Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Odjednom "frflja" i ne priča normalno

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    367

    Početno Odjednom "frflja" i ne priča normalno

    Mame i forumašice, da vas pitam za savjet i vaše iskustvo
    Dakle cura 2g10mj, priča savršeno već duže vremena (osim slova R) i u posljednje vrijeme počela je štekat u govoru, frflja dok izgovara slova S i C i Z koje je doprije 2-3 tjedna savršeno čisto izgovarala. Mislim da to ima veze što je napokon u vrtiću duže vrijeme kako je ljeto i nije bolesna (inače prije nismo nikad uhvatili nikad više od 2tjedna u kompletu da je išla u vrtić i bilo je velikih pauza kad bi opet krenula) i druži se sa vršnjacima koji možda ne pričaju dobro kao ona. Ima li to veze, da li ih samo oponaša, hoće li to ostat tako, ima li itko slična iskustva?
    I ne znam kako da ju ispravim (nisam naravno stručnjak) kad ona tako priča a baš se jako primjeti da priča "kao mala beba", da ju natjeram da ponovi riječi ili rečenice i da ispravno kaže ta slova, da vježbam sa njome (opet kako vježbat kad nisam stručnjak??)
    Svaki savjet/mišljenje/vaše iskustvo je dobrodošlo!!!
    Unaprije hvala

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    285

    Početno

    nisam logoped zato ti mogu reći ono što su logoperdice meni rekli. Ja svoje nisam ispravljala, kad su krivo rekli, ja sam samo ponovila kako je pravilno, tek toliko da čuju.
    Slovo R počinju oko 5 godine pravilno izgovarati

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Vidim na svom malenom( vršnjak tvojoj) da svaki put kad se druži s jednim starijim prijateljem koji baš nepravilno govori da i on počne tako, valjda mu je to fora, ja sam ga koji put ispravljala, tj rekla ispravno, no čini mi se koda mu je to zbog toga još zanimljivije, stoga ja vjerujem da je i kod vas uzrok druženje s djecom koja tako govore i da je samo privremeno.

  4. #4
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Marusha,
    mislim da ti dijete nije ni p,rije pravilno izgovaralo ta slova samo ti to sada v ise uocavas jer se vjerojatno vokabular siri.
    i moj sin ne govori c s z i ova s kvacicama.R mu je cisto od 18 mj.
    mislim da cemo na jesen pocet s logopedom.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    367

    Početno

    Izgovarala je savršeno slova, imam jednu snimku od ove zime na kojoj ona pjeva par pjesmica i gdje sve čisto izgovara (i kad završi pjevat onda nešto brblja na snimci)

  6. #6
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Ne znam kako pomoci jer je premala za.lovopeda.
    Mislim da ne frebas puno brinut, ima vremena za ispravit te glasove.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Faza. Proći će. Nemojte ju ispravljati, ali budite dobar govorni model, odnosno vi pričajte pravilno, bez tepanja.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •