
    Posljednje uređivanje od seni : 25.08.2016. at 13:06

  33. #733
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    gle za redovno školovanje nikako ne može biti 26 - osim medicine , tak da je zanimljivo, kako su odabrali granicu.

    I kaj fakat dijete iza 18 ne može dobiti obiteljsku mirovinu?
    Dobiva, sigurno, sve dok se redovno školuje, najkasnije do 26. godine.
    Toliko dugo jer se uračuna i mogućnost bolesti za vrijeme studija, ili rođenje djeteta, a netko se i kasnije upiše na fakultet, sa 20 godina npr.

  34. #734
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    ok, onda ima logike - ako je izjednačeno

  35. #735
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    a netko se i kasnije upiše na fakultet, sa 20 godina npr.
    Ali onda je već izgubio pravo na alimentaciju/ obiteljsku mirovinu jer je prekinuo redovno školovanje, zar ne?

  36. #736
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj main prvotno napisa Vidi poruku
    meni je odvjetnik rekao, jaka faca, da nema smisla da trošim vrijeme i novac. to su gluposti. laži. otac u HR može dobiti skrbništvo samo i samo, onda.. naglašavam SAMO I SAMO ONDA dok majka ne želi ili je bolesna na pshičkoj bazi ili slično. mislim pa na koju razini je rasprava ako budemo to negirali?

    Nije istina.
    Moj brat je dobio potpuno skrbništvo, a majka niti je bolesna, niti je rekla da ne želi.

  37. #737
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Ali onda je već izgubio pravo na alimentaciju/ obiteljsku mirovinu jer je prekinuo redovno školovanje, zar ne?
    Ako krene u školu sa 7 i pol, upisuje se na fakultet skoro sa 20 Mora zakonodavac dati malo veći vremenski okvir, ako želi biti pošten zakonodavac

  38. #738

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    262

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    Bitno da ti nama raspravu držiš na visini.
    Što argumentima, što protuargumentima koji se svode na "pričaš gluposti" ( o pristojnosti tog izričaja da ne govorim) "gdje su ti skripte" i slično.

    Što izričajem i artikulacijom tipa:
    "uvijek iznova neke nove gluposti"
    argumenti su već 10 puta napisani.

    napuštam vas. upravo sam dobio težak udarac u privatnom životu, nevezano za alimentaciju i bivšu. svima želim sreću.

  39. #739
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Sretno.

  40. #740
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Oprosti ako si se našla uvrijeđenom.

    Ali u gornjem postu si održala pravo malo predavanje kako to ide s nasljeđivanjem nekretnina:


    Nelogičnost (mene) bode u oči. Jer svi znamo koliko je start obiteljskog života lakši kad imaš riješeno stanovanje. Tako se može nešto uštedjeti i otvoriti i put za kupiti još neku nekretninu (ko je šparniji i ima malo bolja primanja). Dok onaj koji s prosječnim primanjem otplaćuje krov nad glavom uistinu samo preživljava, još uz stalnu nervozu što će biti sutra.

    Ali ti ipak nisi bila u tim cipelama, pa me zasmetalo dociranje iz gornjeg posta. Podučavati nekog s visine kako naslijeđena nekretnina ne dolazi kad je najpotrebnije - kao da ni tebi nije došla - a jest.
    Kao i mnogim drugima.
    A tm-u i tebi svaka čast na skrbi za svoje starije.
    Eh, tko ne kuži, njegov problem. Ja sam i te kako štedjela za SVOJU nekretninu od svoje prve plaće, ne računajući ni na muža (kojeg sam upoznala desetak godina kasnije) ni na njegove nekretnine koje su u tom trenutku bile na prilično dugačkom štapu. Pa sad nemamo samo stanove koje je on naslijedio u međuvremenu, a koji nisu bili u igri kad smo se vjenčali, nego i još toga. Da tih naslijeđenih stvari nije bilo, opet bi nam bilo dobro jer bi s dvije plaće i mojom ušteđevinom komotno mogli riješiti krov nad glavom na prikladan način.

    Što se brige o starijim članovima obitelji tiče, to je kod nas obiteljska stvar. Nije samo mm u tome, nego smo svi, a tako i treba biti. Brineš jer tije stalo do ljudi, a ne kvadratnihmetara.

    A kad smo kod predavanja s visine, ako se tebi tako čini, vjerojatno imaš nekakav razlog za to. Ja nemam.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 25.08.2016. at 15:35

  41. #741
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Peterlin, mogu ti samo reć da si se ti dobro udala..

    Šalu na stranu, dobro je kad si šparan, a još kad ti kapne pride, ihaj.

  42. #742
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Pa recimo moj sin ima štednju i ja mogu do nje iako je nisam ja otvorila nego djed bas s papirom d da dijete živi samnom. Pretpostavljam jer sam ja skrbnik. Z a ostale sinove sam ja otvorila štednje i ne znam može li mm do njih....
    Moji sinovi imaju račune u stambenoj štedionici, ja sam zastupnik jednom, a mm drugom. Sad si mi dala misliti jer ne znam mogu li i ja do sredstava ako je mm zastupnik. Mislim da ne mogu. Nisam probala.

  43. #743
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    0
    Citiraj main prvotno napisa Vidi poruku
    dakle vi nemate samo prihod malo manji od mene kako veliš nego i nego i bavite se uzdržavanjem. dakle na tome radiš godinama, ali onda dobiješ nekretinu. vrijednost nekretnine podijeliš sa vremenom i ispadne jako velika svota.

    u svakom slučaju samo si potvrdila moje, da za djecu ipak ne treba tako jako puno kako neki vele. hvala
    Mi se ne bavimo uzdržavanjem. Imamo obitelj. Brinuli smo i o onima koji nisu imali nekretnine, jednako kao i o onima koji su imali nešto. I da, s vremenom to može ispasti financijski povoljno. Ali treba čekati pol života na to, a tada više nije bitno.

  44. #744
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Moji sinovi imaju račune u stambenoj štedionici, ja sam zastupnik jednom, a mm drugom. Sad si mi dala misliti jer ne znam mogu li i ja do sredstava ako je mm zastupnik. Mislim da ne mogu. Nisam probala.
    Peterlin ne mozes direktnom linijom, ali indirektno možeš preko muza
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 25.08.2016. at 21:34

  45. #745
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, mogu ti samo reć da si se ti dobro udala..

    Šalu na stranu, dobro je kad si šparan, a još kad ti kapne pride, ihaj.
    Ja sam se stvarno dobro udala. A to bih mislila i da oboje imamo samo gaće na štapu. Nama je zajedno bolje nego prije. Sinergija. Financije su tu bitne, ali ne i najvažnije.

  46. #746
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Imala sam ja u vidu i tu drugu, odnosno zapravo prvu stranu, kad sam napisala da si se dobro udala.

  47. #747

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    262

    Početno

    Riješio sam alimentaciju. Isplalo je da sam zaista sam pravu, čak su socijalne radnice potvrdile moju priču. na plaću od 7000kn povisio sam iznos s 1100kn na 1150kn.

    Bivša je tražila 1400kn i pričala je gluposti, slične kakve se ovdje mogu pročitati. Socijalna radnica, šefice odjela tamo je pred svima nama objasnila,pa da i ja objasnim vama. Ovako je rekla. Ako vaš bivši da 1150 na mjesec, vi naprimjer dodate 800 kuna, znači da djete ima 1950 kuna na mjesec. za bajke, tipa "počinje škola" objasnila je to, jednom na godinu, ne morate sve kupiti odjednom, ne morate svaki mjesec novu odjecu kupovati, i da djete može s 1900 kuna na mjesec živjeti.

    I da, gleda se ukupna imovina. jel tako, to ćete sve ovdje potvrditi? da se gleda ukupna imovina bivšeg.pa kad se gleda ukupna imovina, gleda se i stambeni kredit koji ima.jer on je imovina, negativna ali je ukupna imovina. Tako da sad placam dalje 1150, 50kn je porasla jer porasla ona minimalna svota. i to je itekako dovoljan iznos.
    dalje pišite bajke. lijep pozdrav

  48. #748
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Kopiram Anemonin post da ne dupliciramo teme

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Tema je zatvorena taman kad sam htjela pitati sličnu stvar.
    Kako dogovoriti alimentaciju? Da li prema minimalnom iznosu, ili ako postoji mogućnost za više, dogovoriti više?
    Koji je realan iznos?

Stranica 15 od 15 PrviPrvi ... 5131415

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •