Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 54

Tema: Help- Lisica u susjedovom dvoristu

  1. #1
    GrgurovaMama avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    380

    Početno Help- Lisica u susjedovom dvoristu

    Pored naseg dvorista je napustena kuca i zapusteno dvoriste i ocito leglo raznih zivotinja. Zadnjih 10-ak dana pojavljuje se lisica. Uopce se ne boji. Samo nas promatra. Buduci da imam dvoje djece koji provode dane na dvoristu, nije nimalo ugodno. Zvali smo 112 koji nas je usmjerio na Dumovec, no nitko ne zeli doci po lisicu. Kazu da je to njeno prirodno okruzenje (podsljemenska zona). Ok kuzim, ali me frka. Vlasnika parcele cemo danas zvati i traziti da ocisti dvoriste, no sumnjam da ce ju on loviti. Jel ima itko neka iskustva/ kontakte? Samo da ju netko ulovi i odfura negdje u sumu.

  2. #2
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Kod nas se u tom slučaju zove grad.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    sumnjam da će se lisica približiti vašem dvorištu. boji se.

    i mi smo u podsljemenskoj zoni i lisice nam često dođu pred dvorište (istina, uvijek samo u noćnim satima), ali mi imamo mrcinu od 45 kila koja svojim lavežom osujeti bilo koji možebitni pokušaj lije da se bliže približi

    sorry, nisam ti baš pomogla.

  4. #4
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Neće vam ništa. Pustite životinju na miru. Uostalom, kuda da je odfuraju kada već živite pored šume.

    Ili udomite psa. To će divljač držati na distanci.

  5. #5
    klija avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    169

    Početno

    Sad je doba stasanja mladih lija, gladne su i love što god mogu, pa tako obilaze i (zapuštena) dvorišta. Ne brinite, to je normalno.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    evo zašto Dumovec, http://www.24sata.hr/news/nije-bijes...g-lisca-418523 ali isto kažu da su oni proslijedili u Udrugu za zaštitu divljih životinja: dr. vet. med. Ingerborg Bati iz udruge za zaštitu divljih životinja

    možda da probaš direktno njih nazvati?

    inače kad guglaš, stvarno se najviše spominje suradnja s Dumovcem ...

  7. #7
    GrgurovaMama avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    380

    Početno

    Dumovec nece doci. Lisica je moguce bijesna. Danas je bio kod nas frend koji se pomalo kuzi u divljac i kaze da po njenom izgledu i ponasanju upravo izgleda bijesno. Ne bi meni smetala lisica, ali mi je bed zbog djece. I cudno je kako se utaborila. Tu nema hrane, sve je puno pasa. Ona izgleda dosta lose, jako neuhranjena i sugave dlake.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Ja pomalo ne razumem problem.
    Ne postoji ograda između vas i suseda, da li je to u pitanju?
    Imate vašeg ljubimca koga bi lisica mogla napasti?
    Lisica možda ima gomilu drugih zdravstvenih problema koji su bar 10 puta verovatniji nego da je besna. Koliko ja znam, besne lisice su zapravo krajnje neuobičajene i retke, bar kod nas.
    Moguće je da je povređena, vrlo mlada ili naprotiv prestara i da traži neko mirno mesto za sebe.
    Zašto misliš da u napuštenoj kući nema hrane za nju? Sitni glodari su glavna hrana jako mladim i jako starim životinjama, može biti da je našla savršeno mesto sebi za lov i zimsko boravište.
    Generalno, ako je lisica zdrava, nema opasnosti za tebe i decu, može biti samo koristi ako ona pobije sve glodare iz susedne kuće, jednako kao da imaš mačku pored kuće. Ne znam zašto bi lisica napala decu.
    Što se tiče frendove procene, ako je on istovremeno i lovac, onda je opravdano sumnjati u njegovu nepristrasnot .

  9. #9
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Citiraj GrgurovaMama prvotno napisa Vidi poruku
    Danas je bio kod nas frend koji se pomalo kuzi u divljac i kaze da po njenom izgledu i ponasanju upravo izgleda bijesno.
    Frend je lovac?

  10. #10
    GrgurovaMama avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    380

    Početno

    Ne znam zasto je to bitno?
    Uglavnom, ne trazim raspravu/osudu i sl nego konkretnu pomoc ako netko zna. Mozda je u meni problem kaj se bojim ostavit petomjesecnu bebu na 2 metra od mozebit bijesne lisice?!

  11. #11
    GrgurovaMama avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    380

    Početno

    Pulinka potpuno se slazem sa tobom, ali nitko mi ne garantira da nije bijesna.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    ali ako imaš ogradu, mislim da se uopće ne moraš bojati lisice, neće ti ona ulaziti u dvorište.

  13. #13
    dodagoda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    356

    Početno

    Neće ući u dvorište normalna divlja lisica, ali bijesna hoće itekako....a već je navela da se lisica ne boji već samo stoji i gleda ih-meni bi to bio alarm za uzbunu i razumijem zašto je pokretačica teme zabrinuta. Kao dijete živjela sam isto tako u kući blizu šume a pored nas je bila napuštena kuća -2x sam u osobno našla bijesnu lisicu-normalne lisice se nisu nikad zadržavale tako blizu ljudima..još da je zima i da nema hrane možda bi i pomislila da je gladna pa je došla tako blizu-ali sad je šuma puna hrane. Grgurovamama kod nas su to znali rješavati lovci, možda da kontaktiraš najbliže lovačko društvo pa i dobiješ kakav rezultat.

  14. #14
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Kod nas se povremeno spusti u centar lisica i uvijek je pretpostavka da je bijesna.
    Zovemo grad, grad alarmira lovce, koji ju likvidiraju.
    Okrutno ili ne, pravedno ili ne. Tako je.

    Imali smo prošle godine situaciju da je lisica došla, šetala između škole i vrtića i najednom pokušavala upasti kroz prozor u školu.
    Djeca su premrla od straha.

  15. #15
    GrgurovaMama avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    380

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas se povremeno spusti u centar lisica i uvijek je pretpostavka da je bijesna.
    Zovemo grad, grad alarmira lovce, koji ju likvidiraju.
    Okrutno ili ne, pravedno ili ne. Tako je.

    Imali smo prošle godine situaciju da je lisica došla, šetala između škole i vrtića i najednom pokušavala upasti kroz prozor u školu.
    Djeca su premrla od straha.
    Govorimo li o gradu Zagrebu? Tam nekog da zovem?

  16. #16
    dodagoda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    356

    Početno

    U kojem si kvartu?

  17. #17
    GrgurovaMama avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    380

    Početno

    Citiraj dodagoda prvotno napisa Vidi poruku
    U kojem si kvartu?
    Remete

  18. #18
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Mi smo grad pored Zgb., ali kod nas to rješava gradska služba, pretpostavljam da je i drugdje tako. Zove se komunalni redar.

  19. #19
    dodagoda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    356

    Početno

    http://www.lszz.hr/
    http://lsgz.hr/

    evo , ja sma ti našla ove općenite linkove .. mislim da su ti ovo najbliži http://www.ld-sljeme-gracani.hr/#!history/c20nd

    a za komunalnog redara ne znam-probaj zvati sve po redu.. znam da ja bi :D

  20. #20
    GrgurovaMama avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    380

    Početno

    Citiraj dodagoda prvotno napisa Vidi poruku
    http://www.lszz.hr/
    http://lsgz.hr/

    evo , ja sma ti našla ove općenite linkove .. mislim da su ti ovo najbliži http://www.ld-sljeme-gracani.hr/#!history/c20nd

    a za komunalnog redara ne znam-probaj zvati sve po redu.. znam da ja bi :D
    Lovci nece doci. Ne smiju pucati 300 m od naseljenog mjesta. Probat cu jos komunalno, ali sumnjam jer sve kaj procitam na netu je da nitko nije nadlezan u takvim situacijama.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    Nekakva veterinarska sanitarna služba? Oni što bi skupili leševe životinja stradalih u prometu recimo....

  22. #22
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ne znam koga zvati, ali samo da se malo čudim (dugo se nisam čudila ) ležernosti
    moguće bijesna lisica, je pa kaj, nemoj je dirati, to je njeno stanište

  23. #23
    GrgurovaMama avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    380

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam koga zvati, ali samo da se malo čudim (dugo se nisam čudila ) ležernosti
    moguće bijesna lisica, je pa kaj, nemoj je dirati, to je njeno stanište
    Da, i ja sam neke postove dva put morala procitat

  24. #24

  25. #25

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Dok se svi proglašavaju nenadležnima, a neki se čude kao puran dreku, zovni frenda lovca i ne pričaj o tome. Vidiš da lijepo i po protokolu ne ide.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Nama je prije par godina došetala lisica na dvorište, i stajala na istom 2 sata, ništa ju nije smetalo, niti svjetlo niti što smo mi izašli van, i pretpostavka je bila da se radi o bijesnoj lisici. Zvali smo šogora koji je lovac, no oni ne smiju pucat u naseljenom mjestu bez dozvole policije, zvali veterinara, on je rekao da je on zadužen samo za mrtve lisice, na kraju smo zvali mjesnog lovnika i policiju (da mu da odobrenje da puca) no međutim lisica je u međuvremenu otišla, ali su policajci dali dozvolu da u slučaju da se vrati netko od lovaca ju ubije i odnese na Veterinarsku stanicu. Pa da možda probate tim putem, znači lovci i policija.

  27. #27
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Nemoj slušati renu. Neki lovci koriste lisice za mamac, za treniranje svojim lovačkim psima. Zavežu još poluživu životinju za drvo i onda puste da je ovi trgaju zubima. Ako ne vjeruješ mogu ti poslati slike od prije godinu od tipa koji je javno stavio na fejsbuk slike toga što oni zovu jamarenje.

  28. #28
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Evo jedan tekst o lisicama:

    Lisica i Mali Princ kod nas nemaju šanse

  29. #29
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nama povremeno dolaze lisice u dvoriste (neogradjenu stranu, pored sume/padine), ali te se boje i kad se pomaknem u kuci, pred staklenom stijenom, ili kad mi macka skoci na njih (kroz staklo), a kamoli jos da izadjem van.

    Tako da ja nis' ne vjerujem lisicama koje me lijepo gledaju s (ne)ugodne udaljenosti.

  30. #30
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Tako da ja nis' ne vjerujem lisicama koje me lijepo gledaju s (ne)ugodne udaljenosti.
    iskreno i ja bi digla paniku i zvala sve redom.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko ja znam, besne lisice su zapravo krajnje neuobičajene i retke, bar kod nas.
    ne znam da li su retke, ali kod nas su lisice još jedine životinje kod kojih se sreće besnilo, iako ih se povremeno vakciniše jestivim vakcinama koje se bacaju iz vazduha u krajevima gde ih ima

    tako mi je pre par godina objasnio doktor iz Pasterovog zavoda, kada sam bila u panici jer mi je dete ugrizao pas lutalica

    i kod nas u vikendici, u okolini Bg, a nadomak šume je alarm kada se pojavi lisica koja se ne boji

  32. #32
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Mene je prije par godina gledala lisica s nekih 200 metara. Krenula sam na nju, ali je samo lagano išla unazad, bez straha, pa sam počela galamiti i strašiti je. Tek se tada udostojala otići, a razlog vizite je taj što se namjerila na kokoši. Lak plijen, a ona oportunist.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Evo baš je danas u "24sata" članak o tome kako lisice sve više ulaze u naselja, pogotovo u podsljemenskoj zoni. Ljudi sa manjom djecom rekli su da ih se boje, da su zvali veterinare i policiju, ali da nema nikakvih pomaka. Iz HZJZ tvrde kako kod nas nema bijesnih lisica, otkako je prije četiri godine počelo cijepljenje iz zraka. Zakon o lovstvu ne dopušta pak da se ustrijeli divljač u krugu 300m od naselja... Iskreno i meni nebi bilo svejedno da znam da se lisica mota oko našeg dvorišta...

  34. #34
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    haha je li 24 sata napisao članak na osnovu ove teme?

  35. #35
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    U Dramlju u dvorište apartmana nam je došlo krdo veprova. Ničeg se ne boje, taj dio dvorišta je zajednički pa nemamo pravo ograditi ali koristimo, jer smo u prizemlju. Buka, svjetlo, lupanje po metalnoj ogradi ništa ih ne smeta. Majka i mladunci su bili, ali malo stariji mladunci, ne bebe. Mene strah. Policija kaže naselje i ne mogu pucati. Bila sam sama s djecom. Svaki dan u isto vrijeme dolaze (21 sat). Otišla sam, pa su susjedi javili da su sve razrovali.

  36. #36
    GrgurovaMama avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    380

    Početno

    Haha nisam ja javila na 24 sata, ne citam to. Mozda i druge susjede muce isti problemi. Uglavnom nista jos nismo rjesili. Jucer ju nisam vidjela jer je cijeli dan bilo kisno pa nisam ni isla nigdje. Ne bi voljela da ju itko usmrti ako je zdrava, ali u to ne mogu bit sigurna. Angazirali smo vlasnika zemljista i napustene kuce da raskrci i sredi dvoriste pa cemo vidjet.

  37. #37
    klija avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    169

    Početno

    O lisicama u ljudskom okruženju: http://www.express.hr/drustvo/kako-s...a-tuskancu-673
    Posljednje uređivanje od klija : 21.08.2015. at 12:03

  38. #38
    klija avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    169

    Početno

    Prof. Zdravko Janicki sa Zavoda za biologiju, patologiju i uzgoj divljači Veterinarskog fakulteta u Zagrebu (o prilaženju lisica naseljima i ljudima u kasno ljeto/jesen):
    To je uobičajena sezonska pojava migracije mladih lisica. One napuštaju roditeljske jazbine i moraju osvojiti novi teritorij. Kako se radi o mladim lisicama koje nemaju iskustva, onda se znade štošta toga događati,

    http://zabava.hrt.hr/256888/risnjak-...snjacku-lisicu

  39. #39

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam koga zvati, ali samo da se malo čudim (dugo se nisam čudila ) ležernosti
    moguće bijesna lisica, je pa kaj, nemoj je dirati, to je njeno stanište
    A ja se opet ne mogu načuditi toj ubeđenosti u postavljanju dijagnoze i dvostrukim standardima koje ljudi sebi dopuštaju.
    Lisica je besna jer
    1. ne beži na pokret (kao što je evidentirano odavno za mnoge životinje iz netaknute prirode kad prvi put u životu vide čoveka)
    2. je frend koji se pomalo kuži (neodređeno kako) rekao da je moguće besna

    Ili, da napravim paralelu sa medicinom- crveno mi je grlo i imam temp., uzeću antibiotik jer mi je frend koji se malo kuži u to rekao da je to moguće streptokok.
    A ako mi doktor kaže da najverovatnije nije streptokok, nazvaću ga posprdno ležernim.

    OK, nije u redu što se svi prave nenadležni i neće da izađu na teren, ali ovako odokativno tvrditi da je lisica možda besna, nema smisla.
    Tim pre što je životinja u tuđem dvorištu.

  40. #40
    GrgurovaMama avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    380

    Početno

    Ja samo trazim nekoga tko je nadlezan doci, pregledati lisicu, sanirati eventualnu bolest, i postupiti sukladno nalazu. Ona je definitivno bolesna, mozda joj treba pomoc. Doktor ne postavlja dijagnoze telefonom/mailom vec fizickim pregledom. To trazim i u ovom slucaju.

  41. #41
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    U Berlinu se ponose divljim zivotinjama koje zive u gradu. Postoji i posebna knjiga o tome koja se prodaje u ducanima za turiste.
    sjecam se da je na slikama bilo veprova, lisica i tko zna cega jos kako seta po ulicama.

  42. #42
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ja sam rekla MOGUĆE bijesna lisica
    nisam rekla da JE bijesna
    ni da je treba ubiti
    moguće je da je i bolesna od neke puno bezazlenije bolesti
    moguće da je zdrava samo neuhranjena
    moguće da je u super kondiciji pa da GrgurovaMama brije
    sve su mogućnosti
    ali dok postoji mogućnost, i najmanja, da je beštija bijesna, ja je ne bih voljela pokraj svog djeteta
    ne mogu vjerovati da nitko, ni lovci ni veterinari ni sanitarna, nitko ne može doći uhvatiti lisicu, pregledati je, i ako je zdrava pustiti je u šumu

  43. #43

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Neću sad braniti nadležne službe jer o samoj njihovoj organizaciji naravno da nemam pojma.
    Ali ako nadležni već upozoravaju da su lisice česte i da su mogući česti susreti sa njima, verovatno znači da:
    1. već imaju puno prijavljenih slučajeva i fizički ne postižu da se materijalizuju jednim vozilom na pet strana u isto vreme (a ko zna ko im i koliko finansira gorivo, prekovremeni rad itd.)
    2. smatraju da je bar 99,9% lisica zdravo i nezaraženo besnilom.
    3. verovatno im je dosta teško da proberu hitne intervencije od onih manje hitnih, jer ljudi ne govore uvek istinu, a većina želi samo da lisica što pre nestane

    Uostalom, i medicinske službe verovatno imaju sličan pristup.
    Ili se nema dovoljno sredstava i opreme, ili ne žele da neracionalno rasipaju ljudstvo i sredstva.
    Mislim, od nekih 1000 beskućnika na ulicama velegrada, moguće je čisto statistički da je jedan od njih psihički nestabilan i ubilački nasilan, ili zaražen nekakvim groznim virusom HIV-a, hepatitisa ili čega već. Ali to ne znači da će službe i izaći na svaki poziv građana da beskućnik ljutito zuri u njih i ponaša se čudno....

  44. #44
    GrgurovaMama avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    380

    Početno

    Slazem se, no da taj beskucnik ili bilo tko drugi prijeti svojom pojavom mojoj djeci..sori prijavila bi i njega. Bez obzira bio zarazen necim ili samo ugrozava sigurnost moje djece svojom pojavom. U tom slucaju policija bi ziher dosla bar na uvid. A to jedino trazim u ovom slucaju.

    Ne kuzim zasto se pokrenula rasprava oko toga smeta li meni lisica ili ne i ima li mi pravo smetat. Meni smeta. 3 metra je od mene i to me uzasava. Mozda bi neke od vas isle do te granice da je ok da se djeca i pomaze sa lisicom jer je to bas kul, ali eto ja nisam toliko kul.
    Hvala svima na pomoci i konkretnim sugestijama.

  45. #45
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    "Tko još osim veterinara u ovlaštenim organizacijama može životinju staviti pod veterinarski nadzor?
    Ukoliko je vlasnik životinje nepoznat, a ista se zadržava dugo na nekom mjestu ili u kvartu, ljudi je hrane, obavještavaju se djelatnici Skloništa za nezbrinute životinje grada Zagreba u Dumovcu, koji dolaze po nju i stavljaju je pod nadzor (prije je to radio VHS!)."


    http://veterina.com.hr/?p=6591

    Lisice po pravilu idu u karantenu na par dana dok se ne utvrdi je li zaista bijesna.
    Budite uporni i tražite Dumovac opet da dođe po nju.

  46. #46
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    "Tko još osim veterinara u ovlaštenim organizacijama može životinju staviti pod veterinarski nadzor?
    Ukoliko je vlasnik životinje nepoznat, a ista se zadržava dugo na nekom mjestu ili u kvartu, ljudi je hrane, obavještavaju se djelatnici Skloništa za nezbrinute životinje grada Zagreba u Dumovcu, koji dolaze po nju i stavljaju je pod nadzor (prije je to radio VHS!)."


    http://veterina.com.hr/?p=6591

    Lisice po pravilu idu u karantenu na par dana dok se ne utvrdi je li zaista bijesna.
    Budite uporni i tražite Dumovac opet da dođe po nju.

    Alternativa - možda će službe bolje reagirati ako prebacite težište na ljude, ne na životinje.

    Treba zvati Referentni centar za bjesnoću - evo kontakta: http://www.stampar.hr/hr/odjel-za-ep...rstva-zdravlja

  47. #47
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Kog zvati za veprove? Mama vepar ima 300 kg po mojoj procjeni! Strah me, u listopadu opet idem tamo.

  48. #48
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj mama_jos_malo prvotno napisa Vidi poruku
    Kog zvati za veprove? Mama vepar ima 300 kg po mojoj procjeni! Strah me, u listopadu opet idem tamo.
    Nekog lovca?
    Pa nas zoves kasnije na gulas?

  49. #49
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Nekog lovca?
    Pa nas zoves kasnije na gulas?
    Svekar je lovac, ali ja ne želim da ih itko ubije, samo želim da ih premjeste nekamo, cijelu familiju. On je lovac al on samo kukuruz kupuje i nosi u Gorski Kotar zimi, taj još lovinu donio nije.

  50. #50
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno


Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •