Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Moguća trudnoća?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    3

    Početno Moguća trudnoća?

    Pozdrav svima!

    Dečko i ja smo odnose imali 2 dana prije menstruacije (svršio je u mene), menstruacija mi je normalno trajala (7 dana), i nakon još nekih 5 dana sam se onesvijestila. Nemam vrtoglavice, ni mučnine u smislu da mi ide na povraćanje, ali imam gađenje na hranu i u valovima osjetim slabost(pred nesvjesticu) i brže kucanje srca. Grudi su mi bolne za poluditi, iako taj simptom nemam inače ni za vrijeme PMS-a. Imam osjećaj konstantno povišene temperature i dobila sam prištiće ali samo po jednoj strani lica, grozno izgleda.

    Mjesec dana prije toga svega sam išla vaditi krv i urin i svi su nalazi bili uredni, nemam problema sa šećerom ili željezom, ali imam nizak krvni tlak. Zato me je doktorica pitala jesam li trudna i nakon toga sam napravila kućni test i negativan je bio.

    Danas sam pročitala po netu da ga je najbolje raditi sa jutarnjom, prvom mokraćom, što ja nisam napravila. Znači, odnos je bio prije tri tjedna, u međuvremenu normalna menstruacija i nakon toga je sve krenulo nizbrdo...

    Molim vas za vaše mišljenje, da li da ponovim test prije datuma očekivane menstruacije ili je to beznadno? Neki određeni test da kupim? Jesam li test napravila prerano(3 tjedna od odnosa)? Molim vas da mi pomognete savjetima, jer mene živci pojedoše!!

  2. #2
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ubuduće pamet u glavu! Ako te pomisao na trudnoću izluduje ne smiješ imati odnose bez kontracepcije nikada.

    Mogućnost da si sada trudna je zanemariva. Test se radi kad izostane menstruacija, a ne nakon nje. Simptomi trudnoće se ne osjete dok ne izostane menstruacija, sve prije je nesigurno.

  3. #3
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Jedino sigurno je napraviti test iz krvi (beta hcg). Rade ga i privatni labovi, oko 100 kn je, nalaz je gotov isti dan.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ubuduće pamet u glavu! Ako te pomisao na trudnoću izluduje ne smiješ imati odnose bez kontracepcije nikada.
    Ma o čemu ti pričaš? Gdje sam ja to napisala da me pomisao na trudnoću izluđuje? Napisala sam da me živci pojedu dok čekam da prođe dovoljno vremena da saznam jesam li trudna. Zar sam ja jedina koja osjeća nervozu dok nestrpljivo čeka plusić ???? Nisam.

    Ti si baš podrška kad čovjeku treba...

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Jedino sigurno je napraviti test iz krvi (beta hcg). Rade ga i privatni labovi, oko 100 kn je, nalaz je gotov isti dan.
    Hvala ti! Nisam izdržala i jučer sam se naručila na vađenje krvi, sad čekam nalaze, trebali bi biti danas gotovi

  6. #6
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Testovi za trudnoću su inače vrlo pouzdani i tri tjedna nakon odnosa bi trebali pokazati točno stanje, teško mi je zamisliti toliko intenzivne simptome trudnoće koji bi se pokazali tako rano, ali svaka trudnoća i svaka žena je priča za sebe
    Ja bih ipak bila sklonija pripisati nesvjesticu niskom tlaku, jer sam i sama bila u takvim situacijama, pogotovo po jakim vrućinama kakve su bile, ali to naravno ne znači da nisi trudna. Sretno
    i zapamti, ovdje na forumu srela sam više žena koje su zatrudnile ZA VRIJEME menstruacije, tako da to računanje stvarno nije nešto na što se čovjek treba osloniti

  7. #7
    Samanta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    26

    Početno

    Naravno da je trudnoca moguca za vrijeme menstruacije. Ja znam jednu zenu koja je tako ostala trudna. Znam i zene koje su imale tri mjeseca slaba krvarenja u vrijeme kada su trebale dobiti menstruaciju,a bile su trudne. S time da su testovi uredno bili negativni.Tako da je sve moguce... U svakom slucaju,sretno!!!

  8. #8
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Tinkerbel prvotno napisa Vidi poruku
    Ma o čemu ti pričaš? Gdje sam ja to napisala da me pomisao na trudnoću izluđuje? Napisala sam da me živci pojedu dok čekam da prođe dovoljno vremena da saznam jesam li trudna. Zar sam ja jedina koja osjeća nervozu dok nestrpljivo čeka plusić ???? Nisam.

    Ti si baš podrška kad čovjeku treba...
    Itekako sam ti dala podršku. Pročitaj svoj post očima onoga tko čita tvoje riječi, a ne misli. Ako znaš osnove funkcioniranja ženskog tijela, znaš da sve što si napisala vodi tome da trudnoće nema. Mogućnost da je ima je statistički zanemariva. To što je jednom jedna žena ostala trudna u takvom slučaju, ne znači baš ništa za tebe. To je jasno, zar ne?

    Imala si nezaštićen odnos 2 dana prije menstruacije i nakon 2 dana istu i dobila. Niti se djeca rade dva dana prije menstruacije, niti se test radi pet dana nakon što ista završi. Tako da cijeli tvoj post traži podršku nadi da trudnoće nema, a ne da ima. I nadi da naučiš više o fiziologiji začeća.

    Uglavnom, svu sreću ti želim, ma što si željela.

  9. #9
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    a kaj onima kojima menga dođe kad dođe pa ne mogu potrefiti više od 2 dana prije?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Beti, pa mislim da je dozvoljeno traziti savjet na forumu i ako nisi dobro informiran o temi u vezi koje pitas. A "ubuduce pamet u glavu" bi trebalo biti sta?
    Meni se takodjer tvoji odgovori cine bespotrebno grubima.

  11. #11
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Vjerojatno nisi trudna. Testovi su prilično pouzdani.

  12. #12
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a kaj onima kojima menga dođe kad dođe pa ne mogu potrefiti više od 2 dana prije?
    pa zato trebaju "potrefiti" svaki dan, da se pokrije sve. Čista logika. Napraviti dijete nije samo tako, gađati jedan nasumični dan u mjesecu. Naravno, ima gomila djece rođena nakon samo jednog "potrefivanja" u mjesecu. No, uglavnom se treba itekako potruditi i pogoditi pravo vrijeme.

    A, ako se zna samo osnova ženskog ciklusa, dva dana prije (uobičajenog) dolaska menstruacije teško da će se "potrefiti" trudnoća.


    Beti, pa mislim da je dozvoljeno traziti savjet na forumu i ako nisi dobro informiran o temi u vezi koje pitas. A "ubuduce pamet u glavu" bi trebalo biti sta?
    Meni se takodjer tvoji odgovori cine bespotrebno grubima.
    Uh-puh, ako neka djevojka pita da ju živci jedu da nije slučajno trudna, u situaciji kad to vjerojatno nije moguće, što joj drugo savjetovati nego pamet u glavu da ju ne jedu i idući mjesec. Iz prvog posta se nikako ne može zaključiti da se radi o željenoj trudnoći. Kada se pročita ono što piše, moji odgovori nisu grubi. Samo ono što jest.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    i meni se u prvom postu činilo da T ne želi trudnoću jer je u nekom trenutku 'sve krenulo nizbrdo'. i imala sam želju preporučiti informiranje o ciklusu i kontracepciji.
    fora je to kako ponekad mislimo jedno a napišemo drugo, a obično svatko napisano tumači na svoj način.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    pa zato trebaju "potrefiti" svaki dan, da se pokrije sve. Čista logika. Napraviti dijete nije samo tako, gađati jedan nasumični dan u mjesecu. Naravno, ima gomila djece rođena nakon samo jednog "potrefivanja" u mjesecu. No, uglavnom se treba itekako potruditi i pogoditi pravo vrijeme.

    A, ako se zna samo osnova ženskog ciklusa, dva dana prije (uobičajenog) dolaska menstruacije teško da će se "potrefiti" trudnoća.



    Uh-puh, ako neka djevojka pita da ju živci jedu da nije slučajno trudna, u situaciji kad to vjerojatno nije moguće, što joj drugo savjetovati nego pamet u glavu da ju ne jedu i idući mjesec. Iz prvog posta se nikako ne može zaključiti da se radi o željenoj trudnoći. Kada se pročita ono što piše, moji odgovori nisu grubi. Samo ono što jest.
    Ja sam napisala kako es mene dojmilo, a ocito i nje. Inace ne bi reagirala kao "ofrljena".

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Citiraj cipelica prvotno napisa Vidi poruku
    i meni se u prvom postu činilo da T ne želi trudnoću jer je u nekom trenutku 'sve krenulo nizbrdo'. i imala sam želju preporučiti informiranje o ciklusu i kontracepciji.
    fora je to kako ponekad mislimo jedno a napišemo drugo, a obično svatko napisano tumači na svoj način.
    Baš sam tako i ja pomislila

  16. #16
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj cipelica prvotno napisa Vidi poruku
    i meni se u prvom postu činilo da T ne želi trudnoću jer je u nekom trenutku 'sve krenulo nizbrdo'. i imala sam želju preporučiti informiranje o ciklusu i kontracepciji.
    fora je to kako ponekad mislimo jedno a napišemo drugo, a obično svatko napisano tumači na svoj način.
    X

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    7

    Početno

    I ja sam imala zadnju 19.12. i nakon nje 20-ak dana saznala da sam trudna imala sam slicne simptome kao ti, al puno blaze, u biti meni su jedini pravi simptomi bili po kojima sam posumnjala puno bolnije grudi nego u PMS-u i nabubreni ulazak u rodnicu, a iscjedak sam tek prije kojih tjedan dana dobila, jedino sto sad imam osjecaj da su mi gacice puno vise mokre i kad se osusi je iscjedak porazbacan u kapljicama po cijelim gacicama, i naravno propadanje u maternici par puta na dan. Mislim da ti za test nije prerano, meni je bio pozitivan vec 25. dan dan ciklusa, ali mi je i ovulacija bila dosta rana. Sretno, drzim palceve da je!!

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    7

    Početno

    I jos nesto, zivcanost i nervoza kao da su svi PMS-ovi spojeni u jedan, nesto prestrasno :D

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    1

    Početno

    Drage ja sam nova na forumu. Inace strasno sam nervozna jer cekam vreme da uradim test sto je 8 dana. Grrr!!! Od simptoma imam samo to da me jajnici bole od ovulacije do danas svaki dan kao da treba da dobijem.....ako je to uopste simptom. Ima li meko slicno iskustvo?

  20. #20

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    1

    Početno

    Ovako.. Drage moje, prvo da vam se predstavim da sam nova ovdje..
    Naime mm i ja već oko godine dana radimo na bebi..
    Da ne duljim sa pričom, situacija
    Je slijedeća.. Prošli mjesec 26.02. Sam dobila mjesečnicu (na dan iste sam se testirala ali je test bio negativan)..
    Mjesečnica bila slaba -3 dana, ali je ipak bila i za mene je to bilo to.. Evo, danas 12-ti dan od početka ciklusa, meni sve nesto sumnjivo, stalno sam umorna, neki dan sam povraćala Itd. Ali nista sad drastično, uglavnom, kupim ja test da bih bila mirna (iako bi mi sad nekad trebala biti Ovulacija?? ) - test za divno čudo pozitivan?!! Pa da li je to moguće ?
    Kad sam onda uopće mogla ostati trudna obzirom da crtica na testu i nije toliko jaka , ali vidi se..
    Sad sama ne znam dal da uopće vjerujem testovima..
    Usput, ponovila sam sa jos jednim nakon litar tekućine, crtica je svijetla ali je ipak tu.. Zbunjena sam, da li se desilo nekom slično iskustvo.. Hvala vam lijepa na odgovorima, nadam se da ćemo se lijepo družiti

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •