Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 54 od 54

Tema: Help- Lisica u susjedovom dvoristu

  1. #51
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj mama_jos_malo prvotno napisa Vidi poruku
    Kog zvati za veprove? Mama vepar ima 300 kg po mojoj procjeni! Strah me, u listopadu opet idem tamo.
    Probaj kontaktirati Udrugu za zaštitu divljih životinja: http://www.awap.hr/

  2. #52
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    ne znam ništa o lisicama jer ih ovdje kod nas nisam još sretala, ali prije par godina sam s frendicom šetala po Minhenu i to ulicom oko koje su same stambene zgrade i vidjeli smo lisicu kako nesmetano prolazi kraj nas. bio je mrak i u prvi moment smo pomislili da je pas, ali smo ubrzo ustanovili da je lisica. frendica i ja se malo uspaničile, ali par prolaznika njemaca nam je samo uz smiješak dobacilo da se ne plašimo i da je to skroz 'naturlih' da one tuda šetaju. dok smo mi tako malo razglabali, lisica je otišla svojim putem. doduše, ova je bila lijepo uhranjena i krasne dlake. meni i dalje bilo malo čudno da divlja živina šeta po gradu, ali kad su ovi domaći bili tako skulirani valjda je to normalno.

  3. #53
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Ja sam neki dan vidjela mladu lisicu blizu Zagreba (brat i ja smo se vozili od Zagreba prema Vrbovcu - još je komentirao "gle kak je ova lisica mlada i još bedasta"). Tako da mi se čini da je točna ona tvrdnja o migracijama mladih lisica.

    Sigurno ih ima oko kampusa na Borongaju jer tamo je velik dio lokacije postao prava divljina. Znam da ima divljiho golubova, zečeva i fazana koliko god hoćeš. Dolaze divlje patke i liske... Sve je to lovina za lisice pa me ne bi iznenadilo da ih ima, ali ne izlaze baš na cestu jer tamo ima ljudi i puno cucki, pa se vjerojatno boje.

    U Londonu je bilo lisica i to u centru, u njihovim parkovima i nikom ništa.

  4. #54
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Nagrada za kojih 20 ili 30 ubijenih čagljeva ili lisica lovcima je 20 tisuća kuna. Zbog toga su udruge najavile prosvjed jer smatraju da brojnost divljači nisu ugrozili čagljevi već pretjeran izlov, a bjesnoća i lisice nisu prijetnja jer se provodi program cijepljenja na razini države. Slažete li se s tim?
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 27.09.2018. at 10:56

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •