Stranica 1 od 15 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 748

Tema: Dogovor oko iznosa alimentacije

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    507

    Početno Dogovor oko iznosa alimentacije

    Jedno jednostavno pitanje. Nisam nigdje nasla odgovor na forumu. Jeste li imale slucaj da ste bez suda dogovorile mjesecni iznos alimentacije za dijete s ocem? I koliki iznos ste dogovorili? Ja bih to probala rjesiti bez suda i kroz dogovor, ali pojma nemam koliko da trazim mjesecno. S tim da on radi samo sezonu odnosno otprilike 5 mjeseci u godini.
    Posljednje uređivanje od Sanja_S : 11.08.2015. at 22:08

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Možda ti ovo može biti od koristi:
    http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s..._106_2061.html

  3. #3
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Ja sam prvo pokusala bez suda, ali kako nije funkcioniralo zavrsili smo na sudu.
    Naravno, kod tebe ce mozda sve stimati pa necete morati na sud iako radi nekih kasnijih birokratskih stvari je jednostavnije kad imas sudsko rijesenje koje sadrzi 3 stvari-s kime dijete zivi, odredjene dane kada dijete vidja roditelja s kojime ne zivi i iznos alimentacije.
    To sto otac djeteta radi samo sezonski nije razlog da uplacuje alimentaciju samo tih 5 mj, on je duzan skrbiti za dijete svih 12 mjeseci u godini. Npr. sud nezaposlenom roditelju za tako malo dijete odredjuje da mjesecno mora uplacivati oko 950kn roditelju s kojim dijete zivi i ne tice ga se kako ce naci te novce. Dijete treba hranu, higijenske potrepstine, odjecu, obucu, igracke... bez obzira na sve i duznost je roditelja s kojim dijete ne zivi sudjelovati u troskovima. Ne smije se zaboraviti primjerice rezije. I dijete trosi struju, vodu, plin, gorivo za auto...
    Sto se tice iznosa najbolje da sama procijenis... Mislim da ispod 1000kn mjesecno ne bi smjela pristati. Kako ce dijete rasti i troskovi ce biti veci pa racunaj na to. Npr: Placat ces vrtic, neku aktivnost na koju ce ici, ici cete na izlet, ljetovanje, u kazaliste, pokloni za rodjendane, zeljet ce imati odredjene igracke, bicikl, role...
    Po mojim kriterijima bi iznos alimentacije trebao biti oko 1500kn. Dakle, trecina neke prosjecne place.

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    a kolko ako imaš takvih 2-3 slučaja?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    507

    Početno

    I ja sam mislila ne ispod 1000kn nikako s obzirom da je najmanja alimentacija i to kad je u pitanju nezaposleni roditelj oko 930kn. Ali te nijanse izmedu 1100 i 1500kn npr.mi je tesko diferencirati. A sigurno da je i sto kuna vise svaki mjesec jako puno.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    sanja,. ti trazi sto vise mozes, jer ne trazis za sebe nego za svoje dijete., a on ako se slozi ok., ako ne opet na sudu inzistiraj na vise, pa kako bude.

    djeca su jako skupa.. a taj iznos od 1000 kn alimentacije kad pogledas, ne pokrije ni osnovne stvari,. mozda je pred 10 godina pokrivao, ali sada bome ne

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    3

    Početno

    Drage mame, iznosi koje spominjete spominju se kao neki minimalni iznosi.. Dakle, ako biološki otac ima više, onda može i treba više dati. Nemam sad link, ali znam da je ovisno o dobi djeteta, iznos alimentacije preporučeni od 17% do 22% (više što je dijete veće). E sad, ako je riječ o hrvatskom minimalcu.. taj iznos se penje gore i jadna mama s tom alimentacijom, ali.. jadan i tata.
    Ako ima manje para... ja ne bi bila prestroga, ali svakako da tom biološkom tati dijete mora biti neki poticaj da radi, da skrbi i da ima više motivacije i snage.. sve ovisi o tome komunicirate li, živite li u istom mjestu, je li njemu stalo do dijeteta, jeste li vi u dobrim odnosima ili bi se redovito posvadili na mrtvo ime da nema vašeg potomka.
    Ja sam se dogovorila van suda... pobrojila sam svoje troškove, poslala mu, znam njegovu plaću (to se uvijek može mijenjati ili ne znam točno) i on je stavio trajni nalog.. nešto više od 20% posto plaće pristiže.
    Nije lako ni meni ni njemu, no dugo se znamo, a bilo kakav odlazak na sud samo bi zakomplicirao stvari. Razmišljala sam o ugovoru kod javnog bilježnika. Zasad smo imali duge razgovore o različitim stvarima vezanim za dijete. Iznenadilo me koliko se razlikujemo u tome. Kad ponovno dođe (ne živi tu), vjerujem da ćemo nešto ovjeriti kod bilježnika, zlu ne trebalo.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    41

    Početno

    Ocu moga djeteta dijete nije ni motivacija ni snaga da radi. Zivimo u istom mjestu, ali on ni ne pita za malenu. Cijelu trudnocu sam normalno komunicirala s njim iako smo prekinuli, dala mu sto prilika da sudjeluje, ali on je i dalje nezainteresiran. Dogovorili smo se oko iznosa od 1000kn s obzirom da ne radi, platio je dva puta i onda nista. Naravno da je komunikacija sve gora odnosno on se uopce ne javlja, a ja ne mislim inicirati niti ga prisiljavati. Sve se bojim da cu morati preko suda, a to sam bas htjela izbjeci

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    41

    Početno

    Sto ako smo se dogovorili oko iznosa alimentacije bez suda, a on ne placa? Uz to, ni ne vida dijete. Znaci li to da mu ja mogu i uskratiti vidanje onda kad pozeli s obzirom da ne placa nista?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    Citiraj Lisbeth prvotno napisa Vidi poruku
    Sto ako smo se dogovorili oko iznosa alimentacije bez suda, a on ne placa? Uz to, ni ne vida dijete. Znaci li to da mu ja mogu i uskratiti vidanje onda kad pozeli s obzirom da ne placa nista?
    vidjanje i placanje alimentacije su odvojeni pojmovi. ne mozes mu uskratiti vidjanje niti uvjetovati vidjanje placanjem.

    ono sto trebas napraviti jeste doci do sluzbenog rjesenja na kojem pise iznos koji ti je duzan uplacivati. Uputi se u obliznji CZSS, tamo ce ti dati sve potrebne informacije.

    U ovakvim slucajevima, dobro je sto prije krenuti sa sluzbenim evidentiranjem, bilo oko ne vidjanja, bilo oko ne placanja.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    41

    Početno

    Znaci sve se svodi na to da bi trebalo pokrenuti sluzbeni postupak? Meni njegovi novci ne trebaju i zato se ne zelim razvlaciti po sudu. Za sad ju nema zelju ni vidjeti, pa cu vidjeti sto ce biti s vremenom. Hvala na odgovoru

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Ako kažeš da tebi njegovi novci ne trebaju (što pak smatram potpuno pogrešnim, jer ste dijete stvorili zajedno, ali dobro), što se nadaš postići na sudu? Da ga natjera da viđa dijete češće?

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    41

    Početno

    Ne, ne, mislim da je krivo shvaceno
    Mislila sam u smislu da ako on nema potrebu brinuti se o svojem djetetu ni financijski ni emotivno , a kako meni tih 1000kn nije prijeko potrebno (dobro bi doslo, ali mogu i bez toga), nemam potrebu da ga sud natjerava da se brine o njoj. Ako nece sam od sebe, nece ni na silu, a ja bih trebala prolaziti svu tu papirologiju i proces.

  14. #14
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Lisbeth prvotno napisa Vidi poruku
    Ne, ne, mislim da je krivo shvaceno
    Mislila sam u smislu da ako on nema potrebu brinuti se o svojem djetetu ni financijski ni emotivno , a kako meni tih 1000kn nije prijeko potrebno (dobro bi doslo, ali mogu i bez toga), nemam potrebu da ga sud natjerava da se brine o njoj. Ako nece sam od sebe, nece ni na silu, a ja bih trebala prolaziti svu tu papirologiju i proces.
    ako tebi nije prijeko potrebno, stavljaj djetetu na račun.
    sve skupa možeš riješiti preko odvjetnika, ne moraš se ni vidjeti s njim.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    262

    Početno

    Citiraj Idnom prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam prvo pokusala bez suda, ali kako nije funkcioniralo zavrsili smo na sudu.
    Naravno, kod tebe ce mozda sve stimati pa necete morati na sud iako radi nekih kasnijih birokratskih stvari je jednostavnije kad imas sudsko rijesenje koje sadrzi 3 stvari-s kime dijete zivi, odredjene dane kada dijete vidja roditelja s kojime ne zivi i iznos alimentacije.
    To sto otac djeteta radi samo sezonski nije razlog da uplacuje alimentaciju samo tih 5 mj, on je duzan skrbiti za dijete svih 12 mjeseci u godini. Npr. sud nezaposlenom roditelju za tako malo dijete odredjuje da mjesecno mora uplacivati oko 950kn roditelju s kojim dijete zivi i ne tice ga se kako ce naci te novce. Dijete treba hranu, higijenske potrepstine, odjecu, obucu, igracke... bez obzira na sve i duznost je roditelja s kojim dijete ne zivi sudjelovati u troskovima. Ne smije se zaboraviti primjerice rezije. I dijete trosi struju, vodu, plin, gorivo za auto...
    Sto se tice iznosa najbolje da sama procijenis... Mislim da ispod 1000kn mjesecno ne bi smjela pristati. Kako ce dijete rasti i troskovi ce biti veci pa racunaj na to. Npr: Placat ces vrtic, neku aktivnost na koju ce ici, ici cete na izlet, ljetovanje, u kazaliste, pokloni za rodjendane, zeljet ce imati odredjene igracke, bicikl, role...
    Po mojim kriterijima bi iznos alimentacije trebao biti oko 1500kn. Dakle, trecina neke prosjecne place.
    znači trećina prosječne plaće što znači da netko tko ima prosječnu plaću nemože imati drugo djete više nikada?

    npr ima 5000kn. ima sa tobom djete, tebi da 1500. a ako ima drugo djete doma na to djete doma može potrošiti manje novaca? tj. smije imati samo jedno?

  16. #16

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    262

    Početno

    Citiraj samamama prvotno napisa Vidi poruku
    sanja,. ti trazi sto vise mozes, jer ne trazis za sebe nego za svoje dijete., a on ako se slozi ok., ako ne opet na sudu inzistiraj na vise, pa kako bude.

    djeca su jako skupa.. a taj iznos od 1000 kn alimentacije kad pogledas, ne pokrije ni osnovne stvari,. mozda je pred 10 godina pokrivao, ali sada bome ne

    ako muž da 1000kn (to je za djete do 7-8 godina?) znači da i majka da 1000. njoj se onda može dio računati da kao odradi poslom. evo pola. dakle 1500kn.. ja sam plaćom od 7000, nemam da na sebe potrošim 1500kn svaki mjesec. o čemu vi pričate? to sve su bajke s ciljem da se muškima u hr zabrani da imaju više od jednog djeteta?

  17. #17
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj main prvotno napisa Vidi poruku
    ako muž da 1000kn (to je za djete do 7-8 godina?) znači da i majka da 1000. njoj se onda može dio računati da kao odradi poslom. evo pola. dakle 1500kn.. ja sam plaćom od 7000, nemam da na sebe potrošim 1500kn svaki mjesec. o čemu vi pričate? to sve su bajke s ciljem da se muškima u hr zabrani da imaju više od jednog djeteta?
    Da li se to meni cini ili si malo nabrijan ?
    ( upozoravam na ton jer sam osoblje foruma)
    Ako ti ne mozes prezivjeti sa 7000 kn, po kojoj logici si onda izracunao da je djetetu za zivot dovoljno ispod 2000 kn?
    Od kojih si ti dao pretpostavljam 1000. Vjerojatno dijete isto treba stan, hranu, osjecu, skolu/vrtic, knjige, izlete , lijecnike , logopede, dodatni sport ili muzicku ... Ili sto vec.
    U svakom slucaju koliko je meni poznato kada roditelj dobije drugo ( trece, cetvrto...) dijete moze traziti reviziju iznosa alimentacije. Ali moram napomenuti da mi se tvoj nabrijani ton i izvacenje starih postova ne svida. Nadam se da nisam u pravu , pa ce tvoje sudjelovanje na forumu biti konstruktivno.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    262

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Da li se to meni cini ili si malo nabrijan ?
    ( upozoravam na ton jer sam osoblje foruma)
    Ako ti ne mozes prezivjeti sa 7000 kn, po kojoj logici si onda izracunao da je djetetu za zivot dovoljno ispod 2000 kn?
    Od kojih si ti dao pretpostavljam 1000. Vjerojatno dijete isto treba stan, hranu, osjecu, skolu/vrtic, knjige, izlete , lijecnike , logopede, dodatni sport ili muzicku ... Ili sto vec.
    U svakom slucaju koliko je meni poznato kada roditelj dobije drugo ( trece, cetvrto...) dijete moze traziti reviziju iznosa alimentacije. Ali moram napomenuti da mi se tvoj nabrijani ton i izvacenje starih postova ne svida. Nadam se da nisam u pravu , pa ce tvoje sudjelovanje na forumu biti konstruktivno.

    otac koji npr dobije alimentaciju onog iznosa kakvu su gore napisani (2300, 1700) nikad neće dobiti drugo djete jer ni ne može započeti normalan život. koja bi ga htjela a on mora finacirati bivšu. uz djete. za djete od 1000 a bivšoj ostatak...

    ja nisam napisao da ne mogu preživjeti nego da imam za sebe manje nego je onda iznos za djete koje ima. od 7000 dok ja platim stambeni kredit, alimentaciju, troškove meni na mene ostane manje od 1500kn. da djetu treba stan treba, ali sigurno se to ne može iz alimentacije plaćati. onaj s kojim djete živi mora riješiti stambeno pitanje. Ako se gledaju troškovi stambenog kredita za troškove djetea onda molim lijepo da se troškovi stambenog kredita gdje i za oca djeteta pa se tek od tog iznosa dalje gleda koliko može dati.

    alimentacija je i ova minimalana velika za platiti. i kao takve i velika je i dovoljna za djete. a to kaj npr 1500kn (1000 otac + 500 majka) nije dovoljno za satove tenisa, sorry ovo je hr.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    262

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Da li se to meni cini ili si malo nabrijan ?
    ( upozoravam na ton jer sam osoblje foruma)
    Ako ti ne mozes prezivjeti sa 7000 kn, po kojoj logici si onda izracunao da je djetetu za zivot dovoljno ispod 2000 kn?
    Od kojih si ti dao pretpostavljam 1000. Vjerojatno dijete isto treba stan, hranu, osjecu, skolu/vrtic, knjige, izlete , lijecnike , logopede, dodatni sport ili muzicku ... Ili sto vec.
    U svakom slucaju koliko je meni poznato kada roditelj dobije drugo ( trece, cetvrto...) dijete moze traziti reviziju iznosa alimentacije. Ali moram napomenuti da mi se tvoj nabrijani ton i izvacenje starih postova ne svida. Nadam se da nisam u pravu , pa ce tvoje sudjelovanje na forumu biti konstruktivno.

    otac koji npr dobije alimentaciju onog iznosa kakvu su gore napisani (2300, 1700) nikad neće dobiti drugo djete jer ni ne može započeti normalan život. koja bi ga htjela a on mora finacirati bivšu. uz djete. za djete od 1000 a bivšoj ostatak...

    ja nisam napisao da ne mogu preživjeti nego da imam za sebe manje nego je onda iznos za djete koje ima. od 7000 dok ja platim stambeni kredit, alimentaciju, troškove meni ostane manje od 1500kn. da djetu treba stan treba, ali sigurno se to ne može iz alimentacije plaćati. onaj s kojim djete živi mora riješiti stambeno pitanje. Ako se gledaju troškovi stambenog kredita za troškove djetea onda molim lijepo da se troškovi stambenog kredita gdje i za oca djeteta pa se tek od tog iznosa dalje gleda koliko može dati.

    alimentacija je i ova minimalana velika za platiti. i kao takve i velika je i dovoljna za djete. a to kaj npr 1500kn (1000 otac + 500 majka) nije dovoljno za satove tenisa, sorry ovo je hr.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    262

    Početno

    alimetacija ide djetu a ne za stambeno pitanje bivše. režije koliko djete potroši i ostale troškove itekako se može namiri s 1100 plus dio kojim doprinosi ovaj drugi. i to je iznos koji je veći nego većina zapolenih u hr može potrošiti na sebe.

  21. #21
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj main prvotno napisa Vidi poruku
    otac koji npr dobije alimentaciju onog iznosa kakvu su gore napisani (2300, 1700) nikad neće dobiti drugo djete jer ni ne može započeti normalan život. koja bi ga htjela a on mora finacirati bivšu. uz djete. za djete od 1000 a bivšoj ostatak...

    ja nisam napisao da ne mogu preživjeti nego da imam za sebe manje nego je onda iznos za djete koje ima. od 7000 dok ja platim stambeni kredit, alimentaciju, troškove meni ostane manje od 1500kn. da djetu treba stan treba, ali sigurno se to ne može iz alimentacije plaćati. onaj s kojim djete živi mora riješiti stambeno pitanje. Ako se gledaju troškovi stambenog kredita za troškove djetea onda molim lijepo da se troškovi stambenog kredita gdje i za oca djeteta pa se tek od tog iznosa dalje gleda koliko može dati.

    alimentacija je i ova minimalana velika za platiti. i kao takve i velika je i dovoljna za djete. a to kaj npr 1500kn (1000 otac + 500 majka) nije dovoljno za satove tenisa, sorry ovo je hr.
    Iskreno, uopce mi se ne svida tvoj ton.
    I sram me je citati tvoj stav da je ogromna usluga bivsoj tisucu kuna koje dajes za brigu o vlastitom djetetu.
    Posljednje uređivanje od sirius : 18.08.2016. at 14:28

  22. #22

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    262

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Iskreno, uopce mi se ne svida tvoj ton.
    I sram me je citati tvoj stav da je ogromna usluga bivsoj tisucu kuna koje dajes za brigu o vlastitom djetetu.
    gdje se vidi moj ton?
    dajem 1100. ogrmna ili ne dovoljno je finacijski. i toliko bude i svaki sudac odlučio pa neznam kaj da je. s tim da vodim sina na more i dao sam mu za komp što mi je bila ogromna greška jer sam trebao samo pola. tu sam naučio.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    262

    Početno

    Koliko bi trebao davati? djete dijeli sudbinu roditelja. nisam ja kriv da je država propala, imam koliko imam. bivšu ne mogu finacirati, a i nebi bilo normalano da bivšu finaciram. a to bi se desilo da plaćam takve iznose koji su napisani. plaćam ono kaj je po zakonu, i to je puno za platiti s takvom mizernom plaćom.

  24. #24
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Nisi trebao nista dati za komp jer to nije osnovna stvar koja je potrebna djetetu, posebno ne u toj dobi.
    Ali valjda ti znas zasto si dao.
    I da , ovo Hrvatska , ljudi bi trebali dizati stambene kredite tek ako su ih u mogucnosti otplacivati.
    U protivnom unajme stan i zive kao podstanari.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    262

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Nisi trebao nista dati za komp jer to nije osnovna stvar koja je potrebna djetetu, posebno ne u toj dobi.
    Ali valjda ti znas zasto si dao.
    I da , ovo Hrvatska , ljudi bi trebali dizati stambene kredite tek ako su ih u mogucnosti otplacivati.
    U protivnom unajme stan i zive kao podstanari.

    Pogriješio sam što sam dao za komp, bila je to prijevara od moje bivše jer mi nije vratila dio kako je trebalo. i sad joj je odgovor da uzmem kompijuter ako želim a zna da ne mogu.Skriva se iza djeteta.
    da, to za stambene to i velim da se tako moraju ljudi postavljati. ne može se pod alimentaciju gledati to da bivša ima stambeni kredit i da ga mora plaćati pa bi kao alimentacija morala biti veća. Ne može se alimentacijom rješavati stambeno pitanje bivše. Jer prema tome one bi mogla kupiti novi stan na kredit i reći da djete živi u njemu da treba plaćati pola za njega.
    Posljednje uređivanje od main : 18.08.2016. at 14:48

  26. #26
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Ne, pogresio si sto si kupio racunalo djetetu od 8 godina . Prvo : premalo je za racunalo
    Drugo: ocito nemas viska novaca
    ali tvoj problem je odbos sa bivsom zenom, a iznos alimentacije je samo izgovor za frustraciju.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    262

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ne, pogresio si sto si kupio racunalo djetetu od 8 godina . Prvo : premalo je za racunalo
    Drugo: ocito nemas viska novaca
    ali tvoj problem je odbos sa bivsom zenom, a iznos alimentacije je samo izgovor za frustraciju.

    ja nemam nikve ni probleme ni frustracije. ako si veliš osoblje foruma i tražiš da ja pazim na ton a ti mene vrijeđaš? od kud ti pravo? gdje sam ja koga vrijeđao.

    1. nije premalo, 2. nemam, i to je bila greška. to sam rekao da sam pogriješio jer sam trebao dobiti pola. dobiti ću kada tad, naplatit će se to duplo s godinama. kaj duplo s time sam riješio da joj nikad ne moram pomoći finacijski. a bude sigurno trebalo.

    radi se o novcu i samo o novcu. i nikakav izgovor nije nego ne želim plaćati nešto što je prošlost.
    Posljednje uređivanje od main : 18.08.2016. at 15:09

  28. #28
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Puf, sto volim kad se briga o djetetu svodi samo na novcanu pomoc. A roditelj koji sa djetetom zivi, eto samo gleda da odere bivseg supruznika! O ne, nikako nije angazovan na nematerijalnoj dobiti djeteta, svakodnevnom pomaganju oko skole, puhanju u zguljena koljena, kuvanju zdravih obroka, pranju, peglanju, voznji do vannastavnih aktivnosti, njezi kada je dijete bolesno, umanjenju prihoda zbog bolovanja, troskovima rodjendanskih poklona pri odlascima na rodjendane drugara, kupovini knjiga, svesaka i ostale skolske opreme, pomaganju u sakupljnju biljaka za herbar, placanju ekskurzija i izleta itd itd! I taj je roditelj, eto, bas onako uvijek slobodan da rasporedjuje svoje vrijeme po vlastitim prohtjevima, bilo za rad, bilo za zadovoljstvo.
    Main, nazalost, ovako zvucis. Preispitaj se.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    262

    Početno

    Citiraj olja prvotno napisa Vidi poruku
    Puf, sto volim kad se briga o djetetu svodi samo na novcanu pomoc. A roditelj koji sa djetetom zivi, eto samo gleda da odere bivseg supruznika! O ne, nikako nije angazovan na nematerijalnoj dobiti djeteta, svakodnevnom pomaganju oko skole, puhanju u zguljena koljena, kuvanju zdravih obroka, pranju, peglanju, voznji do vannastavnih aktivnosti, njezi kada je dijete bolesno, umanjenju prihoda zbog bolovanja, troskovima rodjendanskih poklona pri odlascima na rodjendane drugara, kupovini knjiga, svesaka i ostale skolske opreme, pomaganju u sakupljnju biljaka za herbar, placanju ekskurzija i izleta itd itd! I taj je roditelj, eto, bas onako uvijek slobodan da rasporedjuje svoje vrijeme po vlastitim prohtjevima, bilo za rad, bilo za zadovoljstvo.
    Main, nazalost, ovako zvucis. Preispitaj se.
    taj dio ne znaš kako ja sudjelujem u svemu tome a niti ne znaš kako bivša sudjeluje u tome. briga se sastoji i od toga kaj si nabrojala ali se sastoji i od materijalnog, a ja tu tražim pravdu. ne mogu plaćati tuđe stambeno pitanje. za bivšu. Dok netko traži takve iznose kakvi su gore napisani, da taj samo gleda da odere bivšeg supružnika.

    1100 kn na moju plaću je itekako puno. a razlog zašto sam ovdje napisao postove jer se gore pisalo tipa 2300kn na plaću od 7500kn a kasnije 1700kn.. i to se smatralo kao normalno. ne nije, vjerojatno je i lažno jer se ne može to na sudu toliko dobiti.
    Posljednje uređivanje od main : 18.08.2016. at 15:18

  30. #30
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Apsolutno stoji to da ne znam vasu konkretnu situaciju, ali ako dijete zivi sa jednim roditeljem, a sa drugim se povremeno vidja, prvi roditelj odradjuje vecinu posla oko djeteta koji bi bio drugacije rasporedjen u porodici sa oba roditelja. To je cinjenica. A ako neko zajednicki posao odradjuje vise od mene, red je da vise i naplati. Mislim da bi sudovi trebali misliti i na ovaj aspekt roditeljstva pri odredjivanju visine alimentacije, a ne samo na osnovne zivotne potrebe djeteta.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    262

    Početno

    Citiraj olja prvotno napisa Vidi poruku
    Apsolutno stoji to da ne znam vasu konkretnu situaciju, ali ako dijete zivi sa jednim roditeljem, a sa drugim se povremeno vidja, prvi roditelj odradjuje vecinu posla oko djeteta koji bi bio drugacije rasporedjen u porodici sa oba roditelja. To je cinjenica. A ako neko zajednicki posao odradjuje vise od mene, red je da vise i naplati. Mislim da bi sudovi trebali misliti i na ovaj aspekt roditeljstva pri odredjivanju visine alimentacije, a ne samo na osnovne zivotne potrebe djeteta.
    pa i naplati se to da netko odrađuje više. ja platim 1100 a ona odradi. recimo ona odradi pola a pola plati. koliko je to 1100+550. zar djete košta 1650kn na mjesec?

    misle sudovi na to, i to je tih 1100 i itekako je dovoljno

    ili bi neke da im se dodatno plati kako bi one kuhale svojem djetetu?
    Posljednje uređivanje od main : 18.08.2016. at 15:39

  32. #32
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Gledaj, imam dvoje djece i zivim u braku.
    I moram reci da niti u ludilu ne mislim da je previse davati 1000 kuna alimentacije na placu od 7000 kn.
    Jer jako dobro znam koliko su mjesecni troskovi djece, obzirom da vodim obiteljske financije.
    Npr. da dijete zivi s tobom ti bi dobio od bivse 1000 kn , pa bi lijepo mjesecno za sebe i dijete imao citavih 2500 kn za troskove nakon sto platis kredit.
    Pretpostavljam da ti se to vise svida i da bi tada sigurno mogao zivjeti puno ugodnije.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    262

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Gledaj, imam dvoje djece i zivim u braku.
    I moram reci da niti u ludilu ne mislim da je previse davati 1000 kuna alimentacije na placu od 7000 kn.
    Jer jako dobro znam koliko su mjesecni troskovi djece, obzirom da vodim obiteljske financije.
    Npr. da dijete zivi s tobom ti bi dobio od bivse 1000 kn , pa bi lijepo mjesecno za sebe i dijete imao citavih 2500 kn za troskove nakon sto platis kredit.
    Pretpostavljam da ti se to vise svida i da bi tada sigurno mogao zivjeti puno ugodnije.

    ja odmah prihvatim to da djete živi samnom i da dobivam 1000kn. (ja dajem 1100 prema zakonu je tako. )

    da, nebi imao u tom slučaju 2500kn nego 3500 kn prouči malo.

    koliki su mjesečni troškovi djece?

  34. #34

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    262

    Početno

    Citiraj main prvotno napisa Vidi poruku
    ja odmah prihvatim to da djete živi samnom i da dobivam 1000kn. (ja dajem 1100 prema zakonu je tako. )

    da, nebi imao u tom slučaju 2500kn nego 3500 kn prouči malo.

    koliki su mjesečni troškovi djece?
    dakle imao bi 3500 i mogu za djete dati 2000kn dakle više nego sad ima i meni više ostane.
    Neke žene se samo skrivaju iza djece, manipulira se podacima i tvrdi da njihov posao oko djece kojeg neumanjujem baš tako jako puno vrijedi. e nije tako.

    ako jedan plati alimentaciju 1100 onda se očekuje i da drugi da dio. koliko vi cijenite novčano to da brinete za djete. evo 40% alimentacije odradiš. jedna alimentacija je 1100 druga je 1100-40%.. želite reći da djete košta 1700kn na mjesec? pa onda 85% onih koji žive samo do posla nebi moglo imati djecu...

  35. #35
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Oni koji nemaju primanja moraju se snalaziti sa onim sto imaju. Nazalost.
    To nije nesto pozeljno.
    Niti je pozeljno da djetetu standard padne ( ako je to moguce) zbog razvoda roditelja.
    Ne znam koliko kosta tvoje dijete, ocito je da dobiva skupe stvari koje moja ne dobivaju.
    Moja imaju neke druge troskove koje tvoje dijete ocito nema.
    Npr. bas sam sam ovaj tjedan kupila troje hlace i jedne tenisice za skolu pubertetliji od 14 godina i to sam platila 1000 kn ( a nisu bile nikakve marke u pitanju).
    ili privatni logoped za mlade me kosta minimalno 600 kn mjesecno , plus prehrana i boravak u skoli jos 500.
    O skolskom priboru, knjigama, obuci, odjeci , hrani , prijevozu jos nisam. Kao sto nisam racunala niti izlete, rodendane ( tude i njihove), i mozda jos koju dodatnu altivnost. Smanjenje place kod bolovanja , eventualno privatne preglede i dodatne lijekove ( kod obicnog proljeva 50 kn za probiotike npr.) nisam jos racunala.
    Svoje vrijeme za dodatno ucenje s njima i sate utrosene u kuhanje , brigu , pranje , ciscenje , razvazanje, nabavu ... NE racunam. To radim iz izbora i ljubavi. I tesko da bi i cijela placa od 7 000 kn to pokrila.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    262

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Oni koji nemaju primanja moraju se snalaziti sa onim sto imaju. Nazalost.
    To nije nesto pozeljno.
    Niti je pozeljno da djetetu standard padne ( ako je to moguce) zbog razvoda roditelja.
    Ne znam koliko kosta tvoje dijete, ocito je da dobiva skupe stvari koje moja ne dobivaju.
    Moja imaju neke druge troskove koje tvoje dijete ocito nema.
    Npr. bas sam sam ovaj tjedan kupila troje hlace i jedne tenisice za skolu pubertetliji od 14 godina i to sam platila 1000 kn ( a nisu bile nikakve marke u pitanju).
    ili privatni logoped za mlade me kosta minimalno 600 kn mjesecno , plus prehrana i boravak u skoli jos 500.
    O skolskom priboru, knjigama, obuci, odjeci , hrani , prijevozu jos nisam. Kao sto nisam racunala niti izlete, rodendane ( tude i njihove), i mozda jos koju dodatnu altivnost. Smanjenje place kod bolovanja , eventualno privatne preglede i dodatne lijekove ( kod obicnog proljeva 50 kn za probiotike npr.) nisam jos racunala.
    Svoje vrijeme za dodatno ucenje s njima i sate utrosene u kuhanje , brigu , pranje , ciscenje , razvazanje, nabavu ... NE racunam. To radim iz izbora i ljubavi. I tesko da bi i cijela placa od 7 000 kn to pokrila.
    nebi ni 17000kn bilo dovoljno da se tako računa. ali npr ne kupuješ svaki mjesec to za 1000kn.
    1700kn koliko npr moje djete ima ako bi se računalo onako itekako je dovoljno, jer se pokrije sve i ostane da se šteti za izlete i sve. lako se potroši i daleko više ali s 1100kn i dodati nešto sitno itekako pokriva troškove djeteta za 6-13 godina. kasnije ide to malo gore, nije 1100 nego npr 1300, dakle i druga strana mora malo dodati s tim da manje radi. ma još će ispasti da na djecu trošite više nego zaradite. ne, nije tako. nekome malo ali ipak je dovoljno. meni osobno previše na moju plaću koja sad iznosi toliko. ja nisam kriv što je firma propala i sad radim za 7000. s tim ne mogu ništa

  37. #37
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Ama, koliko kosta vrijeme supruznika koje provodi sa djetetom u zadovoljavanju njegovih osnovnih i onih malo manje osnovnih potreba? Mozda ti s posla svaki dan mozes na pivu ili odspavati dva sata, ali supruznik sa kojim dijete zivi to ne moze. On ulaze mnogo vise od materijalnog. Jeftino je sve ono sto se moze platiti, zato ne razumijem cjepidlacenje tipa "ja da njoj placam". Koliko si puta bio u situaciji da te ortak pozove vani a ti ne mozes jer je dijete taj dan kod tebe? Samohrani roditelj je u toj situaciji svakodnevno. A to je i tvoje dijete i da, treba da joj platis jer preuzima i tvoj dio brige. Ne zavrsava se roditeljstvo samo na obezbjedjivanju para za djecu, ono podrazumjeva neizrecivo vise od toga.

  38. #38
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Cuj, tebi je previse jer racunas da ti je dijete trosak.
    Ja racunam da mi je dijete osnovna investicija i potrebno je da mu pokrijem troskove koji su mu potrebni za razvoj.
    I tvojh 7 000 je super primanje. Puno vece nego vecini Hrvata .
    Samo su ti prioriteti krivi. Dijete bi trebalo biti prvo. Prije stambenog kredita i banke, pa makar i po cijenu podstanarstva.
    Jer vazno je imati stan, ali nije nuzno da je on u vlasnistvu ( ako je to preskupa opcija).

  39. #39
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj main prvotno napisa Vidi poruku
    nebi ni 17000kn bilo dovoljno da se tako računa. ali npr ne kupuješ svaki mjesec to za 1000kn.
    1700kn koliko npr moje djete ima ako bi se računalo onako itekako je dovoljno, jer se pokrije sve i ostane da se šteti za izlete i sve. lako se potroši i daleko više ali s 1100kn i dodati nešto sitno itekako pokriva troškove djeteta za 6-13 godina. kasnije ide to malo gore, nije 1100 nego npr 1300, dakle i druga strana mora malo dodati s tim da manje radi. ma još će ispasti da na djecu trošite više nego zaradite. ne, nije tako. nekome malo ali ipak je dovoljno. meni osobno previše na moju plaću koja sad iznosi toliko. ja nisam kriv što je firma propala i sad radim za 7000. s tim ne mogu ništa
    Vidis, sreca da nemamo zajednicku djecu i da sam ti bivsa. Jos si dobro prosao.
    npr. mi smo samo tetu cuvalicu morali platiti ovo ljeto jedan mjesec 2500 kn jer nismo imali toliko godisnjeg , a sedmogodisnjaci bas i ne mogu biti doma sami 10 sati.
    Posljednje uređivanje od sirius : 18.08.2016. at 16:27

  40. #40

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    262

    Početno

    Citiraj olja prvotno napisa Vidi poruku
    Ama, koliko kosta vrijeme supruznika koje provodi sa djetetom u zadovoljavanju njegovih osnovnih i onih malo manje osnovnih potreba? Mozda ti s posla svaki dan mozes na pivu ili odspavati dva sata, ali supruznik sa kojim dijete zivi to ne moze. On ulaze mnogo vise od materijalnog. Jeftino je sve ono sto se moze platiti, zato ne razumijem cjepidlacenje tipa "ja da njoj placam". Koliko si puta bio u situaciji da te ortak pozove vani a ti ne mozes jer je dijete taj dan kod tebe? Samohrani roditelj je u toj situaciji svakodnevno. A to je i tvoje dijete i da, treba da joj platis jer preuzima i tvoj dio brige. Ne zavrsava se roditeljstvo samo na obezbjedjivanju para za djecu, ono podrazumjeva neizrecivo vise od toga.
    hoćeš reći da supružnik koji živi s djetetom baš ništa ne može? i on može na kavu, itekako da može. odspavati? naravno da može, pa nisu djeca stalno stara 2-3 godine.

    malo smo prestari za te bajke. s tim da to kaj je moja bivša daleko od toga. jer i to je mit kojim maltetirate muške. žene su baš sve vrijedne i dobre a muški idu na pive. ne, ne idem poslije posla na pivu jer si trenutno ne mogu priuštiti. dok ne nađem nešto niti ću moći.

    A ako ne može preuzeti brigu ja uzmem dijete i gotovo. a niti nećemo o tome, jer nije tema. tema je da je 1100 kn na 7000kn itekako dovoljno. kaj god tko rekao.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    262

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Vidis, sreca da nemamo zajednicku djecu i da sam ti bivsa. Jos si dobro prosao.
    npr. mi smo samo tetu cuvalicu morali platiti ovo ljeto jedan mjesec 2500 kn jer nismo imali toliko godisnjeg , a sedmogodisnjaci bas i ne mogu biti doma sami 10 sati.
    vjeruj mi moja bivša je jako pohlepna i loša osoba. isto bi prošao jer je tako po zakonu. ne znam kako bi lošije prošao.

  42. #42
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Ne nisu djeca vjecno stara 2-3 godine, ali kad su starija kostaju te vise. I potpisijem sirius, meni djeca nisu trosak. Ljubav su, zadovoljstvo, potreba i sreca, ali i odgovornost koju mi je drago da imam sa nekim podijeliti. Ali svakom svoje.

  43. #43
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj main prvotno napisa Vidi poruku
    vjeruj mi moja bivša je jako pohlepna i loša osoba. isto bi prošao jer je tako po zakonu. ne znam kako bi lošije prošao.
    Ali ja sam dobra i niti malo pohlepna.
    i moj (da je bivsi) sigurno ne bi rekao da alimentaciju trosim na sebe jer itekako zna koliko djeca kostaju.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    262

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Cuj, tebi je previse jer racunas da ti je dijete trosak.
    Ja racunam da mi je dijete osnovna investicija i potrebno je da mu pokrijem troskove koji su mu potrebni za razvoj.
    I tvojh 7 000 je super primanje. Puno vece nego vecini Hrvata .
    Samo su ti prioriteti krivi. Dijete bi trebalo biti prvo. Prije stambenog kredita i banke, pa makar i po cijenu podstanarstva.
    Jer vazno je imati stan, ali nije nuzno da je on u vlasnistvu ( ako je to preskupa opcija).
    stambeni kredit mi je opcija da riješim stambeno pitanje. i nisam uzeo na 20-30 godina kako većina uzima nego u skladu s mogućnostima.a podstanarstvo si nisam mogao priuštiti. nema goreg od toga, i selio sam se previše puta. svaki put pogubio neke stvari, ili su nestale kod selidbe. skuplje je podstanarstvo meni bilo od stambenog kredita zato sam tako napravio.

    pa ja pokrivam djetetove troškove koji su mu u vlastništvu.

    prvo mi je djete, ali kaj da ja radim. da budem podstanar u rupi i sve dajem da finaciram njega da bi bivšoj više ostalo da si ona sebi otplati stan i kupuje odjeću?

  45. #45

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    262

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ali ja sam dobra i niti malo pohlepna.
    i moj (da je bivsi) sigurno ne bi rekao da alimentaciju trosim na sebe jer itekako zna koliko djeca kostaju.
    to je dobro. moja bivša vjeruj troši na sebe. a djete ima stare patike

  46. #46

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    262

    Početno

    Citiraj olja prvotno napisa Vidi poruku
    Ne nisu djeca vjecno stara 2-3 godine, ali kad su starija kostaju te vise. I potpisijem sirius, meni djeca nisu trosak. Ljubav su, zadovoljstvo, potreba i sreca, ali i odgovornost koju mi je drago da imam sa nekim podijeliti. Ali svakom svoje.
    da vi imate djecu, ali bi npr nekom oderela npr 1700kn ili 2300kn na plaću od 7500kn tako da on nebi više nikad mogao imati djece jer finacijski koja bi ga htjela da mu se to desi. pa ja sam morao trošiti novac na odvjetnike i sud da nisam tako prošao nego 1100. svakom svoje, kako to lijepo zvuči, za vas. jer ja sam ipak muško, ja čim velim da smatram da je 1100kn dovoljno ja ne volim svoje djete? ja bi tebao dati 2500kn, niti ne jesti na poslu da bivša ima...razumljivo

  47. #47
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    To ti je prednost zivota sa djecom: kuhas svaki dan i to jedes na poslu ( drugi dan) . Jer stedis za logopeda.
    tako da su za to troskovi minimalni.
    ali kad vec rucas na poslu, tvoj novac ide i za troskove djetetovog rucka u skoli i doma.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    262

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Cuj, tebi je previse jer racunas da ti je dijete trosak.
    Ja racunam da mi je dijete osnovna investicija i potrebno je da mu pokrijem troskove koji su mu potrebni za razvoj.
    I tvojh 7 000 je super primanje. Puno vece nego vecini Hrvata .
    Samo su ti prioriteti krivi. Dijete bi trebalo biti prvo. Prije stambenog kredita i banke, pa makar i po cijenu podstanarstva.
    Jer vazno je imati stan, ali nije nuzno da je on u vlasnistvu ( ako je to preskupa opcija).
    stvar je da većina hrvata ne radi zbog plaće nego da imaju zanimaciju. mi smo bogata nacija generalno. svi imaju neke nekretnine (osim nas rijetkih), generacije žive skupa. naslijedilo se od pradjede, dede i ne moraju rješavati si stambeno pitanje ljudi. ja da nisam godinama štedio dok sam nešto i zarađivao sad bi sa 7000kn spavao na klupi. sa 7000kn sigurno kao samac nebi mogao.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    262

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    To ti je prednost zivota sa djecom: kuhas svaki dan i to jedes na poslu ( drugi dan) . Jer stedis za logopeda.
    tako da su za to troskovi minimalni.
    ali kad vec rucas na poslu, tvoj novac ide i za troskove djetetovog rucka u skoli i doma.
    i ja kuham doma i onda to jedem 3 dana. ili zamrznem pa imam više puta.

    Da, idu ti troškovi i doma i u školi. ali realno pokriju se s onih 1100. velim 1100, dio druga strana kao doda (samo dio) i sigurno je dovoljno.

  50. #50
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Cuj, sto da ti kazem : niti nasljedene nekretine , a niti sam ikad imala placu 7 000 kn.
    a imam i djecu koja prilicno kostaju.

Stranica 1 od 15 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •